Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

vlaru
5. pro 2012

Tak dneska bych jela na Mars já, na dovolenou. V noci jsem stávala asi milionkrát, je pravda, že začíná rýma museli jsme odsávat, ale jinak jsme se s přítelem shodli, že to spíš vypadá, že nás začíná pěkně trénovat, abychom si nemysleli, že má doktorka pravdu a že bude spát celou noc. Možná na ní něco leze, ale nevím, jestli si to nenamlouvám, abych si nemusela přiznat, že to začíná být pěkný sprateček. 😀
@vladla jsem na tom dost podobně, taky mi docházejí pleny a musím pro čokolády pro synovce...

renatalen
5. pro 2012

Tak do porodnice bych jela raději dřív🙂 U Adrianky jsem to taky odkládala, pak jsem myslela, že budu rodit v autě! Nakonec jsme to do porodnice stihli 😀 . Ale jen tak tak 😀
Malá má od večera děsnej kašel, přidala se rýma a zvýšená teplota, takže noc na nic. A dnešní nebude o nic lepší hádám 😖

miawa
5. pro 2012

@bocinka Máma mu umřela a můj brácha se o něj nechtěl starat. 🙄 Má těžkou vývojovou dysfázii - poruchu řeči a srdeční vadu. V některých věcech je pozadu, v některých zase trochu napřed, mluví jak cizinec. Tak asi tak. 😉

A momentálně mám taky chuť odjet na dovolenou na Mars. Maty mě třikrát v noci vzbudil, protože se mu něco zdálo. Ráno jsme byli na odběrech krve a ztropil tam mega scénu. Už je zvyklej a už to normálně nedělá, ale jak je unavenej, tak se zadařilo. 😒 Už jsem v práci, on ve škole, ale bojím se, že bude mít odpoledne podobnou náladu. 😝

monyliny
5. pro 2012

Já taky nejsem zastáncem kupování různých blbovin do výbavičky-viz monitor.Já byla s prvním těhotenstvím v nemocnici dřív-přenášela jsem a hrozilo mi vyvolání.Odpo ve 13.45 mi něco steklo do vložky-já nezkušená,tak si říkám,že asi voda.Jdu za sestrou,že mi praskla voda-ona,že to není možný,že mi natáčeli ozvy a k porodu to není,kápla mi na vložku a co?Voda 🙂 Pak mi začali kontrakce po 3min.Jdu za ní a ona zas-to není možný,ohmatala si mě a já byla na 6 cm 😀 Honem na porodní a malá byla za 5h.se vším všudy na světě-na prvorodičku dobrý 🙂 Jak byla rychlá tehdy,tak dnes je jak šnek,na vše dost času a to bych jí pak vystřelila na mars taky 😉 Za to prcka jsem rodila dva dny 😝 A opět chytré sestry-zkušené 🙂 Říkám,že mi teče voda-měla jsem své vložky-řekla mi,že mi tu vodičku na ní kapat nebude,že to není jejich vložka 🙄 a poslali mě domů s tím,že to na porod nevypadá 😖 Já tam samozřejmě druhý den porodila,už bych ale v téhle nemocnici nerodila-nic moc porodní asistentky 😠 Blbá zkušenost.

pepibubu
autor
5. pro 2012

ad monitor, ptala jsem se na to dětské dr, super ženské... A řekla mi "monitor je super, pokud je děťátko nedonošené, tzn. narozeno před 38tt nebo má míň než 2,5 kg. A rozhodně ne ve chvíli kdy už se v postýlce otáčí a každou chvíli se ocitne mimo dosah."

radka8888
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vladla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mufinka26
5. pro 2012

