Neklidné spaní miminka. Máte zkušenost, radu?

vbednarova2
24. dub 2023

Ahoj maminky. Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte zkušenost popř. radu či uklidnění, že je to normální. Mám dceru 9 měsíců, už asi od 3. měsíce mi dělá v noci to, že nejdřív spí klidně cca od 19:30, někdy se probudí, ale stačí dát dudlík a spí dál, takto spí přibližně do 00:30 někdy do 1:30 jak kdy. Poté se probere uplně nebo se dlouho prevaluje a pokňourava, tak ji dám mlíčko (UM Nutrilon Alergy care) a potom mi buď usne na hoďku na dvě nebo se začne převalovat, mlet sebou, ale přitom má oči zavřené. Ale dokáže to prostě dělat až do rána třeba do 6, kdy se probere uplně. Vím, že je normální, že se ve spánku lidi melou, ale ona se převaluje opravdu co chvilka, někdy co pár sekund, co minuta🙄, vždycky to vypadá, že usne tvrdě, ale za chvíli zase ...pořád sebou mrská. Zkusila jsem ji vzít k sobě a to je snad ještě horší. Jídla min nebo víc to nemá vliv. Zima ji ani horko není. Kaká každý den, břicho ji nebolí, prdí normálně. Zkusila jsem ji uhoupat párkrát do tvrdšího spánku na balónu, ale to se ne vždy povede a když ano, tak třeba taky jen na chvíli. Já u toho prostě nemůžu vůbec spát a už to trvá tak dlouho 🙄. Doktorka nás poslala i na neurologii, ale tak bylo všechno v pořádku. Uzavřela to jako neklidné spaní 🤦‍♀️ Ráno se budí vyspala, přes den je v pohodě, spí trikrat po 40 minutách, někdy dýl. Ale prostě v noci sebou mrská. Říkám si, jak moc je pro ni ten spánek kvalitní, když sebou tak mele tolik hodin vkuse. Budu ráda za každou radu a zkušenost. Díky ❤️

monuleee
24. dub 2023

@vbednarova2 mne to malý dělá taky, většinou pomůže když ho přikryju...když to není tím tak mu dám ještě jeden dudlík do ruky a to pomuze taky. Nebo něco na muchlani nebo jen chvilku hladit.

vbednarova2
autor
24. dub 2023

@monuleee taky jakoby nemůže zabrat ? Dělá ti to každou noc ? No ona má muchláčka, dudlík v puse.. hladit zkusím, ale myslím si, že to už sem zkoušela a nepomohlo 🙄a přikrytá je taky..

monuleee
24. dub 2023

@vbednarova2 nemůžu říct že kazdou...spíš má vždycky takový období kdy to dělá několik noci a pak je zas klid. Malej má taky dudana v puse, ale já mu dám ještě jeden ručičky a on se uklidní a spí. Někdy si ty dudany prehodi. Možná jsou to zoubky....

vbednarova2
autor
24. dub 2023

@monuleee zkusím to, ale zuby od 3. měsíce asi ne 🙄 teprve teď ji rostou spodní. Ale to spaní je pořád stejný .. a kolik malýmu je ?

monuleee
24. dub 2023

@vbednarova2 aha, tak malej bude mít 16 mesicu....já nejsem zkusena matka, je to jen taková rada co zabírá u nás.

monuleee
25. dub 2023

@vbednarova2 tak co princezna a spinkani?

vbednarova2
autor
26. dub 2023

@monuleee no zrovna teď mi to v noci nedělala 🙈 buď se probrala uplně a za chvíli usla nebo spala nehnutě nebo se jen párkrát přetočila a zase zabrala.. nehemzila se dlouho🤷‍♀️. Ale kamarádka mi zrovna včera natočila jejího syna 6 měsíců a dělá úplně to stejný teda ..tak je to asi běžný a já se u toho budu muset naučit spát 🙏 díky za optání 😘❤️

orangutan123
26. dub 2023

@vbednarova2 bohužel náš malej to má stejně a bude mu za pár dní rok. Ale on se teda ještě mezitím x krát budí, musí být v pohybu jinak vůbec nespí...Takže já kolikrát naspím trhaně tak 2-3 hoďky.. půjdeme na roční kontrolu tak se zeptám mudr jestli nemůže mít nedostatek nějakých vitamínů nebo tak něco

monuleee
26. dub 2023

@orangutan123 tak tohle jsme měli taky než byl malymu rok a dr mi poradila abych mu ubral spanek přes den. Tj 1 spánek během dne a pak až vecer

monuleee
26. dub 2023

@vbednarova2 tak to je fajn. My matky to máme těžký v tomhle. Jakmile slyšíme nejakej pohyb,hned jsme v pozoru a nespime

orangutan123
26. dub 2023

@monuleee No to tomu moc nepomůže ...může být zase přetažený a taky bude na prd spát. A abych řekla pravdu, teď už cca půl měsíce má některé dny jeden spánek, některé ještě dva a v noci to není poznat😀

monuleee
26. dub 2023

@orangutan123 aha, tak nám to teda naštěstí pom9hlo, ale bali jsme se taky

vbednarova2
autor
27. dub 2023

@orangutan123 ahaa, no taky to tak mám s tím spaním. A taky se kolikrát do toho vzbudí úplně no .. napadl mě hořčík, ale nevim.. 🙄 ale přijde mi to teď lepší čím je starší. Možná jak jim více dozrává nervová soustava. A jak dlouho to takto máte ?

