Tatínek u porodu. Jak se rozhodnout?

17. čer 2020

Předchozí diskuze mě nakopla napsat sem taky. Řeším jestli mít tatínka u porodu. U prvního byl. Porod byl rychlý syn byl za 2 hodiny od příjezdu do porodnice venku. Ale já jsem se při porodu styděla 😔 prostě mi to celé nebylo příjemné a teď nemyslím fyzicky porod, ale ty lidi kolem. Ani před manželem 😕 Na druhou stranu jsem byla dost mimo a nebyla schopná vnímat a hlavně dělat, co mi PA říkala. Ale když mi to řekl manžel, tak toho jsem vnímala. Za 2 měsíce mě čeká druhý porod a já bych tam byla nejraději sama, jako úplně sama. I bez personálu. Ale pokud zase budu mimo, tak by tam manžel asi měl být a pomoct mi. On by tam být chtěl.
Já nevím jak se rozhodnout a čas se krátí... 🙁

hvezdicka09
17. čer 2020

Pokud by tam manžel chtěl byt a ty citis, ze i přes to ze to bylo pro tebe nepříjemné ti jeho přítomnost pomohla, tak bych ho tam vzala. Hodně štěstí 🍀

nat
17. čer 2020

Přesně pokud manžel chce vzala bych,upřímně manzel byl u porodu 3 x ale já osobně žádný speciál význam nevidím 🙂 Mě teda osobně tam nějak nepomohl na naopak hodně rozčiloval drobnostmi 😀

klokanka31
17. čer 2020

Proč stydět? Je to normální věc... Já pokud budu rodit, tak zas jedině s manželem. Jsem ho pořád sledovala jestli je v pohodě a uteklo to rychleji, ani jsem neměla čas myslet na to že vlastně rodím 😁

veruuu_kubesovic
17. čer 2020

chceš pobavit? není nad to, když ti klystýr začne nejvíc působit zrovna ve chvíli, kdy rodíš...větší trapas se mi snad stát nemohl 🙈
manžel u prvního porodu byl, druhý porod nestihnul a vím, že ho to dodnes mrzí...
a proč styděla? vždyť je to miminko chtěné, tak proč by budoucí tatínek nemohl být u porodu? a vidět jak to celé probíhá...

handulkak
17. čer 2020

Pokud manžel chce, vzala bych ho.
Můj byl u obou a jsem rada. Teď podruhé měl bonding místo mě. Nebylo mi nějak extra fajn, tak se mazlil on a byl u mě. Takže jsem rada, ze tam byl.

autor
17. čer 2020

@veruuu_kubesovic dík za pobavení. Rozhodně ti to nezávidím. Na druhou stranu nejsi první ani poslední.
@klokanka31 upřímně, já se stydím i normálně na gyndě. Vím, že je to normální, že tam mají každý den x maminek, ale je to pro mě nepříjemný pocit.

jipe
17. čer 2020

já chlapa u porodu moc nechtěla, on chtěl, u prvního byl - pomohl mi dost fyzicky (na křížové bolesti pomáhala jen intenzivní masáž, jinak jsem od bolesti zvracela a asi bymi došly síly dřív, než by bylo žádoucí), druhý nestihl - bylo to podstatně rychlejší, takže mi to nijak nevadilo. My jsme byli u prvního porodu domluvení, že ho kdyžtak vyhodím, když mi jeho přítomnost bude vadit a počká za dveřma. Předem souhlasil, že bude moje přání respektovat. Nakonec tam byl celou dobu (mi už bylo všechno jedno :D ). Bez personálu asi neporodíš, takže pokud ti pomáhal s komunikací a chce tam být, tak bych ho vzala s tím, že vykmitne případně na požádání ven.

