Oslovování mých dětí od cizích lidí, ale i v rodině

biolage
20. srp 2015

Je tu někdo kdo taky nemůže vydýchat, když okolí říká vašim dětem miláčku, lásko, zlatíčko, ty seš moje - můj....... Zajímalo by mě jestli jsem opravdu takový exot, nebo nás je víc. Protože fakt nechápu jak takto může něko říkat našim dětem ( jsou přece jen moje a manžela 🙂 ) Taky například. tchánovi neřikám ty jsi můj miláček nebo přítelovi kamarádky nebo prostě komukoliv....... 🙂

somalicats
21. srp 2015

@medwidkowa Přesně tak. Já bohužel zažila prakticky jen jednu babičku, druhá zemřela, když mi byly necelé 4 roky. A ta babičkovská láska byla prostě jiná, než rodičovská, stejně to dnes vnímám u svých dětí - nejstarší dcera má s oběma babičkami vřelý vztah (a taky byla už jako malá oslovována "babiččina holčička a podobně 😀 ), a doufám, že i mladší dcera si babičky stihne užít hodně a i to mládě, které zatím ještě čekáme....

libara
21. srp 2015

Tak tohle mě tedy nedeptá. Hlavně, že je oslovují slušně a s láskou. A vlídné oslovení ještě nikomu neublížilo. Nevím jak velké máte děti...a pokud to vadí jim, tak je třeba to utnout. Pokud vám, tak se s tím buď smíříte nebo to zakažte

medwidkowa
21. srp 2015

@somalicats určitě užije 😉 ,úplně super je, že má ráda obě babičky, dostane hodně lásky a tak to má být, tak nějak v tom babiččině náručí měl člověk pocit bezpečí a lásky

nika_sp
21. srp 2015

@biolage A Vám vadí, že dětem tak říkají babička s dědou??? To po pravdě moc nechápu. Když řekne někdo malýmu, že je to zlatíčko, tak mě to fakt nedeptá a už vůbec ne od prarodičů. Vaše jsou to děti a jejich vnoučata a bezpochyby je taky milujou nade vše, tak ať jim klidně říkají jak chtějí, když to prostě vyjadřuje jejich lásku k nim. Určitě lepší, než aby jim říkali ty blbe, nekňubo nebo bůh ví co jinýho.

atinkaa
21. srp 2015

@biolage skusam sa do toho vzit ale asi by mi to nevadilo, skor by som asi bola pysna na to, ze su tak zlate ze su hned aj kamaratky a vobec vsetci v role mamky 😉 ono je to vzdy ta lepsia varianta

ale ak mas pocit, ze su len tvoje, tak skus jemne podotknut zlaticka su to ano ale su to moje zlaticka, myslim ze ako maminke ti to kazdy odpusti 🙂

adelka21
21. srp 2015

@atinkaa no já bych na kamosku koukala jak zjara, kdyby mi toto řekla😀 😀 😀 asi bych si neodpustil a dodat jestli se mužů na ne aspoň podívat, abych je moc neokoukala. 😀

olasek
21. srp 2015

Nechápu. Máma by měla být přece ráda, že její děti má ráda celá rodina, protože jsou její součástí. Díky Bohu, že moji kluci jsou babiččina zlatíčka a tetiny miláčci. Už vůbec mi nevadí, když moje blízké kamarádi objímají moje děti a říkají jim, že jsou jejich lásky - jen to vyjadřuje, že je berou jako svoje budou se k nim chovat mateřsky, v žádném případě by mě nikdy nenapadlo, že mi je chtěly vzít či něco podobného. Čím víc láskyplného prostředí budou moje děti mít, tím víc to kvituji 😉

anelamates
21. srp 2015

@soleilll Směšná reakce, ne? Totéž by mohl napsat kdokoliv jiný na tvůj názor. Pokud chceš slyšet jen souhlas a vidět souhlasné pokyvování a potlesk, musíš do koupelky před zrcadlo. tady je otevřená diskuze a všichni mají právo na svůj názor. A ze mne - já běžně říkám vnoučatům moje zlato, prtousek, miláček, ty jsi moje holčička, ty jsi takový náš šikovný chlapec a tak. Bože můj, některé snachy jsou fakt - divné.

