Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

rencata
20. říj 2009

Ahoj Baru!!! Gratuluji k Tomáškovi!!! A ex neřeš, ono to vážně nějak dopadne. Ať tak nebo tak, hlavní je, že jste s Tomáškem oba zdraví a že už jste spolu. Všechno zvládnete, uvidíš!!! I když je mi jasný, že začátky jsou těžké.... ale za pár dnů budete sehraná dvojka a už si budete spolu jen užívat to nádherně štěstí!!! Drž se holka a Tomáškovi posíláme s Maruškou pohlazení 🙂

vm72
20. říj 2009

Ahoj BARU!!!
Tak i já se připojuji ke gratulantkám! Jsem ráda,že jste s Tomáškem vpořádku a přeju MOC,MOC,MOC zdravíčka a to ostatní už přijde samo.Uvidíš. 😉 Užívej si malého,jak jen to jde a na ostatní (momentálně naprosto nepodstatné) věci se úplně vykašli. 😵 A ať je Tomášek hodňoučký,jako moje Klaudinka,která skoro vůbec nebrečí a je úplné zlatíčko. 😉

vm72
20. říj 2009

No a jinak... Dneska si tady byl exmanžel vyzvednout Terku - bude ji každé úterý vozit na trénink tancování.Byl až v chodbě- já s malou v obýváku a přdstavte si,že se vůbec na malou nepřišel podívat.Jen jsem slyšela,jak si balí nějaké věci to tady má nachystané na odvoz u Terky v pojkojíčku.Potom jen zabouchl dveře a odjeli... 😕

vm72
20. říj 2009

omlouvám se za ty překlepy - píšu ve spěchu... 😅

bambi09
20. říj 2009

vm,čo dodať???? ☹ ☹ ☹ 😒 ja toto nepochopím,čo sa bojí na malú pozrieť,že sa na neho podobá??? 😒
asi by musel priznať svoj veľký omyl 😒
kašli na to,užívaj si malinkú aj za neho 😵

sasulec
20. říj 2009

Baruuus?Niesi tu??? 😕 😅

maminuska
20. říj 2009

Ja myslím že už si ten omyl uvedomil a bojí sa ho však priznať.

vm72
20. říj 2009

Holky,jak ho tak znám,tak teď všude bude rozhlašovat,že malou ani nemohl vidět,protože jsem mu ji ani neukázala... 😠 Určitě alibisticky čeká,že já řeknu: Taťko,nechceš se podívat na malou???
To já ale NIKDY neudělám,protože on byl proti tomu aby se narodila a trval na tom,že si ji musím nechat vzít.Takže proč bych se teď měla kvůli jeho svědomí přetrhnout. 😠
Akorát teda,že mi slíbil,že si promluvíme ohledně financí a že to vyřešíme a skutek utek. 😒 😠

maminuska
20. říj 2009

vm,, veď malá nebude stále malá , ani sa nenazdáš a začne chodiť, potom ju uvidí či chce alebo nechce, teda ak sa bude zaujímať aspoň o staršiu dcéru. Ako som už písala , myslím že veľmi dobre si uvedomuje svoju chybu a keby sa mal rozhodnúť čo má urobiť, rozhodoval by sa už inak ale to vieš to mužské ego 😒

vm72
21. říj 2009

Ahoj holčičky!
Kdo máte zájem,nakoukněte u mě do albíčka Klaudie... 😉

pikusa
21. říj 2009

Občas sem nakouknu,jak se máte a jak to krásně zvládáte a máte můj obdiv.
Baru...Tomíkovi do života jen to nej nej
vm...ty fotky jsou teda nádherné....překrásné 😉 a moc vám to sluší 🙂

bara78
autor
21. říj 2009

Ahoj holky, díky za gratulace. Je to celkem náročné, ale zvládáme... naštěstí hodně pomáhají rodiče, bratr a kamarádka, co u mě teď bydlí. S ex-přítelem stále stejné, jak jsem psala, zatím se neukázal, jen telefonuje... což je mi upřímně řečeno v současné situaci k ničemu, ale co už.
Tomášek je zlatíčko, zatím jsem z toho všeho taková vykulená a občas na něj koukám a i když kolem něj běhám, kojím, přebaluju a tak, tak si pak říkám, jejda, já mám dítě, tohle je to moje miminko... jako bych tomu nemohla pořád věřit.
Mám nějaké trable s internetem doma, musím to nějak vyřešit, nejdou mi sem nahrát fotky a taky to pořád padá, povolala jsem známého, aby mi s tím pomohl, tak to snad do konce týdne bude lepší. Tak jako tak se sem teď moc nedostanu, ale aspoň ty fotky jsem chtěla poslat, tak snad se zdaří.
Mějte se zatím moc hezky a vm72 přeju hodně sil, myslím, že se ex-manžel prostě bojí a má výčitky svědomí. Mám pocit, že můj ex se teď chová trochu podobně a odkládá setkání se mnou i malým, aby si nemusel připustit, jakou prasárnu udělal...

