Dcerka se chce nosit + 3. trimestr.

marthaaristocrat
15. čer 2020

Ahoj maminky. Moc se do diskuzi nezapojuju a vetsinou se snazim vsechny situace resit spis vlastnim instinktem, ale ted uz začínám byt trosku zoufala a mam pocit, ze dělám neco špatně. 🤔Mám doma 13 mesicni holcicku a ja jsem 33tt. Je to dyl jak mesic, co mala začala delat hrozne scény, kdyz se jen kousek od ni vzdalim (ale pritom me stále vidi). Drive si chvilku sama hrala, kdyz jsem sla treba prevlekat postel, presla/prelezla si za mnou, vsechno jsme delaly "spolu", byla u toho vesela. Ted? Jen se vzdalim od ni na par metru, začne hrozne kricet, prijde ke mne, věší se na me a ma amok, jakobych mela zmizet a uz se nevratit. Pritom me stale vidi. Snazim se na ni v klidu mluvit, ze mam plne ruce, neco ted delam, zachvilku se ji budu venovat, jsem tu stále s ní, pohladim ji, pripadne kdyz potrebuju neco nekam prenest nabizim ji ruku, aby se me chytla a presla se mnou z jednoho pokoje do druhého. To ignoruje, drepne si a zacne se vztekat jeste vic. Takze vzdycky pomuze kdyz si ji vezmu na ruky a ukonejsim, ale pak si ji napr. prenesu z jedne mistnosti do druhe s sebou, dam ji na zem a opet rev. Nemam s tim, pochovat ji, problem, chapu, ze si deti prochazi ruznym obdobim a asi me ted potřebuje vic citit, ale neni v mych silach ji neustale nosit, zaroven vsak nemam to srdce ji nechat dlouho rvat. Pupik mam uz pomerne velky, hemeroidy jako v prvnim tehu, do toho bolesti zad, citim tlak na jizvu z prvniho porodu pri kazdem drepnuti k male, krece v nohac
h, rukách, spani...co vam budu povidat. Vecer z toho, jak me boli cely clovek, mam uz chut jen brecet. 🙈 Je tu nejaka maminka, ktera se setkala s podobnou situaci? Ze byla v pokrocilem stadiu tehu a mela podobne stare ditko, ktere se chtelo stale nosit a nemohla tak v domacnosti ani nic moc udelat? Budu rada za ruzne postrehy. Za normalnich okolnosti bych si poridila nositko, at ji mam porad u sebe, kdyz to vyzaduje, ale to je s briskem ted nerealne.

adelka951
15. čer 2020

V tomto veku je to zcela normalni chovani, rika se tomu separacni uzkost. Kdyz vyrzis, das ji ted pocit bezpeci, tak ji to behem par týdnu az mesicu přejde. Ona nemuze za to, ze jsi těhotná, ma svoje potreby a nebude proto, ze cekas dalsi dite, samostanejsi. Je to holt jeste male miminki.

veruuu_kubesovic
15. čer 2020

@adelka951 lépe bych to neřekla...
@marthaaristocrat měla jsem sice starší dítě, 3leté v době kdy jsem otěhotněla, ale čím víc mi rostlo břicho, tím víc dcera vyžadovala pozornost, nijak jsem jí nechtěla upírat to, že najednou jí prostě neponesu, to že jsem čekala druhého prcka "byl můj problém" ne že dcerku odstavím někam pryč...
a bohužel máš dcerku ještě malinkou, na to, že z ní bude velká sestřička a hold vyžaduje maminku, nechápe, proč to najednou nejde a ročnímu prckovi to prostě nevysvětlíš, že na co byla zvyklá se najednou nesmí...co budeš dělat poté, až porodíš? starší dcerka přece nikam nezmizí...

hezz17
15. čer 2020

U nás separacni úzkost trvala několik měsíců a to jsem ani nemusela být těhotná. Nedovedu si představit, že v té náročné době odejdu na několik dní do porodnice.