atinkaa
21. srp 2015

@adelka21 pozri ja viem ako to myslis ale zas na druhu stranu mam 2 deculka, mam kamaratky co maju deti a na rozdiel od kopy inych ludi nikdy nevyucujem....nehovorim uz by som im dala svetrik, nedavaj brumika, nenos v bjornovi...rob to, nerob tamto....sice nikdy nehovorim moje zlaticka inym detom ako mojim ale myslim ze to ide u mamin skusnut ako kopu inych veci....najma ak je to fajn kamaratka, fajn dcera...tak sa to da 😉 🙂

adelka21
21. srp 2015

@atinkaa abych řekla pravdu, normálně říkám dětem od kamarádek, že jsou šikulky, že jsou zlatíčka, sluníčka, krásné princezny apod. nestalo se mně, aby se nad tím nějaká kámoška pozastavovala, spíš naopak, každá maminka má podle mě radost, když se pochválí její dítě, když se pěkně, sladce dítě pojmenuje, teda jsem si to doted myslela 😀 😀

roozenka
21. srp 2015

@adelka21 viď!? 😉 taky jsem si myslela, že to nebude vadit

wenduliks
21. srp 2015

@biolage. Me by to teda nevadilo. Tchyne meho 18.mesicniho syna oslovuhe "mladej" anebo "prazaku" a to mi teda vadi. Za laskyplne osloveni bych byla vdecna.... 🙂

elvira
21. srp 2015

Tak od cizích by mi to vadilo taky. Ale od prarodičů? 😕

atinkaa
21. srp 2015

@adelka21 myslim, ze sa necitame dobre....resp. ja odpovedam holke ktorej to vadi a pisem co by som robila v jej situacii ja
nikde som nepisala ze by to mne osobne vadilo
ale to ze to vadi jej je jasne o Tom je diskusia a ja len dodavam ze si to skusam predstavit a vedela by som to respektovat 😉

jasminecek
21. srp 2015

Resis fakt hlouposti.

soleilll
21. srp 2015

@anelamates Asi není z mé reakce jasné, že neřeším odlišný názor pisatelky, ale to že mě přiřadila do skupiny "snachy za trest". Pro tebe jsem jen "divná", to je už trochu mírnější označení. 🙂 Stačí přece napsat, že nesouhlasím a že to považuju za normální. A třeba je tvá snacha jen taktní (narozdíl ode mě) a neřekne ti to. 😀 Nicméně pokud to vyhovuje oběma stranám, tak o nic nejde. Já jsem nad věcí, neboj.

mollyweasley
21. srp 2015

Ano, tchýni už jsem nejednou řekla, že je moje zlatíčko, protože ona mi tak taky občas řekne.

Když babičky a dědečci oslovují mé dítě jako "ty můj drahoušku", těší mě to, protože ano, je jejich a je to drahoušek, že.

Jediné, co mi vadí, je oslovení andílku. Jednoho už mám, kouká na nás shora a velice bych nerada, aby se k němu přidala některá z dcer.

mpbk
21. srp 2015

Místo toho aby jste byly rády, že rodina má ráda vaše děti, tak řešíte oslovení. To je docela síla. A aby mi vadilo, že řekne babiččina... To je docela na hlavu mi přijde..

anelamates
22. srp 2015

@soleilll Mně se jen nezdál dobrý výkřik - neživíš, neřeš, když jsme na veřejném diskuzním foru. Jinak at si každý oslovuje jak chce, pokud to není směrem ke mně.

veruska007
22. srp 2015

Já taky běžně oslovuji cizí děti: broučku, beruško, zlatíčko, princezno, sluníčko... naprosto samozřejmě. Nikdy mě nenapadlo, že bych se tím někoho dotkla. Naopak si myslím, že je to dobře, když navážu vztah s dítkem, které si třeba přisedne vedle nás na pískovišti - aspoň už nejsem "ta cizí paní" a nebojí se.

soleilll
22. srp 2015

@anelamates To měla být parafráze na Knoflíkáře...

jajinka3
23. srp 2015

U cizích by mi nevadilo mile osloveni, ale ten přídomek " moje " . Jinak moc nemám ráda, když se partneři oslovují nebo na sebe na hřišti povolávají lásko a miláčku, takže to by mi taky vadilo.
Jinak ale si myslím, ze v rámci rodiny je přímo žádoucí, aby se dítě na dítě mluvilo mile. U nás to tak funguje a vlastně si ani nedovedu představit, ze by to tak nebylo.
Tchán říkal ze zacatku mé dceři " holko", to jsem tekla. Naštěstí ho to už opustilo, teď je na ni moc milý a i si s ni pěkně hraje.