uzivatelkapetra
17. čer 2020

Neumím si představit, že bych tam šmatlala sama, zejména v té první fázi tam pro mě byl hodně důležitý a nápomocný, v druhé fázi jsem ho asi i vnímala více než personál.
Vyhodili ho akorát na epidurál a když šla placenta, tak byl s prckem měřit

volodka162
17. čer 2020

Mám pouze za sebou jeden porod...no dopadl císařem. Už ani nevím zda chtěl nebo nechtěl vysloveně, ale byl u mě celou dobu, teda od 20h do 6h spal v nadstandartu a já v hekárně hýkala. Pak přišel krásně vyspinkanej a že kdy už...tak jsem ho poslala do pr.. 😀 Nakonec jelikož to nešlo jinak (zavírala jsem se), tak byl císař. Pokud by bylo druhé, vím prozatím aktuálně (může se to pak situací změnit...v těhu se pocity mění...že), že u druhého porodu už chlapa nechci a nepotřebuji. Byl tam zbytečně. Když mě sestřička masírovala záda, bylo to super. Když manžel, posílala jsem ho do háje. Mě prostě psychicky ani fyzicky nepomohl... Kamarádka se mi nabízela už, že by byla u mě, ale....ne, prostě raději s personálem, který to už bere jako práci. Asi tu budu vyjímka, ale cítím to tak. Holt manžel na tohle prostě si myslím, že není. Kdybych měla jiného chlapa, který by tohle víc prožíval (jak to tady ostatní maminky píšou), asi bych měla jiný názor, ale ten můj je prostě jinej a zatím si za svým stojím. Pokud opravdu on chce znova a moc by si to přál, svolila bych. Tohle musí být prostě super...kolikrát někde čtu jak se ten porod některým tatínkům znechutil a pak už nechtěli sex atd....já jsem teď ráda, že mám vagínu a tam to dole jako netknuté, jen ta jizva, ale ta není vidět a i kdyby to bylo placený, jdu zase do císaře. Neumím si klasický porod představit...

autor
17. čer 2020

@jipe taky jsme byli domluveni, že kdyžtak půjde ven, jen to pak šlo tak rychke, že jsem nestihla nic. Fakt půl hodiny jsem byla úplně mimo. Na druhou stranu jsem chtěla jít z porodního sálu na pokoj po svých a ne na vozíku...
@uzivatelkapetra mě celý porod od prvního pocitu, že se něco děje trval asi 5 hodin, takže žádná hekarna, kde by mi pomahal se nekonala. Jen u mě seděl.
Asi to tak udělám znovu a budu doufat, že to bude taky rychlé....

mourovatakocka
17. čer 2020

Já měla při porodu jen porodní asistentku a manžela. Doktor přišel, až když byla malá venku, aby mě trochu zašil 😣. Zkus třeba kouknout, jestli je někde poblíž porodnice, kde umožňují jen porod s PA a mužem, sama být nemůžeš.

martiina_k
17. čer 2020

Tak pokud chce, tak ho tam vezmi... však byl u "výroby" 🙂 tak může být i u okamžiku, kdy přijde miminko na svět. Je to také rodič. Samozřejmě pokud bys z něj měla být extra nervozní, že by sis blokovala porod, tak bych mu to asi zkusila vysvětlit, ale jinak ho tam vezmi 🙂

klokanka31
17. čer 2020

@veruuu_kubesovic A co myslíš že se děje když ti klystýr nestihnou dát? Mě se to stalo... Nejdřív jsem si říkala jaký je to trapas, ale pak jsem si řekla no co, rodím, stává se to... A neřešila jsem to.

klokanka31
17. čer 2020

To já na gyndě taky nic moc, ale u porodu jsem se nestyděla, a to tam u toho mimo jiné byl doktor co mě rodil, primář a jeden moc hezký mladý medik 🤗

veruuu_kubesovic
17. čer 2020

@klokanka31 no mě to bylo trapné, oni jsou zvyklí, proto mi ho u druhého nestihli dát, stejně tak jak jsem se odmítla točit na bok, to bolelo napoprvé jako kráva, podruhé už ani náhodou...

klokanka31
17. čer 2020

@uzivatelkapetra Proč ho vyhodili kvůli placentě? Ten můj mohl být celou dobu se mnou, i když mě šili. A to bylo teď v době korony...

klokanka31
17. čer 2020

@volodka162 Taky jsem se bála aby se manželovi sex nezhnusil, ale kupodivu má teď větší chutě, už třetí týden po porodu chtěl 😊 a nevím jak ostatní, ale dole to vypadá úplně stejně, i když mě sešívali...

klokanka31
17. čer 2020

Ono se z porodního sálu jezdí na vozíku?

