Odmítá stravu a dožaduje se pouze mateřského mléka

stipa
11. bře 2011

Byla bych ráda, kdyby měl někdo nějakou zkušenost a poradil mi. Synovi bylo 15. měsíců, normálně jedl přesnídávky, rohlík, chleba, obědy, nemléčné kaše - to vše HA a kojení měl již pouze v noci. A teď z ničeho nic ze všeho sní přes den tak 2-3 sousta nějakého jídla - v tom lepším případě, v tom horším nesní vůbec nic a po chvíli chce mé MM.

A chce jen a jen mé MM. Dřív jedl normálně, jen v noci jsem ho kojila, ale teď chce mé MM přes den místo jídla. Musím tedy podotknout, že má rýmu (taťka byl nemocný) ale rýmu už také jednou měl a takhle se nechoval, že nic nechtěl jen mé mléko. Já jen doufám, že to přejde než zase bude zdráv a pak zas bude normálně jíst jako dříve. Díky za rady či pomoc.

rena1410
11. bře 2011

@stipa Ahoj, to bude tou rymou. Nas maly (16 mes.) uz ma tyden rymu a je jen na prsu. Uvidis az ho to prejde, ze se k papani zase vrati.

missymici
12. bře 2011

@stipa AHoj
JA si naopak nemyslim,ze by to mohlo byt rymou,...nejak mi to s tim nesouvisi,jedine tak,ze u jidla kdyz zvejka tak nemuze poradne dychat a tak mu vyhovuje lip polikani mleka,..ale spis si myslim,ze ne. Uz je celkem velky,a myslim ze to bude jen chvilkova zmena...Tech zmen /chvilkovych/ jsme meli celkem dost,ale netykalo se to jidla i kdyz mel malej rymu. A z te nove zmeny presel zase ke starymu sam od sebe,po par dnech.

rivka
12. bře 2011

Nemůžou to být zuby? Syn je sice poměrně od raného věku na UM a nikdy toho moc nepojedl, ale teď - je jen o málo starší - to bylo to samé: dvě lžičky a dost - jediné, čeho si dal víc, byly jogurty. Dorážela jsem ho mlíkem, radím totéž. Ono jak je to bolí, často jedí špatně. Jestli je MM problém, nebála bych se toho UM nebo nějakého mléčného výrobku, velký už je dost...
Pokud jinak vypadá zdravě (až na rýmu), nehubne a tváří se vesele, dala bych mu, co chce. Oni dobře vědí 😉

martaska78
12. bře 2011

Ahojky, malá je taky kojená už jen na spaní a v noci, ale když jí není dobře (zoubky, rýma, teplotka), tak ji mám taky přisosnutou pořád. Jestli to není taky tím, že se chce u jídla mazlit. Jestli mu není dobře, tak asi ani moc hlad nemá, jen chce tebe, u nás to vždy přejde 😉

stipa
autor
12. bře 2011

@rivka ahoj @martaska78 asi máte obě pravdu 🙂 Kojím ho a problémy mi to nedělá, já jen, že mě to překvapilo, protože už má 8 zubů a takhle se před tím nechoval. Máme trochu jiný jídelníček, protože syn má Atopický ekzem a reaguje na BKM atd...(bílkovinu kravského mléka - takže žádné jogurty, prostě nic co je mléčné nemůže) Je fakt, že když mu není dobře, tak chce víc mámu, takže asi ano.
Jen aby to netrvalo ještě až půjde ve 3 letech do školky 😀

luthien.k
12. bře 2011

@stipa, tak půjdeš do školky s ním 😀

stipa
autor
12. bře 2011

@luthien.k no nazdááár 😀 Ty jsi taky všude a nikde, co? Já se z tebe picnu 😀 😀 😀 Ty máš na mě nějaký radar nebo co? Hodila jsem dotaz k tobě na AE a ještě sem, kdyby náhodou měl někdo zkušenost a ty už jsi tady 😀 😀 😀 Já fakt nemám slov 😕 Hele, spíš se šetři a neprolézej celá fóra, jo 😎 😀

martaska78
12. bře 2011

To chce klid 😀 , ze mě si dělali všichni srandu, že s malým půjdu i na discošku a místo panáku si půjde cucnout 😀 , jakej to byl přísavka a malá je to samý v bleděmodrým 😅

janca26
12. bře 2011

No tak my jsme na tom stejně, malýmu je 16 měsíců, sice už papá celkem všechno, ale stejně chce POŘÁD mlíčko 😀 , většinou tak 2x-3x denně a v noci aspoň 5x 😒 Takže si dělám srandu, že budu kojit asi do 15ti 😀 😀
Zatím to moc neřeším, i když v noci je to fakt děs, moc toho nenaspím, ale řikám si, tak do léta nebo max do 2 let
a pak jedině odstavit. 🙂