Týjo tady se nám to rozkecalo 😀 No dnešní noc u nás byla zase úžasná, včera mě nechal vyspat, tak dneska to vynahradil 😠 já mu toho dudlana asi přišiju k pusině 😀 jinak holky, jak sem byla rozhodlá, že budu péct, tak max. upeču linecký a tím to hasne, v penny koupím vánoční sušenky, který jsou táááák dobrý a bude to 😀

pepibubu
autor
5. pro 2012

@radka8888 Radko, říct mi dr, že je to užitečné pro všechny, pořídila bych ho taky. Ale řekne-li mi to pediatrička, nemám jediný důvod jí nevěřit.

vladla
5. pro 2012

@radka8888 záleží na úhlu pohledu!! 😉

radka8888
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vladla
5. pro 2012

@radka8888 mám tři a nikdy jsem ho nepotřebovala! 😀

pepibubu
autor
5. pro 2012

@radka8888 já věřím naší dětské dr, a nemám důvod pátrat po jiných názorech. A zdravotník nejsem. Ale nevěřit doktorce, které svěřuju zdraví svých dětí, asi bych u ní nebyla, ne? 😉

radka8888
5. pro 2012

@pepibubu to jste me uplne sokovala. To je na techto strankach zcela ojedinely nazor. 🙂
Prikladam myslim, ze odkaz na rozumny clanek o tom syndromu v podstate se to nelisi od nazoru Vasi prakticky, jen pro me jako matku zdravotnici si z toho delam jiny zaver.
http://www.detskestranky.cz/clanek/226-sids_nev...

vladla
5. pro 2012

@radka8888 myslím,že do toho zbytečně šťouráš! 😝
Kdyby měla některá z nás jiný názor,asi by jsme tu nepsaly co jsme napsaly! 😉

pepibubu
autor
5. pro 2012

ale notak, děfčata, každá jsme řekla svůj názor, a to by stačilo, ne? 😉

kristi
5. pro 2012

nase se narodila 37+2tt a monitor jsem nemela a ani nehodlam porizovat pro druhe dite 😉 v tomto souhlasim s @pepibubu

vladla
5. pro 2012

Balím dárky a malá se mi právě probudila.Takže všechno schovat,nebo mi to rozcupuje na kousíčky! 😉

pepibubu
autor
5. pro 2012

Holky mě včera překvapila máma, navrhla aby k ní kluci šli ze 23 na 24/12 abychom měli čas si vše nazdobit a udělat.....

vladla
5. pro 2012

@pepibubu To je dobrý!V klidu si poklidíš,připravíš....
To já budu mít nedočkavý háďata za zadkem!A šůrovat budu i na Śtědrý den ráno.

kristi
5. pro 2012

ja na nejaky surovani kaslu, jedem ke tchyni uz nekdy 21.., snad to jsou posledni vanoce, ktery tam travim, uz me nebavi jist jeji salat bez hrasku 😀

vlaru
5. pro 2012

No, já jsem nepořizovala skoro nic. Většinu věcí jsem si půjčila (fusak do kočáru, kyblík na koupání, krosničku na miminko) a strašnou spoustu věcí jsme dostali, jako oblečení, po dětech kamarádek a známých. V podstatě jsem i zakázala kupovat mi dárky tohoto druhu (sterilizátor, ohřívačka...). Protože jsem ze zdravotnictví, tak vím, že se spoustě věcí dá předejít, takže jsem nechtěla ani např. lehátko, protože nejlepší je stejně ležet na rovné pevné podložce a taky vím, že spousta věcí se v dnešní době přehání. Já jsem prostě ten typ, co nemusí mít spoustu věcí. Jenže, práce ve zdravotnictví stejně nic neznamená, koneckonců, teď jsme matky a všechno děláme jen podle vlastních instinktů nebo insktrukcí, kterým opět podle vlastních instinktů věříme. Kolegyně ze zdravotnictví má lehátko. 😀 Monitor bych si taky nepořídila, ale věřím, že někomu to prostě pomohlo ke klidnému pocitu. Přesně jak tu bylo řečeno, každý máme svůj názor.
Ať jsme pořídili jakoukoliv výbavu pro naše největší štěstí na světě, až se to štěstí dostane do puberty, stejně nás s otráveným výrazem pošle někam. 😀 😀 😀

sylvar
5. pro 2012

malá se narodila 36+0 a monitor jsme neměli...

