Jak lze s dětmi mít pořád navařeno a uklizeno? 🙈

cherie24
6. pro 2022

Může mi někdo prozradit trik na to, že je doma uklizeno a hlavně navařeno i s dětmi? Já nějak s těma dětma prostě nestíhám nic. 🤯 Druhá adventní neděle už proběhla a já teprve dneska pověsila věnec na dveře a ozdobila stůl (vyrábím si každý rok výzdobu sama, kupovaný bych nesnesla). Teďka se tedy 2 dny vyrábělo, starší vyráběla taky a doma to vypadá hůř jak po výbuchu atomovky. Vařit nestíhám prakticky nikdy, protože buď mi u toho kňourá pod nohama jedna nebo druhá nebo obě naráz. Bordel vzniká ihned po uklizení. Uklidím obývák, jdu do kuchyně, než uklidím kuchyň, v obýváku už by nikdo nepoznal, že se tam před 15ti minutami uklidilo.
Teďka partnerovi v práci pomáhá kamarád, který má doma 2 děti, nepomáhá s ničím, pomalu ani s dětma, vydělává peníze, takže žena na vše sama a ještě chodí i částečně do práce a přesto má chlap full servis. Žena mu dělá svačiny do práce, pak přijede a doma ho čeká oběd i večeře a ještě partnerovi vypráví o tom, že měli sex ráno před prací a i večer. Jako doháje jak? 🤯 Bavila jsem se i s jeho ženou a ono to tak u nich opravdu je! Prý do 9 děti spí a ona už má nohy nahoře a uklizeno. Moje děti jsou schopné ještě o půl 11 vysír**, že spát nechtějí a mladší se třeba 3/4 hodiny po uspání ještě na 2 hodiny vzbudí a než pak naskladám nádobí do myčky a složím prádlo, vykoupu se, tak je 11 pryč.🤦
Kdo má v 8 nohy na stole a víno v ruce, jak to děláte? Já to chci vážně vedet. 🙏😀 Budu ráda i za reakci každého, kdo je stejně marný jako já. 😆😆

dejvitka
6. pro 2022

@cherie24 tak ja jsem ta z tabora marnych 😀. Taky mam 2 prcky, vekove kousek od sebe. Uklizeno dle meho nemame snad nikdy. Uklidim kdyz spi, ale jak se vzbudi, zas je to likvidacni ceta v akci 😀. Doted nemam umyta okna v ramci vanocniho uklidu, protoze kdyz je umyju, ty male prstiky tam budou do zitra zas. Porad na me nekde cihaj haldy vypraneho obleceni, vareni zvladam leda rychlovky.
Tu superzenu bych ale docela taky rada videla v akci, jak to zvlada 🙈. Verim, ze je i takovych vic a verim, ze se to asi i da, ale ja to nedam 😀

beruska1889
6. pro 2022

@cherie24 jsem ráda, že to nemám doma takhle jediná.... Děkuji za povzbuzení, hned je mi líp 😉🙂 a to má mladší teprve 3 měsíce... Absolutně si k tomu neumím představit jednou návrat do práce, když už teď nestíhám nic...

alex97
6. pro 2022

My máme 1rok a 2mesice..Nicméně my vaříme každý den něco jiného ..Přítel nemá rád stejné jídlo 2 dny..A to chodí v 11h na pauzu..A to musí mít jídlo na stole když přijde..Takže malá stává kolem 7h jde na snídani mezi tím něco uvařím pak ji pustím běhat po kuchyni kde dělá bordel ale stíhám ..Přítel přijde v 11 naobědvame se s přítelem a pak jdu dát najíst malý jde spát na 1-1,5h a mezi tím nádobí, žehlím,a úklid mám rozděleno třeba v Pondělí vytírám , úterý vydávám,středa práh,čtvrtek koupelna,pátek žehlím ..O vikendu mám klid a věnují se malý a přítelovi ..A když mi nejde spát tak se mi to šoupe ns víkend..Ale v neděli mám klid.. Režim máme už od 1mesice malý..Naštěstí malá my spí celou noc tedy jak kdy..Ale většinou jo..Chodím uspávat kolem 6-7h v noci se málo kdy vzbudí na mléko a pak ráno kolem 6 na mléko a spí do 7..A když jde přítel uspat připravím si jídlo třeba na druhý den..
Ale nedokážu si představit to mít jako ostatní maminky..To bych měla na talíři každý den..Že venku je teplo nebo zima a že přijde domů a není vařeno..Ale zase vidí že jsem poslední dobou co se týče Vánoc unavená..Takže pomáhá mi péct cukroví..

