Můj 2letý syn. Jak na to, aby zase normálně jedl a nebyl u toho hysterák?

janicka9896
30. pro 2021

Dobrý den, mám skoro 2letého syna a tak před půl rokem se bloknul a nechce mi k obědu nic jiného než ,,skleničky’’. Normální jídlo uvařené jen vidí a začne řev dokud to neodnesu pryč a nedám mu tam v misce tu jeho ,,skleničku’’. Přes den mi sní třeba rohlíky, nějaký piškoty, croissanty, ale třeba jako sní rohlík jenom se sýrem uzeniny, parky neexistuje. Ze zeleniny jen salátová okurka a z ovoce banán ale to by mi tolik nevadilo jako ty obědy. Ať jedeme kamkoliv pořád poslouchám neměl by ti jist už normálně, proč mu nedáš normální jídlo, za chvíli půjde do školky co s nim budeš dělat. Jasný nejsem z toho nadšena ale když chci aby měl nějaké teple jídlo v sobě tak mu aspoň ohřeji to jeho. Dřív mi teda nejedl brambory ani kaše ale zase polévky , omáčky nebo těstoviny miloval. Nevíte prosím někdo jak to zkusit v klidu aby zase začal normálně hezky papat aniž by u toho byl hysterák? Děkuji 😔😔

zuzkasim
30. pro 2021

A tebou uvařené jídlo nandat do skleničky jsi už zkoušela?

bara88
30. pro 2021

Já bych teda skleničky taky nedávala,buď normální jídlo nebo ať nejí .pracuji ve školce a stravování některých děti je strašné a proč?protože jsou naučení s domu

gracinka7
30. pro 2021

@janicka9896 dej tvoje jídlo do skleniček, ať jí něco lepšího, postupně před ním vyleje tu skleničku do talíře a uvidíš. To půjde 😉

janicka9896
autor
30. pro 2021

@gracinka7 jemu ani nejde o ty skleničky jako o to jídlo dam mu do misky normální jídlo a už ví ze to je něco jiného tak pak dam skleničku a už taky pozná

janicka9896
autor
30. pro 2021

@zuzkasim nezkoušela dávám oboje jídlo do misky a pozná hned na dálku co tam za jídlo je

janicka9896
autor
30. pro 2021

@bara88 Psala jsem že mi normální jídlo jedl a pak se bloknul a nechce ho. Právě že za chvíli půjde do školky tak jsem chtěla rady 😉

bara88
30. pro 2021

Prostě skleničku nedat a hotovo ,Toť má rada

gracinka7
30. pro 2021

@janicka9896 možná bych to zkusila míchat půl na půl a pak pomalu přidávat víc tvého a ubírat skleničkového.

vladienka
30. pro 2021

@bara88 vyborna rada 😂 asi ste nezazila nejedlika

merope
30. pro 2021

@janicka9896 Jenom jedno - malý chodí do školky, doma s jídlem "blbne", ve školce jí normálně. Takže to může být i v pohodě stran školky.

@bara88 Sama když nejí a nedám nic jiného, tak je mu to plus-minus jedno, pokud dám pití, tak mu to stačí. Jsou mu skoro 3 a kdyby měl za den litr mlíka, bude mu to stačit.

hasara33
30. pro 2021

@janicka9896 radu nemám, snad jen uklidnění, že může být i hůř 😅 dcera má také 2 roky. Začala být mezi 9-10 měsícem hrozně vybíravá, takže každé jídlo bylo sázka do loterie 🙈 od roka bojkotuje veškerou zeleninu i ovoce a to měla velmi ráda banán a okurky 🙄 před měsícem mi začala bojkotovat veškeré jídlo, takže dostanu do ní jen rohlík s máslem, kakao a jogurty 🤦🏼‍♀️🙈 také nevím už, co a ní, takže prostě čekám až tohle období samo přejde 🙈 přeji plno sil a hlavně nervy ze železa 😅

janicka9896
autor
30. pro 2021

@bara88 aha tak Vám děkuji, kdyby to takhle šlo neptám se

janicka9896
autor
30. pro 2021

@gracinka7 no mě ještě napadlo zkusit mu dat skleničku a vedle někde bokem normální jídlo aby viděl to co chce a dat mu do pusy normální jídlo

janicka9896
autor
30. pro 2021

@vladienka přesně

janicka9896
autor
30. pro 2021

@merope no taky na to člověk nemůže spoléhat no. Jinak děkuji

janicka9896
autor
30. pro 2021

@hasara33 no tak pěkné, mě nechce ani jogurty nic takového cokoliv je boj a řev tak taky pevné nervy

pipi_puncocha
30. pro 2021

A jíst společně to samé? Mám taky dvouletého syna, do roka jen kojený, skoro nic nejí, jediné co má rád jsou těstoviny s červenou omáčkou, polévky (krémové i vývary), brambory s máslem, plátkový sýr, ovocné kapsičky a tyčinky z DMka.🙄 vaříme teď spolu, pomáhá mi krájet, míchat, pak si oba nandáme to samé, neříkám, že to je nějaký zázrak, ale přijde mi fajn, když vidí přípravu a jíme společně. Rád jí z mého talíře.

