Antimatky 🙂
Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....
Stručné shrnutí
- Rodiče v diskuzi popisují časté noční buzení dětí a vyčerpání a uvádějí jako praktická dočasná řešení hlídání od prarodičů a omezení noční lahvičky nebo kojení.
- Několik rodiček doporučilo nákupy přes Tesco online s rozvozem jako způsob, jak se vyhnout stresu s dětmi v obchodě; cena dopravy v příspěvcích byla uvedena 69–99 Kč a platba probíhá online nebo kartou při převzetí.
- Problémem jsou i nehody s dětskými kosmetickými přípravky; v diskusi byly konkrétně zmíněny Indulona, Sudocrem a Garnier tělové mléko (mango), u kterých uživatelky popisovaly obtížné odstranění a dlouhodobé skvrny nebo kluzký povrch.
Nejčastější otázky
Q: Jak využít Tesco online nákup, když chci nakupovat bez dětí?
A: V diskuzi uživatelka popisuje, že objednala včera přes Tesco online a nákup jí dorazil následující den; cena dopravy byla uvedena 69–99 Kč v závislosti na čase doručení a platit lze online nebo kartou při převzetí (hotovost prý nelze).
Q: Co dělat při častém nočním buzení dítěte?
A: Diskutující uváděly různé praktiky: některé napsaly, že odebrání noční lahvičky nebo omezení nočního kojení vedlo ke spánku delšímu bez přerušení; jiné zmiňovaly podpůrné přípravky jako homeopatický sirup Sedalia nebo Topvet meduňkový dětský sirup s fruktózou, přičemž jedna uživatelka uvádí dávkování 2–3× denně po 5 ml, a zároveň byla poznamenána obava z přílišné sladkosti.
Q: Jak se zbavit skvrn a mastnoty po dětských krémech (Indulona, Sudocrem, tělové mléko)?
A: V diskusi jsou konkrétní zkušenosti: Indulona byla natřena na okna, Sudocrem se u dětí špatně smýval a kakao i tělové mléko (Garnier mango, velké balení) zanechalo na linoleu kluzký povrch přibližně 14 dní; v diskuzi však nebyla uvedena jednotná nebo ověřená metoda odstranění.
Q: Kde hledat akutní psychickou pomoc pro vyčerpané rodiče v ČR?
A: V příspěvcích se jako instituce zmínily Bohnice a uživatelka žádala o telefon na Chocholouška; v diskuzi ale nikdo konkrétní kontaktní číslo nebo adresu těchto služeb neuvedl.
Q: Jak omezit škody, když dítě začne mazat krémy a potraviny po bytě?
A: Rodiče v diskuzi doporučují schovávat krémy a kosmetiku mimo dosah dětí, zamykat dveře a schovávat klíče vysoko, a jako praktickou taktiku uvádějí také pustit dětem DVD či pohádku na zklidnění.
Q: Jak řešit každodenní nákupy a obědy, když je rodič sám/á s dětmi?
A: Uživatelky uváděly tyto konkrétní možnosti: objednávat potraviny přes Tesco s rozvozem (69–99 Kč), využívat rozvoz obědů z obecní jídelny či „lidové jídelny“, nebo jít nakupovat bez dětí (s batohem) a použít DVD/pohádky jako zajištění klidu v obchodě.
Závěry z diskuze
Shoda
- Rodiče se shodují, že časté buzení a neukázněné chování dětí je vyčerpávající a že pomáhá praktická podpora (prarodiče, hlídání) nebo techniky jako nákupy online.
- Většina diskutujících uvádí, že dětské nehody s krémy, oleji a jídlem jsou běžné a obtížně se odstraňují (konkrétně zmíněny Indulona, Sudocrem, Garnier mango).
Sporné názory
- Někteří rodiče píší, že odebrání noční lahvičky nebo omezení nočního kojení zlepšilo noční spánek dítěte; jiní uvádějí, že po odebrání lahvičky se noční buzení zhoršilo nebo efekt nebyl jasný.
