Noční pití. Má s tím také někdo u dítěte problém?

niliho
25. kvě 2021

Ahoj holky,
chci se zeptat, zda má někdo taky problém s nočním pitím dítěte. Syn 22 měsíců se za noc budí 2-4x a dožaduje se čaje, nad ránem pak mlíka. Přijde mi, že už je na tom úplně závislý. Četla jsem, že dítě má už vydržet spát celou noc bez jídla a pití. U nás se poslední měsíce pořád vstává a řve a dožaduje pití. Tím, že se pořád dožaduje pití je denně pročůraný, i když ho přebaluju pokaždé, co se probudí, vždy se pročůrá. Denně třeba ve 3 ráno převlíkám ho i postýlku. Zkoušela jsem mu nic nedat, ale on dokáže i přes hodinu, tak hystericky řvát, že už mi nebo manželovi rupnou nervy a dáme mu ten čaj anebo to mlíko. Jsem už totálně zoufalá. On dokáže, tak ječet, když nic nedostane, že stejně mu vždy dáme to pití, hlavně, ať už je potichu. Poslední měsíce v noci více nespíme, než spíme, pořád vstáváme, přebalujeme, převlíkáme postýlku a děláme čaj anebo mlíko. Už mám plné zuby toho hysterického řevu, denního převlíkání ho i postýlky, ale abychom se mohli alespoň trochu vyspat a neposlouchat hodinové scény, tak mu dáme co chce. Bojím se, že s takovou ho ani na noc neodplenkuju, protože když bude pořád tak pít, tak bude jen čůrat. Co mám dělat? Mám mu nadále dávat čaj i mlíko? Anebo zkusit pár nocí prořvat a třeba ho to přejde, i když ten řev je opravdu psycho. Manžel je pak nevyspalý do práce, protože v tom řevu se spát nedá. Už opravdu nevím, co dělat. Děkuji za rady.

niliho
autor
25. kvě 2021

@rebe Ano, dnes vyzkouším, dám vodu z hrníčku

niliho
autor
25. kvě 2021

@biciklissie Je to opravdu možné, že možná ani tak žízeň nemá, ale, že jak pije, tak se tím uklidňuje a uspí. Přes den pije dost. Jak už mi bylo řečeno, zkusím dát tu vodu a snižovat množství a láhev úplně vezmu a budu mu dávat pít z hrníčku. Přesně tak začít pomalu ne ze dne na den a doufám, že ho to vynucování pití přejde

drakenn
26. kvě 2021

Tvému dítěti něco chybí, nejspíš kontakt v noci. Proto potřebuje šidítko ve formě lahve s čajem či mlékem.
Pokud se u dítěte uspokojí potřeba kontaktu a blízkosti v noci, přejde potřeba lahve a uklidňování. Jak primitivní, ale jak účinné..

niliho
autor
26. kvě 2021

@drakenn Zkoušela jsem ho už mazlit a položit a nedat mu to pití, ale začal řvát ještě více