gbp
6. pro 2022

@cherie24 🙋🏼‍♀️ se hlasim, ze sem stejne marna jako ty 😂👍
ne, ale vazne. podle me to dost zalezi ma tom, jake mas deti, jak jsi rychla a jak moc perfekcionistka. a taky na prioritach. nektery den, kdyz potrebuju fakt uvarit, protoze jinak bysme byli hlady, dam mimino do nositka a starsi pustim pohadku 🤷🏼‍♀️ a mohla bych ji ty pohadky poustet furt a taky bych mela klid a nedelala by ten nekoncici bordel. ale to samozrejme nedelam, takze tu mam porad bordel a prakticky porad jime jidlo z mrazaku kdyz uz varim, tak hned vic a aspon dve porce soupnu do mrazaku) 🙈 jo a ten sex 😂🙈...no tak ten sme meli od porodu (3 mesice) presne dvakrat, pokazdy uprostred noci, kdyz me se na chvili podarilo od sebe oddelit mimino a manzelovi uspat starsi 🤷🏼‍♀️ takze asi tak...

somalicats
6. pro 2022

@cherie24 No, co se úklidu týče, záleží na vnímání - můj ex tvrdí, že je u nás bordel, protože má práh vnímání nepořádku posunutý hodně nízko. Nicméně snažím se, abych měla čistou koupelnu, podlahy a neopatlaný stůl. Máme doma k těm našim 4 malým dětem ještě 5 koček, takže úklid jede každodenní. Ale naučila jsem si děti (a mladší to taky učím), že když si pohrají, tak si to po sobě i uklidí - tj aspoň dají hračky do krabic. Je mi celkem fuk, jestli dají kostky ke kostkám, plyšáky k plyšákům, mně stačí, že se to tu neválí. Pochopitelně neudělají to dokonale, ale snaha se cení. Takže já pak večer jen doklidím zbytek, naložím myčku, stáhnu podlahy a je hotovo. Co se vaření týče, vařím rychlá jídla nebo taková, která se vaří sama a nemusím u toho celou dobu stát. Vařit musím, manžel nemá v práci obědy, takže si bere s sebou. Tu chvilku, než něco orestuju nebo naházím do hrnce a dám vařit, to děti vydrží. Mladší holky dávám spát kolem 7 večer, starší ženu do pokoje v 8 večer - starší jsou sovy, neusnou tak brzo, ale hrajou si už jen v pokoji a pak odpadnou a to neřeším. Takže já mám většinou v 8 večer dole klid, dodělám si svoje a dám si relax.

zmrzlinka
6. pro 2022

@cherie24 to závisí od toho jak moc děti " spolupracují" to znamená spí a nebo jsou schopné zabavit se sami.Taky od toho jak si to umíš doma zorganizovat a jak si rychlá.Ale jestli si Ty spokojená ,tak bych to neřešila ....

aarriel
6. pro 2022

A ptala ses ty superzeny na cem frci? 🤣 Ja to chci taky 🤣

sylvka
6. pro 2022

@cherie24 mám tři děti .14,10 a rok. Základ je,naučit je pevný režim. Nikdy se mi nestalo,že by mi v 11 litali po bytě ,prostě v devět večerka a nazdar.sakra,vždyť i máma si potřebuje odpočinout. Malá má čerstvé rok a usíná sama v postýlce ,někdy usne hned,někdy si povídá,kňoura ,nebo nadává 😅 a pak až to zalomí.behem té doby si pouklidim a když pak chrání,tak odpočívám.👍já vím,že režim a výchova teď nejsou zcela v kurzu ( očekávám rozhořčeně reakce matek ,jak nechávám ubozačku tyranou usínat samotnou 😅 )ale se třema to jinak nejde.

la_amanita
6. pro 2022

Nj, když ji to baví 🤷🏻‍♀️ Mně být služka a kuchařka nebaví, takže v čase pro sebe se realizuju jinak.