Otevřené otázky
- Které konkrétní postupy nebo produkty jsou spolehlivě účinné proti častému nočnímu buzení dětí?
- Jaké osvědčené metody nejlépe odstraní skvrny od tělových mlék a dermatologických mastí na koberci a lino?
- Kde přesně získat akutní psychickou podporu pro vyčerpané rodiče (kontakty na Chocholouška, Bohnice apod.) nebyly v diskuzi poskytnuty.
Zmíněné značky a firmy
Indulona, Garnier, Sudocrem, Sedalia, Topvet, Tesco, Lidl, Modrykonik, Super.cz, Chocholoušek, Bohnice
Zmíněné produkty a metody
tělové mléko mango od Garnier, Indulona, Sudocrem, tělové spreje, řasenka, homeopatický sirup Sedalia, Topvet meduňkový dětský sirup s fruktózou (2–3× denně 5 ml uváděno), Tesco online nákup s kurýrem (doprava 69–99 Kč), objednávky nákupu přes internet, rozvoz obědů z obecní/lidové jídelny, odebrání noční lahvičky/omezení nočního kojení, používání DVD/pohádek jako uklidňovací taktiky, ukrývání klíčů a zamykání dveří, babybox
Místa a osoby
Praha, Slovensko, Bohnice, Karibik
@miawa páni, tak to tě obdivuju...ne každá sestra by si vzala do péče "jiné" dítko, klobouk dolů
@pepibubu my měli nedonošence a stejně bez monitoru, mě vůbec nenapadlo o něm v těhu uvažovat nebo pořizovat, je fakt, že jsem měla úplně jiné starosti
@pepibubu to je skvělý, my naopak budeme mít už 21. i ty nevlastní, takže to tu moc vánočně asi vypadat nebude 😀
@kitinka76 tak něčeho takového bychom se rády jednou dočkali asi všechny 😉 nádhera!
Když jsme u těch historek...vzpomněla jsem si na jednu, kterou mi vyprávěla moje maminka... Děda nikdy moc dědečkem nebyl a nehlídal a nestaral se, ale jednou mě prý vyfasoval, když máma potřebovala někam jít a já zůstala spát v kočárku na dvoře pod stromem. Prostě byl jen dozor, kdyby náhodou...no a já jak jindy spala celé odpo jsem se vzbudila a začala ječet a děda samozřejmě netušil, co se mnou. Vzal kočár a přes celou dědinu jel k tetě pro pomoc. Teta mi sáhla za ucho, vyndala dudlík, šupla mi ho do pusy a děda se mnou v klidu odkráčel domů 😀
@blahova_andrea no koukám nedonošec podle tt, ale jinak pěkný tříkilový 🙂 to my byli "jen" o 2 týdny dřív jak vy a měli 1,8 kg, takže monitor u nás byl.
To nic nemění na tom, že i pro taková "chuďátka" se občas nad tou meziplanetární letenkou uvažuje 😀
@blahova_andrea moje nevlastní dojedou až 26 😉 a protože Pedro a Tete jsou skoro stejně staré a mají skoro stejně blbé nápady, tak to bude teprve mazec 😀 😀
My budeme sviatkovat u nasich na Slovensku, sviatkujeme kazdy rok, cela velka rodinka pekne pokope, kazdy rok nas je viac a viac, pretoze sa rodia deticky ... uz sa tesim, juuu, dufam, ze bude i sneh, momentalne zhanam lyze pre Sebika ...
inac tej vybavy pre mimca a deti - nechapem akurat maminky, ktore vzdychaju, ze nemaju prachy a ledva maju na nakup, ale deti musia byt vyobliekane do nextu a podobne ...