autor
17. čer 2020

@mourovatakocka vím, že sama být nemůžu. To bylo jen takový přirovnání k tomu, jak to cítím. 🙂
@klokanka31 u nás povinně a někoho i na posteli.

klokanka31
17. čer 2020

@veruuu_kubesovic To mi povídej, taky mě na chvíli šoupli na bok a bolest šílená. PA mi říkala že tak zvládnout aspoň 5 kontrakcí, jsem zakňučela že néé, tak to stáhla na tři. Zlatě na zádech...

veruuu_kubesovic
17. čer 2020

@klokanka31
podruhé to šlo šup šup, překotně, nikam jsem se ani nehnula, prý otočte se na bok, miminko tak sestoupí rychleji 😀 mrkla jsem se na hodiny, bylo kolem 9:30h a já jí říkám jsem tu půl hoďky i s cestou od příjmu to se vám zdá dlouho? a za 15min byl malý na světě...

klokanka31
17. čer 2020

Tak to tady u nás to je asi jiný, dvě hodiny po porodu co se musí ležet na sále, jsem se šla po svých vysprchovat, PA čekala že mi bude zle, a ono ne, jsem ji ještě utekla 😄 a pak jsem se po sprše hodila do civilu a čekala na propouštěcí papíry...

uzivatelkapetra
17. čer 2020

@klokanka31 možná to byla jen náhoda, že to tak vyšlo, každopádně tohle by asi vidět nechtěl, jak ji přebírají jestli je celá 🙂

jana_zofie
17. čer 2020

My jsme se s mužem dohodli, že když změním v půlce názor a vyrazím ho, půjde a nebude si z toho nic dělat. Nakonec jsem byla velmi ráda, že tam byl, ale to už je jiná story. Pokud se zvládnete domluvit, že když ho vyhodíš, tak to bude ok, proč to neudělat tak?

konidana
17. čer 2020

2 měsíce už bohužel není moc času sehnat dulu nebo vlastní PA které budeš důvěřovat a nebudeš se před ní stydět. kdyby to šlo, tak bych příště šla touto cestou. manžel u porodu byl, ale myslím že pro mne by byla přínosnější ta dula.

jako_mala_holka
17. čer 2020

Ja manzela u porodu chtela, on tam taky chtel byt... nakonec byl planovany cisar, tak to bohuzel neslo, aby byl na sale, ale aspon tam byl na bonding, za coz jsem moc rada... takhle byl porod proste krasny, fakt jsem si to uzila, i sama na sale, i kdyz jsem ho pak videla s malickou, jak ji ma na sobe... byl z toho trosku nesvuj, nikdy male miminko nedrzel, mel strach, ale zvladl to krasne a ted se male venuje ostosest

kaja2016
17. čer 2020

Ja jsem manzela brala jen proto, aby tam byl nejaky svedek, kdyby se personal choval nejak nevhodne. V nekolika diskuzich jsem cetla, ze se to muze stat, ksyz je tam maminka sama. A take aby videl, jake utrpeni to je a nebral to lehkovazne... Jinak me vlastne rozciloval a zatezoval - i kdyz on to myslel dobre. Takze naprosto chapu, ze tam nekdo muze nechdmce z jakehokoliv duvodu. Jinak ja pak uvitala, ze tam byl ihned po porodu a obe dcerky si choval... To by me mrzelo, kdyby o toto prisel...Personal me nevadil, tak to neporadim...

aanisecek
6. zář 2020

Já mám zvláštní dotaz🙈 čekám miminko a přemýšlím nad tím,jestli vzít budoucího tatínka k porodu.i když spolu nejsme.dekuji za jaké koliv rady😉

uzivatelkapetra
6. zář 2020

@aanisecek no to by mě teda nenapadlo, je to pro tebe intimní a toho už se ex neúčastní ne?
Nebo ty bys ho tam chtěla?
Pro rodinu to zážitek určitě je, ale vy už utužovat vztah asi nehodláte

jana_zofie
6. zář 2020

@uzivatelkapetra No tak ale proč tak zhurta? Je to snad i jeho dítě, ne? Takže pokud tam není vyloženě zlá krev, tak předpokládám, že nějaké vztahy tam budou, pokud se o dítě jako otec zajímá. @aanisecek předpokládám, že to řešíš kvůli vztahu dítě-otec. On tam chce být?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru