Jak venčíte psa v těhotenství a s miminkem v kočárku?

uztotakbude
8. lis 2013

Ahoj. Zakládám tuto diskusi, protože mám doma opravdu velikého bafáka. Zajímá mne, jak to děláte, máte-li doma velkého psa, který je sice hodný, ale občas mírně neposlušný. Např. vám startuje po kočkách. Jde mi hlavně o maminky z bytovek, co jsou závislé na vyvenčení, páč není zahrada, kde by psa vypustily a nestaraly se. Jak jste to dělaly v těhotenství? Neměly jste strach, že pes zabere a vy tím ublížíte miminku v bříšku? A co pak s kočárkem? Chodily jste beze strachu, že vám pes v záchvatu lovení či výměny názorů se psem za plotem převrátí kočárek? Nebo jste vyvenčily ráno, než šel chlap do práce (zatím co on třeba hlídal dítě) a pak jste znova venčily až po příchodu chlapa z práce? Tj. bez kočárku.

sislik2010
8. lis 2013

@sylvik0000
Taky mame SH dva. Pres den jsou na zahrade, spi venku, cestuji po hotelech, horach ale dva u kocaru jen v pripade nejvetsi nouze. To uz se to dalo v satku. Na volno se chodit neda, bydlime na vesnici a srnek mnoho okolo.

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@jennyparadise Ale mne pes na flexině netahá. Stačí si flexinu zarazit a pes prostě netáhne. Upozorním ho na to, že není na volno, že to nemám nastaveno na navíjení a je to v pohodě. Jen je problém s těma psama a kočkama. Ano, já vím, že základem je výcvik. Ale jak jsem tu psala, naučila jsem ho co šlo. Tohle ho odnaučit je problém. Bude mít 6 let, váží skoro to co já 🙂 Ono cuknout se psem, co váží skoro 55 kg už je trošku něco těžšího. Ale jak říkám, nikdy se natvrdo neserval. Já vždycky zařvu, dojdu až k němu a normálně ho od toho plotu odeženu, když je problém. Ale to je třeba jednou za měsíc. Asi zkusím tu ohlávku, to zní dobře. Snad to půjde použít i na jeho extrémně krátkou mordu 🙂

sylvik0000
8. lis 2013

@sislik2010 Když je zahrada, je to paráda, ale nám přišlo z ničeho nic stěhování a jsme v bytě 😖 Domeček budeme mít do roka postvený, ale ten rok to snad nějak zvládneme s jedním u kočáru to dáváte?? 😅 Na volno by mě ani nenapadlo, poslouchá skvěle, ale koček tu je až až a to bych nepřekousla, kdyby nějakou zakousl 😨

janinek
8. lis 2013

@uztotakbude mame bisona, ale kdyz skubnul, bricho bolelo. I kdyz nekhorsi bylo se ohnout pro produkty jeho. S kocarkem chodime, ze jednou rukou tlacim kocar, druhou vedu jeho. Nebo voditko na kocar. Rano venci manzel, pres den my s kocarkem, vecer zase manzel. Na delsi jdeme o vikendu. Jeste se da vencit s ditetem v satku/manduce, ale tam je zase pro me tezke shybani pro produkty. Parkrat jsem vybehal pred dum se psem samotnym, kdyz mala spala, ale byly to desne nervy, tak proste za kazdeho pocasi jdu s kocarem odpoledne. Jsme v domku, ale nas pes neuznava zahradku, no dvorek, jako venceni, musi na voditku pred dum.

Nejhorsi bylo, kdyz byl muz na sluzebce a vencit trikrat s kocarem.

Jeste take vyuzivam toho, kdyz je u nas Nekdo na navsteve, ze vybehnu ven, kdyz mi pohlida kamaradka.n

ventilkova
8. lis 2013

No, ja mam doma dva Tosaky... Pes 73 kiloi a fenka 60 ... Pejsek je 2,5 lety a fenka dvouleta... Bohuzel pejska se mi pokusil nekdo na deseti mesicich otravit a oslepl ;( takze oba dva s kocarkem ani boha... To proste nejde

uztotakbude
autor
8. lis 2013

A co si myslíte o tom, když bych vyběhla se psem před bytovku na pár minutek jen na čůrání a měla doma chůvičku a druhou část v ruce, abych slyšela, co se doma děje? Existuje chůvička s takovým dosahem? A co si o tom myslíte? Myslím to tak, že děcko spí, tak vyběhnu se psem na vodítku před bytovku na pět minut, aby se vyčůral.

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@ventilkova To mne moc mrzí. Jsou to krásní psi! A jak to tedy řešíte, když s kočárkem to nejde?

monasek84
8. lis 2013

@uztotakbude na vycurani ti to staci, ale takto ho nevyzijes a bude pak doma otravnej... pokud na to teda neni zvyklej (ze ho nevencite poradne ani ted).

jennyparadise
8. lis 2013

@uztotakbude Už to vidím, teď jsem to dočetla, že problém je jinde. 😉 Tak v tom bohužel neporadím. Náš pes teda taky váží téměř stejně jako já, ale stačí cuknout trochu a on už ví. My jsme s ním teda důsledně dlouho chodili na cvičák, že je naučený i na tyhle situace, kdy se urve za zvěří, kočkou, psem a spol., že křiknu a on se na povel vrátí respektive ani neuteče. Na tomto má zásluhy hodně i můj muž, že si to s ním "vyříkal", že povel je prostě povel a dělat to nesmí. A jak tu holky psaly, tak bezpečnostní zásada mít vodítko vždy tak, aby se dalo pustit, aby nestrhl s sebou tebe nebo kočárek.

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@monasek84 Nevenčíme ho pořádně ani teď, takže je na to zvyklej. Máme k tomu důvod.

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@jennyparadise Hm, já všechno učila našeho psa. Můj manžel se do toho moc nemá. On ho vyvenčí, ale nějaké cvičení čehokoliv, nebo důslednost, to je problém.

jennyparadise
8. lis 2013

@uztotakbude Mně to naštěstí hodně ulehčilo venčení, ale je mi jasné, že to je i o povaze a každej pes se to prostě nenaučí.

monasek84
8. lis 2013

@uztotakbude tak pak by to tak mohlo jit...

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@monasek84 On má velké zdravotní problémy. Takže ho venčíme třikrát denně cca 20-45 minut. Každá vychajda je +- 1km.

janinek
8. lis 2013

@uztotakbude nedelala bych. Ja to parkrat udelala, ale ... Zacne horet, tebe trefi mrtvice, proste cokoli a dite samo doma bez pomoci. Ona sance na problem je nula nula nic, ale kdyby se neco stalo, nikdy si to neodpustis. To radsi dite v satku a pet minut pred domem.

frufrunka
8. lis 2013

Já jsem sice nebyla těhotná, ale také s kočárem a po těžké břišní operaci, takže je to zhruba nastejno. Můj pes má 50 kg a vystartoval hoooodně výjimečně - snad jen když mu kočka přeběhne přímo před čumákem. A to jsem vyřešila tak, že jsem mu dala tenký obojek z popruhu hodně vysoko na krk - na mandle. Když vyletěl, tak ho to dost zabolelo a tím pádem takhle vyběhl jen dvakrát a to opravdu jen lehce. Od té doby jsem neviděla poslušnějšího psa, pak už jsme v pohodě venčili zase na širokém koženém obojku, krásně chodil vedle kočáru a bylo to vyřešené jednou pro vždycky...

monasek84
8. lis 2013

@uztotakbude to je pak na jednu stranu sranda, ze mu to za to stoji 😕 no je to slozity s tema psiskama... muj muz taky prvni dva roky necvicil a nedrzel disciplinu, takze jsem se pekne namakala, protoze nas pes si porad myslel, ze bude dominantni... ale zvladli jsme to, pak uz se konecne i zapojil muz a pomohl mi doladit detaily (prece jen je to pro toho psa asi jina autorita), kdo vi...

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@janinek Šátek je dobrá věc, ale pro úplné novorozeně? Já se bojím o jeho páteř. Je to zdravé? PS: Nemyslím si že by mne v 25ti letech trefila mrtvice. A hořet? Nejsem typ člověka co odchází od zapnuté plotny apod.

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@monasek84 No u nás jsem pro psa rozhodně větší autorita já. Stačí abych zařvala a je po ptákách. Nemám problém ho zalehnout a i když dřív zkoušel vrčet, dala jsem mu najevo, že se z něj nepodělám. Takže kde není strach, tam není převaha psa.

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@monasek84 Že mu to za to stojí? Tohle jsem nepochopila. Co za co?

monasek84
8. lis 2013

@uztotakbude to same plati i u nas, ale proste v obdobi puberty to bylo tezsi, spis to myslim tak, ze mi ho muz drzel, kdyz se rozbehl na stopovacce a otocil ho atd... takovy ty silovy veci spis...

monasek84
8. lis 2013

@uztotakbude kdyz ma zdravotni problemy, ze mu za to stoji takto divocit u plotu...

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@monasek84 No to je u nás problém. Můj manžel tohle prostě nedělá. Já psa chtěla, já si ho mám zvládat. Tečka.

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@monasek84 No, on když má tmu, tak má tmu. Prostě by šel, i kdyby u toho měl zdechnout 😀 Opět ta jeho zarputilost a tvrdohlavost.

monasek84
8. lis 2013

@uztotakbude tak jestli je to molos, tak u tech se s tim trochu pocita 🙂

monasek84
8. lis 2013

@uztotakbude to je skoda ze ti s tim nepomuze... ale tak je otazny jestli by to zabralo.. proste jina rasa, jiny pristup, tezko rict... taky jsme chvilu hledali co plati...

ventilkova
8. lis 2013

@uztotakbude no ja to s kocarkem teprve zkusim ;) on je suprovej neni vubec poznat ze nevidi snad to nejak dame ... Ale asi nejdrive jednoho a pak druheho

irennn
8. lis 2013

ahojky holky,mám dvouměsíční mimčo a dva psy...jako je to náročný a jde to,manžel jde brzo ráno...my pak čekáme až malý dopoledne zalehne,honem oblíkneme a frčíme i s kočárem,za každého počasí,jeden pes jde na volno,druhý vlastně taky,pouze když jdu do města a kolem silnice tak je na vodítku. A odpoledne to stejný zhruba 1,5hodky venku.Místo toho abych zalehla s malým a spala,tak musím venčit. pořídila jsem si kvůli tomu i dva kočáry,jeden do města,druhý se psy na pole,ono ne každému dítěti se v šátku líbí a navíc,když je chladno a prší má v kočárku pohodlí.Spíš mě štve,že když Pupík spinká tak se nemůžu projet do města po obchodech,ale musím venčit psy a tak se nikam nedostanu, a tak je to každý den kromě víkendu...ale jednou jsme si je pořídili a mám je ráda...když si vytvoříš režim hned na začátku,tak to zvládneš....

nessie30
8. lis 2013

Chodila jsem ven brzo ráno před odchodem manžela na krátkou procházku, abych nemusela hned navlíkat a honit ven děti. Pak každý den dlouhá procházka s kočárkem, později s mladším v kočárku a starší na odrážedle. Fena chodila u kočárku, cca půl hodiny nám trvalo, než jsme se dostali z města, pak šla navolno. Večer před spaním zas venčení bez dětí.
Těžší byly začátky, když se dcera narodila, byl feně necelý rok, byla hrozně divoká, bývala jsem nadřená.

janinek
8. lis 2013

@uztotakbude bydlis v byte, horet muzevedle. Hele, delej, jak uznas za vhodne. Ja malou parkrat v postylce spat nechala a rychle vybehla,ale prestalo mi to zato stat. Je to pro me nezodpovedne proste a zbytecne. Pokud mas nejakou sousedku dobrou, tak bych treba radsi poprosila o pohlidani ji. Jaro, leto, podzim se da. Horsi bude treba naledi v zime, my to tu nemame, ale tam tezko rict, co je Nejbezpecnejsi pro tebe a pro dite.