@jarkalada kdo ví jestli to náš gynekolog dobře spočítal, jsem nakonec byla ráda, že rodím dřív, jinak by šel macek asi císařem 😀 i tak se mi zdál maličkej, nedovedu si představit mít v rukou menší miminko
@kitinka76 to budou divoké svátky 😀 my je 25. vracíme a pak je máme zase od 30. do 1.1. takže letos to budou opravdu zajímavé rodinné svátky. už teď se těším, jak si po novém roce trošku "odpočinu" 😀
@denisia přesně taková maminka jsem já, akorát ten next máme jen, když ho seženu v bazárku 😀 no ale která mamča by nechtěla mít vyšňořené dítko. to víc šetřím na sobě, sama jsem jak bezdomovec, ale prckovi aspoň z druhé ruky něco lepšího. je dobré, že my si můžeme půjčovat od kamarádky a od švagrové, tak toho dokupování není tolik.
@blahova_andrea haha, som sa pobavila ... lebo ako bezdomovec som i ja, akurat to by som bola i bez deti. Segra i mama ma furt nutia nieco si na seba kupit, vravia, ze v mojom veku uz musim zacat vyzerat ako normalna zena 😀 😀 😀 ale tak hlavne hovorim o maminkach, ktore nakupia celu seriu nextu a potom pridu s tym deckom na pieskoviste, a cely cas na neho ze neumaz si nove triko/gate/svetr ... 😀 😀 😀 . ale ako som povedala, kazdy mame svoje priority 😀 😀 😀 my zase radi vyrazime niekam na dovolenku, v lete i v zime, a to si potom uzivame 😀 😀 😀
když jsem porodila svoji starší (jak s oblibou říká moje kamarádka, tenkrát bylo mrtvé moře ještě zdravé 😀 😀) tak monitory dechu snad v ČR ani neexistovali. takže ani u druhé jsem nepořizovala
Já toho právě dostala tolik (většina mých kamarádek a bratr s manželkou už mají děti starší, tak jsme fakt hodně podědili), že jsem si mohla dovolit koupit semtam nějakou parádu, ale zatím se mi nechce, když nějaké ty šatičky třeba měla na sobě jen dvakrát. Nicméně, v sekáči jsem taky často. A právě na těch poděděných a z druhé ruky kupovaných věcech jsem si ověřila, že kdyby nebyly maminky, které kupují značkové věci, nemám co dědit, popř. předávat dál. Bohužel je třeba přiznat, že některé levné věci se hned rozpadnou, kdežto ty dražší vydrží i několik dětí 🙂
Ovšem, praktičnost je praktičnost a my jsme s dcerou věčně jako čuňata (je totiž v tomhle po mně) už teď, takže nějaké vyoblékávání na hřiště se konat nebude 😀
@vladla a pročpak nadšená nejsi? nemáte dobré vztahy? já se na děti moc těším, protože teď jsme je kvůli nemoci měsíc neviděli, ale prostě vím, že mi půjde hlava kolem, bude tu bordel a budu úplně ko. no už abych jim rezervovala lístek na mars, co? 😀
@radka8888 Nic ve zlém,ale dokazovat,že jsem správná antimatka nepotřebuji 😒 .Právě jak jste si tady mohla přečíst,tak pojem antimatka je brán s nadhledem.Myslím,že každá,co jsme tady děláme pro své děti maximum na úkor nás,našeho času a jiných částí našich životů.Ať už používáme monitor či nikoliv. 😒 Jestli jsem se někoho dotkla,tak se omlouvám,možná jsem špatně formulovala slova.Když to vezmu z pohledu matky s nedonošeným děťátkem,monitor za blbinu(zbytečnost)nepovažuji,ale konkrétně já a já psala jen o sobě-obě mé děti byly přenášené(mohla jste si najet na můj fotoblog)jsem monitor považovala za věc nepotřebnou.A svým rejpáním jste nám všem radost okolo srdíček neudělala. 😉
@kitinka76 Já s ní právě nevycházím...nevím nemůžu to zkousnout.Ne to,že jí má manžel z prvního manželsví,ale to,že ona strašně lhala.Teď už je klid,ale časem vždy si na mě něco vymyslí a já se nemůžu nijak bránit.
