Rodičovská a stereotyp ve vztahu. Jak proti tomu bojujete?

marketanovakova14
10. říj 2023

Ahoj, poslední dny přemýšlím, že nám vztah kazí i ta “vážnost” a asi i stereotyp a nuda, kterou do něj vnesl příchod dítěte. Máme dceru 1,5r, jsem s ní doma, manžel pracuje. Když přijde večer domů, chvilku si pohraní, večeře, pak manžel koupe, zuby, uspím malou, uklidím kuchyň, manžel kouká na tv. Řeknu mu pár vět, co jsme dělaly přes den, nevím ani jestli mě poslouchá. Ale naše dny jsou pořád stejné, kroužky, ven, doma, domácí práce. Manžel o práci moc nemluví. Bavíme se vesměs skoro jen o malé. Občas jdeme spolu všichni na procházku nebo sportovat, o víkendu k rodičům nebo s kamarádama. Ale najednou je to takový stereotyp, nemáme si už pomalu ani co říct. Je to celé takové vážné, žádná sranda. Hlídání nemáme a já zatím ani nikam moc nechodím, malá beze mě nespí.
Jak proti tomu rodinnému stereotypu bojujete vy?

marketanovakova14
autor
11. říj 2023

@lauriak Nikdy jsem až tolik koníčků neměla a hlavně jsem je vždycky byla schopná obětovat kvůli partnerovi, úklidu a čemukoliv jinému. Ale ano, chodila jsem cvičit nebo běhat. Teď jsem cvičení přesunula na doma, odcvičeno sice někdy mám, ale takové to vypadnout a vyčistit si hlavu to moc není no. Máš pravdu, budu muset pořešit chůvu, rodina je blízko ale nefunguje a manžel moc času a snahy nemá.

marketanovakova14
autor
12. říj 2023

@mama_mila Jestli manželovi vyhovuje jak to máte doma nastavené, že jste hodně spolu jako rodina. Protože vím, že je spousta chlapů, kteří to mají rádi. Můj asi až tolik rodinného času nepotřebuje.
Myslím, že je to u nás moc vážné, že já jsem moc vážná. Že jsem se dostala do toho domácího stereotypu a trochu ztratila nadhled a řašla řešit kraviny. Tak zkusím víc něco podnikat, zajímat se o i o něco jiného než domácnost a dceru a třeba to bude lepší.

marketanovakova14
autor
12. říj 2023

@andelka Už jsem v jiných konverzacích od tebe pochopila, že teď s druhým partnerem to máte fajn, že se zajímá, že spolu mluvíte, čekáte na sebe po práci. A moc ti to přeji. A já často přemýšlím, jestli to zkoušet v akutálním vztahu nebo jestli se objeví třeba někdy někdo jiný, s kým to bude jednodušší. Ještě asi zkusím zapracovat na tom, na čem můžu já a když to nepůjde, tak jse mse alespoň snažila.