Antimatky 🙂
Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....
Stručné shrnutí
- Rodiče v diskuzi popisují časté noční buzení dětí a vyčerpání a uvádějí jako praktická dočasná řešení hlídání od prarodičů a omezení noční lahvičky nebo kojení.
- Několik rodiček doporučilo nákupy přes Tesco online s rozvozem jako způsob, jak se vyhnout stresu s dětmi v obchodě; cena dopravy v příspěvcích byla uvedena 69–99 Kč a platba probíhá online nebo kartou při převzetí.
- Problémem jsou i nehody s dětskými kosmetickými přípravky; v diskusi byly konkrétně zmíněny Indulona, Sudocrem a Garnier tělové mléko (mango), u kterých uživatelky popisovaly obtížné odstranění a dlouhodobé skvrny nebo kluzký povrch.
Nejčastější otázky
Q: Jak využít Tesco online nákup, když chci nakupovat bez dětí?
A: V diskuzi uživatelka popisuje, že objednala včera přes Tesco online a nákup jí dorazil následující den; cena dopravy byla uvedena 69–99 Kč v závislosti na čase doručení a platit lze online nebo kartou při převzetí (hotovost prý nelze).
Q: Co dělat při častém nočním buzení dítěte?
A: Diskutující uváděly různé praktiky: některé napsaly, že odebrání noční lahvičky nebo omezení nočního kojení vedlo ke spánku delšímu bez přerušení; jiné zmiňovaly podpůrné přípravky jako homeopatický sirup Sedalia nebo Topvet meduňkový dětský sirup s fruktózou, přičemž jedna uživatelka uvádí dávkování 2–3× denně po 5 ml, a zároveň byla poznamenána obava z přílišné sladkosti.
Q: Jak se zbavit skvrn a mastnoty po dětských krémech (Indulona, Sudocrem, tělové mléko)?
A: V diskusi jsou konkrétní zkušenosti: Indulona byla natřena na okna, Sudocrem se u dětí špatně smýval a kakao i tělové mléko (Garnier mango, velké balení) zanechalo na linoleu kluzký povrch přibližně 14 dní; v diskuzi však nebyla uvedena jednotná nebo ověřená metoda odstranění.
Q: Kde hledat akutní psychickou pomoc pro vyčerpané rodiče v ČR?
A: V příspěvcích se jako instituce zmínily Bohnice a uživatelka žádala o telefon na Chocholouška; v diskuzi ale nikdo konkrétní kontaktní číslo nebo adresu těchto služeb neuvedl.
Q: Jak omezit škody, když dítě začne mazat krémy a potraviny po bytě?
A: Rodiče v diskuzi doporučují schovávat krémy a kosmetiku mimo dosah dětí, zamykat dveře a schovávat klíče vysoko, a jako praktickou taktiku uvádějí také pustit dětem DVD či pohádku na zklidnění.
Q: Jak řešit každodenní nákupy a obědy, když je rodič sám/á s dětmi?
A: Uživatelky uváděly tyto konkrétní možnosti: objednávat potraviny přes Tesco s rozvozem (69–99 Kč), využívat rozvoz obědů z obecní jídelny či „lidové jídelny“, nebo jít nakupovat bez dětí (s batohem) a použít DVD/pohádky jako zajištění klidu v obchodě.
Závěry z diskuze
Shoda
- Rodiče se shodují, že časté buzení a neukázněné chování dětí je vyčerpávající a že pomáhá praktická podpora (prarodiče, hlídání) nebo techniky jako nákupy online.
- Většina diskutujících uvádí, že dětské nehody s krémy, oleji a jídlem jsou běžné a obtížně se odstraňují (konkrétně zmíněny Indulona, Sudocrem, Garnier mango).
Sporné názory
- Někteří rodiče píší, že odebrání noční lahvičky nebo omezení nočního kojení zlepšilo noční spánek dítěte; jiní uvádějí, že po odebrání lahvičky se noční buzení zhoršilo nebo efekt nebyl jasný.
Otevřené otázky
- Které konkrétní postupy nebo produkty jsou spolehlivě účinné proti častému nočnímu buzení dětí?
- Jaké osvědčené metody nejlépe odstraní skvrny od tělových mlék a dermatologických mastí na koberci a lino?
- Kde přesně získat akutní psychickou podporu pro vyčerpané rodiče (kontakty na Chocholouška, Bohnice apod.) nebyly v diskuzi poskytnuty.
