Uřvaná dcera 6 měsíců. Co mám dělat?

11. kvě 2021

Krásný den holky🌸

Jdu na vás s prosbou😔 mám půlroční dceru a je strašně na mě závislá. Jsem s ní od narození sama, což bych chápala, do toho trpěla velkou kolikou, takže doktorka mi furt radila ať ji utěšuju v ruce a houpu, což je moje chyba, že jsem poslechla, je naučená na ruce. Máme novou paní doktorku a ta mi řekla, že už je to ta separační úzkost.. u nikoho být nechce, jen řve, doma vydrží třeba tak 10 min max sama si hrát a nebo se zabaví a řve. I když jsem u ní, tak řve. Jen když je u mě na ruce nebo na prsu neřve.. ležíme třeba na posteli, vše je v pohodě, jen se natáhnu pro kapesník a řev. Doktorka i mamka mi poradily, že jí už budu muset trošku začít učit, aby nebyla až tak závislá.. jenomže ona když u mě není, chytne hysterák a rudne, tak ji hned vezmu, já ji beru prostě furt, protože řve.. jen se na ní někdo podívá kromě mě a řve.. já už jsem z toho fakt hotová. Vím, že je to i má chyba, že jsem ji na ty ruce naučila, ale nemohla bych miminko nechat hystericky plakat. Do toho mi nespí ani už v kočárku, furt a furt jen u mě chce být. Jdu jen na wc a takový hysterák, že to není možný. Měla jste to některá stejně? Potřebuji si zajít k MUDr a vyřešit nějaké věci na úřadě a ani ji nemohu dát k mamce na hlídání.. nevím co mám už dělat. 😔
Děkuji holky..

autor
11. kvě 2021

@klokanka31 to bych neřekla, ale člověk to vidí pak už jinak když má vše doma v pořádku a děti větší. Moje malá mi od porodnice nespala, spala mi za celý den jen 5 minut třeba, takže to byl zahul, do toho ta silná kolika, ze jsme musely být v nemocnici, pak byl relativně měsíc klid a pak zuby a teď toto, kdybych byla málo odolná ani si miminko nedělám. Jen je to proste dost narocne a proto se ptam na radu komu co pomohlo 🙂

tinaprofi
11. kvě 2021

anonym: rozumím... pak je dobrý zkusit ji nechávat prostě dýl s tatínkem, vždycky o třeba o pul hodinu apod. Ty intervaly se pak prodlužují, ale jde o to, že si ona sama zvykne být déle bez tebe, což potom taky posílí její psychiku. A o to jde, nechceš mít labilní dítě, které se bez matky zhroutí. To, že je ted mimčo je jasné, že se to nebude dělat na sílu. Ale o vikendu třeba když jste vsichni doma, seber se, odejdi na nakup sama, na vlasy, nehty, zaběhat si apod. Vratíš se za pul hodinky za hodku a takhle to neustale opakovat az si dítě postupně a zcela spontanně zvykne na tvou nepřítomnost a nebude vyvolavat i nepříjemné pocity.

autor
11. kvě 2021

@tinaprofi Chápu, rozumím a moc bych si to prala, ale teď jsem to psala. Nemám nikoho. Psala jsem v příspěvku nad tím. Sestře je 14 tudíž, tu vidim tak jednou za 14 dni, škola, prijimacky a hlavně nebydlí ani kousek ode mě..takže to bude prave asi těžší..

te_reza
11. kvě 2021

@klokanka31 nj, spousta matek třeba není tak salámová a fresh, ale jako strčit dítě někomu do kočáru na hodinu na dvě nevidím jako zbavování se dítěte.

autor
11. kvě 2021

@te_reza ♥️🙏🏻

tinaprofi
11. kvě 2021

dobře, předpokladam, že tedy nemáš ani žádné kamarádky, protože ty jsou všechny bezdětné a bud studují nebo pracují a nemají čas... no, pak to jde udělat i svépomocí a zcela jednoduše tak, že ji budeš prodlužovat intervaly doma při běžných činnostech. Tzn. že dítě přestane být součástí tvých běžných rutinních věcí - přestane s tebou chodit na záchod /až bude starší/ , nyní se přestane se nosit na ruce pokaždé když zakňourá, pokaždé když se vzdálíš z místnosti ho nebudeš brát sebou, ale necháš ho si v klidu hrát na zemi na dece a budeš na něj jen mluvit ať budeš kdekoliv v bytě apod. Existuje x možností, jak dítě nenásilně a v pohodě naučit, že nemusí jančit, pokaždé když nevidí matku. Chce to vytrvalost, důslednost. Neznamená to, že nemáš své dítě ráda, nebo se že se mu dostatečně nevěnuješ. Pro mnoho matek je devacto mnohem jednodušší říct, že ho musíš tahat, konejšit 24/7 protože je kontaktní. To jsou kecy. Kontaktní samozřejmě může být, ale kontaktní neznamená tahat děcko jak kočka kotě.

autor
11. kvě 2021

@tinaprofi super, moc děkuji 🙏🏻

me_druhe_ja
11. kvě 2021

@tinaprofi Úplně souhlasím se vším. 🙂 Starší je od narození "samostatnej", ale mladší o dost vic kontaktní. První 2 měsíce neusnula a nespala večer a v noci jinak než na prsu. Ale já pořád zkousela, pomalu. Vyzkoušela jsem bílý šum, kolotoč.... Vyrvat jsem ji nikdy nenechala. A teď už asi 14 dní usne večer sama bez pláče v postýlce, v noci po kojení taky položím a ona spí. A to bylo scifi. Taky přes den už se vic zabaví pod hrazdičkou, koukat na obrázky.... předtím taky nonstop na rukách. Chce to prostě step by step, nenásilně, bez vyrvani. Někdy to trvá dýl, ale jde to. Pak je to samozřejmě už na matce. Pokud chce mít dítě tři roky 24/7 na krku, kdy se ani vysrat sama nemůže, její volba. Ano, jsem teď hlavně matka, ale nejsem JEN matka=stroj.