vm72
21. říj 2009

Holky,tak jsem bývalému poslala SMS,že jsem si myslela,že teda včera ty finance nějak vyřešíme,když to sám navrhoval,ale že nakonec skutek utek.Tak mi napsal (přesně tak jak jsem předpokládala),že čekal,že já za ním přijdu do toho pokojíčku (jak si tam balil ty věci).Tak jsem mu odepsala,že jsem čekala iniciativu spíš z jeho strany,ale že opět čeká kam já ho nasměruju,jako vždycky.Takže zase jenom alibistický kecy a mě už to fakt nebaví.Psal ještě,že si vezme Terku v neděli a že to teda vyřešíme,ale nezapomněl podotknout,že "pokud to bude přijatelné" a že není moc práce... Takže asi se mám nachystat,že si kapsu nenamastíme... 😠
Jo a ani otázečka co malá... 😒

vm72
21. říj 2009

Baru,jsem ráda,že to zvládáš a je MOC dobře,že máš kolem sebe lidičky,co Ti pomůžou.Já tady mám taky mamku a je nám skvěle.
Přeju Ti,ať je malý hodňoučký,ať si to s ním krásně užíváš a toho darebáka teď vypusť z hlavy a vychutnávej si ty krásné chvíle s miminkem.Oni (i když teď se Ti to nezdá),strašně rychle vyrostou a budeš potom strašně ráda vzpomínat na tuhle miminkovskou dobu. 😵

sasulec
21. říj 2009

vm 72..supis fotky,mna to ani nenapadlo take umelecke foky,snad ked bude moja mala vacsia a nebodaj bude i druhe tehu..chi 😉
dcerky mas krasne ale ved necudo,po maminke 😉

verled
21. říj 2009

ahoj holky........

teda koukam že na všech frontách stejný:-/
vm:měl by se stydět, udivuje mě že když má zájem o jednu tak proč se prostě neodváží zeptat se na druhou??ale víte co chlapy jsou prostě zbabělci a všechno jiom trvá hrozně dlouho......ale to víte samy...a pak se jenom vymlouvaj:-/
baru:skvělá zážitky, ježíš já ti závidim už chci mít Tádu taky v ručce🙂.....jinak si myslim, že ten tvůj je taky docela zmatenej...možná sám neví co a jak a kde začít...........přesně to jak píšeš vm, ale ty sama ho znáš nejlíp a musíš vědět co od něj čekat(i když od chlapa asi si nikdy nemůžeš bejt jistá).........snad brzo přejde od telefonů k činům......držím palce...

verled
21. říj 2009

vm:překrásný fotečky, dceruška je moc hezká po mamce.-)

bambi09
21. říj 2009

vm,ja som nezavrela ústa,ako som tie fotky pozerala,sú úúúúúúúúúúúúúúúúžasnééééééééééé,vy ste tri krásne baby,modelky prvotriedne 😵 😵 😵
tak ja myslím,že Tvoj ex je nie len blbý,ale aj slepý,takú krásnu ženu nechať ísť,však počkaj,ten to ešte 100x oľutuje a Ty budeš za chvíľu nápadníkov odháňať ako obtiažny hmyz 😀
na to dám krk 😉
fakt ste krásna a silná trojka,držte sa 😵
a baruška,aj ja som to tak mala,stále som sa chodila pozerať na deti,že toto je moje 😅 a stále som kontrolovala,či dýchajú,keď spali,som presedela pri postieľke hodiny,tak som sa o nich bála a nevedela som sa vynadívať,že ja mám také nádherné deti 😅 😅
tak len pekne pomaly,za chvíľu budete zohraná dvojka,aj keď je dobre,že máš pomocné ruky okolo seba 😉
užívaj si to,strašne to letí a deti rýchlo vyrastú 😵 a veľa foť malého,potom budeš len spomínať pri fotkách,aké to bolo,keď bol taký malinký 😉 myslím aké krásne a ako Ti zmenil život 😵

babara
21. říj 2009

vm, moc hezke fotky, opravdu jste jedna vetsi kocka nez druha 😉

Gratuluju Vam k miminkum a vyprdnete se na ty sragory 😝

emilyz
22. říj 2009

ahojte holky, blahozelam vam k miminkam a prajem hodne sil a hlavne lasky a zdravi! nicim negativnym si nenechajte znechutit toto obdobie!