Zmíněné značky a firmy
Indulona, Garnier, Sudocrem, Sedalia, Topvet, Tesco, Lidl, Modrykonik, Super.cz, Chocholoušek, Bohnice
Zmíněné produkty a metody
tělové mléko mango od Garnier, Indulona, Sudocrem, tělové spreje, řasenka, homeopatický sirup Sedalia, Topvet meduňkový dětský sirup s fruktózou (2–3× denně 5 ml uváděno), Tesco online nákup s kurýrem (doprava 69–99 Kč), objednávky nákupu přes internet, rozvoz obědů z obecní/lidové jídelny, odebrání noční lahvičky/omezení nočního kojení, používání DVD/pohádek jako uklidňovací taktiky, ukrývání klíčů a zamykání dveří, babybox
Místa a osoby
Praha, Slovensko, Bohnice, Karibik
@vladla ty fakt nemáš potřebu? nejde o to, že bys nezvládla něco vyřídit i s dětmi. když člověk musí, tak zvládne všechno. ale nemáš chuť mít někdy čas jen pro sebe? zajít si někam s kamarádkou bez dětí? nebo si prostě jen tak dát nohy na vrch a nic nedělat? fakt ne?
@blahova_andrea Jdu s kámoškama jednou za měsíc na kafe a to hlídá manžel.
Chodím i jednou týdně cvičit a to taky hlídá on.
Jinak potřebu nemám. 🙂
@kitinka76 Pořád lepší než aby brečela,že chce domu a že se jí tam nelíbí! 😀
Ony nemají čas se mamince ozvat....já to znám taky,když mi odjela na soustředění.Volala vždy po obědě,když měli polední pauzu a váleli se na pokoji u televize.Měla jsem pocit,že jí otravuji s otázkama jako co dělali co měli k obědu atd. 😀 😀
@blahova_andrea
@vladla já chodívala jednou týdně cvičit, kámošky jsem měla s dětma, takže jsme ut a čt dopo pořádaly dámské jízdy s dětma 🙂 ale ten božský pocit, když si je dvakrát do roka vzala na týden babička 😵 😵 😵 😵
@vladla aha, no tak to jo. tak mít to takto, tak bych větší potřebu asi taky neměla. stačilo by mi to. já myslela, že jsi s holkama pořád a nepotřebuješ 😉
@kitinka76 tak to my jsme skoro pořád s miškem sami. mám tu jen jednu kamarádku s cvrčkem, tak s tou jdeme max. 2x do týdne (ale spíš jen jednou) odpo na prochajdu nebo si vyměňujeme návštěvy a jinak tak 2x do měsíce si zajedeme do brna, aby byla změna. hlídat mi nebyl nikdo schopen ani když jsem chtěla cvičit doma, natož aby hlídali delší dobu, abych stihla i někam dojít nebo dojet a tam cvičit ☹ doufám, že až si jednou míšu někdo vezme na pár dní, že to pro mě nebude moooc velkej šok a dám to 😀
@blahova_andrea Ne to ne.Mám pro sebe čtyři hodiny týdně a to mi stačí.Nemusím být s kamarádkama každý den na kafíčku a po obchodech....to je pro mě ztráta času. 🙂
A úplně mě vytáčí takové maminky,které mají jedno dítě,nemusí vařit,běhat s dětma po různých kroužkách.....a stěžují si,že nic nestíhají. 😠
Je to můj názor a nechci se nikoho dotknout...to jen k těm potřebám. 😀 😀
@blahova_andrea sice jsme na pískovišti a na kafíčku probíraly zoubky, hovínka, nočníččky atd. ale aspoň jsem byla mezi lidma 😅 samotářský život nezvládám
@vladla tak to bych brala taky jako ztrátu času. taky si nedovedu představit trávit každý den někde v olympii na kafíčku a děti v dětském koutku 😀 ale jednou za měsíc třeba by to pro mě i syna bylo vítané osvěžení programu. já právě nemám pro sebe žádný čas. když nepočítám, že místo abych uklízela když spí, že se na to třeba vyprdnu, udělám si kafe a kouknu na film. ale to jsem zase zavřená sama doma, takže mi to neskromně nestačí. jinak jsem s malým 24h denně 7dní v týdnu. občas jsme i s někým dalším, ale malému mám na krku nakonec zase vždycky já 😀 a přitom on je super. klidně čapne nějakou tetu a zatáhne si ji kam chce, ukáže jak si chce hrát, i se potulí nebo dá pusinku....je fakt společenskej. nebyl by pro něj problém jít ven s někým jiným nebo zůstat u někoho na hlídání beze mě.
mít jedno dítě je fakt pohoda a stíhat se dá krásně. myslím, že nejhůř jsou na tom maminky, co mají děti tři. když je jich víc, tak už zase věkově to nejstarší trošku dokáže pomoct nebo pohlídat chviličku. ale tak záleží na těch věkových rozptylech. ty znáš někoho, kdo nemusí vařit? já vím, že se pořád říká, že vaření doma už není moderní, ale já neznám žádnou mamču, ani nemamču, která by doma nevařila. s tou poslední větou s tebou ale musím nesouhlasit. jedna věc je stíhání času a programu a jiná jsou maminčiny potřeby. ne každá má potřebu jen mít doma uklizeno a navařeno. potřeb je mnohem víc a ty si spousta maminek nemůže splnit ani s jedním dítětem.
