Co je vám líto, že vaše děti neumí jako vy?

ultradotty
16. srp 2022

Co je vám líto, že vaše děti neumí jako vy? Že vy jste v jejich věku byli na něco hodně šikovní a ony jsou naopak hrozně nešikovní? Jaké "rodové" dovednosti nezdědily?
(Diskuze spíš pro pobavení, je jasné, že každé dítě je úplně jiné, umí něco jiného a není naší kopií.)

jaja01k
16. srp 2022

@ultradotty Není to dovednost, ale já byla jako dítě knihomol, to jsem vlastně doteď, knihy miluju, pracuju v knihovně, a někdy mě trochu mrzí, že moje děti nečtou. Mladší čte aspoň komiksy, občas ho zaujme nějaká encyklopedie. Starší nečte vůbec. Ale zase má jiné zájmy, je hodně šikovný na výtvarné činnosti, pořád něco vyrábí, modeluje, maluje, na to jsem zase já úplně nemožná.

felixfelicis
16. srp 2022

Nepodedily hudebni nadani - nezazpivaji ani Kocka leze dirou, neudrzi zakladni rytmus...Rada bych mela dite, ktere by zpivalo nebo hralo na nastroj.

elinka90
16. srp 2022

u dcery zatím nevím, ale moje mamka umí hrát na x hudebních nástrojů, zpívá a já jsem hluchá jak poleno 😀

kamino
16. srp 2022

Ač prckovi od malička čtu, nezdědil lásku ke knihám - tedy večerní čtení miluje i v 10 letech, ale aby četl on sám? To je jen s řevem a pod pohrůžkou nějakého zákazu - čtenářské deníky jsou porod. A nezdědil hudební sluch a trošku toho nadání - snila jsem o tom, že si najdu chlapa, co na něco bude umět hrát a budeme mít dítě, které taky bude muzikant a budeme hrát celá rodinka.. hmmm, partner má hluch a dítě to slušně okopírovalo..

ruzova_pastelka
16. srp 2022

Spát 😃

konidana
16. srp 2022

Málo čtou, dcera trochu, syn vůbec, ten ale fakt nic. A ani jeden nepotřebuje pro život ani tolik spánku, co já. Z toho mám největší trauma... no spíš doživotní spánkový deficit😅

lv
16. srp 2022

Po mně četba, 1 dcera nepodědila talent na sport po otci, je poleno (ehm, celá já).

leiladelly
16. srp 2022

U nás je to naopak, děti mají poměrně výrazné talenty tam, kde my je nemáme až tak. Syn je výborný sportovec a hodně nadaný hudebník, dcera má výtvarbý talent. Ani v jednom my nějak výrazní nejsme. Nezdědili lásku ke knihám, ale tak každý to máme jinak.

bara88
16. srp 2022

Uklízet

aarriel
Autor odpověď smazal
Zobraz
martulka6188
16. srp 2022

@ultradotty Uz to tu padlo, mrzi me, za nase deti nemaji hudebni sluch. My jsme s manzelem velmi muzikalni, nehrajeme sice na zadny nastroj (v mladi jsme se ucili klasicky na fletnu, klavir), ale leta letouci jsem zpivala ve sboru. Dcera zpiva rada, ale k poslechu to neni. Uz je pomalu ve veku, kdy ji s tim vrstevnici budou konfrontovat, tak jsem zvedava, jak to prijme.

aarriel
16. srp 2022

@ultradotty jsem blba, jsem si to omylem smazala 🤦 tak jeste jednou, momentalne me nejvic mrzi, ze neumi R, i pres to ze trenujeme. A to cteni no, ale to treba jeste prijde. Jinak je moje kopie, coz nevim, jestli me nestve jeste vic 😂😂😂🙈

glimmer
16. srp 2022

jediné co mě opravdu mrzí je to, že nečtou ... já jsem šílený knihomol ... ale třeba k tomu časem dospějí ...