vbednarova2
autor
27. dub 2023

@orangutan123 dej prosím potom vědět, co ti řekla. A do teď si to s ní neřešila ? Já vím, že se i my v noci pretacime, ale ne takto vkuse a často 🙄

orangutan123
27. dub 2023

@vbednarova2 No právě od narození to úplně není...jako jasně taky tam byly i horší noci, ale pak se to zas na pár nocí uklidnilo a kolikrát spal i celou noc nebo s jedním probuzením. Pak v 6 měsících mu začali růst zuby a teda od té doby je to čím dál horší a teď je to úplná katastrofa. Taky si říkám jestli to není tím, že se pořád něco učí nového, ale doufala sem že čím víc bude starší, víc pohyblivější, tak že to bude lepší...a ono velké prd 😀 Takže do teď sem to neřešila, vždycky sem to přisuzovala potom těm zubům, protože cca za 3 měsíce jich mu vylezlo 6. Ale od 9 ani jeden a už bude mít za pár dní rok a je to katastrofa

vbednarova2
autor
29. dub 2023

@orangutan123 ahaa a katastrofa v tom, že se ti často budí a když teda kolikrát spí, tak je taky neklidný a mele se ? Ona mi to dnes dělala snad celou půlku noci ..🙏 ale oči zavřené. Nevím tyo co to je .. takovej spánek nespanek. Už je mi z toho fakt na nic, protože nespím a jako bonus se mi otočí kolikrát na břicho a je úplně vzbuzená. Každá noc je originál.. ale teda spát celou noc opravdu neznám ! Buď se budí x krát nebo se pořád mele ze spaní ..první půlka noci je obvykle klidná.

kubesovaadelka
29. dub 2023

Já když už byla hodně zoufalá a nevyspana několik měsíců, dala jsem male viburcol čípek, je to homeopatikum a v pribalaku píšou, že je to i na neklid apod. Ale to už bylo když moje tělo volalo sos. Teď pomáhá si ji třeba na půl hodky přitulit k sobě a držet, pak se buď sama přetočí zpět k sobě do postýlky nebo tak spíme spolu obě ( tatínek už raději dobrovolně skoro třičtvrtě roku spí na gauči v obýváku)🤭

orangutan123
29. dub 2023

@vbednarova2 obojí, často se budí a kolikrát když teda spí tak se vrtí, převaluje na bříško hned si sedne takže začne řvát 😀 na to že je na UM, jak teda někteří říkají že by měli mimina spát tak ono prd. Ale úspěch dneska spal do 2 do rána v postýlce, až pak to stálo za houby. Takže naděje umírá poslední 😀

antoinet
29. dub 2023

Mám rady, co fungovalo mně.
1. Ubrat spánek ve dne (pozor, dva týdny si to sedá)
2. Odbourat noční mléko
3. Jít spát s dítětem a dospat se ty první hodiny, kdy spí dítě v klidu

vbednarova2
autor
30. dub 2023

@antoinet A když ji uberu spánek ve dne, tak mi bude spát klidněji? Protože nejdřív spí klidně a potom se furt hemží.. když spí přes den 3x nekdy 2x po 40, minutách .. tak že by tohle mělo vliv ? To nevím ..🙄 A spát s ní chodím.

monuleee
30. dub 2023

@vbednarova2 mne právě dr doporucila ubrat spánek a nám to pomohlo

vbednarova2
autor
30. dub 2023

@monuleee dneska klidně spala do 1 potom dostala mlíčko a do třičtvrtě na 4..pak se budila po třičtvrtě hodině, ale od čtvrt na 6 furt v pohybu, ale oči zavřené ..ale vydržela do čtvrt na 8. Ale já už nespala ..teď ráno ji nedám, tak ji zkusím dát dvakrát jen. Ale jinak si nemyslím, že mi vydrží dat jeden spánek za den 🙄

monuleee
1. kvě 2023

@vbednarova2 já se taky bala, a z kraje bylo vidět že by malej uz spal, ale hrála jsem si s ním tak jsme tu únavu,,prehrali" nicméně to chce stejně čas než si to sedne mozna

antoinet
1. kvě 2023

@vbednarova2 stačí ubrat jeden zatím a v roce druhý.
Jestli ti spí třikrát denně a k tomu krásně od 19:30, tak ve 4 je dítě prostě vyspané a mohlo by klidně vstát a hrát si a na těch 3 spáncích by si pokrylo tu svoji potřebu. Potřeba spánku během prvního roku života výrazně klesá, je fajn sečíst si hodiny za den a mrknout do nějaké tabulky.

vbednarova2
autor
1. kvě 2023

@antoinet ale ona není vyspaná ve 4 hodiny. Ona dokáže "spát" do půl 7 do 7. Ale já spíš řeším její neklidné spaní. Kdy sebou pořád hází, mele se, přetáčí se. Rozhodně si nemyslím, že by byla přes den přespaná a mělo to vliv na kvalitu jejího spánku. A včera spala jen dvakrát. A dnes se mi vrtěla už od čtvrt na 11 až do rána. Něco ji dělá neklidnou a já nemůžu přijít na to co .. 🙄 je to šílený u toho se nedá spát a určitě ten spánek pro ni není kvalitní. Achjo.

antoinet
1. kvě 2023

@vbednarova2 s vyhodnocením změn počkej, přenastavit biorytmy trvá cca 14 dní, tak vydrž. Držím palce!