janicka9896
autor
30. pro 2021

@pipi_puncocha no malej je po téhle stránce pomalejší nereaguje na pokyny ani na svoje jméno, vůbec jako ten sociální svět má takový jiný máme v březnu návštěvu psychologa má svůj svět a přes to vlak nejede ale bylo by to fajn

veruuu_kubesovic
30. pro 2021

2letý už moc dobře ví....skleničku bych prostě nedala, má jíst normální jídlo a když nechce tak má smůlu...

veruuu_kubesovic
30. pro 2021

@janicka9896
a jinak mám obě děti "jiné" paradoxně i tak, že toho moc nenamluvili vě věku 2let, oba věděli, že se jí u jídelního stolu, co jim nachystám...nechceš/máš smůlu...jiné nebude...oni hodně brzo pochopili, že nebudu vyvářet patero jídel jen ať se jim trefím do chuti...

bara88
30. pro 2021

@veruuu_kubesovic starší syn je taky vybírány v jídle ale vždy prostě musí něco sníst, nejiš maso?sníst prostě aspoň brambory a nebo naopak. To že dostal skleničku, o to si asi neřekl prostě mu ji z nějakého důvodu dávala a to ve svou letech moc nechápu

vladienka
30. pro 2021

@veruuu_kubesovic
@bara88 verte mi, ze u kazdeho dietata neplati- bude hladny => zje co mu dam.. niektore deti radsej skoncia v nemocnici na kapackach, tak to proste je. Ano niektorim staci nedat na vyber a zacnu jest, ale niekedy to nepomoze a ide o zdravie, bohuzial..

zelenaesmolda
30. pro 2021

@janicka9896
A ja bych na to sla naopak,klidne bych mu ty sklenicky dala,ono ho to prejde.Bud rada,ze ji vlastne normalni jidlo akorat rozmixovane.Co ja bych za to dala.
@bara88
Tak u nas tohle neexistuje,dcera ma asi dve jidla,ktere sni,zbytek ani neochutna a vyhladovet ji nepomaha.

ai30
30. pro 2021

@bara88 Ted zbyva jenom doufat, ze v te skolce pracujes jako udrzbarka nebo ucetni...

zelenaesmolda
30. pro 2021

@bara88
@janicka9896
Podle me ma ten nahly blok z pevne stravy nejaky duvod,treba mu nekdy zaskocilo nebo se potom rozkaslal ci poblinkal a uz to nechce.U nas to je taky tak,zaskocil ji jednou zelatinovy bonbon a uz ho proste nechce.

@ai30
Tak to jsme dve.Pevne doufam,ze dcera ucitelku s timhle pristupem ve skolce mit nebude.

gramar
30. pro 2021

@janicka9896 Radu nemám, naše dítě mělo jeden čas období kdy nejedlo nic, ale jen doma, když jsme přišli ke kamarádce doslova sežral vše, dělali jsme to tak že jsem uvařila a konzumovat jsme chodili tam 🤣 Tchyni to drasalo a těch řečí a rad... Po čase to přešlo, ale já byla na prášky hlavně z toho okolí, takže jestli ji alespoň něco, kašli na řeči, zatni zuby a pokus se to v klidu přežít 😉 Známá měla zase dítě co jedli jen určité barvy (asi dle nálady) takže jedl vždy třeba jen hrášek, brokolicí, nebo potom rajčata, ale běda jak to byl mix... Bylo mu skoro pět, pak se zjistilo že má nějakou "poruchu" nevím přesně jakou, zda lehčí autismus 🤷 Do dnes má jisté "zvláštnosti", naštěstí už ji i vícebarevné jídla 😅 Je mu přes dvacet a je velmi úspěšný, možná právě díky tomu že to rodiče zvládli 😉

zelenaesmolda
30. pro 2021

@gramar
To s tim barevnym jidlem bylo v knizce Nejsem jako vy a ten kluk byl autista.

gramar
30. pro 2021

@zelenaesmolda Knížku neznám třeba je o něm, nebo to není úplně ojedinělé jak jsem si myslela. Tehdy to byla zábava, když mi bylo patnáct, když jsem začala řešit vrtochy vlastních dětí, tak jsem jeho mámu litovala zpětně a do dnes má můj obdiv a je to adept na svatořečení, asi si s ním dost užila a ještě do toho musela krotit jeho tátu který vzešel z drsné výchovy a dlouho razil teorii že by to "facka" změnila.

gramar
31. pro 2021

@zelenaesmolda tak jsem si tu knihu našla a nebude to o něm, on u žádné vraždy nebyl 😅

janicka9896
autor
31. pro 2021

@vladienka přesně děkuji