Uřvaná dcera 6 měsíců. Co mám dělat?

11. kvě 2021

Krásný den holky🌸

Jdu na vás s prosbou😔 mám půlroční dceru a je strašně na mě závislá. Jsem s ní od narození sama, což bych chápala, do toho trpěla velkou kolikou, takže doktorka mi furt radila ať ji utěšuju v ruce a houpu, což je moje chyba, že jsem poslechla, je naučená na ruce. Máme novou paní doktorku a ta mi řekla, že už je to ta separační úzkost.. u nikoho být nechce, jen řve, doma vydrží třeba tak 10 min max sama si hrát a nebo se zabaví a řve. I když jsem u ní, tak řve. Jen když je u mě na ruce nebo na prsu neřve.. ležíme třeba na posteli, vše je v pohodě, jen se natáhnu pro kapesník a řev. Doktorka i mamka mi poradily, že jí už budu muset trošku začít učit, aby nebyla až tak závislá.. jenomže ona když u mě není, chytne hysterák a rudne, tak ji hned vezmu, já ji beru prostě furt, protože řve.. jen se na ní někdo podívá kromě mě a řve.. já už jsem z toho fakt hotová. Vím, že je to i má chyba, že jsem ji na ty ruce naučila, ale nemohla bych miminko nechat hystericky plakat. Do toho mi nespí ani už v kočárku, furt a furt jen u mě chce být. Jdu jen na wc a takový hysterák, že to není možný. Měla jste to některá stejně? Potřebuji si zajít k MUDr a vyřešit nějaké věci na úřadě a ani ji nemohu dát k mamce na hlídání.. nevím co mám už dělat. 😔
Děkuji holky..

konidana
11. kvě 2021

není to tvá chyba! některé děti to tak mají. Kmarádka to měla podobné, už nevím jak dlouho, ale přes půl roku určitě. Trochu pomůže šátek, když ji máš u sebe a tolik tě to neomezuje. Vydrž😘

codal
11. kvě 2021

Je to úplně normální, je ještě malinká. Rozhodně to není nic špatného, i když chápu, že je to náročné. Měla jsem to u obou dětí stejně a přešlo to, jen se člověk musí obrnět trpělivostí. Ono to tak rychle uteče, že na to jednou budete s láskou vzpomínat.

autor
11. kvě 2021

@konidana Děkuji moc, strašně moc za podporu. ♥️
Mám nosítko, ale už mi z toho odumírají záda, když je furt na rukou tak ruce a pak nosítko a záda, držák jsem, ale mrzí mě, že jí chce třeba pochovat ségra a ta chytne hysterák☹️

autor
11. kvě 2021

@codal Děkuji moc moc♥️

treasurka
11. kvě 2021

Jo, mam podobny exemplar, takze chapu tve zoufalstvi. Nase nesnasela jakykoliv nositko/satek, cokoliv, jednou jsem s ni v tom chtela obejit barak a rvala, az se chudak poblila. Vyrvat jsem nenechala, takze jsem proste pockala, az vyroste. Ted je ji pet pryc a uz je to docela dobry 🤷🏻‍♀️

codal
11. kvě 2021

Jaké máte nosítko? Záda by bolet neměla, jestli nemáte špatně uvázáno nebo nějaké neergonomické. To, že si ji nemůže pochovat nikdo jiný, je nepříjemný, ale ona je vážně ještě hrozně malička, byla zvyklá být devět měsíců v břiše a maminka je při ni jediná jistota.

autor
11. kvě 2021

@treasurka teď je jí pět a už je to docela dobrý? Tak to si budu muset zavolat na psychiatrii o hospitalizaci jestli budu tak dlouho čekat 😂😂😂😂😂😂

autor
11. kvě 2021

@codal Mám právě ergonomické, že je něco jako šátek, ji to ale zajima jen chvíli. Nejhorší je, že ona mi ani moc nechce přes den spát, tak je unavená a protivná.. pak mám fakt na někoho náladu😔
Děkuji moc..

