Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Tříletý jedlík. Máte podobnou zkušenost?

Péče o dítěBatole (1-3 roky)25. - 29. měsíc vývoje dítěteDětská stravaPsychomotorický vývojKojeníPředčasný porodStrava, krmení, vaření od A po Z
matyldik
12. črc 2020

Dobrý den, zajímá mě, jestli někdo mate doma obdobnou zkušenost s chuti k jidlu u ditete. Už od narození,kdy tedy syn přišel na svět o téměř dva mesice dříve,jedl jako blázen,kojila jsem do 15ti mesicu,kdy mě doslova vyměnil za jídlo 😀jedl by pořad,všichni mě uklidnivali,jak to přejde,ale nepřešlo a je to pořad stejne. O jídle dokáže mluvit klidně hodiny,hraje si nejraději na vaření a ochutnavani. KdZ jsme někde na výletě a jen se zminime o tom,ze bude pak svacina,tak se pořad ptá,kdy už bude svacina? A to samé proste kamkoliv jedeme,cokoliv děláme. Byli jsme na dětském dnu a dostávali se tam sladkosti za splněny úkol,jeho samozřejmě zajímaly nejvíce. Kdybych před nej postavila kybl s jídlem,tak ho sní cely. Ve školce to bude asi masakr. Snažím se,sby měl stravu pestrou,zdravou,s obcasnou sladkostí,jemu chutná naprosto všechno. Někdy premyslim,jestli není nějak nemocný. Jinak mu je 2 a 3/4 roku a má asi 94-95 cm a kolem 13 kg.

matyldik
autor
12. črc 2020

Plus tedy když jsme někde na návštěvě a je na stole jídlo na zobani,tak můj syn by tam stal nebo by pořad běhal dokud by nesnedl všechno. Nedokážu mu vysvětlit,ze se to nejí najednou🤦🏽‍♀️

fandysek_1
12. črc 2020

@matyldik ta váha a výška mi přijde v pohodě. A moje děti se chovají úplně stejně, když je někde nějaké zobání a ještě nejlépe jíst dalším z talíře. Jaký máš vztah k jídlu ty?

ckei
12. črc 2020

@matyldik já mám takovou dceru, které byly v březnu 3roky. Ona miluje jídlo, jakékoli + je tedy ale i zároveň obrovský gurmán. Miluje nové věci, různé druhy kuchyní, když zkouším něco nového, je de facto první, která to "musí" ochutnat a prostě jí pořád. Kojila jsem ji více jak 2roky, první jakýsi příkrm dostala v 7měsících, ani po tom sama nijak neprahla, milovala kojení a mlíko.....ale já jsem ráda, že nemusím přemlouvat k jídlu, jako na vem si toto a to chceš a to nechceš a to taky ne a tamto taky ne. Jsem ráda, že jí chutná. 🙂

bajjunka
12. črc 2020

Pokud je předčasně narozený a má takovou chuť k jídlu byla bych nadšená. V rodině máme předčasně narozenou holku a ta sní pár křupek denně a končí, taky jí jsou tři roky. Váhu má super, takže pokud ho to nezačne opouštět, hlídala bych dost co jí- takovou spíš nízkosacharidovou stravu- zelenina, ovoce, šunky, sýry prostě zdravě.

jannym
12. črc 2020

Pomer vyska vaha mi nepripada nijak alarmujici, syn ma dva roky je taktez zravy a vyska 90 cm a vaha necely 13 kg, neni tlusty, a porad lita, kuti, presouva stolicky, leze po vsem...dcera taky byla zrava a ve skolce mi ji asi jine deti zkazili, to je porad to nechci to mi nechutna to vypada divne...a ve skolce kolikrat ani na jidlo nemysli, hrajou si neco vyrabi z ucitelkama...nekdy deti shankou po jidle davaji najevo nudu nebo vyzaduji zvysenou pozornost, nam se na vychazky osvedcili krabicky s jablky a mrkvi (osvezi, zazene hlad i chute po sladkem nebo jen potrebu neco pokusovat), a to ze na navsteve se deti chovaji jak sarancata to je normalni, moje jsou ujety na kysely okurky, dve flasky za odpoledne zvladnou v pohode a jeste to prolozi cibulkama 🤦‍♀️ Vzdycky vypadaj jak kdybych jim celej den nedala najist aby se nacpaly na navsteve...

lv
12. črc 2020

Váhu ma dobrou. Naše Eveli miluje jídlo též - první slova, když se ráno vzbudí jsou "mám hlad", jí jak prokopla od mala - 2 rohliky na svacinu není problém ☺️ je vysoka, jeji otec taky pořád něco jí.

zelenaesmolda
12. črc 2020

@matyldik
ted nevim jak se to jmenuje ale existuje nemoc kdy mozek vlastne nevysila signal,ze ma zaludek dost a tihle lide jsou schopni opravdu jist nonstop.

krupka3
13. črc 2020

Dcera ma 2,5 roku a je uz nejakou dobu ohledne jidla UPLNE stejna. Jednu chvili uz jsem si taky rikala, jestli je to ok, ale bylo mi receno, ze uplne ok. Tak neres 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli