Malé miminko a pejsek v domácnosti, jak to zvládáte?

nastasia25
5. únor 2013

Chtěla jsem se zeptat. Ještě miminko nemám,ale v záři už snad bude🙂 Mám doma pejska - jack russel teriéra, který je celkem hyperaktivní. Jak zvládáte chodit na procházky s pejskem a navíc s miminkem? nebo když jste doma a pes potřebuje vyvenčit? Mimi přece nemůžete nechat samotné doma - když je manžel v práci samozřejmě. Mám z toho trochu obavy. A jak se choval pejsek když jste miminko přinesli domů? neskákal na něj nebo tak? Nemám strach z toho že by kousnul nebo tak, je moc hodný ale je moc hrrrr, tak jsem zvědavá jak to funguje v jiných rodinách, kde je taky takový hyperaktivní rošták. Dejte vědět.

zuzana_ka
5. dub 2013

Mohla bych se zeptat, jak zvládáte doma udržovat hygienu? Bydlíme v bytě v centru Brna a tady je to děs běs. Pejskaři neuklízí po svých pejscích to, co zanechá a často se stává, že naše fenečka do něčeho šlápne. Po každé procházce jí myjeme tlapky, ale i přes sprchu mám pocit, že doma není čisto, ale asi si to jen namlouvám.

Asi se Vám to líbit nebude, ale občas jsem si pohrávala s myšlenkou jí darovat někomu, kdo by měl na ní víc času, protože naše stafbulička je hroně citlivá a jakmile nemá pozornost (např. uklízím) tak začne dělat naschvály stylu vyčůrá se do pelechu. Bohužel jak příjde miminko, tak už bude muset být samostatnější jinak to opravdu nepůjde.
Doufám, že je citlivá jejím věkem, je to zatím puberťačka, ale bude se to muset změnit. Pevně doufám, že se to zlepší, protože chci aby malá vyrůstala s pejskem.

elza2110
8. dub 2013

@zuzana_ka my máme doma stafíka 🙂 je to náš miláček, hrozně hodný, přátelský ke všem..jen prostě temperamentní, takový divoch...takže někdy je to boj ho zklidnit, snažíme se ho naučit, že musí pomalu...ale to j eprostě ta jejich povaha 🙂
No a ta hygiena....co je mimčo na světě tak mi přijde ta zem hrozně špinavá, prostě chlupy, písek z venku..prostě bordel..a to mu pokaždé utírám tlapky..nesprchuju, to mi přijde moc několikrát děnně sprchovat a taky časově náročné...no, ale každý den musím vysát a vytírat a jak malý bude lézt za chvilku, tak nevím jak to budu zvládat...
Takže kdyby nám tady někdo něco poradil, budu ráda....nebo tu čistotu až tak neřešit? nevím...
A pozornosti má ted trochu mín, ale snažíme se věnovat oboum.Spíš mi přijde, že si malého moc nevšímá...Ale někdy zase jak malý zabrečí, tak jde k postýlce na kontrolu nebo kolem něj projde a olízne ho 😀

zuzana_ka
10. dub 2013

@elza2110 My tu naší stafordku taky nekoupeme každý den, jen po každé procházce umyjeme mokrým ručníkem tlapky, pokud prošla nějakým blatem či lejnem, tak jí osprchuju, ale taky jen ty tlapky.
Jinak podlahu umyju s přidáním sava, na sedačku a na koberec v obyváku nesmí a postel je totální tabu.
Co se týče stafíka k dětem, tak se vůbec nebojím. Není vůbec agresivní ani, když jí člověk otravuje u jídla. Nikdy na nás nezavrčela. Je to stoprocentně oddaný pejsek. Nevymrčuje si ležení na sedačce, stačí jí, když leží nám u noh a cítí naší blízkost. Fakt zlatíčko