treasurka
11. kvě 2021

On se tvuj mozek casem nauci vypinat, taky rev se zmeni v kvikot, pisteni, ruzny druhy mrceni, takze to nebude tak monotonni 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

aneta_v
11. kvě 2021

Některé děti jsou kontaktní a některé ne. Ty máš zřejmě kontaktní dítě, já mám obě holky kontaktní. Druhá dcera se mnou v posteli spala už v porodnici, sama prostě nechtěla. Zřejmě jsem ji dle chytrých rad naučila už v břiše, že ji nikdy neopustim 🤦🏽‍♀️ Starší jsem taky nemohla nechat samotnou, když ji jednou u nás doma hlídala asi v 10m tchyně, tak hodinu hystericky prořvala, a to babičku vídá často. Jediný, koho přijala za vlastního, byl můj táta, který k nám jezdil každý týden. Neboj, časem to povolí, starší je teď 2 a 3/4 a už spí u dědy a babičky. Ale často slyšim “ne, maminka”, “ja chci maminku” atd... ale co, jsou to naše zlatíčka a až nás jednou nebudou potřebovat, ještě na to budeme s láskou vzpomínat 🥰🥰

autor
11. kvě 2021

@treasurka Doufám v to, jinak se fakt zblázním🙄

autor
11. kvě 2021

@aneta_v To je hezké, to je pravda 😍 a verim v to.. pak lidé říkají, že mi to jednou vrátí. No už aby to bylo 😔😁

klokanka31
11. kvě 2021

A co bys čekala od takovýho miminka? Prostě chce mámu. A ty žvásty že si dítě na něco naučíš fakt miluju 🙄 moje malá měla taky období že chtěla nosit, teď už to nemá. A u tvé dcery to vypadá na separačku, my jí máme už asi měsíc nebo dva ☺

netopejr
11. kvě 2021

Normální ZDRAVÝ vyvoj! Rozhodně nesaparovat a zadne separaci neucit. Oni uz by nekteri ucili nejradsi rovnou novorozence, aby si nezvykl..... ze clovek jaontvor společensky potrebuje nutne byt a žít v tlupě, pro mimina a male deti je zakladni zdravy instinkt byt se svymi lidmi, svojí tlupou, pricemz v tomto věku je zakonite fixovano na jednu osobu, a je klíčové, aby ji mělo! To období je ted, a pokud ta osoba jeni nebo nefunguje, tak vzniká citovå deprivace, ktera se uz NIKDY neda napravit.
Tohleje jako ucit nekoh9, aby si zvykl, ze nebude pit.....aby si nezvykl.
. Potreba se naplni pouze, je-li uspokojena a tato ie zdrava a velmi zadouci!,

Kamkoli jdes a cokoli potrebujes vyridit zvkadnes i s ditetem. Porid nositko, (opravdu ergonomicke), dej dite zada, muzes delat prakticky cokoli, i doma. Ven muzes jit na 3 hodiny, kdy bude spát. Nektery mnohy!!! děti nejsou kocarkovy, vetsina deti na světě se nikdy nevozila, ale nosila jakoz i historickynse deti j9sioy, kocarek je novodoba separacni alternativa 🤣 , kdyz se to tak vezme.
Ne, maly deti nechtějí byt samy, proc by mely chtit? Chtji byt mazleny, hla6eny, chteji, aby na ne nebo okolo nekdo mluviln- pozvi si navstevu a uvidis, jak budes mit klidne hodne dite, kdyz se hude mluvit. Nebo bezte na návštěvu, nebo ven s jinyma lidma, nebo na hriste - má co pozorovat.

Potreba kontaktu a cas odpoutavani se znacne lisi i u sourozencu se stejnou výchovou.... ale v tomhle veku se zadne zdravr dite neodpoutava.
Jo, naucit se to muze, to ie jasny. A nektery uz to umej, i v tomhle veku. Bohuzel. Staci navštívit nejaky USP. Umej to tam vsechny deti. Neni to NIC, co bys chtela pro sve dite. Ty deti uz nereagujou totiz na nic a na nikoho. Ale naucit, naucit se to da... Dusledkem je neschopnost navazat hlubsi emocni vztah k druhym lidem. Nic s cim by se dobře zilo a řada dalších potizi.

