Novorozenec - dávat něco pod hlavičku při spinkání nebo ne?

duhovakony
13. čer 2018

Ahoj holky. Mam otazku po delší dobe☺ davali jste neco od 0-12mesicu dětem pod hlavicku v postylce kdyz spinkali? Myslim tim nejaky ten klinek? Cetla jsem ze se do roka nedava nic....Ale,tak me napadlo ze se miminku lepe spi treba po kojeni kdyz ma hlavinku vys (snad me chapete),a nevraci se mu mlicko a neublinkava,ale nevim. Do kocarku mam koupenyho toho medu aby se nedeformovala hlavinka.
Take mam koupeny hnizdecko to jste pouzivaly hned od narozeni?a spalo v tom ditko dobre?ted nejak zvazuju jestli sem nekoupila blbost😐

evaaskalova
13. čer 2018

Miminkum co ublinkavaji se na spinkani primo doporucuje zvysena poloha. 🙂 u obou dcerek jsem mela klinek, neni jen pod hlavickou, ale pod celym telickem,tudiz pater je stale v rovine,jen telicko jde " z kopce". U akcnejsich miminek je pak dobre dat treba perinku dolu pod nozky, aby nezklouzavalo z kopecka dolu.Medvidek pod hlavicku se mi zda jako zbytecnost a hnizdecko nevim, nektery miminka to asi maji radi, ale moje holky milujou od narozeni naopak prostor. Chteji se roztahovat, rozvalovat. Jsou spokojene a obe od narozeni spinkaji i bez hnizdecka primo ukazkove.

kafr
13. čer 2018

Hnízdo mi přišlo jako blbost, ale zbyla mi látka, tak jsem ho teda ušila a je to ta nejlepší věc.
Malá od narození hodně ublinknuto a já měla strach ji nechat spát na zádíčkách, tak jsem dávala na bok a o to hnízdo se krásně polohuje. Nebo mi usíná v náručí, kdybych ji položila "do prostoru" je zase hned vzhůru, takže ji pokládám k okraji hnízda a ona má pocit, že ji pořád držím. Teď už z něj vyrostla, ale máme ho pořád, prostě jsem rozvázala stuhu a je teď "na podkovu".
Protože ublinkává stále, máme ručníkem a deskou nakloněnou rovinu. U nožiček má stolování deku, aby neklouzala. Takže za nás super věc.

adau
13. čer 2018

Jako novorozenec spala v zavinovacce, na boku, postylku mela u hlavy podlozenou, aby byla vys. Pak byla chvili v pytli, ale brzo se zacala hybat a uzavreny pytel nesnesla, takze sla pod perinu a byla spokojena ze ma prostor. 😀 Polstar mela takovy plochy.

terka2018
13. čer 2018

Musím říct že hnízdečko je super! 🙂 U nás funguje skvěle - malej tam už od narození krásně spinká (má teď 2 měsíce). Miminka mají raději uzavřený prostor, proto u nás i skvěle funguje zavinovačka (šněrovací).

duhovakony
autor
13. čer 2018

Dekuju vsem za odpovedi holky😊

1nelinka
13. čer 2018

Hnizdecko jsem pouzivala od narozeni do cca 7 mesice brali jsme ho i na dovolenou a vazne se osvedcilo..mela jsem ho i prez den na gauci kde si mala odpocivala.. co se nam neosvedcilo vubec byla zavinovacka a spaci pytel i prez to ze se narodila 3.2 tak se v tom silene potila

duhovakony
autor
13. čer 2018

@1nelinka jojo taky me to hnizdecko napadlo jak rikate Vy proste na gauc a nebo nekam pres den,do postele kdyz budeme odpocivat v posteli treba ale do postylky na spani to se mi moc nechce prave🤔☺

pavlinar
13. čer 2018

Moje malá spí od narození v hnízdečku. Ale nemá to nějak utažené.. s pod tím měla ten klínek, ten jsem vyndala v jejích 2 měsících, už moc neublinkává. Ale trochu jsem podložila postýlku, aby měla hlavu nepatrně výš. Na začátku spala v zavinovačce, ale teď v těch vedrech se to nedá... jinak hnízdo používám i na ten gauč. Myslím, že až se začne otáčet, tak to bude fajn, když nebudu chtít aby se mi někam odkutálela, když třeba nebudu u ní..

ivuska1986
13. čer 2018

Ahojky, hnizdecko jsem pouzivala od 0 do tri mesicu, dcera v tom spala rada, myslim, te vyvolava vetsi pocit bezpečí. A klinek jsme meli od tretiho mesice-dcera trpela refluxem, kdy se vyvysena poloha doporucuje, super je firma candide.

