Těhotenská cukrovka. Zkušenosti v Německu?

xenie910
27. říj 2020

Zdravím, mám dotaz žiji v Německu, mám těhotenskou cukrovku.. Píchám si inzulín 40jednotek denní a 18 jednotek noční.. Termín mám v pondělí 2.11., ale mám si zavolat už v pátek, pokud mne to nechytne samo na domluvě termínu vyvolání... Hrozně se bojím že budu muset na císařák, dost jím tady v De straší... Malá před 5 dny odhad 3600g. Nějaká vaše zkušenost v De?

levandule_k
27. říj 2020

Můžu se jenom zeptat, u cukrovky se císař indikuje proto, že je to dítě velké nebo jsou tam i další rizika (jaká)?

jaaanaluk
27. říj 2020

@levandule_k já měla tehu cukrovku a první porod císařem a rodila jsem normálně.

xenie910
autor
27. říj 2020

@levandule_k No já četla v jednom příspěvku, že je ta váha hlavním důvodem, jelikož by miminko nemuselo projít porodními cestami a hrozila by smrt miminka i maminky pokud by se tak stalo...
Další riziko je určitě hypoglykemie..

levandule_k
27. říj 2020

Znám ženu, co rodila dítě okolo 3700 g přirozeně, ale cukrovku neměla. Jsou i teorie, které říkají, že to dítě nějakým způsobem ví, že neprojde. Když je moc velké, nesestoupí ani do porodních cest...

werumka
27. říj 2020

@xenie910 Záleží na více faktorech. Pokud je nutné mít takové dávky inzulínu, pak je v případě dalšího porodu casto nutná infuze s glukozou a inzulinem, aby se vykryly případně výkyvy glykemie. Čím delší porod, tím ty výkyvy hrozí víc a tím pádem pak i horsi poporodni adaptace děťátka. Otázka je pak také stav placený, která u diabeticek stárne rychleji, takže muze pri vyvolavem porodu delat potize. Pokud už máš porodní cesty připravené, tak určitě císaře na první dobrou nezvolí. Ale tím, že u vyvolavanych porodu diabeticek bývá větší pravděpodobnost následného akutního císařského řezu, tak chapu, ze v teto době není moc chuť riskovat, že zrovna anesteziolog nebude mít čas.

xenie910
autor
27. říj 2020

@levandule_k Můj poslední porod před šesti lety holčička 3700g a přirozeně.. Ale potrhaná a i nastřihnutá (2,5hod. šití), když jsem jim to tady v De řekla, tak se zhrozili, a hned se ptali jestli to bylo v ČR, nebo tady..!? Když má odpověď byla že v ČR, tak jen paní doktorka pokývla hlavou...

xenie910
autor
27. říj 2020

@werumka Děkuji... No už jsem měla poslíčky teď v sobotu.. Špinila jsem, tak jsem raději jela v noci na kontrolu...
Občasné kontrakce, otevřená na dva prsty hlavička těsně naléhá.., ale na porod to nebylo, tak mne poslali domů s Paracetamolem proti bolestem...

werumka
27. říj 2020

@xenie910 Tak uvidíš, třeba se to ještě rozjede, máš čas! 🙂

ekou
27. říj 2020

@levandule_k Nevim, ja rodila normalne dite co melo 4080g :D

xenie910
autor
27. říj 2020

@werumka Děkuji 🌹V to taky doufám.. Vyvolávání už mám za sebou a trvalo to hrozně dlouho.. Voda mi praskla ve 2:30 na neděli, porod až v úterý ve 13:45... Otevřená dlouho dlouho pouze na šest prstů... vyvolávání oxytocinem... Takže už bojím...

xenie910
autor
27. říj 2020

@ekou Super ❤️

levandule_k
27. říj 2020

@ekou hezké 🙂
@xenie910 To jsi musela prožít své. Úplně nepochopím, co paní doktorka tím pokýváním chtěla říct, že jako kdyby jsi rodila v Německu, tak budeš mít pružnější vagínu na nepotrháš se? Ono to dopředu nejde zjistit, kdo bude potrhaný a kdo ne.

levandule_k
27. říj 2020

@xenie910 Známé manžel "naplánoval" porod na víkend, protože u toho chtěl být a v týdnu nemohl kvůli práci. Den předtím šla na túru cca 20 km a na druhý den porodila. Držím palce ať ti to dobře vyjde. Zkus se hodit do pohody a nestresovat se, protože ve stresu jsi víc stažená. Když si tady čtu porodní příběhy, tak každý porod může být úplně jiný.

