Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

bureska
11. zář 2011

@bell2 ja se zatim s kontaktovanim drzim, kdyz uz mi napise, tak odepisu az druhej den. Nevim jestli to bude mit nejakej efekt, uvidime. On byl vzdycky zvyklej ze jsem mu psala a cekala na nej, ted to delat nebudu. Treba si neco uvedomi, treba ne. Ale nevim co se mu honi v hlave.
Dekuju Ti....budu si zit svuj zivot bez nej, ikdyz to bude sakra tezke, ale treba me to posune nekam dal

janule22
11. zář 2011

Ahoj holky, jsem také v podobné situaci. Právě jsem zjistila, že jsem těhotná, přítel se na mě vykašlal a vrátil se ke své bývalé přítelkyni se kterou už jedno dítě má. Naše mimi bylo chtěné a to hlavně z jeho strany, teď to ale vypadá, že už ho chci jen já ☹ V tuhle chvíli mám pocit, že to nemůžu zvládnout, své první těhotenství jsem si představovala úplně jinak. Snad bude brzy líp..

nena62
11. zář 2011

@janule22 ahoj...aj ja som natom podobne...ale sme silne ženy a treba nam žiť pre naše detičky,boli to a sakra,tiež sa velmi trapim,ale asi to tak malo byť...

janule22
11. zář 2011

@nena62 no nic jiného nám asi nezbude, než být silné ☹ Nikomu nepřeju nic zlého ale přála bych si, aby si jednou uvědomil jak moc mi ublížil a litoval toho. Toho se asi ale nedočkam.. Naštěstí mám aspoň oporu v rodičích, bez nich bych byla pěkně v háji jak finančně, tak i psychicky.

bureska
11. zář 2011

@bell2 je hrozne tezky nepsat, nevolat. Zakazala jsem si to a zatim se mi to docela dari. Manzel ted obcas napsal, ja ho necham vydusit a odepisu az dalsi den. Mezitim dalsi sms jestli se nebavim. Byl zvyklej, ze jsem mu psala a cekala na nej, ted to delat nebudu a uvidim jaky to bude mit efekt. Nejhorsi je, ze ho nemuzu vypudit z hlavy a je to cim dal tim horsi. Hrozne mi chybi a je to az k zesileni....ale musim se s tim poprat. Asi je opravdu nejlepsi se s tim smirit a zit si svuj zivot...a pak kdo vi 🙂 Zatim ale jen prezivam...

bureska
11. zář 2011

@janule22 taky mam oporu v rodicich. Bez nich bych to nezvladala. Uz tak se zuby nehty drzim. Taky porad doufam ze si uvedomi co mi zpusobil a vrati se. Ale jsou to zrejme jen plane nadeje :( Musime doufat a verit ze se vse v dobre obrati

janule22
11. zář 2011

@bureska třeba jim to jednou opravdu dojde ale to už my budeme zase šťastné a bude nám jedno, že s náma nejsou 🙂

nena62
11. zář 2011

@janule22 ja tak isto,bez rodičov neviem kdeby som bola...veru tak,tiež by som mu to priala..

bell2
11. zář 2011

Holky to jsou uplne normalni a prirozene pocity, ktere ted mate a bohuzel opravdu jediny lek, ktery na to pomaha je cas. Ne hodiny ani dny, ale tydny i mesice. Vim, ze to jen tak nejde, ale hlavne netravte vetsinu casu cekanim na to, ze se vrati...to by jste se zblaznily. I kdyby ta ch 😖 vile jednou prisla, tak vas bude cekat strasne velike rozhodnuti, a to, jestli ho vlastne vzit zpet...jestli chceme mit vlastne cloveka, ktery nam takhle moc ublizil, jeste vedle sebe...a bude to rozhodnuti nejenom nase, ale i za nase deti, tudiz mnohem zasadnejsi a odpovednejsi. Proto je potreba se co nejdrive odrazit ode dna a zacit zase zit !!! Az ta chvile prijde a ja jsem presvedcena, ze jednou prijde, tak uz budete jinde...budete silne...mnohem silnejsi nez on...a budete to vy, ktere budete rozhodovat o vasem zivote 😉

