3. dítě. Jak moc nás změní?

mmrk
12. lis 2019

Je mi 39, mam 2 děti- 6 a 7 let a s odbijejicimi biol. hodinami přemýšlím nad 3. dítkem- což je asi typická doba- teď anebo už nikdy. Obě těhotenství jsem si moc užívala i porody a moc mě bavilo a baví trávit čas s prckama. Jsme celkem akční rodina, často vyrážíme na víkendy pryč, v létě dovolené, v zimě lyže..děti mají kroužky, když po večer stíháme, hrajeme deskovky, nefrčí u nás televize ani tablety. Mně se rodiče moc nevěnovali, tak se to vědomě snažím u svých dětí dělat jinak a miluji čas strávený společně. babičky máme daleko, mám vcelku náročnou práci, kdy cca 1 noc přes týden a 1-2 víkendy za měsíc nejsem doma, manžel plně zastoupí, svou práci miluji (jsem lékařka a mimo jiné rodím miminka🙂) Oba máme slušný příjem, bydlíme v domečku. Hrozně moc bych ještě chtěla jedno miminko a celé si to prožít znovu, i dětem dát další perspektivu, pohled na život, myslím, že by je to naučilo být vnímavějšími, citlivějšími.. Paradoxně myslím, že bych 3. dítětem možná trošku spomalila, užila by jsem si ho, děti jsem měla brzy po sobě a doma se mě pořád kutálelo klubko těch dvou spolu dovádějící a nějak mám pocit, že jsem si je nestihla užít..Všichni 3 doma se vyptavají, jestli už jsem se rozhodla a na miminko se teší....ale...neochudobním tím svoje 2 děti, nebude konec času strávenému spolu, kdy jsou jakoby jednoho věku a dá se už s nimi podniknout spousta věcí? ´´Neutečou ´´ mi tyhle děti a nevzdálí se mi spíš? Stejně tak později- zajištění na školy, šetření si peněz pro sebe na důchod ( na pečovatelky🙂) Máte někdo podobný věkový rozdíl?

celaskon87
14. lis 2019

Ahoj, jsem taky lékařka a taky matka tři dětí. Ale máme je teda hned po sobě. Ale každopádně, myslím, že tři děti jsou fakt požehnáním, starší dva se o mladší vzorně starají, je milé pozorovat, v čem jsou a nejsou si podobní, zejména povahově. Běžte do toho, určitě to bude velké obohacení!

marketka07
14. lis 2019

@copinka a máte recept na chlapečka? 🙏😁 Máme už dvě holčičky 8 a 5 a rádi by jsme chlapečka ještě do třetice 🙂

betka29
14. lis 2019

@mmrk Ahoj, ano, mám kluky 7, 8 a benjamínka 8 měsíců a jsem za to ráda, řešila jsem podobné dilema (práci, věk, zájmy, babičky) a jsem ráda, že to příroda vyřešila za mě. Kluci mě překvapili, jaké jsou chůvičky, pomáhají, zároveň mají prostor pro své zájmy, aktivity podnikáme společně či se dělíme, ale to je paradoxně lepší než být všichni u všeho. Malého si strašně užívám, do práce tentokrát nespěchám, v kontaktu s oborem jsem.

copinka
14. lis 2019

@marketka07 jo tak u nás je to tak že jsem brala prášky pak 2x zapomela a překvápko bylo na světě 🙈🙈🤣🤣 takze u nás nemyslet na mimčo 🤣🤣🤣

marketka07
14. lis 2019

@copinka jeee tak to je krásné překvápko teda 😃😃 já prášky neberu... Já myslela, že se konečně dozvim, jak se nám po dvou holkach povede ten chlapeček a zas nic 😃

marketka07
14. lis 2019

@mmrk Ahojky, já mám 31 a dvě holky 8 a skoro 6, taky mi přijde, že mi to nějak rychle uteklo, že jsem si to ani neužila... Vyrostly až moc rychle.. Myslím si, že určitě nijak neochudobíš své dvě děti, mladším sourozence, ba naopak podle mě je to více ztmelí, protože budou chránit toho nejmladšího 🙂 za mě do třetího miminka určitě běžte 🙂 vždyť Dítě je dar ❤️... My chceme taky ještě benjaminka, jen doufáme, že se nám povede ten vysněný chlapeček k těm dvěma cacorkam...takze pokud má někdo radu jak na něj, sem sní, jestli se mám řídit ovulaci nebo jak, děkuji.

sarka49
14. lis 2019

@marketka07 manzel mi rekl, ze jestli chci treti, tak musi mit jistotu kluka. Tu mu ale nikdo neda. Tak budeme mit asi jen dve holcicky. Ted maji 4 a 1 rok. A treti bych si asi taky dovedla predstavit. Takze zaruceny recept na kluka vitam.

lenka3p
15. led 2020

@sarka49
@marketka07
My meli dve holky a nez jsme stihli resit nejakou spolehlivou ochranu, tak to bylo ve smyslu "ted uz je to bezpecny"... no, chlapecek bude slavit 4. narozeniny 😀

lennus
16. led 2020

@sarka49 Sex při ovulaci, tam to jde ovlivnit líp než při holce, kdy je třeba mít ho před. U nás to s klukem sedělo, poznám ji bezpečně i bez testů. Druhou máme holku, ale to už nebylo tak cílené snažení a vlastně ani nevím, kdy přesně to bylo. Kamarádce to takto vyšlo s plány na holku i kluka 😄

astyna88
16. led 2020

@lennus

Ahoj,my mame dva kluky a cekame tretiho a kazdy vznikl v jinou cast cyklu 😀 proste asi pritahuju Y spermie 😀

lennus
16. led 2020

@astyna88 Já si myslím, že někdy je tělo nastaveno jen na konkrétní pohlaví z nějakého důvodu a je jasné, že tak lehce to ovlivnit nejde