Po narození dítěte se se mnou rodina nebaví

mysicka_lb
24. črc 2015

Milé maminky, zajímá mě, zda jste se s něčím podobným také setkaly, případně zda nemáte nějakou radu, co s tím. Od doby, co se mi narodil syn, jako bych nosila neviditelný plášť. Kdykoli přijdu se synem k rodičům na návštěvu, je to jen "Á, Vašíček přišel. Ahoj Vašíčku, ťuťuťu, ňuňuňu." Mě nikdo ani nepozdraví. I veškeré rozhovory s mamkou se odehrávají stylem:
M: "Hop, hop, hop, hop, hop hop, takhle skáče lidoop."
J: "Jak ses dnes měla v práci"
M: "Hop, hop, hop, hop, hop, hop, takhle skáče lidoop."
J: "Mami, já s tebou mluvím. Jak ses dnes měla v práci?"
M: "Hop, hop, hop, hop, hop, hop, takhle skáče lidoop. Jo, dobře jsem se měla. Hop, hop, hop, hop, hop, hop, takhle skáče lidoop."
Nikdy nikdo se mě nezeptá, jak se mám, jak to zvládám, co mám nového atd. Dokonce i pokud mluvím o synovi ("Už udělal první krůčky"), nedočkám se žádné odpovědi kromě nějaké stupidní říkanky.

kytka12
24. črc 2015

Mají z dítěte radost, ale asi bych si s rodičema promluvila na rovinu mezi 4 očima, bez prcka. Někdy jsou babičky a dědové natvrdlí, ale pochopí když jsou postaveni před realitu 🙂.

shine2015
24. črc 2015

@mysicka_lb zakliduj se, milují vnoucka a jsou radi, že ho vidí.....časem to povolí....věnují se jemu protože pozornost vyžaduje......a ty, jsi dospěla......já bych to nehrotila 😉

zuzana_ka
24. črc 2015

@mysicka_lb Píšeš rodina, ale mluvíš jen o své mamce...?
Já mám něco podobného. Mluvím na mamku a ona mě jak kdyby poslouchá, potom se otočí na malou a mluví na ni. To samé dělá moje babička jen ve větší míře 😀
Já už to ani neřeším. Dřív mě to štvalo, ted už je mi to jedno. Jsem ráda, že se rodina věnuje malé a když už něco potřebuju třeba s mamkou řešit, tak jí zavolám a povíme si to do telefonu🙂

lv
24. črc 2015

mrňouse dej mámě, ať s ním jde ven, ať se stará a pomazlí -asi jí to chybí..a ty si můžeš užít klidu..u nás se moc nepobavíme, protože nás děti zaměstnají, spíš až usnou..

pomnena
24. črc 2015

pomohlo by,kdyby ho delsi dobu hlidala sama? Chce si homproste uzit a je z nej hotova, to je normalni. Zkus ji poprosit o "pomoc"-kratky hlidani, Pak date prcka spat a muzete se bavit jen samy mezi ctyrma ocima. Nehrotila bych to, babicky uz takovy jsou

mysicka_lb
autor
24. črc 2015

@zuzana_ka Mamka a babička ťuťají a nebaví se se mnou. Taťka neťuťá, ale také se se mnou nebaví. To už i tchýně, která je z prcka úplně vedle a nemá zrovna vysokou sociální inteligenci, se chová mnohem líp.

