Antimatky 🙂
Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....
Stručné shrnutí
- Rodiče v diskuzi popisují časté noční buzení dětí a vyčerpání a uvádějí jako praktická dočasná řešení hlídání od prarodičů a omezení noční lahvičky nebo kojení.
- Několik rodiček doporučilo nákupy přes Tesco online s rozvozem jako způsob, jak se vyhnout stresu s dětmi v obchodě; cena dopravy v příspěvcích byla uvedena 69–99 Kč a platba probíhá online nebo kartou při převzetí.
- Problémem jsou i nehody s dětskými kosmetickými přípravky; v diskusi byly konkrétně zmíněny Indulona, Sudocrem a Garnier tělové mléko (mango), u kterých uživatelky popisovaly obtížné odstranění a dlouhodobé skvrny nebo kluzký povrch.
Nejčastější otázky
Q: Jak využít Tesco online nákup, když chci nakupovat bez dětí?
A: V diskuzi uživatelka popisuje, že objednala včera přes Tesco online a nákup jí dorazil následující den; cena dopravy byla uvedena 69–99 Kč v závislosti na čase doručení a platit lze online nebo kartou při převzetí (hotovost prý nelze).
Q: Co dělat při častém nočním buzení dítěte?
A: Diskutující uváděly různé praktiky: některé napsaly, že odebrání noční lahvičky nebo omezení nočního kojení vedlo ke spánku delšímu bez přerušení; jiné zmiňovaly podpůrné přípravky jako homeopatický sirup Sedalia nebo Topvet meduňkový dětský sirup s fruktózou, přičemž jedna uživatelka uvádí dávkování 2–3× denně po 5 ml, a zároveň byla poznamenána obava z přílišné sladkosti.
Q: Jak se zbavit skvrn a mastnoty po dětských krémech (Indulona, Sudocrem, tělové mléko)?
A: V diskusi jsou konkrétní zkušenosti: Indulona byla natřena na okna, Sudocrem se u dětí špatně smýval a kakao i tělové mléko (Garnier mango, velké balení) zanechalo na linoleu kluzký povrch přibližně 14 dní; v diskuzi však nebyla uvedena jednotná nebo ověřená metoda odstranění.
Q: Kde hledat akutní psychickou pomoc pro vyčerpané rodiče v ČR?
A: V příspěvcích se jako instituce zmínily Bohnice a uživatelka žádala o telefon na Chocholouška; v diskuzi ale nikdo konkrétní kontaktní číslo nebo adresu těchto služeb neuvedl.
Q: Jak omezit škody, když dítě začne mazat krémy a potraviny po bytě?
A: Rodiče v diskuzi doporučují schovávat krémy a kosmetiku mimo dosah dětí, zamykat dveře a schovávat klíče vysoko, a jako praktickou taktiku uvádějí také pustit dětem DVD či pohádku na zklidnění.
Q: Jak řešit každodenní nákupy a obědy, když je rodič sám/á s dětmi?
A: Uživatelky uváděly tyto konkrétní možnosti: objednávat potraviny přes Tesco s rozvozem (69–99 Kč), využívat rozvoz obědů z obecní jídelny či „lidové jídelny“, nebo jít nakupovat bez dětí (s batohem) a použít DVD/pohádky jako zajištění klidu v obchodě.
Závěry z diskuze
Shoda
- Rodiče se shodují, že časté buzení a neukázněné chování dětí je vyčerpávající a že pomáhá praktická podpora (prarodiče, hlídání) nebo techniky jako nákupy online.
- Většina diskutujících uvádí, že dětské nehody s krémy, oleji a jídlem jsou běžné a obtížně se odstraňují (konkrétně zmíněny Indulona, Sudocrem, Garnier mango).
Sporné názory
- Někteří rodiče píší, že odebrání noční lahvičky nebo omezení nočního kojení zlepšilo noční spánek dítěte; jiní uvádějí, že po odebrání lahvičky se noční buzení zhoršilo nebo efekt nebyl jasný.
Otevřené otázky
- Které konkrétní postupy nebo produkty jsou spolehlivě účinné proti častému nočnímu buzení dětí?
- Jaké osvědčené metody nejlépe odstraní skvrny od tělových mlék a dermatologických mastí na koberci a lino?
- Kde přesně získat akutní psychickou podporu pro vyčerpané rodiče (kontakty na Chocholouška, Bohnice apod.) nebyly v diskuzi poskytnuty.