@vladla když jsem byla malá, tak jsem byla řezaná jak žito (byla jsem strašný parchant!!) a tvrdila jsem, že svoje děti nikdy bít nebudu.... sice jsem slib nedodržela, ale facka je fakt krajní mez. A vařečku na ně použít nemůžu, mám strach, že jak by mi ruply nervy, tak je utluču 😀 😀 😀 😀
@kitinka76 přesně tak. je jedno, že jsou děti kolem a řeší se zase děti. ale chce to občas mluvit i s někým dospělým, s někým jiným. já právě tu mateřskou nezvládám v tomto směru. tu separaci, společenské osamění. uvařeno a uklizeno mám, dítě spokojený a šikovný, ale mě to prostě k úplnému štěstí nestačí.
@blahova_andrea já znám!! vaří její mamka, manžel, návštěvy.... ona zkoušela jednou uvařit špenát, historkou o Megy a špenátu se bvila celá BV snad rok a od té doby se o víc než chleba s máslem nepokusila 😉
@kitinka76 i když jedna věc je vařit a druhá dobře vařit 😀 já jen vařím. pozvat někoho bych se bála ☹ ale moji kluci jsou zvyklí a chutná jim 🙂
@blahova_andrea to teda je!!! moje starší jednou hlídala její dcerku a umíchala jí k jídlu vajíčka a malá ji hrozně chválila, jak skvěle umí vařit 😀 😀 😀 😀
@blahova_andrea počkej, počkej!!! já myslela, že jsi skvělá kuchařka a chtěla jsem dnes vařit podle tvého receptu salát s čili krevetkama 😉
@kitinka76 skvělá? 😀 no kéž by 😀 no bohužel nemůžu posuzovat já 😉 mému muži, dětem i rodičům chutná a to mám docela těžké postavení díky extrémně šikovné mamince. tak snad v těch genech a výchově něco předala 🙂 zkus a uvidíš. já je dělala prvně a mořské plody jinak vůbec nejím a toto jsme slupli 😉
@blahova_andrea jsme na tom stejně!!! moje máma taky skvěle vaří a manžel s dětma si nestěžují 😉 ale ségra mojí mamky je bomba kuchařka!! když jí bylo čtyřicet, tak došla na to, že krokety nejsou brambory vykrájené do kuliček 😀 😀 😀
@kitinka76 koukám, že ty máš zkušenosti s oběma extrémy 😀 docela mě dneska bavíš 😉 já už tento týden moc vyvářet nebudu. dneska budou zbytky ze včera, zítra se něčím na rychlo ošidíme, protože táta s náma nebude a v sobotu tradá na týden pryč.
Já se snažím uvařit něco poživatelného vždy na dva dny,abych fakt nemusela stát každý den u plotny.
Dnes tedy bude asi hermelínek na grilu a zítra zapečené těstoviny. 😉
@vladla a daří se ti? já mám pocit, že čím víc toho uvařím, tím víc toho sníme. většinou zbude troška max. pro jednoho k obědu na druhý den a tak druhý den vařím zas
@vladla
@blahova_andrea No,tak to závidím...Já nebyla rok a půl nikde sama bez dítěte...Jen v sámošce nakoupit🙂Ale už mi kape na karbit.máme slezinu s holkama z práce v polovině června,tak se těším.Snad to ten můj taťka zvládne 😀
@vladla Jojo,tak to mě vytáčí taky.Kámoška má postižené půlroční miminko a chodí do práce na 6h.-ne fyzická 😒 O mimi se jí stará tchýně.Doma nevaří,neuklízí s malou ven nechodí...a tvrdí mi,že je hrozně unavená,jak jí to zmáhá.Pak mě častuje otázkama typu:Co furt doma děláš,že nemáš pořád čas?Nikdy nevysvětlíš 😀

@vladla jo dobré jsou, ale přečetla jsem si to na ksichtbůku, páč díťátko muselo jít na párty a po párty zase byla moc unavená na to mi volat.... 😅 dneska ráno mi konečně zavolala, řekla, že postoupili, jídlo je dobré párty byla supr a už musí jít..... 😅