Jak malého naučím jíst více pevné stravy a méně mléka?

sinorina
11. čer 2013

Ahoj holky, jdu za váma pro radu. Jak mám malého(11,5měs.) naučit jíst více pevné stravy a méně mléka. Má už 8 zoubků, všechno co mám já chce taky. Když mu dám rohlík nebo chleba, tak to chvilku převaluje v puse a pak to stejně někde najdu. Přes den mi sní oběd, a odpol. svačinu (má většinou jogurt nebo přesnídávku). Dopoledne a na snídani chce jen UM.Večer taky UM, kaši nechce žádnou. Když mu dám k snídani chleba s něčím, tak sní tak 4 kostičky. Asi bude na UM do maturity 😀 Jinak se mi v noci budí 2x na mléko. Když mu ho nedám tak vyvádí dokud ho nedostane. Poradíte jak na něj? Díky

aneta0707
11. čer 2013

nezavidim, me pila mliko do dvou roku - 2l denne. nemuze teda um, tak krabicovy, ted sme to zredukovali na 3 flasky - pulku k snidani, jednu po obede, jeden a pul po veceri. byl to boj a trvalo to hrozne dlouho. nakonec sme vydrzeli rev a ted uz normalne basti. jenom ji nemuzu prinutit jist treba zapeceny testoviny a takovyhle "tvrdy" jidla. ale kazdy dite si vybira. ale taky jsou dny, kdy neji a chce jenom mliko. ja ji ho uz ted dam - vim, ze to nebude na dlouho 🙂

anina32
11. čer 2013

Tak my jsme na tom přesně naopak, před týdnem jsem musela odstavit syna, protože jsem dostala silné léky. Na 9ti měsících jsem ho kojila už jen na snídani, po večeři a v noci. Teď kojit už nemůžu a on UM bojkotuje, dělám mu ho 2x denně, ale úplně zbytečně, vypije maximálně 20ml, někdy si nechce ani cucnout:( Jinak už přes den jí normálně, ale mám strach aby mu nechyběli vitamíny když nepije mléko.

lv
12. čer 2013

@anina32 dcera odmítala UM asi měsíc, lékařka říkala, že bílkoviny má z masa, vápník se zakysaných výrobků a že to tedy nevadí. Teď mi vypije 1flašku ráno,jinak ne.

@sinorina počkej, však on bude chtít..třeba ještě nechce ty "kousací" jídla, zkusila bych ještě ovocné přesnídávky, třeba večer, proč ne..

sinorina
autor
12. čer 2013

@lv
@anina32
@aneta0707 holky děkuji, snad se toho mléka časem trochu zbavíme, třeba na to časem příjde sám, že je víc dobrých věcí než jen mlíko 😀

amallie
12. čer 2013

@sinorina ja bych pockala, ono do 15-ti na mliku nebude 😉 zkousej mu vzdycky pred mlikem dat chleba, trochu kase, uvarenou zeleninu, kousek ovoce.... Aby se ucil kousat a seznamil se s jidlem, ale vic bych to nehrotila
Moje doktorka radila mliko nedat, ze zacnou jist, protoze budou mit hlad, ale ja jsem proti, proc to lamat pres koleno, ze
Nabizet to jo, ale nutit ne

amallie
12. čer 2013

@sinorina jeste, jeatli se ti budi hlady, tak zkus koupit nejaky sytejsi mliko, jmenujou se vetsinou na dobrou noc, nebo tak neco

sinorina
autor
12. čer 2013

@amallie díky, na to mléko se zeptám v lékárně. Asi to tak udělám, budu nabízet a nabízet a třeba se chytí 😀