@kristi hrášek si dosyp a zamíchej, třeba tajně 😀 my si zas k našim berem lososa, kapra jen ochutnáme 😉

my máme malý byt a myslím, že uklízím tak pravidelně, že žádný ,,vánoční úklid,, nepotřebuje 😎 takže toto mě nevzrušuje...jo, a dárky mám objednané pro malou, pro nikoho dalšího nic...a taky mi to žíly netrhá, počítám, že jako každý rok je půjdu kupovat 22. 😀

kitinka76
5. pro 2012

@vladla taky mi pomohla dovolená 😉 ale až ve třech letech 😅 byli jsme na dovči s jejím o dva roky starším bratránkem a ona se před ním styděla!!! 🙂

denisia
5. pro 2012

@miawa teda, to klobuk dole ...
holky, no hadam sa tu nebudeme hadat, ze, prave preto sa nam tu ta diskusia pacila ... kazdy povazuje za dolezite nieco ine, holt, nie je vsetko pre kazdeho ... moja segra tiez ma monitor, u oboch miminiek volali sanitku pre zastavu dychu, to bolo vzdy par dni potom, co boli doma z porodnice, ale teda nikdy to nebolo vdaka monitoru, pretoze sa to stalo cez den - ale keby monitor nemali, tak by sa segra asi zblaznila a urco by ani oko v noci nezazmurila ...
ale zase - vedia maminky, co robit, ak ten monitor zacne pipat a dieta nedycha???
nikto tu nikoho nesudi. myslim, ze kto tu prvy pouzil vyraz antimatka, nemal v umysle postavit antimatku na protipol supermamy, ktora apriori odmieta vsetko, co ta supermama ma a dela 😉
ja som myslela, ze je to odlahcena tema, ci ako?

vlaru
5. pro 2012

@denisia Naprostý souhlas. To je skvěle řečeno, protože přeci i supermatky mají někdy pravdu 😀

A vlastnění nebo nevlastnění monitoru z nás nedělá dobrou nebo špatnou mámu.

kitinka76
5. pro 2012

@martiinkab
@llluckaaa můj bývalý zapomněl starší dceru (tenkrát jí bylo asi osm let) u příbuzných. Prostě na ni zapomněl, vrátil se domů a já na něho "kde máš Kiti mladší???" tak se tak kolem sebe rozhlížel, jak kdyby měla vyskočit s pozarožku a vybafnout a pak mu došlo, že byla s ním. To už z vedlejší dědiny valil strejda na kole a vezl nám ji na nosiči 😀

kitinka76
5. pro 2012

jinak moje starší už dospělá dcera před chvíli došla domů a uplně mě odrovnala!!! Nechala si na nárt vytetovat anglický text a v překladu znamená "mami děkuju ti za život" ona si o mě asi nemyslí, že jsem antimatka 😅

vlaru
5. pro 2012

@kitinka76 Tak to mi dává novou naději 😀

latte007
5. pro 2012

Ja jsem pro monitor🙂 Neni to neco bez čeho by jeden neprezil, ale je to vec prakticka a clovek s nim zazije i zabavne chvilky🙂
Treba kdyz .... vyndate dite z postylky a protoze mate plne ruce, nevypnete ho. Prenesete mazlika do jineho pokoje a ukladate. Monitor zacne piskat. Proc byste se vzrusovaly, ditko mate koneckoncu v ruce, ze?🙂 Nicmene, ze zachodu vybiha desivym tempem manza. Kalhoty ma u kotniku, za sebou vlece pul rule buhvi kam prilepeneho toaletniho papiru a v ocich smrt...... 😠 Uznavam, moje chyba, kaji se... Na druhou stranu, nemohla jsem se prestat smat snad jeste tyden a kdyby nebylo ditko v postylce, tak ho urcite upustim... 😀