zavodnice
15. čer 2020

Mám to podobně, třetí trimestr, malá beze mě ani nespí, nemůžu jít na záchod, aniž by byl řev. Nevím, co se bude dít, až budu v porodnici. Může se stát, že budu hospitalizovaná kvůli komplikacím, radši si to nechci ani představovat 🙄.

marthaaristocrat
autor
15. čer 2020

@veruuu_kubesovic asi jsme se uplne nepochopily🙂 dcerky se zbavit nechci ani ji nijak zanedbavat, nebo ji neco upirat, odstavovat ji apod... myslim, ze to pisu. Spis jsem chtela vedet od maminek, co maji podobnou zkušenost jak dlouho jim to obdobi trvalo apod.. klidne i az se druhe narodilo, jestli se to zhoršilo, zlepsilo. Vim, ze je to individuální, ale pisu - postrehy maminek s podobnou zkusenosti. Malou miluju a nikdy na druhe koleji nebude.

hezz17
15. čer 2020

@marthaaristocrat U nás dlouho. Rok cca. Naštěstí v době, kdy byla ještě jedinacek, že na ni byl čas. Ale bylo to neskutečně psychicky náročný. Zachranilo nás až to, že byl manžel pres 2m na pn, neustále s náma doma. Tak si nějak zvyklá. Děti máme necelého 2,5r od sebe. Pobyt v nemocnici nešla taky ne úplně dobře. Ale návrat domů už byl fajn a miminko od začátku zboznuje.

opicaa
15. čer 2020

Mám děti 2roky od sebe.. První byl chovaci mamanek, furt v náručí.. Dělala jsem všechno s ním.. Většinou se nechal nalákat a pomáhal, když to nešlo, neudělala jsem nic.. Mockrát bordel v kuchyni, nevysato.. Štvalo mě to ale uklízet můžu furt, malé děti jsou jen jednou.. Když se narodila ala, chtěl chovat.. Nechal mě prebalit, na kojit, chvíli si pohrál v těsné blízkosti, mini bylo malé, často spalo, tak jen jsem položila už se choval starší.. Samozřejmě malá rostla, chtěla víc pozornosti a starší začal být víc samostatnejsi a pohrál si i chvíli.. Pak byli už spolu na dece na zemi.. A teď jsou taky furt spolu. Malá má teď 2 roky a má taky šíleně stavy.. Chovat, tulit, vztekat,mazlit..proste děti.. Podle komentářu nahoře by člověk měl mít jedno dítě a nebo odstup minimálně 20 let.. 😂 Člověk se prispusobi, zvládli to před námi, tak my taky.. Někdy je holt chvíli řev, za minutku je zas dobre

zuzapolivka
15. čer 2020

Je i nositko, ktere je mozne i v tehotenstvi.. Jen si nevzpomenu znacku (zkuste nosici skupinky treba na fb).

heligona
15. čer 2020

@zuzapolivka onbuhimo

fandysek_1
15. čer 2020

@marthaaristocrat jo tohle je těžký. Prošla jsem si tím se synem a byl na mě taky hodně navázaný, ale jak byl u něj tatínek bylo to v klidu. Dcera se narodila, když mu byl rok. Ještě jsem je kojila pár měsíců dohromady a snažila jsem se, aby se trochu navázal na manžela a to pomohlo. To sžívani s malým miminkem šlo hladce a tak nějak přirozeně. Nechali jsme synovi všechno co měl, svojí postýlku, židlicku a nikdy jsem mu neříkala to nech pro miminko ty seš velký a děláme to do teď. Teď jsou jako dvojčata. Noo, ale dcera je momentálně tvrdší oříšek. Separační úzkost v plné parádě a do toho čekáme třetí. Jsem ještě na začátku a není to nošení tak náročné, ale v Tule jsem nosila snad do sedmého měsíce těhotenství. Pokud by se mohl víc zapojit manžel třeba by to pomohlo. Když nejsem doma a hlídá manžel dcera je úplně v pohodě a celý den bez pláče. Objevím se já a začne to.

