Holky, co jezdíte na koni, jak řešíte odřený spodek?

dressage
22. čer 2016

Ahoj,

aktivně se věnuji jízdě na koni a zajímalo by mě jak řešíte odřený spodek? ...nikde jsem nenašla žádnou radu... zkoušela jsem si vycpat kalhotky vatou, koupit jezdecké spodní prádlo... nepomáhá zatím nic... a je to každý trénink horší a bolestivější... defakto není pořádně čas na zahojení... v lekárně na mě koukali jak na debila a dali mi akorát mastičku na upokojení, která se nemá používat na porušenou kůži (takže úplně k ničemu)... máte některá fígle co bych mohla vyzkoušet?

Díky 🙂

cervicku
22. čer 2016

Ahoj, já jezdím co druhý den tak dvě hodiny , zadek a nohy mě bolí skoro pokaždé , no odřené nic nemám ......ale mám krásný zážitek ze svého mládí .
Když mi bylo 30 let manžel mi na dovolené zaplatil dvě hodiny jízdy na koni, včetně plavení....no já na sobě měla tanga 😀 .....když jsem se vrátila , na druhý den jsem měla místo tang táhlý opar 😝 ...to byla bolest a to mě čekalo celý týden - každý den dvě hodiny jízdy .
Mazala jsem to nějakou dětskou mastičkou na opruzeniny , ale bolest to byla příšerná....
Tak nevím jestli u tebe je problém ve spodním prádle a nebo máš špatné sedlo ....zkoušela jsi i jiné ?
Neviděla jsem tě jaký máš sed , není problém v tomhle ?

dressage
autor
22. čer 2016

@cervicku ahoj 🙂 ..no to sis teda pekne dala s tema tangama :D ...ani si to neumim predstavit tu bolest...

...jezdim kazdy den drezuru, drezurni sedlo, hlubsi posedli a davam si velky pozor abych nesedela na "pipine" :D ale obcas to proste ujede a z kazdeho treninku odchazim s poradnejma odreninama (mam spis problem, ze mam ty male stydke pysky dost velke)... spodni pradlo mam primo jezdecke, ale vubec zadna zmena... uz nevim co mam delat, ptz misto poradneho treninku se akorat kroutim bolesti a sedam vic do zadu a cely trenink je pak v haji :/ ...kdyby aspon nejaka ta masticka, ale vsechny co na sebe dam priserne pali a akorat to mokva nez ze by se to hojilo... jeste me napadlo, ze si je dam zkratit :D :D ale do toho se mi fakt nechce... preci nejsem jedina kdo je ma vetsi :D

horsiee
22. čer 2016

No a co zkusit nevycpávat sebe, ale sedlo? Některá sedla jsou hold tvrdší, nebo když jsou nová tak ještě nejsou ,,osazená,,. Na některých necháváme takový ty zimní návleky celoročně, prvotní účel toho je, aby v zimně nezáblo od zadku, ale je fakt že je to další měkká vrstva mezi zadkem a sedlem 😊

dressage
autor
22. čer 2016

@horsiee to je dobry napad! 🙂 ...vyzkousim beranka... snad se nezaparim v tomhle vedru :D ale lepsi to nez odrenej spodek... ja mam teda vice sedel a krom jednoho jsou vsechna vysezena, ale je pravda, ze dost tvrda...

horsiee
22. čer 2016

Jo jo přesně tak beránek 😊 akorát jsem ze sebe nebyla schopna vymámit název. No když by ti to nevyhovovalo tak je během pár vteřin dole 😊

dressage
autor
22. čer 2016

@horsiee jasne 🙂 dekuju!