Zoubky - příkrmy - kojení. Co myslíte?

magdalena48
1. lis 2020

Ahojte. Mám téměř 8 měsíční dceru která s růstem zoubků( rostou jí dvě spodní jedničky zároveň) začala bojkotovat příkrmy. Nejdřív obědy, pak ovoce. Zoubky jsou prořezané, ale ještě né celé venku a tak vzala ovoce na milost. Kapsičky si vycucne celé, ze lžičky toho tolik nesní. Zeleninu občas trochu ale spíš vůbec. Dál je hodně mrzutá, špatně spí a chce často kojit. To, co mě trápí je to, že přítel chce, abych jí nenabízela místo příkrmu prso, když nic nesní. Prý se to jinak nenaučí a hlady neumře. Mám jí dát znova příkrm a pak třeba znova a až pak prso. Jinak prý můžu kojit třeba do 3 let. Mně to přijde dost drastické a nechci jí takto "trápit" nebo je občas nutné zakročit aby to dítě pochopilo a nedělalo si co chce? Co byste řekly?

me_druhe_ja
1. lis 2020

V osmi měsících ještě koj jak potřebuje. 🙂 Na odstavení je čas, neboj, nebudeš muset kojit do tří let když nebudeš chtít.🙂 I kdybys plánovala odstavit kolem roku, furt jsou to 4 měsíce a to se apetit mimca může změnit pětkrát. 😀

jakreb
1. lis 2020

@puhelin Ja veľmi dobre rozumiem cesky písanemu textu. Skôr ty nerozumies slovensky-co je bezne u Cechov. Bohužiaľ.
Pises...Jestli je syn starsi 12 let, uz chapu vase predpotopni nazory na kojeni...
Takže " jen pro tebe-ne, nemám predpotopni názory jen proto, ze mam 12 leteho syna". Hezky den preju

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 Ja nepíšem ze ma muz pravdu v tomto pripade. Reagovala som na úplne iny príspevok. Ano moja chyba ze nie na autorkin. To je vsetko.

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 A ano v takomto pripade je mozno MM na par dni to jediné co to dieta chce. A na par dni je to v poriadku. Ja som si dovolila vyjadriť nazor na odpoveď, ze dieťatu v tomto veku ma stacit MM ako plnohodnotný príjem zivin ako aj tekutin. Ale vlastne je to podľa niekoho predpotopny nazor lebo mam AZ 12rrocneho zdravého syna a taky ma jej matka (co je pekny príklad ako si vážim vlastnu matku) .😀😉

mdch91
1. lis 2020

@jakreb to neni pravda, napsala jsi, ze 8m dite neni miminko a kojeni ma jen jako bonus

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 Ano pokiaľ nema nejaký problem -ako napr.zubky....To je moj skromny názor a skúsenosti a taktiež potvrdene pediatrom. Nikomu to nevnucujem. Moje deti v tom veku mali dojcenie ako "bonus"- rozumej doplnok - rano a vecer-podotykam na požiadanie-viac nechceli.

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 A 8mesacne dieta nie je babatko.

puhelin
1. lis 2020

@jakreb Je to kojenec

jakreb
1. lis 2020

@puhelin Ano.

hezz17
1. lis 2020

Dejte pritelovi kladivem do zubu a pak mu naservirujte rizek. Bude nadšenej, ze?

me_druhe_ja
1. lis 2020

@jakreb Hele, já taky nejsem příznivcem kojení do 3 let a dýl. 🙂 Sama jsem chtěla kojit max do roku a byla jsem ráda, že se syn odstavil po 8m (skrz těhotenstvi a došlo mlíko), ale opravdu v 8m dítě klidně může být jen na MM. A takových děti je dost. A jsou zdravé a prospivaji. Jasně, je lepší, když už ji, ale některý prostě nechtějí a neuděláš nic. Určitě zkoušet, nabízet, ale nenutit - jinak si k jídlu vytvoří odpor. Do roka bych fakt tohle neřešila....U třeba rok a půl starých děti už je to jiný, tam už by mělo být to kojení fakt jen doplňkem.

mdch91
1. lis 2020

@jakreb ono miminko neni uplne termin vyvojove psychologie, takze myslim, ze klidne 8m dite muze byt kojencem a miminkem zaroven. Jinak ano, mas pravdu, mas pravo na svuj nazor

jakreb
1. lis 2020

@me_druhe_ja Ale veď ja nepíšem nic iné. Jasne ak nič ine nechce...Ale uprimne-preco by chcelo ak matka vytiahne prsnik aj každých 10min? To len ako uvaha. Ano je to krasne a aj ja som si to užila ale treba aj vediet kedy dost...A nie ze mi niekto napise ze som "predpotopna".. Prečo-lebo ma ona 20 a male dieta?!

puhelin
1. lis 2020

@jakreb 20 uz davno nemam, me mamce bude 60.