Když jí bylo asi osm let,tak měla u nich ve vesnici domluveno na pátek večer něco s holkama....ale od pátku do neděle měla být u nás....tak prostě nalhala svojí matce,že k nám nechce,že jí nutím do učení a do angličtiny....pravda to není a ona to moc dobře ví.Vlastně jsme v té době bydleli u tchánovců,takže ty taky věděli jak se věci mají a že holčička lhala......nikdo nehnul ani brvou,aby řekl tak takhle se chovat nebudeš a u nás se nelže!Stačilo by,ale mě bylo řečeno,že se to probírat nebude,protože by třeba příště k nám jet nechtěla!!!
Kdyby to udělala moje dcera,dostala by takovou facku,že by druhou chytla o futra! 😠
Nemůžu se na ní ani podívat.Těch lží bylo víc a já vůbec nechápu co si takové dítě dokáže vymyslet!!
@vlaru souhlasím. díky tomu, že brácha se švagrovou nouzí netrpí a měli kluka před námi, tak já mám aspoň pár půjčených krásných kousků, jak se říká k doktorce 😀 a na doma nebo na hřiště nám stačí tepláčky ze sekáče, aby nám jich nemuselo být líto
@vladla já mám sofinku od půl roku a sebíčka od pěti let a je fakt, že s jejich matkou skoro v ničem nesouhlasím, mám úplně jiné priority pro rodinu, zvyky, názory...děti ale rychle pochopily, že ať už si maminky dělají co chtějí, tak když jsou u nás, tak platí naše (moje) pravidla a přes to nejede vlak. puberta nás teprve čeká, takže nechci říkat hop, dokud jsem nepřeskočila, ale našlápli jsme společně docela dobře. já se k nim chovám jako k vlastním, takže když se po mě ohnali, tak jsem jim jednu plácla a víckrát to nezkusili. a tak to asi u nás šlo se vším. prostě teta velí a bude se poslouchat 😀
@radka8888 Jo a ještě jeden dodatek k tématu- monitor a antimatka:Nemusíte nám tady všem předhazovat,že jste matka zdravotnice.Nám je to jedno.I kdyby jste byla uklízečka 😉 Já tady taky každému nepředhazuji,že jsem matka učitelka.A jen tak bokem-máte v textu hodně hrubek 🙂 Pěkný den.
Tak a už je mi dobře 😀 Opět se můžu soustředit na normální diskuzi 😀 Malému roste stolička 😢 Tak si umíte představit,jak to u nás vypadá. 😉 Navíc se snažím péct,úklid už neřeším,naklizeno na Vánoce bylo 😀
@monyliny teda o matkách učitelkách se taky lecos traduje 😀 důležité je, aby byla matka milující! holky nerejte do sebe...povolání určitě nějaký vliv na mateřství má...by mě zajímalo jaký u mě, když jsem vydávala exekuční příkazy :-/
@monyliny páni, stolička? já mám prcka teď taky dost umrouskanýho, ale zatím jsem nic neobjevila. moc mi nechce pusinu ukazovat, tak jen nakukuju, když ho rozřehtám 😀
@blahova_andrea 😀 😀 😀 Možná má,možná ne.Nerejpu,jen se bráním a ostatní taky.Bylo tady fajn-předtím 😀

@denisia já začala rodit až v noci, ale předčasně, tak jsem to nepoznala, neměla ještě vše připravené a přítele jsem poslala do práce. odrodila jsem ti to pak skoro celé doma sama. když jsem mu konečně zavolala, že asi rodím ať dojede, tak byli přes půl republiky. no musím přiznat, že když jsme pak valili do porodky, tak jsem měla pocit, že porodím snad už v autě. příjem 15,00, miška na světě 15,43. nechápala jsem, proč ty papíry nemůžu vyplnit a podepsat až po...stejně jsem nevěděla, co čtu nebo podepisuju, bylo mi to fakt šumák 😀