veruuu_kubesovic
15. čer 2020

@marthaaristocrat tohle období se často vrací, mám už téměř 6letou dceru a ta si mě hlídá jak psa, beze mě nebude, mladší syn byl kolem roku úplně mamánek, tohle období jen tak neskončí, a když už, tak pak nastoupí období vzdoru...

fandysek_1
15. čer 2020

@marthaaristocrat a ještě jedna věc. K dětem nikoho nemáme, ale našla jsem si uklízečku a to mi teď hodně pomáhá.

fandysek_1
15. čer 2020

@veruuu_kubesovic musím se trochu zastat zakladatelky, chce pouze trochu podržet a slyšet názory ostatních. Jistě chápe, že její starší dítě nezmizí. Až porodí bude řešit nastalou situaci, teď řeší tohle.

eithelwing
15. čer 2020

U nás tříletá byla vždy do světa, ale jak jsem otěhotněla, držela se mě jako klíště, brečela při mých odchodech do práce, na nákup. A to do té doby nedělala. Samozřejmě na něčem se s ní dalo domluvit lépe, je přeci jen ten věk znát, ale tulení chtěla dost.

Teď máme 14 dní doma mimi. Pobyt v porodnici nakonec u dcery naprosto ok, doma taky dobrý. Jako jo, starší zlobí, ale ne nijak víc než obvykle. Snažím se vyhradit si chvilky tulení a hraní jen pro ni, což díky manželovi jde. A naštěstí neproběhla zatím žádná agrese z její strany vůči malému.

rebe
16. čer 2020

Tohle musí být tak náročné období pro vás obě! Ona je ještě maličkatá a tolik tě potřebuje, do toho určitě cítí i příchod miminka. A ty potřebuješ odpočívat... Moje dcerka byla o půl roku starší, když jsem čekala druhé miminko, ale i tak přesně vím, o čem mluvíš. O tom vypětí, jak jsem se nažila všechno zvládat. Bohužel tě nemůžu mc uklidnit právě proto, že byla o půl roku starší a stále to trvalo. A když se pak malý narodil, vzala to parádně a najednou jí stačilo sedět vedle nás, ale potřebovalo mě zase miminko...
Líbí se mi tvůj přístup, to jak se snažíš. Tobě nemá cenu říkat, že malá tě potřebuje a musíš se o její potřeby starat taky. Tak ti spíš poradím, abys byla hodná na sebe a myslela na svoje potřeby víc než na domácnost. Ta ti neuteče ani se nezhroutí únavou, navíc se o ni může postarat manžel nebo paní na úklid. Jestli se cítíš takhle, zalez na gauč, mazli se s malou, koukejte na pohádky a pijte studenou limonádu. Odpočívej, nabírej síly. A uč se říkat si o pomoc, po porodu se ti to bude zatraceně hodit!

marthaaristocrat
autor
19. čer 2020

@rebe dekuju za podporu🌸

marthaaristocrat
autor
19. čer 2020

@fandysek_1 tak hodne sily do dalsich mesicu! 😊 Pokud pomaha manzel tak je to super, u nas take pomaha, treba vecerni koupani je jen jejich rituál 😊❤ atd. Ale jakmile tu neni tak je zle, presne jak pisete, ale verim ze to bude casem lepsi noo...

marthaaristocrat
autor
19. čer 2020

@zuzapolivka dekuju za tip 👍

marthaaristocrat
autor
19. čer 2020

@hezz17 ufff. No to jsou vyhlídky 😁 snad to skonci driv, ale super a hlavni je, ze miminko zboznuje. Verim, ze bude segru take zbožňovat🙏

marthaaristocrat
autor
19. čer 2020

@zavodnice radsi nepremyslet, co bude az budeme v porodnici.😁 Určitě to i vy zvladnete, teda mala, s tatínkem, babičkou nebo kdo ji bude hlidat, budou muset😏 a myšlenky na to, ze by mohly byt komplikace úplně zažente! Žádné urcite nebudou 🌸