veruuu_kubesovic
6. pro 2022

To, že jsem porodila 2 děti ze mě ještě hospodyňku na plný úvazek nedělá 🤔

emillyhk
6. pro 2022

Podle mě to je hodně o dětech - některé v osm uložíš a spí a do rána o nich nevíš, vstanou až tak hodinu po mamince, spolupracují, kam je posadíš, tam je najdeš. A potom jsou děti, co ještě v deset mají plno energie nebo se celou noc budí na kojení, vstanou před kuropěnín a celý den jsou jako na klíček... Mám jen jedno dítě a hlásím se do klubu marných 🤷‍♀️ Ale nějak jsem se dostala do fáze, že je mi jedno, jak to mají u sousedů. Jo, mám kamarádku, občas si taky říkám, na čem frčí a kde bere energii 🙈😂

makovice88
6. pro 2022

Manzelova babicka (90 let) nam vypravela, ze vzdy, kdyz sly deti spat, tak sla a uklidila cely dum. Pak navarila na dalsi den. Mela 11 deti. 👏

ferda90
6. pro 2022

@cherie24 ahoj, trik nemám, ale u nás doma to funguje tak, že co je malý na světě, tak úklid nějak neřeším. Z počátku jo, ale postupem času jsem zjistila, že si raději odpoledne lehnu s malým nebo když s ním neležím, tak si jen sednu k seriálu a vegetím. Je fakt, že snad co druhý den vysavam, jelikož máme dva pejsky, ale prostě úklid není pro mě prioritou. Co se týká vaření, tak se s přítelem střídáme. Jednou uvařím já na dva dny a pak zase on. Jako vařit každý den by se nám ani jednomu nechtělo. Přítel docela pomáhá i s úklidem, ale většinou než abych uklízela, tak mě sám posílá ať se natahnu s malým nebo ať si lehnu k němu, že třeba spolu na něco koukneme nebo jen tak popovídáme. Že nemám vyžehlené prádlo mi nevadí, úklid nikam neuteče 🙂

hani_na
6. pro 2022

@cherie24 Já mám většinou navařeno. Vývar, co se jen nahází to hrnce a když na něj zapomenu, tak nevyhoříme, těstoviny na milion způsobů, čočku s kroupama z Lidlu na 90 vteřin z mikrovlnky, k tomu párek s karotkou, řízky s bramborem, když je lepší den. Koš na prádla od narození druhého syna (3 měsíce) imrvére plnej, kupa prádla na žehlení je na výšku asi větší než starší syn (2,5 roku). Do toho kroužky, brigáda z domu a mimino, co spí přes den 2x40 minut. Jsme v tom spolu👍

prejeta_zaba
6. pro 2022

Já teda navařeno i nachystané svačiny mám, protože nevím, co by celá rodina jedla, neustále se někdo chodí ptát, co budeme mít k obědu. 🤦‍♀️ Ale se zbytkem jsem úplně marná. Jako jo, když se ohlásí návštěva, tak to tu nenechám jak po výbuchu, ale běžně...škoda mluvit. 🙈 Jednou to přejde. Snad. Musí! 😁

goovana
6. pro 2022

@cherie24 mám děti 20 měsíců od sebe
Děti vstávají kolem půl 7
Dcera ( bude mít 3 roky) chodí do školky zatím jen do oběda pak jde domů
Syn 15 mesicu mamánek
Ráno uvařím,poskládam prádlo,vyperu popřípadě myčka, vysat, vytrit ...
Pak oběd synovi
Pak hned pro dceru do školky
Polední spánek je u nás tak hodina někdy hodina a půl
( chodím spát s nimi)
Odpoledne hraní, procházky vymýšlení různých aktivit
Nicméně u nás si děti hrají pouze a jen v pokoji
Hracky z pokoje nesmí, takže uklizeno mám defakto furt
A večer se pokoj prostě uklidi
Deti usinaji okolo 20:15

suzanna123
6. pro 2022

Ono je to o tom, jak je člověk nastavený. Já bych chtěla mít naklizeno, navařeno, vyrábět dekorace a dětem oblečení a hračky a hrát si s nimi - ale v praxi to prostě nedám. Rozhodně ne dlouhodobě. Asi jsem to víc řešila, když děti byly pidi, teď neříkám, že nemám ambice, ale už to tak neřeším. Prostě každý jsme nějaký - klobouk dolů před těmi, co tohle všechno takhle zvládají, já bych skončila uštvaná a ječící na všechny kolem. Takže leda poradím vykašlat se na to, co zvládají ostatní a soustředit se na to, co jsem zvládla já.