Zmíněné značky a firmy
Indulona, Garnier, Sudocrem, Sedalia, Topvet, Tesco, Lidl, Modrykonik, Super.cz, Chocholoušek, Bohnice
Zmíněné produkty a metody
tělové mléko mango od Garnier, Indulona, Sudocrem, tělové spreje, řasenka, homeopatický sirup Sedalia, Topvet meduňkový dětský sirup s fruktózou (2–3× denně 5 ml uváděno), Tesco online nákup s kurýrem (doprava 69–99 Kč), objednávky nákupu přes internet, rozvoz obědů z obecní/lidové jídelny, odebrání noční lahvičky/omezení nočního kojení, používání DVD/pohádek jako uklidňovací taktiky, ukrývání klíčů a zamykání dveří, babybox
Místa a osoby
Praha, Slovensko, Bohnice, Karibik
Tak do porodnice bych jela raději dřív🙂 U Adrianky jsem to taky odkládala, pak jsem myslela, že budu rodit v autě! Nakonec jsme to do porodnice stihli 😀 . Ale jen tak tak 😀
Malá má od večera děsnej kašel, přidala se rýma a zvýšená teplota, takže noc na nic. A dnešní nebude o nic lepší hádám 😖
@bocinka Máma mu umřela a můj brácha se o něj nechtěl starat. 🙄 Má těžkou vývojovou dysfázii - poruchu řeči a srdeční vadu. V některých věcech je pozadu, v některých zase trochu napřed, mluví jak cizinec. Tak asi tak. 😉
A momentálně mám taky chuť odjet na dovolenou na Mars. Maty mě třikrát v noci vzbudil, protože se mu něco zdálo. Ráno jsme byli na odběrech krve a ztropil tam mega scénu. Už je zvyklej a už to normálně nedělá, ale jak je unavenej, tak se zadařilo. 😒 Už jsem v práci, on ve škole, ale bojím se, že bude mít odpoledne podobnou náladu. 😝
Já taky nejsem zastáncem kupování různých blbovin do výbavičky-viz monitor.Já byla s prvním těhotenstvím v nemocnici dřív-přenášela jsem a hrozilo mi vyvolání.Odpo ve 13.45 mi něco steklo do vložky-já nezkušená,tak si říkám,že asi voda.Jdu za sestrou,že mi praskla voda-ona,že to není možný,že mi natáčeli ozvy a k porodu to není,kápla mi na vložku a co?Voda 🙂 Pak mi začali kontrakce po 3min.Jdu za ní a ona zas-to není možný,ohmatala si mě a já byla na 6 cm 😀 Honem na porodní a malá byla za 5h.se vším všudy na světě-na prvorodičku dobrý 🙂 Jak byla rychlá tehdy,tak dnes je jak šnek,na vše dost času a to bych jí pak vystřelila na mars taky 😉 Za to prcka jsem rodila dva dny 😝 A opět chytré sestry-zkušené 🙂 Říkám,že mi teče voda-měla jsem své vložky-řekla mi,že mi tu vodičku na ní kapat nebude,že to není jejich vložka 🙄 a poslali mě domů s tím,že to na porod nevypadá 😖 Já tam samozřejmě druhý den porodila,už bych ale v téhle nemocnici nerodila-nic moc porodní asistentky 😠 Blbá zkušenost.
ad monitor, ptala jsem se na to dětské dr, super ženské... A řekla mi "monitor je super, pokud je děťátko nedonošené, tzn. narozeno před 38tt nebo má míň než 2,5 kg. A rozhodně ne ve chvíli kdy už se v postýlce otáčí a každou chvíli se ocitne mimo dosah."
Týjo tady se nám to rozkecalo 😀 No dnešní noc u nás byla zase úžasná, včera mě nechal vyspat, tak dneska to vynahradil 😠 já mu toho dudlana asi přišiju k pusině 😀 jinak holky, jak sem byla rozhodlá, že budu péct, tak max. upeču linecký a tím to hasne, v penny koupím vánoční sušenky, který jsou táááák dobrý a bude to 😀
@pepibubu to jste me uplne sokovala. To je na techto strankach zcela ojedinely nazor. 🙂
Prikladam myslim, ze odkaz na rozumny clanek o tom syndromu v podstate se to nelisi od nazoru Vasi prakticky, jen pro me jako matku zdravotnici si z toho delam jiny zaver.
http://www.detskestranky.cz/clanek/226-sids_nev...
Balím dárky a malá se mi právě probudila.Takže všechno schovat,nebo mi to rozcupuje na kousíčky! 😉
Holky mě včera překvapila máma, navrhla aby k ní kluci šli ze 23 na 24/12 abychom měli čas si vše nazdobit a udělat.....