eviicka
16. srp 2022

Mám děti ještě malé, ale ten nezájem o knížky je už teď dost citelný. Co naopak zatím dědit nemuseli je potřeba spánku, tu si mohli půjčit od manžela😀

kamino
16. srp 2022

@martulka6188 Jak konfrontovat? Jako posmívat se, že zpívá falešně? Mezi dětmi se pohybuji a myslím, že toto je jeden z posledních důvodů k posměchu. Je mnoho jiných důvodů - na rovinu, ze skupiny 24 dětí jsou tak 2, které se dají poslouchat a co si pamatuji ze základky, také nás tam moc alespoň průměrných zpěváků nebylo..

zzuzinda
16. srp 2022

Koukám, že jsem výjimka. Když jsem děti čekala, představovala jsem si, že by mohly hrát na nějaký hudební nástroj, krasobruslit, viděla jsem holčičku s tmavými vlásky, modrookého kloučka... Nic z toho se nestalo a já jsem naopak denně překvapená, co umí jiného, než my, co dokážou, jak jsou každý jiný, jak jsou skvělí. Ani mě nikdy nenapadlo srovnávat je se mnou 🙂

bara88
16. srp 2022

@zzuzinda já myslím že vyjímka nejsi,že každý obdivuje své dítě za něco co umí a sám to neumí ale otazka zněla jinak.co je vám líto že vaše dítě neumí jako vy,proto takové odpovědi

gracinka7
16. srp 2022

@ultradotty starší je absolutní nemehlo na jakýkoli pohyb a koordinaci. Takže jakýkoli sport je s ním fakt utrpení. A nemá hudební sluch 🙈

zzuzinda
16. srp 2022

@bara88 Já to chápu. Spíš mě překvapilo, že když jsem nad tím začala přemýšlet, tak jsem si vzpomněla, jak jsem si představovala, co bych chtěla, aby naše děti uměly, dělaly.....a jak je mi jedno, že jsou úplně jiné, než jsem si vysnila. A mě vlastně hrozně samotnou překvapilo, že mě nemrzí, že ani jeden nehraje na nic jako jsem hrála já, i když jsem si představovala, že budeme hrát spolu.... A že mě ani není líto, že neumí nebo nechtějí umět 😉 to, co jsem uměla já. Ta otázka mi vlastně udělala radost 🙂

felixfelicis
16. srp 2022

@zzuzinda ja jsem si dopredu nepredstavovala vubec nic - ani pocet deti ani pohlavi ani co s nimi budu delat🙂 Ale je skoda, ze tohle s nimi nemuzu sdilet. A kdyz byla otazka polozena takhle, nebudu psat, za co je obdivuju...

guliii
16. srp 2022

Já musím říct, že jsem spíš překvapená co syn umí a jak je společenský. To já nebyla a jsem ráda, že on je. Ve 3 letech hezky mluví a je fyzicky šikovný a řekla bych, že je šikovnější než jsem byla já. Jediné v čem je pozadu je, že chce pořád kakat do plenky a nemůžeme to odbourat a nerad si namáčí hlavu a nechce plavat, to já plavala brzo a ráda. Ale to se ještě zlepší.

ultradotty
autor
16. srp 2022

U nás je zase dcera přes jemnou motoriku "šikovná" po tatínkovi 😀 Já ve 3 letech krásně malovala, vybarvovala, potom jsem pořád něco tvořila, ve škole jsem v tom byla nejlepší a jakékoli rukodělné věci mi šly (i doteď). Dcera 4r pořád moc nechce malovat, respektive nakreslí pořád stejného panáčka a hotovo, nic nového nezkouší. Navíc je levák a možná dominantní pravé oko :-/ Na kolo nechce, já jezdila od 3 let bez držení cca 4km v centru Prahy 😀
Oproti tomu jako já miluje Lego a stavění, je více společenská než já (já byla vysloveně nemluvný stydlín, ona jen u někoho). Hrubou motoriku po mně velmi dobrou, hudební vlohy (opět po mně) možná taky nějaké. Uvidíme, co ve starším věku 🙂 A taky jsem zvědavá na školu, co jí půjde a co ne. Po manželovi možná akorát tak miluje počítače a techniku 😀