pupinda
6. pro 2022

@cherie24 jsem stejně marná 🤣🤣🤣 když už se mi někdy povede mít třeba cca v 20:00 hotovo, dítě spí,naklizeno, vypráno,vytřeno,navareno na dalsi den,vykoupano a já natesena ze třeba konečně stihnu ve 20:15 seriál a půjdu si po dokoukani vcas lehnout tak mi dcerka 20 měsíců mile ráda překazí plán a party začíná🤣 takže bordel na novo, seriál žádný a takhle to jde už 20 měsíců dokola a já denně v posteli až cca v 1 ráno? 🤣🙈 Mám teda jen jedno malé dítě ale dá zabrat za 3. Do toho mám v péči 13ti letého pubertálního bratra. Takže taky žádná hitparáda 🤦

fire85
6. pro 2022

@alex97 ty jo ať si uvari sam, pokud ma problém. Jsi jeho služka? Var mu ptz ty chceš, ne protože musíš.

jako_mala_holka
6. pro 2022

Hele, tohle jsem dělala takhle... Buď jsem uklidila, nebo jsem si vzala víno... Priority, priority! 😄 Ne vážně, jsem samozřejmě taky marná, předpokládám, že s druhým dítětem to lepší nebude 😅

aneta15
6. pro 2022

@cherie24 ja teda dělám manželovi svačiny ale sex nic moc 🤣🤣🤣🤣já mám děti tři. Z toho dvě 14 a 10 a ty mají svoje povinnosti. Nejsem jejich služka. Vařím jen sobě a malému a většinou na 2 až 3 dny. Ostatní jedí ve škole a manžel chodí na obědy. Malý je fakt hodný, takže uklízím s ním a nemáme doma sterilno ale bordel taky ne. Mám všechny spotřebiče jako myčka, pracka, susicka, robotický vysavač. Když jde malý po obědě spát tak já to beru jako čas pro sebe. Rozhodně ani nevarim ani neuklizim. V létě se stouram v zahrádce ale to mám jako koníčka a baví mě to. Podle mě je důležité abys byla v pohodě ty. Na co budeš mít doma každý den vytreno a navareno když budeš uhnana jak pes.

blondynka400
6. pro 2022

@sylvka souhlas. Za mne přesně daný režim a přes to nejede vlak. S usínáním večer jsme byla tedy lehce benevolentnější než ty, ale jinak za mne je to základ spokojené matky a dětí

blondynka400
6. pro 2022

@cherie24 já tedy byla vždy na té straně "nemarné" dle tvého rozdělení. Ještě jsem do toho zvládala i pracovat a děti jsem měla/mám fakt hodně živé. Ale radu vlastně nemám, každá jsme jiná a zvládáme věci jinak. Jen za mne pořádek bych úplně nehrotila (jako ne žít ve špíně, ale neuklizené hračky nikomu neublíží) a pak už zmíněný režim. Fakt to mega pomáhá na úplně vše + pak možná děti co nejvíc zapojit do domácích činností. Sice ano, trvá to s nimi déle, udělají větší bordel, ale časem se toto určitě vrátí a i v tu danou chvíli je to vlastně lepší....

marketanovakova14
6. pro 2022

@goovana Jak prosím zvládáte ten dopolední úklid a vaření? Syn si mezitím hraje? Mám malou 8m, ale sama nevydrží na podložce ani vyklizení myčky 🤷🏼‍♀️

cherie24
autor
6. pro 2022

@pupinda tak to jsme na tom stejně 😆 dneska malá v 19:20 už spala. Říkám si pecka, v 8 půjdu nachystat starší a půjde spát a od 9 prolitnu kuchyň hadrem a čas pro sebe. 🤗 Hmm, tak postavila jsem se starší vyprané teepee v dětském koutku, sednu si na gauč, že si sníme pomelo a jdeme se koupat. Oloupu 2 měsíčky a v 19:50 - řev z chůvičky. Pak bojkot spánku, starší už brečela, že chce maminku, takže mladší jsem musela nechat řvát v postýlce, rychle vyčistit starší zuby, sprcha, pyžamo a šla si lehnout s náma. Ta usnula o půl 9 a mladší v 22:10 👌 takže kraaasný večer jsem měla. Toto mi dělá celkem pravidelně, respektive pokaždé, když usne v rozumnou hodinu ... 🤦