josefka
22. kvě 2013

My meli doma pubertalniho 20kg rozmazlence, kdyz jsme prinesli dceru z porodnice. Meli jsme pocit, ze ji bere jako hracku. Chodil ji ocuchavat, nedelalo mu problem na ni slapnout 😅 a okusoval ji. Kdyz se zacala pohybovat, bud za ni behal s tim, ze si s tim lezoucim cosi bude hrat a kdy na nej sahla, zavrcel a uskocil. Tak to trvalo asi 8 mesicu, ted jsou partaci. Navzajem se krmi, berou si jidlo a hracky a mala si muze dovolit vic a vic. Sice ji jeste nenecha, aby si na nej lehla nebo na ni vrci, kdyz chce spat a ona ho burcuje (ostatne ja vrcim v tomhle pripade taky), ale uz se nebojim je nechat spolu.
Ad venceni v sestinedeli chodil m rano i vecer, ja psa akorat pustila na zahradu. Pak jsem se obcas vydala s kocarem do parku, ale mala v kocaru byt nechtela a hodne brecela. Navic pes je na voditku nevychovanej, beha sem a tam a je na jednu ruku moc tezkej, takze jsem to moc casto nepraktikovala. Zlepsilo se to az kolem 5. Mesice, kdy jsem zacala nosit. Od te doby jdeme takhle ven kazdy den.

jaajaa
22. kvě 2013

@josefka tak podobny prubeh to ma i u nas. Ted se z nich stavaji dobri partaci, i kdyz obcas to proste jeste skripe. Pravda je, ze ja ani neocekavam nejak vic- dite ucim, ze kdyz ma pes jidlo, nechodi se k nemu, kdyz je na svem polstari a ma klid, nechat v klidu atd.

josefka
22. kvě 2013

@jaajaa a jak se ti to dari? Nam prave moc ne ☹. Kdyz Tango zere, tak mu dcera jde rovnou do misky a vystrci ho od ni. Musime ji drzet, aby mu tam nesla. Sice si nemaj co vycitat 😅, ale prave ji chceme naucit, ze mu tam nesmi.

irennn
22. kvě 2013

Všechno jsem to přečetla a taky jsem zvědavá..my máme v paneláku taky dva pejsky,šeltii a kólii...a mám dost co s nimi dělat teď v těhotenství,potřebují hodně pohybu,ale nebojím se,že by miminko nepřijali...povahově jsou úžasní, venčení se celkem děsí, chodí sice na volno,ale spíš špatného počasí a když miminko bude třeba nachlazený...manžel chodí brzo ráno- takže než půjde do práce...pak já tak 2-3x na dlouhé...a večer zase manžel sedne na kolo a protáhne je po lese a loukách

leniiis
22. kvě 2013

Nevím..jako chápu, že pro hodně lidí je dítě mnohem duležitější než pes, ale je to smutný, když tu takhle musím číst, jak pes šel pryč, protože přišlo miminko, nebylo na něj už tolik času atd. My bysme s přítelem pejska chtěli, ale už jen skrz to, že vidím reakce ostatních si ho pořizovat nebudeme 🙂 není to hračka, co se dá doližit jakmile nás omrzí nebo přijde něco lepšího (dítě).

madormi
22. kvě 2013

@nastasia25 no za normálních okolností v pohodě jsem zvládala( když muž nebyl doma) ale pak jsou situace kdy leje, dítě je nemocné apod a to je o nervy a pak večerní venčení na chůvičku málá doma v postýlce, já bleskové dvouminutové venčení, vystreslá aby se něco nestalo....moci vzít čas zpět- psa si niky nepořídím. ale přeci se ho po třech letech nezbavím, protože by to bylo pohodlnější- hold zvládnout se dá vše, i když s vypětím všech sil 🙂

montonik
22. kvě 2013

Tak jsem si tu pročetla, kdo jak to má se psem a miminkem. A musim se přidat. My máme 5-letého parsona russella teriéra, je teda hodně živý a musim přiznat, že trochu rozmazlený 😖 Manžela poslechne na slovo, ale u mě už je to horší. Bojim se, jak to půjde dohromady on a mimi, ale nikdy bych ho pryč nechtěla dát. Jakokdyž je v kontaktu s dětmi, tak si jich spíš nevšímá. Ale co vidim za hlavní problém, tak , že bude malému brát hračky. Už ted když je viděl, tak se mohl zbláznit. No prostě holt asi se mu to bude muset opakovat furt dokola, že nesmí. Mě totiž občas něco ukradne a letí s tim pod stůl v obýváku a pak když mu to chci vzít, tak vrčí. Takže toho se bojim. A pak to venčení. Chodí většinou na vodítku a děsně tahá, tak to teda bude taky oříšek 😲

kajalka
22. kvě 2013

Nechci nikoho urazit, ale jste snad ve věku, kdy jste musely počítat, že děti přijdou, proč jste psy nevychovaly tak, aby byli schopni fungovat s dítětem?