mdch91
1. lis 2020

@jakreb treba proto, ze nejsi ochotna prijmout, ze dlouhodobe kojeni neni moderna. Ze bylo vzdy dost bezne a mimo zapadni civilizaci stale bezne je. A neni to nejspis proto, ze tam "vedi min", naopak, v tomhle aspektu vedi daleko vic. Proto, ze nam tu komunisti potrebovali matky co nejdriv v praci a deti v jeslich a pekne je formovat, byla tu era popirani prospesnosti kojeni. Akorat bohuzel tu nasledky te ery dodnes neseme. A ty tu ukazujes, ze nemas informace, ze jen vychazis ze sve zkusenosti se svymi detmi (kterou ti nikdo nebere, dokonce ti ani nikdo nerika, ze budou tvoje deti min zdrave, min psychicky odolne, min stastne)

me_druhe_ja
1. lis 2020

@jakreb Klukovi jídlo docela zachutnalo, ani s um nemá problém, takže jsem to řešit nemusela. Nikdy nebyl závislák. 🙂 Uvidím teď, co druhý. 😀 ale opět mám ten strop rok. 🙂 Zas na druhou stranu chápu, že u tak malejch děti to ještě nemá smysl řešit. Jak jsem psala - za pár měsíců bych mu to prso už dávala min a víc ho "tlačila" do normálního jídla. 🙂 Ale zas s citem, fakt může být nějakej blok pak. A co se týče těch řeči jako předpotopní názor atp - to ignoruju.🙊 Každej ať si dělá podle sebe.

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 Ale mne je úprimne fuk kto kolko dojci len nech to nedava na "piedestal" ze je to to najlepšie pre dieťa po roku. To je všetko.
To ze mimo "zapadnu" civilizáciu matky viac dojčia alebo len-no asi preco v takej Afrike? Zeby mamila ci WHO? 😀

jakreb
1. lis 2020

@puhelin No a? Mohla ta mat aj v 40siatke
Preco potom mna označujes za predpotnu lebo mam 12rocneho syna? Lebo pre mna dojcenie po roku nebolo to co pre teba?

jakreb
1. lis 2020

@me_druhe_ja Uplne súhlasím.😉

mdch91
1. lis 2020

@jakreb jakoze mi chces rict, ze proto, ze maji hladomor, tak nemaji detem dat co jineho jist? Vis, jsou i lidi, co netrpi hladem, presto nejsou ovlivneni civilizaci. Treba proste jen respektuji potreby ditete. Ale evidentne zijeme kazda v jinem svete, nebudeme se dohadovat, ci pravda je pravdivejsi.

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 Ja sa nikde nedohadujem. Napísala som názor a skúsenosti. A vždy som rešpektovala potreby svojich deti.

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 A ano ak zena nemá co jesť tak da radšej tomu dieťatu ten prsnik kym moze...tomu ver. Co ine mu ma dať? Si to niekedy zazila?

me_druhe_ja
1. lis 2020

@mdch91 to je pravda zase ...v Africe a tak ne opravdu záhodno kojit co nejdyl... protože jídlo není a když, tak strašná kvalita...o vodě nemluvím. :/

mdch91
1. lis 2020

@jakreb ja tohle nepopiram, jen rikam, ze jsou i narody, ktere maji co jist a presto jim neprijde ujety kojit chodici deti, kterym uz narostly zuby jako to prijde ujety lidem v nasi kulture.

mdch91
1. lis 2020

@me_druhe_ja no, mne teda prijde zahodno kojit dokud moje dite potrebuje mleko a ne mu dat ususeny mliko od kravy se smeskou vitaminu. A vetsine to tu prijde v poradku. Tezko rict, co by si vybrali v Africe, kdyby na vyber meli (jo, chapu, ze uz pisu absurdni kraviny, tak to ber s rezervou)

vladienka
1. lis 2020

@jakreb 8 mesacne dieta JE babatko, je to kojenec.. ved preto sa to vola prikrm 😂 hlavne je kojenie plus prikrmujes uz normalnym jedlom.. preboha ved moja dcera v 8 mesiaci takmer nic nejedla, rozpapala sa az po roku..

Pre zakladatelku, ak nechce jest, nenutit, ponukat.. kludne nech teraz par dni papa len kusok a hlavne nech sa koji, pomoze to aj od bolesti

puhelin
1. lis 2020

@jakreb Jen jsem se o kojeni nezajimala pred 12+ lety, ale ted.

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 Ale ja nepisem ze je to "ujety". Mne je to fuk. Pisala som iné.😉 Len proste nie ako sa dnes "tlaci" len a len dojcenie a matka co nedojci je nebodaj krkavcia mater-lebo neexistuje nemat mlieko-radsej nechať dieta revat od hladu sko mu dat ine ako prázdny prsnik lebo ved "to sa rozbehne" a podobne. A proste 'matky roka" tie co dojcia 10x za noc 2-3rocne deti-inak to je k comu prospesne?😲 To je všetko.

jakreb
1. lis 2020

@puhelin Aha. Tak preto je moj nazor predpotopny, nakoľko som dojcila na požiadanie dokedy deti chceli ale bolo to pred 12rokmi a nie dnes.👍😀 Prajem ti podobny názor za tých 12rokov od ďalšej múdrej tvojho typu. Pekny zvyšok nedele zelam.

jakreb
1. lis 2020

@mdch91 Iste stoji to za to. Ale keby si dojčiť nemohla?