suki
22. říj 2009

holky, jen jsem nakoukla...skláním se před Vámi, máte můj největší obdiv, přeju Vám, ať to všechno zvládnete a ať pro vás všechno dopadne úplně nejlíp...

bara78
autor
23. říj 2009

Ahoj, díky za podporu. Tak už se mi konečně podařilo zprovoznit internet a i nahrát pár fotek.
Jinak se máme celkem dobře, jakž takž zvládám. Myslela jsem, že to po tom císaři bude všechno stokrát horší, ale všechno se hojí a lepší velice rychle a Tomášek je fakt zlatíčko. Sice moc nevyspím, ale to je normální a jinak to jde, většinou spinká, moc nepláče...

Otec dítěte se konečně rozhoupal k návštěvě, včera tady byl, asi dvě hodiny si choval Tomáška, donesl mu nějaké hračky a koupil kombinézku (která mu bude tak za půl roku, ale není divu, že nemá odhad, když v tom nebyl celou dobu s námi, že) a dokonce dodal i nějaké peníze... po půl roce 😀 Pak šel se mnou i poprvé s kočárkem na chvíli ven. No a pak zase zmizel s tím, že se ozve. Tak uvidíme. Nějak už mi to přijde takové k smíchu. Ono je moc jednoduché být tatínek na dvě hodiny týdně a o nic víc se nestarat... budu jen doufat, že miminko tohle všechno bez úhony přežije... je mi to líto jen kvůli němu.

Jo, jinak mi psali od advokáta, že přišlo předvolání k soudu - bude v lednu... návrh jsem posílala v srpnu. Krom toho mi zatím nepřišla ani mateřská... nebýt toho, že mám našetřené nějaké prachy, tak nevím, co bych dělala, je to fakt vtipný. Z tisícovky od ex-přítele bych asi nevyžila 😖

sasulec
23. říj 2009

Barus 😉 malinky je zlatunkyyyyy,taky maly chlpcek,uzlicek..juuj az neverim,ze aj mala bola taka malilinkaaa 😅
ale vidim tu podobu na teba 😉 podla mna je to maminkin chlapcek 😉 😉 😉

sasulec
23. říj 2009

a ty by si este otcovi dala sancu??? 😕

lovable
23. říj 2009

Ahojky novopečené maminky,
jsem tu jen na skok, poblahopřát ke krásným miminkům a popřát moooc sil!
Miminka jsou úžasná, vše nám vynahradí jen tím, že jsou... 😉

bara78
autor
24. říj 2009

sasulec: Já budu jen ráda, pokud bude nějak trochu fungovat a nezapomene, že má dítě. Jinak si myslím, že už by to zpátky lepit nešlo. Já už jsem za ten půl rok, co mě v tom nechal samotnou, někde úplně jinde... a jemu teď teprve možná dochází, že to dítě existuje. Navíc jak jsem psala, přijít jednou za týden se podívat nemá ani s partnerstvím ani se skutečným otcovstvím nic společného. A že by zázrakem začal fungovat jinak, to nepředpokládám.

samik2008
24. říj 2009

Bara..Tomášek je kouzelný,ani už pořádně nevím že moje děti byli taky takové 😉

sasulec
24. říj 2009

tak to u vacsiny rozidenych,ci rozvedenych je,moja.. 😒
lenze sud povoluje aby otec,kt.plati chodil aspon 2x do mesiaca pozret dieta,iked na psychiku dietata to podla mna nevplyva dobre,ale malinky je este moc mlinky,tak nech si uziva pozornost,darceky a vela vela mojkania,ved si to chrustik zasluzi 😉
inak ja som myslela to,ze ci ma sancu u teba,ale ved to je na Teba,verim,ze urobis tak,ako to citis.. 😅
a co starky???? Tvoj ocino ako dedo sa musi tesit,cooo???este obzvlast ked ma vnuka 😉

