Cesta autem s 9měsíční dcerou je horor :/

terezs2716
17. pro 2017

Maminky poraďte, dcera má 9 měsíců a v podstatě od narození v autě řve a řve.
Postupně se snažíme dělat "úpravy", abychom to dceři zpříjemnili,ale furt to není ono. Jezdíme skoro vždy "na spaní", to znamená,že až je dcera unavená,jede se,každopádně ne vždy to lze,když máme někde být na čas. Jezdila jsem s ní vzadu,podávala hračky,pití,jídlo,ale nic nemá dlouhého trvání a dcerka začne zase šíleně ječet.Už s ní vzadu nejezdím,když mě nevidí,je hodnější. Teď to řešíme telefonem,drží si ho v rukách a kouká na video s písničkou. Ovšem to taky není vždy 100% řešení.Měla jsem za to,že většinu dětí auto spíše uspí. Jezdíme maximálně hodinu,pauzy nemají smysl,protože když ji posadím do sedačky a začnu vázat,zase řev.Tak se ptám,co jí může tak vadit v autě? Co ještě můžeme udělat pro to,aby se jí cestování líbilo nebo aspoň,aby byla v klidu? Udělám nebo koupím cokoliv 🙂

evee24
17. pro 2017

Tak u nás teda opačne. Nesmelo se jezdit s unavenou. Pokud sme jeli, tak nastal hysterie, kdy sem chtěla vystoupit s ni za jízdy 😀 . Mno upravilo se to trosku az když sme otočily sedačku po směru. Ale nesmíme jet dlouho. Takže 30 minut max jinak taky řev. Jinak ukazujeme fotky z mobilu když začíná byt nervózní. Vic neporadím. Taky bojujeme.

terezs2716
autor
17. pro 2017

@evee24 já právě taky trochu spoléhám na sedačku po směru,jsme zatím ve vajíčku,protože malá je drobek a nemáme tu správnou výšku. V kočárku taky řvala dokud jsme v půl roce nepřešli na sporťák,tak snad to bude stejné. Držím palce,ať se to u vás brzo uklidní.

leneee
17. pro 2017

Dcera mela tez obdobi,kdy v aute porad jen rvala,take jsme jezdili na spani, ale trvalo to cca vic jak rok, skoro nez jsem byla schopna se s ni nejak domluvit. Casto to souviselo s tim,ze ji bylo vedro (nemuze to byt i vas pripad?), koupili jsme chladici potah a oblekali do auta malo, potom uz zacaly pomahat i hracky,treba na delsi cestu i nejakou novou drobnost,cist a ukazovat si v knizce, ted uz staci poustet a zpivat pisnicky,vypravet si kudy pojedeme a co tam uvidime (to kdyz jedeme nekam kde to uz zna,nebo se vracime domu napr. ted pojedeme pres les a za nim uz jsou kravicky-co myslis budou dnes papat nebo lezet,...) a na delsi cesty pomuze i tablet s pohadkou.Vyroste z toho,ale chce to cas...

terezs2716
autor
17. pro 2017

@leneee to teplo mě taky napadlo, ale jezdí schválně v kombinéze,protože čím míň se může hýbat,tím líp. Má to tak i v kočárku. V autě vůbec netopíme,s manželem drkotáme zubama,ale dcera s porozeplou kombinézou spí. No už se těším na sedačku po směru,tablet a až se s malou taky trochu domluvím. Už aby to bylo🙂

ivis_b
17. pro 2017

Myslím, že některé děti to tak prostě mají a musí z toho vyrůst. Syn taky strašně řval, 45min cesta k rodičům byla horor. Taky jsem jezdila vzadu, podávala hračky, knížky, no pomohlo to tak na minutku konec. Přišlo mi ve finále lepší, když jsem jela vpředu. Pak dostal takového hrajícího medvěda, přimačknul si ho k sobě a mačkal nožičky, ručičky a on hrál. Najednou to bylo lepší, kratší přejezdy v pohodě, delší třeba jen z části. Začalo se to zlepšovat tak od 14m, teď je mu 16 a občas zase řve, kouzlo medvěda asi vyprchalo 😀 Bohužel na něj neplatí pohádky/písničky na tabletu/telefonu, ani v televizi ho ještě nezajímají. Co u nás funguje na všechna řvaní, je jídlo.
Jinak sedačka po směru absolutně nepomohla.