tetrix
29. srp 2015

Já teda zírám, jaké malichernosti jsou některé ženské schopné řešit a vytvářet problémy tam, kde nejsou 😠 Ti lidi oslovují vaše děti způsobem, který považují za nejroztomilejší, rozhodně tím nemyslí nic špatného a asi by chudáci čuměli, jaké paranoidní konstrukce jsou z toho některé z vás schopné vytvořit. Je vidět, že skutečné problémy se vám, naštěstí, vyhýbají velkým obloukem, jinak by vás nenapadlo řešit takovéto ptákoviny. A buďte v klidu, ti, co oslovují vaše děti MŮJ miláčku nebo MOJE zlatíčko rozhodně vědí, že ty děti jsou VAŠE, VAŠE A JENOM VAŠE!!!!, nikdo vám je nechce sebrat, takže trochu nadhledu by neškodilo. Případně, pokud vám okolí přijde natolik retardované, že neví, s čími dětmi mluví, tak jim to můžete vysvětlit 😝 Jinak teda - jak už tady zaznělo v jednom příspěvku výše-některé snachy jsou fakt za trest.....

biolage
autor
29. srp 2015

já se tady nepotřebuji s nikým dohadovat. Mám názor jaký mám a některého máte zase jiné,ale kuli tomu se nemusíme nikterak ošklivě odsuzovat 🙂 každý at si to dělá jak chce jen mě zjímalo jak to mají ostatní a když už chce někdo odsuzovat: napadlo někoho, že k tomu mohu mít rozumné důvody jako rodinné vzatahy a tak?

jahodi
29. srp 2015

@biolage já jsem v dospělosti pochopila, že pro mojí mamku je babička "jen" tchýně. Pro mě to byl jeden z nejúžasnějších lidí na světě. Je mi tolik líto, že už tu není. Dovedu si představit, že jakoukoli "mamku" může nějaké oslovení například od lidí jako od její tchýně štvát. Ale protože jsem sama s babičkou měla vztah, tak chci, aby moje děti měly jednou možnost mít se svojí babičkou takový podobný vztah, byť je jako tchýně (i tchán jako tchán) někdy trochu na pěst 😝

tetrix
29. srp 2015

@biolage však tvůj názor ti taky nikdo nebere......ale co je na tom oslovování tak hrozného, že to nemůžeš vydýchat? To, že tvoje rodina má tvoje děti tak ráda, že jim to přijde přirozené je tak oslovovat? Nebo že prostě cizím lidem přijdou milé/šikovné/roztomilé, že je tak osloví? Vždyť tím ti lidi nemají na mysli nic majetnického nebo nedejbože úchylného, je to prostě slovní obrat a nic víc bych za tím fakt nehledala. Až budou v pubertě, tak už jim tak nikdo říkat nebude, na to vem jed 😉 K zamyšlení by bylo, kdyby tchán takhle oslovoval tebe, ale malé děti......

suzina08
23. zář 2015

Tak mně to taky nevadí 🙂 Náš Bertík ví, že je náš a my jsme jeho rodiče. Rozhodně si nemyslím, že když mu někdo z rodiny řekne "ty můj malej raubíři", protože to slyšel u mě, tak mi to nevadí 🙂 A naši kamarádi mu říkají jménem 🙂

eilat4
23. zář 2015

no a až přijde za dvacet let nějaký do rodiny a řekne tvému dítěti , ty moje zlatíčko před tebou, taky se z toho orosíš? I snachy můžou být často otřesné , nejen tchyně

keny123
23. zář 2015

to je zase téma :D boha myho... 🙄

kessien
23. zář 2015

Tak nevím no, ale když hlídám neteře a že jich mám požehnaně a začnou plakat, tak jako správná tetka je rozmazluju takže "lásko moje, pojď k tetě" :D
Prostě. Ale je fakt, že cizím dětem a dětem známých to neříkám protože k nim ten vztah nemám. Malému on mé nejlepší kámošky se kterou se znám přes 20 let, říkám " ty jsi můj velký chlapák". Nemáme s tím nějak zvlášť problém.