janule22
11. zář 2011

@bell2 moc ti závidim, že už máš tenhle nadhled. Ale byla si přesně tam kde teď my a musela sis to všechno taky protrpět. Zakázala jsem si na něj myslet a vzpomínat na to hezký ( moc to ale nejde ☹ ) Chci se teď soustředit hlavně na miminko a těšit se na to hezký, co mě s ním čeká 🙂

janinaj20
11. zář 2011

ahoj.taky jsem byla ve stejne situaci jako vy.ale uz je to davno za mnou. on ma svuj zivot s jinou zenou. a ja vychovavam 9mes dceru. i kdyz si ji bere 3x do tydne na par hodin. no nic nenadelam. pro me uz to clovek pro zivot neni. az teprve v dobe,kdy cloveka nejvic potrebujete,byl to prave on,kdo se otocil zady. takoveho nebrat uz zpatky. on narazi a sam.casem urcite. behem roka se dokazal zmenit tak neskutecnym zpusobem vlivem zamilovanosti k te zene,ze to snad ani neni mozne. ze nekdo ve 31 letech takhle jeste zblbne a vykasle se na svoje jedine dite na ktere si udela cas az po svem privatku

janule22
11. zář 2011

@janinaj20 no a jak si celé těhotenství sama zvládala? Zajímal se o tebe a o miminko nebo mu to bylo jedno, a co porod? Já jsem si strašně přála aby tam byl partner se mnou ale takhle tam budu sama ☹

evulinkab
11. zář 2011

@bureska Ahojky,
přečetla jsem si tvuj přispevek, v jaké jsi situaci.A chtela jsem ti jen říct, že ti držím pesti..Já taky prožívala celé tehotenství sama a jsem se synem sama.Také jsem nevedela, jestli jit na potrat a nebo ne..Ale srdce mi říkalo, že ne...Že si mám proste miminko nechat.Měla jsem podporu v rodine a když jsem se definitivne rozhodla, že na potrat nepujdu, strašne se mi ulevilo a já začala být šťastnou nastávající maminkou.Vím, že ted je to težké, ale čas léčí a hlavně...s tím časem ti začne rust bříško, ve kterém je schovaný ten malý človiček.Je ti 29 a kdyby jsi šla na potrat, tak by se také mohlo stát, že zustaneš nejakou dobu bez partnera(přece jen-než se človek odmiluje od bývalého, než nekoho potká, pořadne pozná...proste to trvá)a mohlo by se stát, že roky budou ubíhat a ty budeš sama a ani díte mít nebudeš.JAko má známá, je ji 35 a po rozchodu s dlouholetým partnerem je už 4roky sama, bezdětná a zjištuje, že ji ujiždí vlak.Neboj se, jak se detátko narodi, budeš stastná, že ho máš a nejaký chlap se casem najde.Já to také zvládám, muj malej je moje zlatičko, bez kterého si nedokážu predstavit život...takže držím pěsti.

janka1211
11. zář 2011

@bureska Ahoj, tak ja by som si to babatko na tvojom mieste urcite nechala. Hlavne je, ze mas zazemie a rodinu, co Ta podrzi. Ja ked som bola v prvom trimestri, tiez ma opustil partner kvoli inej a teraz mna aj babatko v brusku uplne ignoruje. Stale je s tou svojou. Ani sa nezaujima, ci je to chlapcek alebo dievcatko. Ale ver mi, ze vsetko sa raz otoci a oni si zacnu uvedomovat, ze spravili chybu. Pocit, ktory citis, ked Ta babatko kopka v brusku je na nezaplatenie. Drzim Ti palce. A ked to zvladli ine, zvladnes aj Ty!

bell2
12. zář 2011

@janule22 Taky u porodu nechci být sama a tak jsem se rozhodla pro svojí porodní asistentku 😉

bureska
12. zář 2011

@evulinkab Dekuju moc za podporu! Ja uz ted taky vim ze si mimco necham. Nemohla bych ho dat pryc, je to kus me a cekala jsem na nej dost dlouho. Zatim zadny jiny chlapi nehledam, ani to nejde. Mam ted k chlapum vylozene odpor. V podvedomi toho sveho ale porad miluju, ale cekat na nej nebudu. On se se mnou chce vidat, chce navstevovat me a naseho spol. kocoura, na ktereho je dost fixovanej. Premyslim, ze mu to do budoucna zatrhnu. Chovam se k nemu ted vic odtazite, neodpovidam na sms, pisu mu, kdyz se chce stavit ze nemam cas, ze mam jiny akce a s nekym jinym a zda se mi, ze mu to zacina srotovat. Ale nevim. Ted je kazdopadne zamilovanej do ni a ja mu jsem volna. Treba si casem uvedomi o co muze prijit a pak bude pouze na me jak se k tomu postavim.
Miminko si urcite necham, napadlo me totiz uplne to stejne co pises i ty o te tve zname. A verim, ze ikdyby se manzel nevratil, tak casem poznam nekoho, pro koho dite nebude prekazkou.

