Starší partner - klape Vám to v posteli?

laisobel
5. čer 2016

Ahoj holky,
Potřebovala bych se poradit...
Je mi 27. Žiju s přítelem, je o 14 let starší, když jsme spolu začali chodit, byla jsem ještě panna. On byl můj první a věděl to. Ze začátku to bylo moc hezké, snažil se, netlačil na nic, milování nás bavilo.
Když jsme se k sobě nastěhovali a já pak otěhotněla, sex se změnil...
Orgasmy s ním neznám. Většinou má vše stejný průběh... Už vždy vím, co přijde. Je to příjemná záležitost, ale zrovna spokojená nejsem. A v dnešní době všudypřítomné sexuální osvěty je to na pytel. Snažím se mu říkat, že bychom mohli zkusit věci jinak, že by mohl zkusit techniky, které by mne mohly k orgasmu dovést, že bychom na to mohli přijít spolu.
Měli jsme roční krizi po narození dcery a já už uvažovala i o rozchodu... Bylo to zlé, dělo se toho moc na více frontách... No a jedna z věcí, o které jsem přemýšlela, byl i ten sex. Jestli by to s jiným partnerem nemohlo být lepší... Jestli bych nebyla spokojenější...
S přítelem jsme to urovnali, na vztahu hooodně zapracovali, sex se trochu zlepšil, ale stále mne neposlouchá...
Už nevím, jak na něj. Přijde mi, že má z minulosti nějakou špatnou zkušenost nebo nějaký blok a vlak přes to nejede...
Řešila jsem to s kamarádkou, ale došla vždy k tomu, že to chce i z mé strany více zkušeností, ale já nejsem otevřená nevěře nebo tak něčemu...
Máte nějaká podobnou zkušenost? Radu? Tip jak staršího muže naučit něco mimo jeho stereotyp?
Předem moc díky 🙂

trisstann
5. čer 2016

tak si normálně hupsni do poloh co bys chtěla zkusit a přestan na něj brát ohledy,,když neposlouchá taky neposlouchej:DD

hvezdicka97
5. čer 2016

Nebo ho zkus nějak překvapit ;) Vůbec se s ním nedomlouvej, že by jste mohli zkusit něco jiného ale rovnou to na něj při sexu vybal 🙂 Zkus začít ty a uvidíš jak on se k tobě připojí nebo můžeš zkusit si na sebe koupit třeba něco vyzývavého a pěkně ho nějakými hrátkami nažhavit a pak už to třeba půjde hladce :D

hami84
5. čer 2016

Ahoj, jsem na tom podobně. Mně je 32 a manželovi 52 let. Taky jsem byla panna, když jsme spolu začali chodit, takže je to za celý můj život jediný chlap, s kterým jsem spala. Bohužel přestože bych čekala, že bude díky tomu, že je starší, v sexu zkušený, tak nějak dosud nemám ten pocit. Na začátku vztahu bylo milování hezké, pro mě nové a stačilo mi to. Ale postupně se snižovala frekvence sexu a bylo to pořád to stejné. On se nikdy nesnažil to nějak oživit, přijít s něčím jiným a já s nulovými zkušenostmi nevěděla, jak na to. Problém je i v tom, že se o tom nebavíme. To je určitě chyba, ale vzhledem k tomu, že sex po pár letech vztahu v 90% proběhl jen díky intervenci z mé strany, tak jsem nějak nabyla dojmu, že jemu to nevadí, když spolu nespíme třeba měsíc. Pokud by mu to vadilo, tak by se přece o něco pokusil, ne? Obrat bohužel ještě k horšímu nastal po porodu. Malá má rok a osm měsíců a za tu dobu jsme spolu spali 5x ☹ To ale souvisí i s tím, že jsme unavení. Každopádně bych byla ráda, kdyby se situace u nás změnila. To ale musíme chtít oba, nejen já.

kacca11
5. čer 2016

Ja tedy nepatrim mezi ty, co maji vyrazne starsiho partnera, ale snad nevadi, ze prispeju. To, co rika kamaradka o zkusenostech je pekna blbost. Tedy zkusenosti jsou dulezite, ale muzes je ziskat se svym soucasnym partnerem, rozhodne kvuli tomu nemusis hledat jinde. Staci, abyste byli oba dva naladeni a sex bude o necem uplnejinem. Pokud on neni naladen tak, jako ty, muzes se chopit iniciativy sama.