Na odpoutavani je rada deri nezrala ve 3 letech, kdy jdou do skolky. Vetsina spis ve 4. Ale to uz aspoň neco chapou. Mimino chape akorat to, ze kdyz Te nema, hrozi mu zima, hlad a smrt a stres z opusteni..... strasny pro nej proste. Maly deti neřvou nikdy schválně.

Jo a chozeni na zachod s ditetem je úplně normalni vec. Jestli to nekomu jde lip se řvoucím za dveřma a tema slzama, co pak vidí.... Tvoje dite ma jen opravneny potřeby, ktery pro svuj zdravý vyvoj p9trebuje uspokojit.
A cim vic je nappnis, tim snadn3ji se vude odpoutavat (neznamena drive), protoze bude mit jistotu na svete. A tu získá tim, ze ho neopoustis, ne ze si zvyka na samotu. Lidi chteji deti, aby nebyli sami, těší se, jak ho budou hlmazlit,chovat , howdit...., a pak by ho kolikrat odkladali nejraději do separatniho pokojíčku.

tinaprofi
11. kvě 2021

Na to existuje jediný řešení a to je hlídání... Problém vyřešen.

palja
11. kvě 2021

Tak za prvé, není to tvá chyba, některé děti prostě takové jsou! Moje dcera byla ještě daleko horší, dokonce chytala afektivni záchvaty, takže z toho křiku /vzteku omdlela, takže jsem jen hlídala, aby něco ještě nevdechla. Co to je půl roku, je to miminko, které chce být u své mámy a když jí nemá na blízku, tak prostě řve, mluvit neumí, tak řve. Chápu, že je to strašně náročné, i na tvoji psychiku, sama jsem si tím prosla. Bude líp. U nás se vše zlomilo až kolem druhého roku. Každý mi říkal jakou mám zavislacku, že je nezdravě závislá na své matce a najednou pak všichni otočili, jaká je to šikovná holčička. Prostě dospěla, dozrála. Kdyz jsem šla na záchod, tak jsem jí vzala s sebou, dala jsem jí do autosedačky, to samé v koupelně. Neexistovalo jí někde nechat samu, to by se urvala vzteky. U manžela být nikdy nechtěla. Ten mi dokonce zakazoval chodit k doktorům, že řvoucí mimino hlídat nebude. Ale když jsem někam musela, tak jí hold pohlidal, buď v kočárku před budovou nebo někde, sám doma s ní být nechtěl, vždycky mu to celé ale prorvala. Teď jsou jí 3 na záchod chodí stále se mnou, do sprchy taky. Ale úplná zavislavka už dávno není. Chodí do školky, tam se hned zaclenila, vůbec tam nebrecela, je to úžasná holčička. Mně pomohlo hlavně vědomí, že takových dětí je víc. Neboj jsi dobrá máma a za tohle prostě nemůžeš. Dřív ty děti nechavaly schválně vyřvat a bylo jim úplně jedno co bude. Věř si a neboj bude líp 🍀❤️

klokanka31
11. kvě 2021

@tinaprofi Jasně strčit dítě pryč a hotovo co?🙄 nechápu proč si lidi dělají děti když se jich pak furt zbavují.

herminka
11. kvě 2021

Je to půlroční miminko, má na to nárok.
Připadá mi, že píšeš o mně a mém synovi před 10 lety (skoro) o tomto čase 😀 Taky byl neodložitelné dítě. Manžel byl navíc pořád pryč - dokončovali jsme rekonstrukci domu a pokud nebyl na stavbě, doháněl to v zaměstnání, takže jsem na syna byla taky prakticky sama. Pohlídat se dal maximálně spící v jedoucím kočáře, cokoliv jiného bylo sci-fi.
Některé děti prostě takové jsou a je důležité jim dát tu jistotu, určitě je "neučit" být samotné, ony se to naučí, až k tomu dozrají. Mám 3 školní děti, všechny velmi samostatné, a nikdy jsem je nenechala vyřvat.