chimneysweeper1
17. pro 2017

Náš syn řval taky strašlivě, pomáhalo zpívat...tolik co za první měsíce jeho života jsem nikdy nezpívala. Na řev v autě pomáhala písnička Beskýde beskýde. Zpívala jsem ji i půlhodinu v kuse, ale spolehlivě zabrala, uklidňoval se a ztichl, když jsem přestala a on začal plakat, tak znova zpěv. On tedy náš synek řval nonstop do 5 měsíců pořád a všude, v autě bylo hrozné to, že jsem ho nemohla vzít do náruče. Kolem půlroku se zklidnil a teď už nepláče, málokdy něco zabrble, tak opět začnu Beskýde a je za minutu klid. Většinou teď v autě usne, i když ani není čas spaní.

chocolady
17. pro 2017

Maly sice cesty v aute docela snasi, ale k nezaplaceni pri dlouhem cestovani je mit pro neho porad pripravene jidlo - kukuricne zizaly, nakrajene ovoce..sam se krmi a i kdyz uz byl vztekly tak se uklidni.
Nemuze male nekdy vadit velke mnozstvi podnetu? - v kocaru nam nekdy maly kricel, bo byl unaveny a nemohl zaspat, vsecko pro neho bylo zajimave.. Zkus ji dat pres hlavu plinku..

hapovab
17. pro 2017

Dcera ma 2,5 roku a od mala v autoseface rvala, nepomahalo nic, jezdili jsme vyhradne na spani a kdyz nahodou nezabrala, tak to byl teprve horor.No a ted uz sice nerve, ale taky zadna slava, po 30 minutach jizdy uz je protivna, a cestu i ted planuju vetsinou na spani ( ted uz nema problem s usinanim spi hned), no ale moc to neresi zpatecni cestu, protoze spi jen jednou denne.Je to prasteny, ale treba cestu do Prahy (3hod) bych s ni nejela ani ted.

berut
17. pro 2017

Jak u nas, pres kopirak. Nepomaha nic (az na tablet ci telefon, kterej jsme ze zoufalstvi poridili a je tak na pul hodky, pak zacne nanovo). Ted ji je 18 mesicu a rve a rve stale, jako, kdybychom ji vrazdili. (Pritom prvnich cca 6 mesicu to bylo v pohode, dokonce i spala). Ted ani nahodou, usne tak na 20 minut a to musi byt extra vycerpana) . Nepomohlo ani prejit z vajicka a to jsme vyzkouseli sedacek x, ted mame 4tou.. spatne ji neni, protoze kdyz nema pasy, je relativne v klidu. Ale tak fakt nejezdime. Jak ji je zapinam, je to horor a krouti se jak had a snazi se z nich vyvleknout. Jak je starsi, je i obratnejsi a musim jezdit s ni vzadu a pasy opetne nandavat. Ma je utazene, ale i kdyby se mela uskrtit, bude se snazit z nich dostat. Nepomuze piti, jidlo, hracky, knizky, zpivani, vypraveni, koukat z okna, ze strechy (mame panoramatickou), tablet jak pisu, tak na pul hodky. Kdo nezazil, nepochopi. My uz jen zoufale cekame, az ji to prejde. Asi jsem vas moc nepotesila, ale cetla jsem to uz x krat u maminek ze zkusenosti, ze to musi prejit samo...

konik4525
18. pro 2017

a neni to tou kombinezou?? dyt musí mít uplně propocená záda ne?? syn má propocené jen tricko ve kterém jezdí a to topime opravdu jen lehce a když ho přikryju dekou tak se okamžitě zase spotí ...

ohi
18. pro 2017

Moje starší dcera vždy v autě usla během chvilky a jinak vpohodě. Syn je pravý opak. Když byl menší a jezdil ve vajíčku,vmáčkla jsem se mezi sedačky dozadu a snažila jsem se syna zabavit nebo mu pomoct usnout. Nic moc,raději jsme nikam nejezdili. Když trochu povyrostl,dala jsem ho do větší sedačky proti směru jízdy,dost se to zlepšilo,protože asi viděl ven. Ted má 1,5 roku a už jsem ho dala po směru jízdy,ale už se to více nezlepšilo. Většinou prořve zpáteční cestu. Snažíme se zpívat nebo mu dávat hračky-ty moc nezabírají.zpívání skoro vždy zabere a je klid. Málo kdy v autě usne.ale je to lepší. Právě včera jsem říkala manželovi,že už se nedivím rodičům,co kupují do auta dvd nebo tablety dětem,aby se zabavili