My si s muzem navzajem byli svymi prvnimi sexualnimi partnery a zkusenosti jsme svirali spolecne.

konekokira
6. čer 2016

Ahoj, můj partner je starší o 10 let, hodně nám pomáhá o tom společně mluvit, před otěhotněním jsme se snažili si vyjít vstříc, teď v těhotenství by on moc chtěl, ale mě to bolí a není mi to příjmené, tak se mu to snažím aspoň vynahradit... Po porodu to asi nebude se sexem o nic lepší než Teď, bojím se, že si myslí, že to hned bude jako dřív... Jinak když jsem cítila stereotyp v sexu, tak jsem ho prostě překvapila, třeba na večerní procházce se psem, můj partner se naštěstí ničemu novýmu nebrání... :-\

martiniquest
6. čer 2016

Tohle vubec neni problem vekoveho rozdilu,ale problem komunikace a vzajemne tolerance. Z vlastni zkusenosti muzu doporucit nejaky kurz pro pary. Napr delaji manzele Komedovi. Mam osobni zkusenost a bylo to skvele.

andreaandrejka
6. čer 2016

Mám o 15 let staršího manžela a ano, klape. Není to u zkušenostech, o tom, jestli je tvůj první, nebo 15tý. Je to o komunikaci, o tom spolu mluvit, mluvit a mluvit. O všem, o svých pocitech, touhách...
Jasně, že po letech přijde stereotyp, ten přijde po určité době do každého vztahu. Důležité je, umět s tím něco udělat a to je zase o té komunikaci.
Moc nechápu tu kamarádčinu radu, ta je podle mě zcela mimo mísu.

pupickova
6. čer 2016

@martiniquest souhlasím! Tohle vůbec není o věku.

@laisobel chce to hodně mluvit, případně se nestydět a vzít věci do svých rukou! Můj muž je o hodně, hodně starší než já a taky byl ze začátku trochu konzerva. Tak jsme to spolu řešili a on byl hrozně natvrdlej a nechtělo se mu experimentovat, tak jsem se na něj vyprdla, nic mu neříkala a prostě sem ty pokusy začala dělat sama, a zabralo to... začalo se mu to líbit a teď chrochtáme blahem oba 😅

sarka91
Autor odpověď smazal
Zobraz
laisobel
autor
6. čer 2016

Holky dik!
Ja se fakt snazim komunikovat, davam i jasne pokyny co chci, obcas to zkusi, ale je to tak jako aby se nereklo. A priste jsme zase zpet. Zkousela jsem i "kus za kus", ze mu plnim jeho prani a cekam, ze splni ty moje. Ale i tady moc uspechu nemam. Uz jsem i navrhovala nejakou partnerskou poradnu, ale to je v jeho svete totalni potupa. Nechce o tom ani slyset.
Prvni rok zivota dcery jsme spolu spali asi 6x. Co ja chodim na terapii (traumaticky porod, partnerska krize, nemozna tchyne...) se to zacalo zlepsovat v ramci zlepsovani celeho vztahu a i vic naslouchal, ale ted to zase zacina stagnovat...
Vim ze je unavenej z prace a ja z te nasi dablice, ale chapete ze jo, nechci byt jen matka, chci byt i zena a milenka...
Kdysi jsem mu rekla ze jsem rada, ze byl muj prvni a on mi rikal ze je rad ze jsem jeho posledni...
Holky ja uz mu i nasla instruktazni clanky a stejne nic. Jasne pokyny a stejne nic.
On neni za svuj zivot vubec zvyklej o osobnich vecech mluvit, s nikym. Uz jsem z toho spatna... Sex je prijemnej ale citim ze potrebuju vic... Asi muzu jen pokracovat ve snazeni a doufat ve zlepseni co?
Jinak jsem rada ze nejsem jedina co ma za zivot jedineho sexualniho partnera! Haha neni to divny 🙂

laisobel
autor
6. čer 2016

@sarka91 tise zavidim 🙂
Doufam ze se k tomuhle tez dopracujeme, alespon nekdy 🙂

lydiee
7. čer 2016

Ahojky, můj partner je starší o 9 let, má 51 let a jsme spolu skoro 7 let. A sex je jako nikdy s nikým...Já si myslím, že je to nejen o té komunikaci a domluvě, ale i o osobních sexuálních potřebách. Někdo má nižší libido a někdo vyšší, je potřeba své sexuální apetity skloubit dohromady. My jsme se asi hledali, až jsme se našli. Oba nás sex baví, líbí se nám být spolu,vyhovujeme si a ačkoliv on je v něčem typický chlap - cítí se jako borec a že je dobrý, když mám 3 orgasmy po sobě, ptá se někdy, jaké "to" bylo,....tak vždycky na mě myslí - jestli jsem spokojená, jestli mám právě chuť se milovat, jestli mě to nebolí, jestli chci tuto polohu... Laisobel, přeju, ať se vše u vás zlepší a jsi spokojená - a nejen v sexu 🙂 !!