autor
11. kvě 2021

@netopejr děkuji. Já si taky právě říkám, že to časem určitě ustoupí, jak mi tu psaly holky nahoře. Moje sestra byla na tatkovi siiiilene závislá, ten fakt chodil i na wc když potřeboval 💩 s ní, to jedine ještě nemám, ale taky bych to neviděla na to, ze ji nechám ležet a brecet atd.. mě by to trhalo srdce

te_reza
11. kvě 2021

@klokanka31 proč furt zbavují? Tak jestli je zadatelka na pokraji zhroucení, tak se hovno stane, když jí někdo chvíli pohlídá, aby si aspoň odpočinula, ne?

autor
11. kvě 2021

@tinaprofi No, na materske jsem z toho důvodu, ze má byt dítě se mnou a já s ni, chápu třeba chvilku u babičky, ale ne hlídání chuvou a nebo furt.. ta by to beze mě nezvládla a já bez ni v tomto směru též ne, nedokážu si toto představit.

autor
11. kvě 2021

@te_reza taky jsem to tak myslela, třeba na hodinku do kočárku babičce, tot vše a ne ze bych ji dávala někam soupnout, vždyť je to moje dítě přeci. Jen jsem chtela vědět,zda toto někdo zažil🙄

autor
11. kvě 2021

@palja strašně moc dekuju♥️♥️♥️ Já ji prave beru též furt sebou, teď mi odebirali krev, tak ji hlídala sestřička od MUDr, ta chytla hysterak, ale jak staly u mě, vše na pohodu 😅 jen si říkám, ze asi kdybych potřebovala k zubaři na trhani zubu třeba nebo tak, co budu dělat 😂ten muj pindulin beze mě nevydrží ani chvíli, koupu se a ona je taky u mě, přesně jak jsi psala😅

palja
11. kvě 2021

Tak jedině by ti musela pohlídat mamka nebo někdo blízký pokud máš třeba před budovou toho zubaře. My jsme to tak řešili s manželem. Když jsem byla u zubaře nebo lékaře, tak byl někde poblíž, bylo vždy max půl hodiny, ale malá to teda vždycky prořvala. Preventivní prohlídky jsem zanedbavat nechtěla, protože to bych k doktorovi nešla dva roky 🤦‍♀️

tinaprofi
11. kvě 2021

@klokanka31 + anonym...někdy mám dojem, že se tady bavím s partou dementů...neřekla jsem o chůvě ano slovo. Řekla jsem hlídání a to znamená i rodinu, která prostě tráví s děckem čas. Což je normální nebo mělo by být. Normální není přisát si děcko na cecek, zavěsit na hrb a chodit s ním i čůrat. A normální není tvrdit, že když jsem porodila děcko nemůžu se už od něj hnout ani minutu. Jenže to je pořád ta samá skvadra a to je házení hrachu na zeď. Tak když nechce člověk hledat příjemnější řešení tak holt bude s nervama v řiti jako autorka a přeji tedy příjemnou zábavu.

klokanka31
11. kvě 2021

@te_reza Protože co tak vidím, tak spousta matek jsou na pokraji zhroucení. Copak jsou tak málo odolné?

autor
11. kvě 2021

@palja To chápu😔 jedině tak.. vždy se to řešení najde, jsou to prdelky, jen kdyby to spinkalo, smálo se a neřvalo, úžasný 😂💪🏻

klokanka31
11. kvě 2021

@tinaprofi Podle tvých "milých" příspěvků to vypadá, že máš hodně blbý život když jsi furt jen nepříjemná. Máš vůbec děti? 🙄 Každé prostě nemůžeš šoupnout na hlídání.

autor
11. kvě 2021

@tinaprofi Mě jen zajímalo, zda to někdo zažil a radu jen na toto, ne že bych se psychicky sesypávala, atd. To už bych nemohla mít ani malou u sebe, kdybych byla psychicky nemocná přeci.
On když je člověk, co má rodinu tak tak, je to hold těžký.
Já taťka mi umřel, mám jen mamku a ségru, z tatovi strany jsou všichni v zahraničí, mamka už má jen dědu a muj přítel se vyboural těsně před porodem 🙂 takže si ji asi na to prso hold nudu muset dát a nedá se svítit, ale s tou rodinou souhlasím, kdybych mohla, tak s ni travim veškerý čas 🙂

tinaprofi
11. kvě 2021

@klokanka31 ne nemam, mám jenom králiky proto jsem tady...