bureska
12. zář 2011

@janka1211 dekuju moc janko, myslim, ze mou rodinu to paradoxne stmelilo. Za to co vim, tak v te manzelove se hadaji. Svagrova a svagr jsou pro aby odesel, kdyz to tak citi (to me dost namichlo), jeho rodice jsou na me strane. A vsichni se kvuli tomu hadaji. Manzel je psychicky vydeptanej. Treba to nakonec dopadne vsechno uplne jinak. Ale to je ve hvezdach. On se obcas zepta nebo napise jak mi je, ale to je tak vse. Pristi tyden jdu na ultrazvuk, tak uvidim jestli bude chtit jit taky. Jeste pred tydnem mi tvrdil, ze tam se mnou pujde. Jenze on momentalne nazory meni jako se meni jarni pocasi. Neverim mu.

bureska
12. zář 2011

@bell2 a nevis jestli jde mit u porodu treba kamaradku nebo sestru? Na manzela se take v tomhle spolihat nebudu, ale chtela bych tam nekoho, o kom vim, ze to pro nej bude cti tam se mnou byt

lvka
12. zář 2011

@bureska ahoj
Mala som kamaratku ktora si presla dlhe roky snazenimo babo, podstupili aj neuspesne umele oplodnenie, proste des.. On to asi nezvladol a nasiel si inu... Ked to kamaratka zistila, pobalila mu kufre, odniesla ich k nej s odvovodnenim "ked mozes spavat s mojim manzelom mozes mu aj prat aj zehlit" 🙂 velmi sa mi to vtedy pacilo, doteraz ju obdivujem, neviem si predstavit tu odvahu a boj co mala v sebe ;) teraz je maminka a za muza ma takeho ktory to dotiahol do vitazneho konca 🙂
Ked sa pozeram na svojho syna rozmyslam kde sa vo mne berie tolko lasky... Niekedy mam pocit ze uplne prasknem od stastia ze ho mam.. Su chvile kedy to je narocne, ale mat dieta povazujem za najlepsie rozhodnutie mojho zivota... S tvojim babom ti bude tak uzasne ze byvala laska k muzovi sa ti bude zdat uplne nepodstatna 🙂 a mozno najdes v sebe silu ukazat mi to tak ako ta moja kamaratka tomu svojmu 🙂 lebo vies - az ked stratia zistia co mali ;)
Drzim ti velmi palce, v tejto dobe o rok budes uz niekde uplne inde uvidis ;)

bell2
12. zář 2011

@bureska Určitě jde 😉....není to omezeno pouze na otce dítěte, ale můžeš si tam vzít třeba paní z kantýny, když jí budeš věřit 😉 V informacích o porodnici by mělo být napsáno...povoleno doprovod 1-2 osob (např.) 😉, tak se na to mrkni anebo si tam klidně zavolej a ověř osobně...

bell2
12. zář 2011

@lvka 100% souhlas 😉))

