Zamražení vajíček
Ahoj holky,
za pár měsíců mi bude třicet a partnera zatím nemám. Bojím se, aby mi neujel vlak s mateřstvím, miminko bych si jednou moc přála. Zvažuju proto zamražení vajíček. Něco jsem se o tom dočetla, ale ráda bych znala zkušenost i někoho, kdo si tím opravdu prošel. Máte tip na kliniku Praha/Ústecký kraj, nebo třeba i přímo dobrou zkušenost s nějakým doktorem/doktorkou? Jak to cca probíhá? Má léčba nějaké vedlejší účinky při hormonální stimulaci? A jak to vychází cenově? Našla jsem někde informaci, že nemusí jeden odběr stačit.
Moc děkuju za každou zkušenost.
Ahoj, já jsem to absolvovala loni právě kvůli tomu, že jsem byla v podobné situaci – děti jsem chtěla, ale správného partnera jsem ještě neměla. Nakonec jsem byla v Pronatalu a za sebe můžu opravdu doporučit.
Nejdřív jsem šla na konzultaci a vyšetření, podle výsledků mi nastavili hormonální stimulaci. Injekce jsem si píchala sama asi 10 dní, pak jsem chodila na kontroly ultrazvukem a následoval odběr v krátké narkóze. Samotný zákrok byl rychlý a za pár hodin jsem šla domů. Po odběru mě jen pár dní pobolívalo břicho a cítila jsem se nafouklá, ale nic, co by se nedalo zvládnout.
Co se týče ceny, já platila kolem 35 tisíc za samotný social freezing, k tomu je potřeba připočítat stimulační léky. Taky mě předem upozornili, že jeden odběr nemusí stačit – záleží hlavně na tom, kolik kvalitních vajíček se podaří získat. U někoho je jeden cyklus dostatečný, někdo jde na odběr dvakrát, aby měl větší rezervu do budoucna. To mi přišlo fér, že mi nic neslibovali a všechno vysvětlili.
Za mě byl největší plus přístup lékařů a sester, všechno se mnou trpělivě probrali a cítila jsem se v dobrých rukou. I kdybych ta vajíčka nakonec nikdy nepotřebovala, mám klid v hlavě, že jsem si tu možnost do budoucna nechala otevřenou. 😊
Ahoj, já jsem to absolvovala loni právě kvůli tomu, že jsem byla v podobné situaci – děti jsem chtěla, ale správného partnera jsem ještě neměla. Nakonec jsem byla v Pronatalu a za sebe můžu opravdu doporučit.
Nejdřív jsem šla na konzultaci a vyšetření, podle výsledků mi nastavili hormonální stimulaci. Injekce jsem si píchala sama asi 10 dní, pak jsem chodila na kontroly ultrazvukem a následoval odběr v krátké narkóze. Samotný zákrok byl rychlý a za pár hodin jsem šla domů. Po odběru mě jen pár dní pobolívalo břicho a cítila jsem se nafouklá, ale nic, co by se nedalo zvládnout.
Co se týče ceny, já platila kolem 35 tisíc za samotný social freezing, k tomu je potřeba připočítat stimulační léky. Taky mě předem upozornili, že jeden odběr nemusí stačit – záleží hlavně na tom, kolik kvalitních vajíček se podaří získat. U někoho je jeden cyklus dostatečný, někdo jde na odběr dvakrát, aby měl větší rezervu do budoucna. To mi přišlo fér, že mi nic neslibovali a všechno vysvětlili.
Za mě byl největší plus přístup lékařů a sester, všechno se mnou trpělivě probrali a cítila jsem se v dobrých rukou. I kdybych ta vajíčka nakonec nikdy nepotřebovala, mám klid v hlavě, že jsem si tu možnost do budoucna nechala otevřenou. 😊
@alenakubi jsem nejaka zmatena, kdyz jsi loni byla spokojena v Pronatalu na mrazení vajicek, proc se v teto diskuzi z 1.cervna https://www.modrykonik.cz/forum/asistovana-reprodukce/ktere-centrum-asistovane-reprodukce-v-ostrave-doporucujete/ ptas, kam mas jit na ivf po skoro rocnim neúspěšnem snazeni s přítelem, protoze se v tech klinikach vubec nevyznas, a nechavas si radit zase Pronatal? Rafinovane promo Pronatalu?

Hormonální stimulace má velké vedlejší účinky, bylo by dobré si o tom zjistit co nejvíc...