xenie910
autor
27. říj 2020

@ekou Jj, prožila...
No to je právě to, že v Německu dost preferují ty císařské porody... A toho se bojím ještě víc, jelikož co jsem zatím kolem sebe viděla na vlastní oči, buď má sestra akutní císař, nebo kamarádka plánovaný císař.. ,obě komplikace a ta rekonvalescence...
Vím, že nemusím prožít to samé...! No jsem možná trochu pose*outka... 🤷🏼‍♀️

xenie910
autor
27. říj 2020

@levandule_k Jasný, máš úplnou pravdu... 🙂

xenie910
autor
27. říj 2020

Nejspíš jsem u předešlé odpovědi měla označit Tebe a né @ekou... Snad nevadí holky... 🙈

ekou
27. říj 2020

@xenie910
@levandule_k
Jen pro ujasneni, netouzila jsem si zazit porod velkeho miminka, ale pan doktor v nemocnici blbe cetl v tehu.prukazce a ke konci byl vydeseny, zda se vsechno zvladne. Vse dopadlo dobre :D :D

xenie910
autor
28. říj 2020

@ekou Ještě že tak... 😉
To mne řekli že váží 3150g před tím porodem a měla 3700g po porodu... Tak asi taky trochu nečekaný no... 😂

ekou
28. říj 2020

@xenie910 je pak usmevne pozorovat lehce vydesene doktory :D. Vtipne bylo na tom to, ze v prukazce bylo cervnene napsano, ze plod je vetsi nez uvadi tabulky.
Ps. Tehu.cukrovku jsem nemela 🙂. Dite bylo evidentne dobre ziveno

elencze
28. říj 2020

@levandule_k já jsem vylezla na zříceninu, abych nemusela na vyvolávání kvůli cukrovce. A povedlo se, druhý den v 6 ráno praskla voda. Jinak mimčo 3800 g a jsem fakt ráda, že to nebylo císařem, protože se povedlo bez nástřihu i natržení, chce to posuzovat vždy individuálně. A malý pak nechtěl pít, hodně zhubl, takže ještě štěstí, že začal s větší váhou. Dneska má 2 roky a je to hrozný hubeňour, skoro na každé kalhoty musím dávat kšandy, nebo je ztratí 🙂

xenie910
autor
28. říj 2020

@ekou No já ji posledně také neměla.., hold miminka nám v bříšku krásně papala... 🙈❤️

xenie910
autor
28. říj 2020

@elencze No tak já tak bojovná nejsem.., stačí mi zajít pěšky do obchodu a zpět celkem takových 15min.a jsem totálně zničená... 🙈😅
Hezky jste zvládla porod.. 🙏
Co se týče toho hubnutí.., s dcerkou jsem měla jedno a to samé.., teď má 6 let a nejenže se krásně vytáhla, ale i se nám krásně baculatí... 😅❤️

levandule_k
28. říj 2020

@elencze Tak super, že to dopadlo tak skvěle ❤ každé dítě jí individuálně.
@ekou tak To mě rozsekalo, že pan doktor blbě četl v průkazce
@xenie910 rozumím, porod je náročný, ale císař je prostě velká operace.

ekou
28. říj 2020

@levandule_k
Jak jsem pak odchazela z porodnice, tak mi na pokoj privezli maminku co mela taky vetsi dite a rodila normalne.Jen bobes to odnesl s fixaci kycli, jelikoz v porodnich cestach se nejak sekl ci co.
Takze jsem opeavdu rada, ze se to zvladlo na 1 i s hvezdickou 🙂. Pan doktor nejak vseobecne necetl dulezite informace

stranskamarie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xenie910
autor
1. lis 2020

Tak děvčata, jen vám chci poděkovat 🌹a sdělit, že už to mám za sebou..🙏 Voda začala odtékat z pátku na sobotu v 00:10
Do porodnice jsme vyrazili ve dvě ráno, do půl páté jsem chodila po schodech a procházela se.. Potom mi sdělili, že mám zánět plodové vody nastavili antibiotika už jen ležet a natáčení... Po dvou hodinách začali vyvolávat... Malou jsem porodila přirozeně 3.710g 53cm a tentokrát bez šití 😉

levandule_k
1. lis 2020

Tak to je super zpráva, že tentokrát to bylo bez šití a moc gratuluji 🌹 a přeji vám oběma hodně zdravíčka ❤

xenie910
autor
2. lis 2020

@levandule_k Mockrát děkuji ❤️

elencze
2. lis 2020

@xenie910 jste šikovné holky, hodně zdraví oběma.

xenie910
autor
3. lis 2020

@elencze Děkujeme moocc 🌹