izz76
16. srp 2022

Já jsem jako dítě nijak nevynikala,hezky jsem kreslila,hodně četla,jinak žádne nadstandardní výkony. Takže pro mě byla první dcera překvapení,protože je šikovná úplně na všechno,ještě k tomu chytrá a krásná. Mladší je v něčem spíš po mě,ale je hodně komunikativní a spolecenska,což jí trochu závidím. Není tedy nic by mi vadilo,že nepodedily.😊

jirovapa
16. srp 2022

@ultradotty děti mám ještě malé, ale manžel umí hrát na klávesy a holky taky zkouší hrát a mladší dcera se snaží zpívat - já mám totální hudební hluch, takže jsem ráda, že v tomto mají geny po tatínkovi 😂. Obě holky baví výtvarná činnost a to jsem moc ráda, taky mě to baví. A co obdivuji u starší dcery je, že se nebojí pavouků. Já mám z nich hrůzu, ale před ní se držím a dělám, že jsou v pohodě. 🙂

krisstina93
16. srp 2022

Mě mrzí, že nejstarší syn (zatím jen on, ostatní jsou malý) nemá takový zájem o knížky, já se v nich v jeho věku topila a mám to tak doteď a syna to nebaví a to jo neustále něčím zásobuju :D jinak dovednosti asi nic, mám šikovné děti :D

takyjedna
16. srp 2022

Nic... Vzdycky jsem si představovala, jak budu s detma v zime lyzovat a v lete jezdit na kolech a plavat a to se mi splnilo 😁 Nejake umělecké nadání my s manzelem absolutně nemame, tak to neměli kde zdědit... A trochu zavidim dceri, jaka je krásná, narozdil odeme v dětství.. Dlouhonohá, okatá, kudrnatá, opálená divoženka... Nechápu po kom 😁 Ja jsem byla vždycky prtava a obtloustlá s nohy do x 🙄

la_amanita
16. srp 2022

Někdy, když jsem večer moc unavená, byl dlouhý těžký den, tak lituju, že děti nespí ve své postýlce už v sedm večer, a to úplně samy bez uspávání, jen položit pohladit a spát. Jako jsme to podle mé mámy uměly všechny její děti.😀
Ale upřímně si spíš myslím, že mamka pěkně kecá

cherie24
16. srp 2022

@ultradotty já si vždycky představovala, že budu mít hubenou, blonďatou holčičku, sportovkyni, která narozdíl ode mě, svůj talent nezahodí. 💪 A narodila se mi baculatá hnědovláska. Mišelín, který měl do půl roka skoro 10 kilo. Už se z toho teda vytahuje, ale ač je na sport brzo, tak v porovnání s jinými dětmi běhá lehce komicky. Takže mám trochu tušení, že sportovec z ní asi nebude. 😄 Ale zas jsem vděčná, že je společenská a nebojí se kolektivu. S tím já měla problémy už ve školce a celou mou studijní éru mě to velmi mrzelo. Záviděla jsem/závidím těm, kteří kudy chodí, tudy si dělají kamarády. ☺

kuliocka17
17. srp 2022

@ultradotty Já jsem v dětství neměla žadné možnosti, neb nebyly finance, chtěla jsem hrát na klavír, hrát tenis, softball, chodit do výtvarky a na keramiku..no nic..🤷‍♀️vlastně ani školu jsem si vybrat nemohla a šla jsem tam, kde to bylo finančně nenáročné..Takže mě krapet mrzí, že ač finance teď jsou, tak kluci po ničem nelační...Ale starší miluje knihy, chodi na hasiče, skauty a badminton 👍a milujou plavání a oba se mnou lyžujou a všechno vyzkouší atd a ač v tom nejsou perfektní, je pro mě podstatné, že je to baví..vlastně jsem slevila ze všech svých představ a přeju si ať je život baví a jsou na světě rádi 👍👍

valelinka
17. srp 2022

Hodně tu padá slovo knihomol, já i manžel jsme četli od malička knížky doslova na kila. Syn je rád, když mu čtu, ale knížky jej moc nezajímají. Ale když to tu teď čtu, uvědomila jsem si, že to spíš bude dobou. Za nás nebylo tolik podnětu a knížka byla často jediný nástroj jak se zabavit.