ja na nejaky surovani kaslu, jedem ke tchyni uz nekdy 21.., snad to jsou posledni vanoce, ktery tam travim, uz me nebavi jist jeji salat bez hrasku 😀
No, já jsem nepořizovala skoro nic. Většinu věcí jsem si půjčila (fusak do kočáru, kyblík na koupání, krosničku na miminko) a strašnou spoustu věcí jsme dostali, jako oblečení, po dětech kamarádek a známých. V podstatě jsem i zakázala kupovat mi dárky tohoto druhu (sterilizátor, ohřívačka...). Protože jsem ze zdravotnictví, tak vím, že se spoustě věcí dá předejít, takže jsem nechtěla ani např. lehátko, protože nejlepší je stejně ležet na rovné pevné podložce a taky vím, že spousta věcí se v dnešní době přehání. Já jsem prostě ten typ, co nemusí mít spoustu věcí. Jenže, práce ve zdravotnictví stejně nic neznamená, koneckonců, teď jsme matky a všechno děláme jen podle vlastních instinktů nebo insktrukcí, kterým opět podle vlastních instinktů věříme. Kolegyně ze zdravotnictví má lehátko. 😀 Monitor bych si taky nepořídila, ale věřím, že někomu to prostě pomohlo ke klidnému pocitu. Přesně jak tu bylo řečeno, každý máme svůj názor.
Ať jsme pořídili jakoukoliv výbavu pro naše největší štěstí na světě, až se to štěstí dostane do puberty, stejně nás s otráveným výrazem pošle někam. 😀 😀 😀
malá se narodila 36+0 a monitor jsme neměli...
@kristi hrášek si dosyp a zamíchej, třeba tajně 😀 my si zas k našim berem lososa, kapra jen ochutnáme 😉
my máme malý byt a myslím, že uklízím tak pravidelně, že žádný ,,vánoční úklid,, nepotřebuje 😎 takže toto mě nevzrušuje...jo, a dárky mám objednané pro malou, pro nikoho dalšího nic...a taky mi to žíly netrhá, počítám, že jako každý rok je půjdu kupovat 22. 😀
@miawa teda, to klobuk dole ...
holky, no hadam sa tu nebudeme hadat, ze, prave preto sa nam tu ta diskusia pacila ... kazdy povazuje za dolezite nieco ine, holt, nie je vsetko pre kazdeho ... moja segra tiez ma monitor, u oboch miminiek volali sanitku pre zastavu dychu, to bolo vzdy par dni potom, co boli doma z porodnice, ale teda nikdy to nebolo vdaka monitoru, pretoze sa to stalo cez den - ale keby monitor nemali, tak by sa segra asi zblaznila a urco by ani oko v noci nezazmurila ...
ale zase - vedia maminky, co robit, ak ten monitor zacne pipat a dieta nedycha???
nikto tu nikoho nesudi. myslim, ze kto tu prvy pouzil vyraz antimatka, nemal v umysle postavit antimatku na protipol supermamy, ktora apriori odmieta vsetko, co ta supermama ma a dela 😉
ja som myslela, ze je to odlahcena tema, ci ako?
@martiinkab
@llluckaaa můj bývalý zapomněl starší dceru (tenkrát jí bylo asi osm let) u příbuzných. Prostě na ni zapomněl, vrátil se domů a já na něho "kde máš Kiti mladší???" tak se tak kolem sebe rozhlížel, jak kdyby měla vyskočit s pozarožku a vybafnout a pak mu došlo, že byla s ním. To už z vedlejší dědiny valil strejda na kole a vezl nám ji na nosiči 😀
jinak moje starší už dospělá dcera před chvíli došla domů a uplně mě odrovnala!!! Nechala si na nárt vytetovat anglický text a v překladu znamená "mami děkuju ti za život" ona si o mě asi nemyslí, že jsem antimatka 😅
Ja jsem pro monitor🙂 Neni to neco bez čeho by jeden neprezil, ale je to vec prakticka a clovek s nim zazije i zabavne chvilky🙂
Treba kdyz .... vyndate dite z postylky a protoze mate plne ruce, nevypnete ho. Prenesete mazlika do jineho pokoje a ukladate. Monitor zacne piskat. Proc byste se vzrusovaly, ditko mate koneckoncu v ruce, ze?🙂 Nicmene, ze zachodu vybiha desivym tempem manza. Kalhoty ma u kotniku, za sebou vlece pul rule buhvi kam prilepeneho toaletniho papiru a v ocich smrt...... 😠 Uznavam, moje chyba, kaji se... Na druhou stranu, nemohla jsem se prestat smat snad jeste tyden a kdyby nebylo ditko v postylce, tak ho urcite upustim... 😀

Tak dneska bych jela na Mars já, na dovolenou. V noci jsem stávala asi milionkrát, je pravda, že začíná rýma museli jsme odsávat, ale jinak jsme se s přítelem shodli, že to spíš vypadá, že nás začíná pěkně trénovat, abychom si nemysleli, že má doktorka pravdu a že bude spát celou noc. Možná na ní něco leze, ale nevím, jestli si to nenamlouvám, abych si nemusela přiznat, že to začíná být pěkný sprateček. 😀
@vladla jsem na tom dost podobně, taky mi docházejí pleny a musím pro čokolády pro synovce...