Příchod miminka a muž. Je tohle normální reakce?

8. kvě 2021

Muž si naše první dítě zamiloval. Je pro něho vše. Nedávno jsem porodila další a upřímně mne hrozně muzovo chování mrzí. Přijde mi, že to dítě vůbec nějak nemá rád jako to první. Pomáhá mi s ním, ale prostě přijde mi že jen z donucení. Nevidím, že by se z mimina nějak radoval a tak. Je tohke normální reakce? Jsem z toho hrozně ptekvapena a vůbec nevím co s tím.... ☹️

zuzroko
8. kvě 2021

Mě přijde z toho co pozoruji na okolí, tak ty chlapi k těm miminkům netíhnou tolik jako když ty děti povyrostou ☺️ Můj chlap malou miluje od malička samozřejmě!, ale konečně po tom roce jsem viděla, že už si s ní víc hraje, dělá kraviny a je to pro něj o dost víc přirozenější než to malé mimi ☺️

cilkat
8. kvě 2021

Taky si myslím, že to klidně může být tím, že mu vlastně nic neříká "ta malá panenka, co jen spí a jí (a řve)". Upřímně, mě taky nic moc neříkala a to jsem její máma. Mám pocit, že ta "pravá láska" přichází až ve chvíli, kdy ten tvoreček nějak rozumně reaguje.

alla007
8. kvě 2021

Jj, u nás se bohužel začal vztah s druhorozeným dítkem až po 2. roce. Teď super, ale do té doby jsem mohla jen k lékaři, jinak odmítal být s oběma dětmi sám.

tynka9
8. kvě 2021

myslím, že už si zvykl, že se starší se dá podnikat kupa věcí... nevím, jak je stará, ale jestli třeba kolem dvou let a výš, tak už povídá, je s ní legrace a do toho zase najednou miminko, které se ani neusměje, jen spí/kojí se/pláče. U prvního je to jiné, protože je prostě první. Určitě se to zlepší až trochu povyroste 😉

biciklissie
8. kvě 2021

Mám to úplně stejne jako ti chlapi. Malá miminka moc nemusím. Samozřejmě miluju, je to moje dítě, ale je to pro mě hodně stres. Čím jsou starší, tim je to lepší. Ke všemu, ne vzdy ta láska naskočí hned, u dcery prostě přicházela postupne.

me_druhe_ja
9. kvě 2021

Nejsem chlap a taky mě malinký mimina nic neříkají. A to mám nastavený hormony a všechno, co chlapi nemaj. Počkej, až bude větší, to se z ni posere. 😀

drep
9. kvě 2021

@me_druhe_ja pořád říkám, že kdyby se děti rovnou rodily roční, tak jich mám klidně deset..:😉😂

me_druhe_ja
9. kvě 2021

@drep Klidně dvouroční. 😀 Ale i roční bych už brala. 😀 ale zase ne velikostně, to bych neporodila. 😀 já nikdy nechápala takovýto "zastavte čas, chci zpátky své malé miminko". 😀

drep
9. kvě 2021

@me_druhe_ja tak jasně, dvouleté je už úplný ideál, ale roční aspoň už je člověk a ne nezmar hnědý 😉 rozhodně mi nevracejte moje miminko, ale možná kdyby šel nějak zkrátit ten aktuální pekelný vzdor? 😂

me_druhe_ja
9. kvě 2021

@drep tam jsem se s nima ještě nedostala. 😀 zatím akorát ten starší brečí, když mu zakazuju píchat do očí tu mladší. 😀

luckamiksova
11. kvě 2021

@me_druhe_ja že jo? Já si akorát postesknu, že už nevoní jako to miminko, a že si ho nemůžu na 5 minut posudlat, jako to maličký.. Ale jinak? Taky úplně u tich miminek nejsem odvarena, když nejsou pujceny samozřejmě... Člověk je furt ve střehu, musí furt dedukovat proč asi řve, když nespí a nejí, tak člověk ani neví co s ním má dělat, protože ho pořádně nezabavi... Syn má 4 měsíce a já počítám každý týden aby aspoň ten rok měl 🙈 samozřejmě jo miluju ale taky jsem byla rozmazlena starší dcerou která už má 7 let 😁