zelenaesmolda
13. čer 2018

Pokud miminko nema reflux tak je zbytecne cokoliv davat pod hlavicku.Ja jsem osobne hnizdecko nemela,prijde mi to zbytecne,mela jsem zavinovacku a mam v postylce kojici polstar o ktery ji opru kdyz si po krmeni neodrihne

martiniquest
13. čer 2018

My jsme meli v posteli mirne nadzvednuty rost. Prislo mo, ze se tak synovi spalo lip. Meli jsme to tak asi 2 mesice.

bayt
13. čer 2018

@duhovakony Hnizdo jsme neměli, většinou to je z lacinýho molitanu a přišlo mi to blbý na záda. Navíc jsme se k sobě tulili, asi by se mu nelíbila zábrana mezi mnou a jím. A taky usínal u kojení...nevím, jak se v tom dá kojit.

Pod hlavu jsme měli polštářek - medvídka, ale zezačátku spal na boku (střídala jsem boky). a na zádech spal, až už byl větší. To už to nechtěl a vrtěl se tak dlouho, než z toho sklouznul. Tím, že spal u mě na matraci, jsme klín či vyvýšení neměli. Ale sice ublinkával, ale ne extrémně, tak jsem to nemusela moc řešit.

drakenn
14. čer 2018

Já nedávala klínek ani zvýšené, ale oba kluci mi spali na bříšku. Když si ublinkli, vše steklo pryč..

garalela
14. čer 2018

@duhovakony ahoj, vše nejlépe zjistíš až s miminkem, každé dítě je jiné. Já měla nakoupeno vše, panda polštářek, klín, hnízdečko, péřovou zavinovačku. Nyní má syn 4 měsíce a moje zkušenost je: zavinování nesnesl, ale v šestinedělí několikrát spinkal v péřové zavinovačce otevřené a v ní jakože zabořený bez zavinutí. Hnízdečko jsme použila asi dvakrát, víc se mi líbilo pokládání do té péřovky a navíc se ve dvou a půl měsících do hnízdečka ani nevešel, rychle natáhnul nožičky. Od dvou a půl měsíce se sám otáčel na bok, takže panda polštářek začal být zbytečný, zpátky do ně se totiž sám samozřejmě nevrátil a začalo to být obtěžující i v kočárku. Jelikož byl syn od začátku hodně uplakaný, nakonec ani nepoužíváme postýlku. Klín jsem použila si taky dvakrát, když jsme ještě zpočátku používali postýlku, měli jsme vypodloženou knihami, ten klín nebylo po péřovou zavinovačkou vůbec jako zvýšení znát. Od tří měsíců se otáčí na bříško, takže jsem u nemohla použít ani tu péřovku, aby se do ní nosánkem nezabořil, čili krátkodobé odložení už je podlahové puzzle na zemi

kac_kac
14. čer 2018

U všech třech dětí jsem místo klínu podkládala matraci složenou dekou, místo hnízdečka jsem zmenšovala prostor v postýlce buď srolovanou dekou a nebo kojicím polštářem, přímo pod hlavičku jsem nedávala nic.
Všichni žijou, hlavičky šišatý nemají 😉
Marketing je mocný 😀 prodat se snaží všichni všechno.

duhovakony
autor
14. čer 2018

@kac_kac to je jasne...☺

duhovakony
autor
14. čer 2018

Dekuju holky

looolaaa
14. čer 2018

mám 3 děti - spalo jen jedno - kdekoli, kdykoli, na čemkoli a krásně. ostatní dvě řvali jak tuři do půl roka 🙈 spali nejvíc mě na rukou a ze všech serepetiček co sem samo pořídila se mi nejvíc hodil gym míč na kterém sem hopsala okolo světa den co den. 😅

mimiveru
14. čer 2018

Koupila jsem klín do postýlky, malou nechala odkrknout po kojení, zabalila do zavinovačky a položila na klín na bok 🙂

duhovakony
autor
14. čer 2018

@looolaaa s tim micem mam prave zkusenost skrz me dve sestry kazde sve dite na nem uspavali.....ale tezko se jim to odnaucovalo ale podarilo se 😁

35_a_budu_mamka
14. čer 2018

@duhovakony Ja nedavala a nedavam nic pod hlavicku do postylky ani do kocarku a hlavicku ma dcerka hezkou (normalni)😎