aktakd
18. pro 2017

Ja bohuzel moc neporadim, jen bych chtela upozornit, ze kombineza v autosedacce neni uplne bezpecna - pasy pak uplne nefunguji, jak by mely 😉

stuplakova
18. pro 2017

@terezs2716 Nemůže to být ušima? Že se jí třeba dovyvíjí vnitřní ucho a pak to prý děti bolí ten tlak v autě, teda asi záleží jakou rychlostí jezdíte. Kamarádce to dělala malá, ale to už byla starší a bylo to tím uchem, ale oni jezdili po dálnici. Jinak na zabavení bych jí třeba pověsila tablet na sedačku spolujezdce a tam třeba nějakou pohádku.

zvedavec2
18. pro 2017

Syn taky nesnasi delsi cesty. Nikdy nezaspi. Na cesty max hodinu mame tablet s pisnickami a kratke pohadky (mame drzak, doporucuji, lepsi nez drzet mobil v ruce). Delsi holt nejezdime.. Jedeme bud vlakem (ja s malym vlakem a manzel paralelne autem, kdyz treba jedem k nasim) nebo letadlem. A cely prvni rok jsme proste nejezdili... Jezdili vsichni k nam.

terezs2716
autor
18. pro 2017

Holky ona je fakt hodnější v té kombinéze,i když vím,že bezpečnější by to bylo bez ní 😒
Spocená kupodivu není,máme nějakou kombošku s membránou nebo co? Právě v neděli jsme jeli pro dárky do města (asi 45minut) a oblékla jsem ji "na lepší" bez kombinézy a i když byla na spaní,kroutila a se tam a řvala. Na ty uši se zkusím zeptat doktorky,díky za tip.

jipe
18. pro 2017

@chimneysweeper1 Já v krizích recitovala do zblbnutí Polámal se mraveneček,...

portinari
18. pro 2017

Je kojená? U nás pomohlo kojení za jízdy. Od maminky to vyžaduje dost akrobacie a rozhodně to není pohodlný, ale všechno je lepší než ten řev. Když jsem tuhle radu před časem někde četla, ťukala jsem si na čelo, co je to za nesmysl. No a pak v zoufalství vyzkoušela. Jde to (prsa mám spíš menší než větší), funguje to. Z hlediska bezpečnosti: zůstávám připoutaná, ale nevim no jak blbý by to bylo v případě nehody. Ta kombinéza je blbě docela určitě, to pak to trápení v autosedačce postrádá vůbec smysl. A ještě - z hlediska bezpečnosti je nejlepší mít co nejdýl protisměrnou sedačku, beztak děti řvou kvůli nesvobodě, ne směru

evee24
18. pro 2017

U nás fakt pomohlo pak otočit po směru jizdy. Ale to sem si troufla opravdu az seděla a byla pevna takže az po roce. U nás všechno ve vývoji je pomale. Ale od ty doby kouká fascinovana z okénka.

portinari
18. pro 2017

@evee24 Hm, asi bude záležet i na kombinaci sedačka+auto, moje dítě v 7m vidí ven z okna i z vajíčka v protisměru