bara78
autor
24. říj 2009

Já mu v kontaktu bránit nebudu, pokud je to takhle od začátku, tak by to dítě nemělo nějak zvlášť ohrozit, horší je to určitě po rozvodu, kdy rodiče spolu řadu let žijí, mají děti a pak se jeden odstěhuje a vídá dítě jednou za dva týdny... Já budu jedině ráda, když se občas objeví, už teď jsem mu zadala úkoly... jako že mi musí pomoct s kočárem z baráku, protože já ho po tom císaři neutáhnu a musí se s ním ze schodů, a že se mnou musí dojít na poštu vyzvednout rodný list pro Tomáška... Takže až příště "tatínek" přijde, tak na něj něco vymyslím, aby si nemyslel, že jen přijde a pochová si dítě.
Přišel i s tím, že by se na dítě přijela podívat jeho máma... ta, kterou jsem nikdy neviděla. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne...
To, že jsem psala, že to nemá s partnerstvím a otcovstvím moc společného, to je pravda, ale nemyslela jsem to tak, že bych byla radši, aby s námi v kontaktu vůbec nebyl... myslím, že mu to prospěje a třeba trochu dozraje, a Tomášek bude vědět, kdo je jeho otec a sám si to pak přebere, až bude větší.
A co se týče mě, tak má šanci vídat dítě, ale u mě to prohrál. Nevěřím, že by se stal zázrak, nedokážu si představit, co by se muselo stát, aby mě přesvědčil, že bych to s ním měla zkusit znovu... po tom všem.
Moji rodiče jsou úžasný, moje máma je z Tomáška celá unesená, a můj táta taky, i když si to nechce moc přiznat... Můj bratr s přítelkyní mi taky dost pomáhají.

vm72
24. říj 2009

Ahoj holky!
Můj bývalý manžel malou stále ještě neviděl.A to jí budou zítra 3 týdny...
Říkala mi tchýně že s ním mluvila a ptala se ho,jestli vůbec ví,že se mu narodila druhá dcera a on prý naštvaně odsekl že mu to nikdo neřek.Že mě prý viděl někdo z jeho známých ve městě s kočárkem a řekl mu,že už vozím.Jinak by se to prý asi vůbec nedozvěděl.
Nějak zapomněl,že máme telefony,že se kontaktujeme kvůli Terezce,pro kterou si ke mě jezdí a že se měl zajímat hlavně on jak to se mnou vypadá,co a jak... Teď opět alibisticky mektá a dělá ze sebe ukřivděnýho a opomenutýho chudáčka. 😠

Ale před dvěma dny mi volal a nezapomněl mi opět vyčinit,protože mu přišlo od soudu,že má zaplatit 9 500Kč za advokátku,o kterou jsem si já zdarma zažádala soud při jednání o výživné manželky.Teď to chtějí uhradit po něm a on je z toho úplně nepříčetný.Taky mi začal diktovat,jak mu soud automaticky sníží výživné na Terku,když se narodilo druhé dítě a určil,kolik mi bude posílat.Navrhoval to tak,že na Klaudi mi bude dávat 1 200 a na Terku 2 600 přitom to celé je vlastně částka,kterou mu soud vyměřil jako výživné jenom na Terku.On ale pořád melduje,že na Terku se to právě automaticky sníží a myslí si,že se do té částky vejde s oběma dětma... Připadá mi to ale jako úplněj nesmysl.Myslím si,že o to snížení by si musel on sám zažádat.Ale ten soud to stejně bude znova přezkoumávat a já zase vím,že o to on,jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) moc zájem nemá...Takže jsem strašně zvědavá,jak to nakonec všechno dopadne.Zítra si chce vyzvednout Terku a znovu mi všechno říct ústně.Nejhorší ale je,že na něj nemám absolutně vůbec náladu,nechci ho vůbec vidět,natož poslouchat ty jeho kecy a výhružky,že zapomínánm,že tady má stále ještě trvalé bydliště a jak by se mi líbilo,kdyby se sem do jedné místnosti zpátky nastěhoval... Je mi úplně jasný,že to do těhle nechutností zase zabředne.A taky jsem zvědavá,jestli se půjde alespoň mrknout na svoji druhou dceru... 😕