shine2015
24. črc 2015

@mysicka_lb ono si to sedne....až povyroste bude lip...mě se jediná babička které je přes 80let zeptala zda jsemse ssvým mužem šťastná a zda jsem spokojena, ma ho rada i mě....ale přesto jako jedinou ji to zajímalo....v tom smyslu aby se ptala jenom na mě.....a jinak řešíme děti...... 😉 je to normální.....buď rada že ji není jedno tvoe dítě......kdyby si ho nevšímal a vůbec a řešila pouze tebe bylo by to horší 😉

jjustyna
24. črc 2015

Hele moje mamka mi denně 7:30 volá už 3 roky a ptá se mě nejdřív jak se vyspinkal syn, teď už obě děti. V roce měl syn zácpu a od té doby musím každé ráno i hlásit, jestli se vykakal, jestli to nemá zas. Když mi mamka v těch 7:30 volá a menší mimi náhodou pláče, tak zavolá ještě i 3x za dopoledne, jestli se už uklidnila a spinká. A furt dokola. Každý máme něco a tohle jsou malé věci. Když s mamkou nechci mluvit, řeknu jen že mám malou na přebalováku a musím k ní... Manželova maminka už nežije, ale jeho teta zase s námi mluví tak, jako by to byli jen maželovy děti a já se s nimi chodila jen chlubit. Buď ráda, že maji rádi vnoučka, narozením dětí se holt do jisté míry dostáváme na druhou kolej.

mysicka_lb
autor
24. črc 2015

@jjustyna Tak to by mě asi kleplo🙂

svetlanap
24. črc 2015

@mysicka_lb Každý máme něco, prarodiče jsou kolikrát na zabití, ale nebýt nich... naše máma má od narození jejího asi nadlouho prvního a posledního vnoučka (jsem jedináček) taky starost jen o něj, já jsem na druhé koleji, ale tvoje aspoň třeba pohlídá nebo tak, naše mamka jen nadnáší, co dělám špatně a co by se mělo dělat líp od té doby, co jí manžel naznačil, že by nám do výchovy malého neměla kecat začíná každou připomínku asi tak: "Já nechci nic říkat, vy mi zas nadáte, ale..." Už 8 měsíců se se mnou baví taky stylem: "A jak jsme se vyspali Marečku? Co jste dnes vařili Marečku." Jako kdybych byla Marek. Doufám, že to přejde.Když měl malej období, že se (asi 3 měsíce) neustále budil po hodině ve dne v noci každé ráno, když jsem potkala babičku začala větou : "A jak dnes spinkal." Což mě jednu dobu ubíjelo ještě víc, každou noc víte, že vás čeká maraton a když přijde ta věta, chcete škrtit. Vyřešilo to až to, když jsem začala říkat, že dobře, i když pořád vstával po hodině. Ach ty babičky

letalnica
24. črc 2015

Holky, já vám tak závidím... To moje "maminka" vypije za den tak dva až tři litry vína a to jsou potom kecy... Měnila bych snad s každou z vás... 😨

letalnica
24. črc 2015

A ještě jsem to napsala do vedlejšího tématu...

shine2015
24. črc 2015

@letalnica to nevadí hodí se to i tam 😉

jjustyna
24. črc 2015

@letalnica já si právě říkám, že jsou na tom lidi hůř, takže výslechy beru sportovně. Já mám mamku pořád po ruce. Hlídá, teď o to víc, že je horko a nemůžu s malou třeba ani na delší nákupy, pomáhá mi, děckám nakupuje ovoce, oblečení, s malým jsou parťáci, kteří si výborně rozumí a o malé teď jen všude vykládá, jak má nejhodnější zlatíčko. Proč bych se měla zlobit, že chce vědět o nich všechno. Má 6 vnuků, ví jak nejstarší vnučka dělá zkoušky a kolik má zápočtů, zná jmény kamarády druhého vnuka, zná učitelky dvou prostředních...Pro někoho divné, pro mě prostě zlatá mamka

jjustyna
24. črc 2015

@mysicka_lb no ale zase dnes koupila klukovi tašku ovoce, malé čepičku na křtiny, malého si nechala přes oběd, protože vařila jeho oblíbený, přivedla ho a odcházela v kočárku s malou, abych mohla malému jít nakoupit oblečení, tak proč bych jí měla něco za zlé...za vnoučky by i s taťkou dýchali, takže drobné neshody přežijeme