albrabantik
22. kvě 2013

@leniiis Já myslím, že chyba bývá především v lidech, nikoliv v psovi. Takže když jsme si před pěti lety pořizovali psa, počítali jsme taky s tím, že budeme chtít miminko. Pročetli jsme si charakteristiku plemen. Výběr psa nespočíval v tom, že jsme pořídili něco, co se nám líbilo, když jsme to viděli chodit po sídlišti. To je potom těžký! Nakonec jsme se zamilovali do psa v jehož charakteristice stálo, že je vhodný k dětem!

leniiis
22. kvě 2013

@albrabantik jo někdo to bere jako vy, ale někdo prostě tak, že dá psa pryč a hotovka, vyřešeno..a svým zpusobem se vždycky naštvu, když to čtu.

albrabantik
22. kvě 2013

@leniiis To chápu! Taky mě to umí pěkně naštvat! 😒

kajalka
22. kvě 2013

@leniiis A právě to nechápu. Jak se někdo může zbavit člena rodiny jen kvůli dítěti? Píšu jen, protože dítě za chvíli vyroste, dá se s ním domluvit. I pes má city, ale nechápe, proč se ho milovaná osoba zbavuje. Pořídit si živou bytost a pak se jí jen tak zbavit, je nezodpovědnost. Vždycky mě napadá, co pak to dítě..

elielizabeth
22. kvě 2013

Tak z vlastní zkušenosti vím, že se to zvládnout dá a krásně.
Máme pejsky 3 v jednom velkém bytě na vesnici a malá už má rok. Proč jsou tři je na delší povídání, ale jsou to dva maltézáčci a jeden malinký yorkšírek. Malou jsme prostě učili, že musí na pejsky hezky a pejsci se chovají hezky k ní. Po příjezdu z porodnice ji pořádně očuchali a přijali do smečky. Ten yorkšírek jí dokonce nosí hračky a hraje si s ní. Granule nám dělají trochu problém, tak je tedy už nedává do pusy, ale sedne k miskám a podává každému pejskovi po granulce. Venčení je v pohodě a teď venčím i s malou třeba. Vemu ji do sporťáku nebo na ruce, kluky na jedno vodítko s rozdvojkou, malinký jde sám u nohy a jdeme. Malé se to moc líbí. Co se týče čistoty, tak oni nepouštějí chlupy, mají vlasy, takže chlupy doma nelítají. Akorát každý den vytřu. No a kdo píše, že na psa nemá při dítěti čas, tak ho nechápu. My dáme malou na chvíli mezi hračky a věnujeme se pejskům. Mazlíme je nebo si hrajeme. Teď když je malá větší, tak si sedne ke mě a třeba jim hážeme balónky i dvě hodiny a taháme se o plyšáky... Malá je naučená, ž není doma sama a o naši lásku se musí dělit i se svými chlupatými brášky 🙂

tavenda
30. kvě 2013

S kočárkem se na vycházky chodí úplně nejlíp. Nikdy jsem neměla tak vyběhané psy jako když jsem byla na mateřské 🙂

jancip
30. kvě 2013

Než bych si pořídila do bytu psa, hodně bych to zvažovala. Já sama bych si psa nikdy do bytu nepořídila, ale dostala jsem se k němu jak slepej k houslím. A zkušenost? Asi záleží na rase, ale na všem jsou chlupy a v bytě se více práší. S venčením to jde dobře za předpokladu pěkného počasí a zdravého dítěte. V mrazu s nemocným dítětem je to komplikovanější. Pokud rodičům nevadí, že čas od času pes i dítě ožužlávají stejné věc, pak je to v pohodě, pokud jim to vadí, už je to problém. Někteří psi mají ve zvyku očůrávat nové věci, takže dávat si pozor, aby na zemi nezůstala nějaká nová hračka, taky není dvakrát příjemné. A poslední věc...ti méně sebevědomí psi při nějakém zatahání i hodně malé dítě kousnou. Sice ne moc, ale přece jen....Takže to chce opravdu dopředu hodně zvažovat. Jak si člověk už jednou psa pořídí, hodně těžko ho pak dá pryč.

