Jak nalézt chuť na sex po porodu 🤯?

11. únor 2021

Ženy, jsem zoufalá. Po narození syna (má 3m) - krásný rychlý porod - jsem absolutně ztratila chuť na sex. Poměrně mě to trápí, protože před porodem jsem mohla denně 🤯. V těhotenství moc sexu nebylo, jelikož od 5. měsíce se jednalo o rizikové těhotenství. Manžel ten by teda denně mohl pořád, u něj se narozením syna nic nezměnilo, a já ho neustále odmítám a přesouvám sex "na zítra". S manželem jsme o tom mluvili, říkal, že nemusíme mít sex a počkáme, až se chuť zase najde. No já si říkám, zda se vůbec najde 🙄. Měla jste to některá stejně? Je něco, co Vám pomohlo?

themuffin
11. únor 2021

Prý pomáhá i hormonální jóga 🙂

alilali
11. únor 2021

Měla, chuť se našla až po půl roce.

katule1990
11. únor 2021

Já jsem měla strašnou chuť na sex už v porodnici a to jsem po císaři s komplikacema. Pak se ta chuť pomalu začala vytrácet a teď už jsem taky skoro na nule. Synovi jsou taky 3 měsíce. On je tada dost neodložitelný, tak je i těžký i tu chvíli najít, navíc já mám pořád po porodu problémy - před měsícem další revize a teď z toho pořád zánět. Ale je mi divný, že na to ani nemám chuť, dřív jsem taky mohla denně. Snad je to jen hormonální a přejde to 😨. Takže sice nepomůžu, ale nejsi v tom sama 🙂. Jo a taky jsem si všimla, že když už ten sex je, tak jsem dost suchá, přitom dřív jsem měla opačný "problém". Podle mě je to kojením a po tom půl roce se to s příkrmy snad začne rovnat...

zuzroko
11. únor 2021

@katule1990 měla jsem to stejně, byla jsem kvůli tomu o na gynekologii a říkal, že vlivem kojení některé ženy přichazí o nějaký hormon ( teď už si nevzpomenu jaký) a v podstatě mají sliznici jak žena po přechodu 🙈 u mě se to srovnalo až tak cca 1-2 měsíce po úplném odstavu. Ale prý to tak má spousta žen, jen to někdo jen tak nepoví 😁

jednaholkaa
11. únor 2021

Ano, stejne, nepomohlo nic. Uz dva roky kojim a chut na sex 90% pokles..

katule1990
11. únor 2021

@zuzroko Po úplném odstavu 😲? Tak to je dost peklo 😅. Já jsem se na to taky na gyndě ptala a doktorka mi jen řekla, že je to hormony, tak jsem si myslela, že to jsou poporodní hormony a brzy to přejde. Každopádně to jde řešit gelem, ale spíš aby se vrátila ta chuť 🙄.

jana_zofie
11. únor 2021

Ja vim, ze je to asi blby a zbytecny dotaz, ale zkouseli jste to pomalu? Jenom si lehnout obejmout se, pomazlit, postupne treba drazdeni rukou a tak dal?

elesse
11. únor 2021

U me to trvalo minimalne pul roku, nez se chut nasla

zuzroko
11. únor 2021

@katule1990 jojo nebo pry jsou jeste nejake tabletky na zavedení. Ale u me jak chut tak toto se vratilo az fakt potom 🙈 bylo to dost protivny 🙈😂 nyni uz bez problemu, takze vidina dobreho konce je 😂

cosimamvybrat
11. únor 2021

Kojis? Dokud jsem plne kojila, tak jsem mela chut nulovou a zacalo se to pomalu zlepsovat az se snizovanim kojeni a po odstavu se to vratilo do normalu. Nejmladsi syn ma necele 4 mesice, plne kojim a jakakoliv predstava fyzickeho kontaktu se mi hnusi. Nastesti nejsem moc fanousek kojeni, takze tomu davam max tak pul roku a budu zase normalni 🙂
Ale samozrejme to muze mit dalsi priciny.

me_druhe_ja
11. únor 2021

Souhlasím s komentářema výše: kojení hodně brzdí chuť na sex. A ze začátku kojis moc, jak začnou příkrmy a postupně se bude kojení snižovat, bude to lepší. Hormony no. A příroda to zařídila tak, aby ses prostě v první řadě věnovala mláděti a neměla choutky jinde. 😀

20190418
11. únor 2021

Pokud nejsi bolavá, tak bych se proste hecla a třeba alespoň jednou týdně "mu podrzela". Zni to strašně, ale z mé zkušenosti slo o to si proste nastavit do toho modu, ze sex je fajn a je potřeba. Mozek si to musi připomenout a pak si vzpomene u zbytek těla. Člověk je unavenej, zblblej hormony atd, ale kdyz to donekonečna budeš odkládat, tak pak k tomu bude návrat ještě horší. Jako abys po celou dobu kojeni nesexovala nebo kvuli tomu odstavovala je hloupost...jinak to asi neni tvůj případ vzhledem k veku dítěte, ale mě libido zabiji i hormonální antikoncepce...

martiniquest
11. únor 2021

Trpelivost. Vytvorilas novy zivot, nechces toho po sobe az prilis? Z me osobni zkusenosti - chut se mi vratila po cca roce od porodu (shodne po obou dětech). Nemela jsem zadne poraneni a kojim, pro doplneni.

jednaholkaa
11. únor 2021

No, ja bych rekla, ze mam v druhem roce kojeni jeste mensi chut nez v prvnim (jestli to bylo vubec mozne). Pridala se jeste totiz vetsi unava z probdelych noci, jak ss dite casteji budi v noci. A to jsem byla pred ditetem docela pri chuti..

jana_zofie
11. únor 2021

@20190418 Jo, na tom něco bude. Já se ze začátku chtěla spíš přitulit, ale manžel je hodně aktivní a já si toho jsem vědoma, takže jsem jednou šla do toho a po chvíli zjistila, že se mi to fest líbí a asi mi to chybělo, ani jsem o tom nevěděla. A i když jsem ještě potom chvíli neměla chuť nic aktivně iniciovat, tak jsem si to užila, no a pak už to šlo pěkně hezky dopředu. Přijde mi to, jako když se člověku nechtělo na párty, protože na gauči bylo dobře, ale když už se tam vypravil, tak to byla paráda. 🙂