Helios nebo jiný CAR?

lucyna78
29. črc 2019

Ahoj holky,
hledám nějaké aktuální info ohledně CARů, ideálně v Brně.
Mám 41 let a první IVF pokus na Heliosu byl v mých 40ti letech. Odebrali mi 10 vajíček, z kterých vznikla 3 použitelná embrya. Hned po prvním KETu jsem otěhotněla, bohužel v 8tt se plod přestal vyvíjet ( zcela jistě geneticky špatné embryo). Po 2,5 měsících další KET - embryo se neujalo. Zbývá nám ještě jedna zamraženka a právě zvažuji, co dál. Jestli risknout to třetí na Heliosu, nebo jít na úplně jinou kliniku na nové odběry a vyšetření.
Vzhledem k pokročilému věku ( ano, uvědomuji si, že jsem totálně zaspala, ale nebyl prostě vhodný partner) musím jednat co nejrychleji, proto, prosím, o jakoukoli radu a zkušenost. Děkuji.

lucik253
29. črc 2019

@lucyna78 Ahoj, ja chodim do Reprogenesis

vineta
29. črc 2019

@lucyna78 A embrya máš geneticky vyšetřená?

atomix
29. črc 2019

Byla jsem v Reprofitu a nedám na ně dopustit. Profi přístup, zbytečnosti nedoporučovali. Z prvního IVF jedno dítě, z prvního Ketu druhé dítě, a ještě tam dva mražáčci zbyli ;) Předtím jsem chodila do Laurea a katastrofa. Čtyři transfery a nikdy nic. Jen 120 tisíc v zádeli...

lucyna78
autor
29. črc 2019

@vineta bohuzel jsem si je nenechala geneticky vysetrit ...

lucyna78
autor
29. črc 2019

@atomix reprofit prave taky ted zvazuju a dobre reference jsem slysela i na Repromedu, je to teda ale boj se nejak rozhodnout ...

loylii
29. črc 2019

@lucyna78 a proč toho třetího mrazacka nezkusit? Když už je zamrazeny. Píšeš rovnou nove odběry, vyšetření, jiné centrum.. zkusila bych ještě toto centrum, nove až když bych už v tomhle neměla nic zamrazeno. Bohužel v našem veku je hodně vajicek nekvalitních, tak třeba tohle poslední bude ok.

vineta
29. črc 2019

@lucyna78 Aha, to je škoda... no, to je blbé rozhodování, ale asi bych promyslela, jestli se teď “zdržovat” tím posledním mrazáčkem, nebo ho nechat bezpečně v zásobě a zkusit další IVF a tentokrát tu genetiku nechat udělat, možná je dobrý jít do odběru spíš dřív, než později- mrazáček kdyžtak počká, ne?

loylii
29. črc 2019

@vineta já osobně bych zkoušela Kety dokud je co vkládat a nove IVF až poté. Já ve veku 38/39 měla 3x IVF a mě teda každá stimulace, pocit, ze do toho vseho musím jit znovu dost stresoval. Ale asi jsme každá jiná...

agneszka
29. črc 2019

@lucyna78 Za mně Reprofit...jednoznačne. A to jsme těch center obešli

xxx3d
29. črc 2019

@lucyna78 ahoj,
za mě doporučuji Reprofit, třetí a naprosto úspěšná volba 🙂
předtím jsem byla Repromeda, dle doporučení známých, nesedlo mi to, přístupem, ještě předtím Unica, tam zcela překvapivě katastrofální přístup.
Tobě bych doporučila, aby sis ty kliniky, mezi kterýma váháš obešla a dala na svůj pocit, dojem, mělo by ti to sedět, vnitřně, pocitově a pak se rozhodni, jestli půjdeš do třetice v Heliosu, nebo někam jinam.

lucyna78
autor
30. črc 2019

@xxx3d Ahoj a moc děkuju za názor. A udělám to jak říkáš, obejdu si mezi kterýma váhám a pak se rozhodnu. Snad se za pár týdnů hodím víc do klidu🙂 diky.

lucyna78
autor
30. črc 2019

holky, diky moc vsem za odpovedi a za tipy, moc si toho vazim.

worena
30. črc 2019

@lucyna78 Hups,tak ty to máš taky pěkný...Risknout.Pokud tam máš ještě jedno...Nebo je jiná možnost? Předpokládám, že vzít si zmrzlinku a jít jinam asi nelze ...No, nejsem na Brně, nýbrž Středočeský kraj.... Vyzkoušela jsem 3 CaRy....Tam kde se jednou zadařilo se záhy už další nedařilo. . Přešla jsem jinam... Nezdařilo se mi tam zatím 2x...No a mám tam dvě zmrzlinky...Co už nadělám...Jsou tam ..A jdu tam zas... Pocitově mi tam je opravdu dobře...A myslím že jsou i dobří... Nevím je-li možné něco ovlivnit " v rámci možností" beru to jako buď a nebo...Co se má stát se stane .... Jinak je 44 😀😀

atomix
30. črc 2019

@lucyna78 Tehdy před lety jsem byla ve skupince Reprofit tady na MK a až na jednu maminu tam otěhotněly všechny zúčastněné. 😉

worena
30. črc 2019

@loylii
@worena Je mi 44😃😃. Já bych zkusila ti poslední zmrzlinku 😉 ..A pak se uvidí....

lucyna78
autor
15. srp 2019

holky, ahoj, chtela jsem se zeptat vas co byly na Reprofitu. Delali vam tam pred celym IVF cyklem vysetreni z krve? Na chlamydie, prolaktin atd? Na Heliosu mi to delali, ale slysela jsem, ze na Reprofitu to nedelaji. Moje gyndarka mi to nechce jen tak udelat. Vyznate se nekdo trochu? Diky moc!