janule22
12. zář 2011

@bell2 to bude asi nejlepší kamarádka ne? 🙂

janinaj20
12. zář 2011

podvadel me v tehotenstvi ackoliv jsem si to nepripoustela. nevedela jsem,ze neceho muze byt on zrovna schopny udelat takovou podlost kdyz je zena tehotna. mesic pred porodem jsem ho "vykopla" z bytu. hnusil se mi pocit,ze spim s nim a pres den je s nekym jinym v posteli. u porodu byl. ale o me jakou takovou nemel zajem.(nekolikrat mi rekl at chcipnu,defakto mi to rika doted). s nicim mi po porodu nepomohl,byla jsem po cisarskem rezu. o dceru ma "zajem".avsak po praci jezdil s tou zenskou k nemu do baraku na "šukandu" a pak k veceru se jezdil podivat na dite. takto to trvalo cca 5mes. nez me to prestalo bavit jak on si jezdi jak se mu to zrovna hodi a podala jsem navrh k soudu,kde se presne upravil styk ditete s otcem. od neho jsem se odpoutala defakto hned.(ale do ted mu vycitam,co je to za cloveka !!) uz jen to,ze me v tezke chvili po porodu s mimčem nechal napospaz.ani pres den neprijel na par hodin vypomoct. az k veceru az si zadovadel s tou zenskou okouknout mimčo do postylky a zase odjel,nekdy se zdrzel hodinu. nyni bydli ve svem baraku s tou dosud vdanou zenskou i s jejim ditetem.takze se stara o cizi 12 lete dite.
nyni mi rika,ze jsem znicila dceři zivot, ze jsem selhala.
prece nebudu mit neverneho chlapa doma. nejsem padla na hlavu. tohle se nedela. a domnivala jsem se,ze ma dostatecny vek na to,aby vedel co chce..
jak tohle muze rict,ze jsem zničila zivot diteti? vzdyt on je ten,kdo me v tehu podvadel,kdo mi po operaci nepomohl s dcerou. a nyni bydli s tou zenou a cizim ditetem.
co jsem udelala spatne? vzdyt se od narozeni staram sama o dceru. a vychovavam ji dobre.
jineho partnera zatim ani nehledam,nemam potrebu.kamaradi mi staci. a mozna casem az zacnu treba chodit do prace se neco zmeni

evulinkab
12. zář 2011

@bureska Určite se najde spoustu chlapu, kteří dítko přijmou.Já se jeste nesetkala s chlapem, kterýmu by Bořeček vadil..Spise naopak se posledni dobou setkávám od chlapu s názorem, že hledaji maminku s ditkem-protože taková mamča už je zodpovedná.Takže neboj, vše dobre dopadne..Nebo proste dopadne to tak jak má...Pokud se manžel nevrátí, tak to tak asi být melo a na tebe čeká nekde nekdo jiný(i když ted to nechceš slyšet, protože v srdci máš manžela)

evulinkab
12. zář 2011

@bureska JInak teda koukala jsem a vidim, že jsi z regionu Olomouc(já také).A pokud budeš rodit v Olomouci, tak u porodu mužeš mit 2 osoby.Já tam mela mamku a segru, takže manžel to fakt být nemusi🙂

bell2
12. zář 2011

@janule22 Ne ne ... budu si tu porodni asistentku nebo dulu muset najit, tak snad budu mit stesti 😉

bell2
15. zář 2011

Tak co holky...jak je? Líp, hůř, stejně??? Doufám, že se držíte 😉

janule22
18. zář 2011

@bell2 Ahojky, u mě to celkem jde. Jsem věčně u rodičů, takže naštěstí nejsem sama a hodně mi to pomáhá. S Jindrou jsem se viděla asi před 2ma dněma, chtěl nějaký info. o miminku. Jsem ale raději, když ho nevidím, jsem po tom setkání vždycky rosekaná ☹ A co ty, jak to jde?

bell2
18. zář 2011

@janule22 Taky jsem byvala...nez se preneses pres to nejhorsi obdobi, tak je nejlepsi se mu vyhybat, ale sama vim, ze to vzdycky nejde :-\ Ja se mam podobne....travim hodne casu s rodinou a pomalu se pripravuju na to stehovani v listopadu. No a pro odreagovani jsem se dala na hackovani pro malou a je to super...docela se pri zom odreaguju a tak nejak se na ni vic tesim 😉

veronika1417
19. zář 2011

Baby ja vas tu vsetky citam zo zvedavosti lebo mna partner teraz uz manzel neopustil ale je mi z tych SRABOV ZLE!!! Ja viem, ze Vy ste uz vsetky asi niekde inde a nepotrebujete nadavat no ja ked som vas citala tak mi isli az slzy do oci od smutku ale aj od jedu. Nakopala by som ich do... ked dokazu zeny nechat same ked ich najviac potrebuju a radsej si to ulahcia odchodom k druhej. Nechcem tvrdit, ze vo vsetkych pripadoch moze za to len chlap ale ide ma porazit keby si predstavim ako ste trpeli ja by som to nezvladla, klobuk dole pred vami DAMY 😉 Drzte sa!