pavca87
18. čer 2013

Tak my jsme to meli naopak,prvni bylo mimco a pak kdyz mela mala rok a pul dostala pejska (krizenec jezevcik s civavou).Mala ma rada zviratka od malinka a jsou nerozlucna dvojka 🙂 Bez sebe se nikam nehnou a ten binec doma jak radi,nekdy si pripadam ze mam deti dve 🙂

hannulka
14. srp 2013

Máme dve čivavy a Tonicka přijaly s láskou.. Olizovaly by ho porad, ted uz se nechají krmit, tahat za ocas i uši.. Na cizi deti vrci, na Tonicka vůbec.. Jsou ale vždy pod dohledem.. Problem je, kdyz malej pláče tak zacnou šíleně vejt a jsou k neutiseni, to bych je pak nejradši dala t domu.. ☹

kikca29
17. čer 2014

Ahojky holky můžu se k vám přidat ? jsem těhulka a manžel mi včera dal krásný dárek, který jsem si už moc dlouho přála ,vlastně od doby kdy jsem o něj přišla ☹ oznámil mi že, bude další miminko a to fenečka zlatého retrívra 🙂 ,udělala mi obrovskou radost příští týden se na ní jedeme podívat a v půlce nebo na konci srpna si jí povezeme domu 😅 mě bohužel v zimě můj pejsek co jsem měla od svých 14 let umřel , měla jsem krátkosrstého černého jezevčíka neměla jsem ho sice doma byl u taťky v domě ,ale ani jsem se s ním nemohla rozloučit a o to víc mě to bolelo a mrzelo, takže jsem byla taková špatná a ted mi to manžel vynahradil a moc mě potěšil 🙂

kikca29
17. čer 2014

@kamilka007 ten je nádherný 🙂

kikca29
30. čer 2014

Tak už jsme byli na první seznamovací návštěvě za naším novým členem rodiny miláčkem Roxynkou 🙂
je úžasná a roztomilá pěkně jsem se pomazlili seznámili a v týdnu se zanáma přijedou znovu podívat jedou na očkování tady k nám tak se u nás s miminkami zastaví ,už se moc těšíme 🙂 a super zpráva je že si jí můžeme vzít už začátkem srpna takže ještě o něco dřív než se nám narodí naše miminko a miláček Nikolka 🙂 tak se zatím s Roxynkou alespoň trošičku seznámíme a něco málo naučíme 😵 😀 přidávám fotečku na pochlubení se 🙂

domca89
30. čer 2014

@kikca29 Toje border kolie?

kikca29
30. čer 2014

@domca89 ne ne zlatý retrívr fenečka 🙂

domca89
30. čer 2014

@kikca29 čistý retrívr? Co to bílé pálení kolem čumáčku?

kikca29
30. čer 2014

tak papíry mít nebudeme ,ale mamnika je černý retrívr a tatínek zlatý ,takže si myslím že čistý 😉

xy2000
1. črc 2014

@kikca29 ne, není čistokrevný, je to kříženec dvou ras. Navíc takovéto zbarvení s butterfly nosem bych po GR či nečem černém (nevím co je skrývá pod pojmem černý retrívr) bych spíše neočekávala, kdo ví, co jsou matka a otec doopravdy zač, pokud jste si plemeno vybírali na základě povahových rysů plemene, obávám se, že tady můžete být setsakra vedle s Vaším očekáváním a s tím, co ze štěněte opravdu vyroste jak exteriérově, tak hlavně povahově. Šťěňátko vypadá mile, tipuji cca 4 týdny...?

zmrz_lina
1. črc 2014

@kikca29 tohle není retrívr ani omylem 😉 A zlatý retrívr už vůbec ne, pokud má jednoho z rodičů černého. Zlatí retrívři jsou vždy pouze a jen zlatí - od krémové po liščí červeň, ale nikdy ne černá. Máte krásného kříženečka, ale vzhled ani povahu retrívra od něj nečekejte, nemusí ji vůbec mít, tak abyste nebyli nemile překvapeni 😉

zmrz_lina
1. črc 2014

@xy2000 černý může být flat coated retriever, ale ani z toho by nevylezlo to, co je na fotografii :(