Dcera, 16 měsíců, se v noci často budí. Máte stejné zkušenosti?

bozenalucka
23. zář 2020

Už jsem vyřízena,dcera 16mesicu se v noci pořád budí někdy se budí 2x za noc.Chodí spát v 19.30hod vzbudí se mezi 22.00-24.00hod chce mléko jinak neusne a řve.No a pak se vzbudí mezi 04.00-05.00hod a chce zase mleko jinak neusne proste dokud nebude mit mleko neusne,má umělé dávám sunar 3.Toho mléka se nějak nemůžeme zbavit,musi ho mit i v poledne když chodí spát.Uz nevim co s tim normalni jidlo mi odmítá,sní jen bramborovou kaši,maso,polevky vývary,a suché těstoviny.
Ale omáčky,a jiné jídlo do ní nedostanu.K večeři má jen mléko nič jiného mi nesni,ani krupovovou kaši nic.Nějaké stejné zkušenosti?Prosim uz jsem bezradna.Mam jeste dvě starší pubertální deti ale u tech jsem s tímto problém neměla.Dekuji za reakce a popripade rady ci ozkouseme zkusenosti.

miba10
23. zář 2020

@bozenalucka v 16mesicich bych ji ještě mlíčko nechala. Synovi je také 16 měsíců a budí se úplně stejně. Taky mi toho moc nesni. Neřeším to. Má své tempo a když budu tlačit,tak mu to zprotivim

megi89
23. zář 2020

Mám syna 2,5r a budí se častěji než tvé dítě. Že se vzbudí 2x je totální luxus 🙂 co bych za to dala... Jinak v noci má taky pořád um, ano už je velký, ale nějak neumím říct ne.. Řve tak že to není normální, takže zatím ještě odolavam a dávám mu ho... Hodně mu ho redim, ale i tak to vypije a spí dal. jinak ja mam nejedlika... Ale pribira, je akční až až... Takže to zatím neřeším... Snad ho školka příští rok rozji...

jane46
23. zář 2020

Moje 2,5 se v noci casto budi... 2x neni moc casto. Nase si klidne da i par hodin mejdan a po pulnoci je vzhuru kazdou chvili. Ve dvou jsem ji tedy odstavila, ale nepomohlo to. Kdyz k ni neprijdu, spi v pokojiku uz v normalni posteli,tak vzbudi celou vesnici a tresou se okna.
Jinak do 1,5 nic nejedla a ani ted to neni slavne. Jsou porad dny, kdy jidlo pocitam na sousta. Ale roste dobre, je spokojena.
Zkusila jsem vsechno, asi proste musime vydrzet.

iris92
23. zář 2020

To je normalni, je jeste malinka a jestli se budi jen 2x, tak to mate super 🙂 ja mam 20mesicniho syna a ani nespocitam kolikrat je vzhuru 😁

honzinenka
23. zář 2020

Zkuste rýžový vývar.. Hodně uvařit rýži, a pak ji přepasírovat..Já mám sedmiměsíčního synka a co jsem před týdnem začala přidávat trošičku rýže do večerního příkrmu( jinak kojím), tak se začal budit v noci až po 3,5 -4hodinách, což je super. 🙂 Předtím se budil co 2-2,5hod celé poslední 2měsíce..
Jinak kamarádka s rodinou zařili u synka noční nochturna.. Vzbudil se jim ve 2hod ráno a usnul až ve 4hod..

jjasmina
23. zář 2020

Jééé holky to mě vubec netěšíte, malá má 7 měsícu a říkám si, kdy to její buzení skončí třeba 10x za noc , ale tak pokud se to zkrátí na 2x , tak to bude luxus teda

beyun
23. zář 2020

2x je úplný luxus.. Mi se syn budil od narození do 2,5 let noc co noc přesně po každé hodině, někdy i častěji, nebyla jediná noc kdy by spal delší dobu bez probuzení.. A to byl teprve očistec. Doteď (syn má 4 roky) doháním spánkový deficit a fakt si užívám, že konečně spíme celou noc. Naštěstí jsem nevstávala dělat umělé mléko, ale kojila jsem.

jjasmina
23. zář 2020

@beyun přesně, díku bohu za kojení, ještě dělat UM , tak mi z toho hrkne

beyun
23. zář 2020

@jjasmina no ale když jsem ve 2,5 letech přestala kojit, tak najednou začal spát celou noc. Takže si myslím, kdyby byl na UM, tak se nebudí tak často. Ale kdoví, za kojení jsem vděčná, že šlo takto dlouho a šlo by ještě déle, ale už ten spánek fakt byl potřeba 🙏 Teď čekáme třetí a fakt si přeju, aby to bylo konečně spací dítě, protože syn ani dcera tomu spaní nedali jak přes den ani jako novoši, tak přes noc..A se třema dětma by ten spánkový deficit byl trošku divočejší 😬🤭

hasara33
23. zář 2020

@bozenalucka dvakrát za noc a po UM spí dál? Tak to je paráda, neřešila bych a UM jí dala, nebude to trvat věčně 😉 moje malá má skoro rok a budí se také pořád akorát, že se budí z nějakého mě neznámého důvodu 🤷 někdy si cucne čaje a spí dál a někdy se vzbudí třeba v 1 ráno a do 4 nespí a řve, vejská, heká apod.... 🤦🤦 A bohužel to se děje docela často

jjasmina
23. zář 2020

@beyun tak to je už mazec, většinou, když jsou na um , taj spí celou noc, ale ještě jsem to nevzdala, pořád věřím. že se to zlomí😀

brussali
23. zář 2020

@bozenalucka mne se syn od 6 mesicu asi do 14 mesicu budil treba 12x za noc. Hned po večerním uspani klidně i kazdou pul hodinu. Po 15. mesici to postupne slo treba na 6 vzbuzeni. Ted v 18 měsících se budi treba 2-3x a povazuju to za zazrak🙂 ja teda ale nikdy nemusela delat v noci um. Do nedavna jsem kojila. Moc tedy nemam zkušenost s um, ale zavislakem na prsu. Treba to je ale v zasade podobne. Zacala jsem snižovat počet kojeni na uspani pri vzbuzeni, vlastne premlouvala, at spinka bez prsa. Nekdy to slo, zkraje ne, casem ano. V případě um treba zkusit pomalounku zmenšovat davku..?

bozenalucka
autor
23. zář 2020

@jjasmina také věřím nekdy mA dny kdy spi celou noc a vzbudi se az v 5 rano da si mleko a spi do 8

sarkoc
23. zář 2020

kéž by se děti budily jen 2x za noc...když se mi první dcera budila ve dvou letech co hodinu, byla jsem chodící mrtvola, myslela jsem, že to nedám...ale pomalu se to pak začalo odbourávat a vida, bude jí 5 a spí krásně celou noc :D...mladší je 20 měsíců a budí se cca 4x za noc, usíná ale zato až okolo 22. hodiny...nicméně mi na tom nepřijde nic nenormálního u takových mrnousů...radu nemám, jen věřit, že až vyrostou, bude v tomto směru líp a v rámci možností si tato období, kdy jsou nejmenší, užívat...Jinak u té starší mi pak hodně pomohlo, že jsem večer přestala mít v sobě takový ten strach a obavy co zase přijde (achjo, kdoví, jak se dneska vyspím, kolikrát se mrnous asi zase vzbudí, to zase bude noc...atd)...mám pocit, že to ze mě vycítila a to moje nastavení dodržela

jednaholkaa
23. zář 2020

Me se dcera (20 mesicu) budi na kojeni kazdou hodinu. Casto dopoledne delam vse v polospanku, po obede musim jit spat s ni..