cherie24
autor
7. pro 2022

@dejvitka já dost přemýšlím, že se na nějaká okna 💩 😆. Ze vnitř jsem je omyla, protože jsem na ně dávala vánoční výzdobu, světýlka a tak ( v Lidlu prodávají top ubrousky na sklo, rychlé a bez práce), ale z venku ... Je zima, ještě bych ofoukla 😂😂 Spíš bych se potřebovala dostat k tomu, jako očistit lišty, dřevěná futra nad dveřmi, dveře zhora a kuchyň zhora 😬. Taková ta místa, kde se prachu náramně daří a člověk dělá, že když tam nevidí, tak to neexistuje. Taky máme omyvatelné omítky a vážně nechápu, jak můžou být umatlané zdi i na chodbě nebo za gaučem 🤦 O akcích starší s fixami nebo štětcem ani nemluvím. Takže spíš asi budu lítat s hadrem okolo zdí, než řešit venkovní parapety a okna. 😀 Stejně je venku hnusně, tak na to nepotřebuju dobře vidět. 😁

gbp
7. pro 2022

@jako_mala_holka nebude. bude to mnohem horsi 🤣🤭🙈 neee, promin. ja mam stesti na ty narocnejsi kousky 😅, ale vy budete mit miminko snu, polozis usne, nakrmis usne...zadne prdy, zadne potize rustu, jen zen 😄👍

gbp
7. pro 2022

@cherie24 ne vazne, zdi? neblbni...na to fakt kasli 😂👍 no a jestli teda musis, tak dej hadr i prckovi, moje jak ma trochu vlhky hadr, tak dela fakt velky uklid 😅 este kdybych ji nechala to machat ve vode, tak mam klid na cele dopoledne 😂
a s tim rezimem si nedelej hlavu, podle me to nejde udelat vsem 🤷🏼‍♀️ ja se treba snazila rok!!! davat tu starsi spat ve 20. ale proste driv jak 21:30 proste neusne. mimino ted zas chodi kolem 19:30, ale je mi to prd platny, kdyz ta zas ani neusne ani nespi sama 🙈 proste rezim je prima, ale lip to jde az se starsima detma. ty maly proste nektery nezkrotis 😅

martulka88
7. pro 2022

Nejsem superžena a ani otrok či služka. Takže u nás jsou dvě situace - když muž jde na ráno či odpoledne.
Při ranní s malým uděláme něco z úklidu každé dopoledne (vysát, prach, koup.+wc, prádlo - nemám sušku, takže na sušák). V týdne defakto nevařím obědy - mám zbytky v mrazáka z uplynulého týdne a malému vždy vařím na 2 dny, či nějaké zásoby blv mrazáku a v poslední řadě sklenky. Po obědě si chvilku hrajeme a až je vyspinkaný, je doma taťka, kdy se u malého střídáme - zrovna včera jsem vytírala. Večer koupe a dává UM muž a já mezitím vysterilizuji flašky, udělám večeři, umyji nádobí, co nedáváme do myčky a uklidím koupelnu). Při odpolední uklízím po odpoledním spánku a malého koupu já (to dělám jen v týdnu, jinak muž koupe i víkendy -.mají to jako rituál). A večer opět sterilizuji, myji nádobí a když si sednu v7 k večeři zásadně nic už nedělám. Co neudělám ten den, nechám to na další. Zároveň funguje muž - je potřeba vysát, tak vysaje. Občas i uvařï, umyje nádobí, sterilizuje. Ale je to tím, že se nepovažuji za služku a že nebudu doma lítat jak prdlá a on si jen sedět u TV či PC. A vidíme to tak oba.

barumrallyebum
7. pro 2022

Tohle by me taky zajimalo. Akorat verze skolni dite a prace na plny uvazek. Ja uz proste nevarim. Jen obcas nebo "studene" vecere ( muj by chtel na veceri obedove jidlo). O vikendu chodime do restaurace.