klokanka31
11. kvě 2021

@te_reza Já tohle asi nikdy nepochopím no...na malou jsme s manželem sami a nemáme potřebu jí někomu dávat. I na tu procházku s ní jdeme radši my než jí dávat jiným.

autor
11. kvě 2021

@klokanka31 já to třeba beru ze svého pohledu, když jsem na vše sama, tak mi bodne třeba jednou za 14 dní ji dát třeba mamce na procházku, abych si odfrkla.🙂

klokanka31
11. kvě 2021

Já mám dobrý že mám manžela no...ten mi s malou pomáhá když je doma. A omlouvám se, z původního příspěvku mi přišlo že bys nejradši dítě dala pryč na x hodin.

autor
11. kvě 2021

@klokanka31 to bych si nedovolila, já bych se zblaznila. Jen si ji někdy vezme mamka ven na hodinku třeba (tak jednou v mesici) a já už volám zda je vše v pohodě a kdy už prijdou. 🙂😁

drakenn
11. kvě 2021

Z vlastní zkušenosti doporucim dítě nikam neodkládat a násilně neučit na jiné lidi. Tvému dítěti něco chybí. Já se domnívám, že z tebe cítí snahu ho osamostatňovat. Což je v půl roce kravovina. Nepodlehej kecum okolí, že si musí zvykat být bez tebe. To není prirozene. Pokud dítě emočně nasytis, nebude mít potřebu na tobě viset. Emočně nasycené dítě se bude časem pouštět do objevování svého okolí bez stresu. Bude v tobě mít jistotu, že ho neopustis, že se vrátíš, bude dostatečně sebevědomé.

azanka
11. kvě 2021

Můj mladší syn byl cca do roka téměř neodložitelný. Uspávání na rukou, neustálé kňourání, v noci mi často spal na hrudníku. Dnes je to společenské dítě, bez problémů hlídatelné blízkými lidmi, komunikující s cizími. I když v noci je máma prostě nejvíc. Jsem ráda, že jsem mu tu blízkost dopřála, když ji potřeboval. I když to občas bylo na palici. Radu úplně nemám, snad jen ještě chvilku se kousnout. Brzy bude líp 🙏.

felixfelicis
11. kvě 2021

Nemuze ji něco být? Kiss syndrom třeba? Kolikrát se na to přijde až v takhle "vyssim" veku, pediatry to dost často ani nenapadne. Pokud je holčička v poradku, tak bych poustela chytre rady jednim uchem tam, druhým ven. "Až uzraje, tak odpadne."🙂 Naprosto souhlasím s @drakenn, dítě s plným emocnim batohem ti dobrovolne za sukni viset nebude. Kazdy má tu potřebu blízkosti jinou. A tohle je jeste malinke miminko, je pro něj prirozene být u tebe.

zmrzlinka
12. kvě 2021

Moje dcera byla to samé.Měla jsem ji na rukou když jsem uklízela,vařila,věšela prádlo atd. Když jsem potřebovala udělat něco kolem syna ,tak prostě řvala ve vajíčku. Bylo to šílené období.Po druhém roce se to začalo zlepšovat.Teď je z ní šikovná skoro 5- letá holčička.Kazdy den mi říká , že mne miluje nejvíc na světě ❤️Neboj ona Ti tu lásku vrátí 💕

vikaleo
12. kvě 2021

Dobry den, a jak Vam dcerka spinka?

autor
12. kvě 2021

@zmrzlinka -děkuji moc♥️
@vikaleo - v noci úplně v pohodě, ona spí se mnou, takže mi spinká fakt nadherne

vikaleo
12. kvě 2021

Myslela jsem i den - ten take je dulezite, hlavne pro tu naladicku behem dne...

zmrzlinka
12. kvě 2021

Mně taky hodně pomohlo přijat to jak fakt,že je taková ubrečená.Že to není moje chyba a že nic nedělám špatně.Proste jsem ji dva roky chovala 😉 Jasné,že jsem si vypočula kecy okolo ...ale kašli na to.Uži si ji.Rychle vyroste.Moji berušce bude za chvíli 5 let a už je to taková slečna.Bude dobře 💙❤️💙

autor
12. kvě 2021

@vikaleo den nic moc, to ji stačí tak 10-15 minut a pak zase kouká třeba 3 hodiny 😑

autor
12. kvě 2021

@zmrzlinka moc moc dekuju ♥️♥️

vikaleo
12. kvě 2021

Myslim si, ze je hodne pravdepodobne, ze ta urvanost bude nedostatkem denniho spanku... Tech 3 hod. bdeni na pulrocni miminko je az az, navic po tak kratkem spanku. Ano - souhlasim s tim, ze kazde dite z toho vysroste - spis tedy doroste do toho, ze vydrzi byt vzhuru dele bez toho, ze by se pretezoval nervovy system, ale da se to vyresit i drive upravou denniho spani...

autor
13. kvě 2021

@vikaleo to se snažím, ale ona ne a ne zabrat. Máme s tím problém už od porodu.