lenka_strelenka
18. pro 2017

U nás pomáhá jedině malou pekelně utahat a pak vyjet... což samozřejmě nejde vždy :/ jinak v autosedačce řev řev řev, jako by ji na nože brali... jinak je to neuvěřitelná pohodářka, pláče málokdy, to už ji fakt musí něco hodně trápit anebo je k smrti unavená; jinak hysteráky v podstatě neznám.. když byla menší (teď 7,5 měsíce), bylo to typické "náročné dítě", prakticky neodložitelné, obtížně utišitelné, v podstatě neuspatelné, dokud neodpadlo samo... každý večer hodinový neutišitelný vřískot... řev v tu sekundu, co jsem ji jenom položila; skoro do 5 měsíců jsme ji prakticky jenom poponášeli... nosíme tedy pořád, ale už jen na procházky, doma pohoda, šátek vytahuju málokdy, už si i pohraje sama, klidně i půl hodiny 🙂 ale ta autosedačka... 😨 je mi blbě z každé sebekratší cesty... dělám opičky, zpívám, držím za ručičku, nabízím hračky, pouštím písničky, bílý šum, tepleji, chladněji, míň do sedu, víc dosedu, povolit popruhy, utáhnout popruhy, sedím vzadu, sedím vepředu... NIC, nula bodov, žádný efekt.. pokud neusne, tak se můžem připravit na koncert 😒 blbě jí taky asi není, protože přestane vždycky v ten moment, co ji z té sedačky vytáhnem.!Teď nás o svátcích čeká odyssea Ostrava-Zlín-Plzeň-Ostrava, už týden je mi z toho blbě... vždycky to skončí tím, že malá řve tak, až je rudá jako rajče, slzy stříkají na všechny strany, já z toho začnu brečet taky a manžel mi ještě vynadá, co bulím, že stačí, když řve malá 😅 no tragédie 😖

terezs2716
autor
19. pro 2017

@lenka_strelenka no úplně jak kdybych četla o té naší,do puntíku ne jen to auto.

@portinari kojená je...a to fakt jde? Ja si to asi vůbec nedokážu představit 😀

portinari
19. pro 2017

@terezs2716 Je to akrobacie, ale jde. Mě pomůže sundat jednu botu... no nutno vyzkoušet. Nebude to pro každého, to chápu. Ale za mě je to jediný způsob jak cestovat v klidu. 5-15 minut mého nepohodlí než usne a pak následuje 30 až 90 minut klidu. Navíc ubyl problém s nutností zastavovat na kojení při delších cestách. Jediná nevýhoda: nezařídím si.

herkules6969
19. pro 2017

Naše malá to samé, klidně 2h řvala , bylo to hrozně vyčerpávající 😀 pak jsme ale dali tu autosedačku pro starší jak se v ní už sedí a jede se po směru jízdy a najednou byl klid a pohoda 😀 ale museli jsme to tedy cca do roka vydržet no, než mohla do té větší 🙂

klarka1992
19. pro 2017

Bez legrace, u nas zabralo CD Kabatu, nahlas tak aby to bylo slyset i vzadu u mrnousku😀

bubinko1506
21. pro 2017

Moji maju 14 mesiacov - jeden je v aute kludny, obzera sa okolo seba alebo sleduje cestu. Druhy je pravy opak - ak nezaspi, tak reve celu cestu. Sedacka po smere jazdy nepomohla. Jeine, co na chvilu zaberie, je psik Fisher Price a koncert Nightwish😂

sonislavab
10. únor 2018

Chápu vaše cestovní zoufalství, každá taková cesta je náročná a nejspíš je vám úzko již předem, jak ten řev opět přežít. Nicméně miminko máte jěšte maličké a opravdu věřím, že z toho postupně vyroste. Taková je moje zkušenost u dvojčat, auto bylo peklo, upoutávání do autosedačky ani nemluvím.Třetí dítě nemá s autem absolutně žádný problém a to jej vůbec nijak nemusím zabávat. Neuvěřitelné. Takže myslím, že každé dítě to nějak má a pokud nepomáhají hračky, povídání, zpěv, je zbytečné nakupovat cokoliv dalšího dle rad jiných. Vydržte 🙂

michalusenka
10. únor 2018

U nas dcera rvala i pri 10min ceste.dokonce kdyz videla ze se nekam pojede tak hysterak....taky sme se snazili jezdit kdyz mela spat ale ne vzdy to slo.me vzadu blbe.zvlastni ze u nas se to tusim zlomilo v 9m neb do te doby tusim v poho.do cesty fo chorvatska v poho docela a nazpet rev dokud nebyl vecer a neusla.prislo mi ze jak kdyby byla nastvana ze uz jedem dom 😀 a temer rok bylo peklo nekam s ni jet.az pak ji zacli bavit pohadky na tabletu.od te doby v poho....a sedacka po smeru to fakt nezachranila jak tu nekdo psal.nekdy pomohli krupky ale jak spustila tak rev rev nic nepomohlo...ale uz je to snad za nami

lusynkova
11. únor 2018

Taky jsem kojila za jízdy, bez toho bychom dříve nikam nedojeli. Teď ho jízda baví, akorát nám kecá do řízení 😀