Sama na vesnici a přítel neustále v práci

martinagollova
25. led 2017

Ahoj. Ani nevím jak začít. Mám 14 měsíční holčičku a čekáme druhou v květnu. S přítelem bydlíme na vesnici, kde vůbec nic není. On je od rána do večera v práci, celej den jsme sami zavřený doma. Vidíme se prakticky hodinu denně, kdy přijde domů pomůže mi vykoupat malou a jdu jí uspat a i já spát. Už mi přijde že nemáme společného vůbec nic. Vztah už mě ničím nenaplňuje, nemáme společné zájmy, nikam nechodíme, prptože nemá čas. Když má jeden jedinej den volno, stejně ho protelefonuje. Mě už z tý samoty nic nebaví. Přijdu s, že jsem zralá na psychiatrii. Nevím co mám dělat, všude to mám s malou daleko. I na nákup musim 20 km, natož abych dojíděla do nějakého hracího centra. Bydlíme tu spolu 2 roky. V těhotenství jsem sním chodila do práce mu pomáhat, tak mi to ani nevadilo. Ale čím víc jsem tu sama jsem protivná, ppdrážděná. Nejhorší na tom je, že se občas přostihnu jal jsem zlá na malou a přitom ona za to nemůže,přitelovi zas všechno vyčítám, Pak je mi to hrozně líto. Víbec mi nepomáhaj ani rozházený hormony 😕 . Je tu někdo s ppdobným problémem? Jak se mám zabavit? Já už vážně nevím, protože jsem zhnusená všim 😔 Kamarádky tu žádný nemám a ani vlastně nevím jak k nim přijít.

ejwyy
25. led 2017

Jestli ti to pomůže... Já jsem na tom úplně stejně jako ty.uplne si napsala slova a pocity z moji duše...Mám 2 děti.kluk 4 roky a malá 17 měsíců.Na vesnici sme se přistěhovali,takže asi tak.🙂

karlajasmine
25. led 2017

Holky preju vam, at rychle nekoho najdete.. vim, ze je to na vesnicich tezke, sama jsem zila 10 let na vesnici v dospivajicim veku a da se rict, ze proto jsem se pak odstehovala za spolecnosti do mesta.. ta vesnice mi nestacila.. ale i na vesnici si pratele najdete, akorat to proste dyl trva.. oni nikoho nehledaji, svoje pratele maji z detstvi... chce to velkou davku trpelivosti a neprestat se snazit (nevtirat se, ale proste byt pratelska a mila), a nakonec to klapne..

kituska20
25. led 2017

Já to mám horší v tom že je mi teprve 23 ...ostatním maminkám tady je kolem 30-40 ...takže se semnou nebaví no.

martinagollova
autor
25. led 2017

@kituska20 mě 22 😂 právě i věkově k sobě někoho najít nebude jen tak lehký

semisovamys
25. led 2017

My jsme se přistěhovali na vesnici předo půl rokem, takže před zimou. Venku na procházce nikoho nepotkam. Mám dvě děti 2,5 roku a 4 mesice- ten je kojený, v autosedačce ani kočárku se mu nelíbí. Takže to moc na trávení času mimo domov není. Holky není tu někdo z okolí Pardubic- já jsem z Jezbořic.. tak třeba Čepi? Heřmuv Městec atd? 😀

kituska20
25. led 2017

@martinagollova tak to velká škoda že nejsi někde u nás ;D my jsme z malé vesnice u Mělníka :D

petruuushkaaa
25. led 2017

@martinagollova od toho je prece konik 😊 odkud jsi?

blahova_andrea
25. led 2017

@sisstin tak já kojila do dvou let, ale stejně jsem byla pořád někde. prostě s malou 😀 paradoxně, co nekojím, tak jsem na tom společensky mnohem hůř 😅 holt se to sešlo se stěhováním
@drzticka81 jé, tak to mě těší aspoň takto na dálku 😅 škoda, že jsi tak daleko. já už mám občas pocit, že asi působím veeelmi nesympaticky, když se se mnou teda nechce nikdo bavit 😀 taky jsem vždy říkala, že vesnice by byla moje smrt. no snad to nenastane 😀 ale cítím se krok od hrobu 😀 prostě na to nemám nějak povahu. jenže někde člověk žít musí a my na tom finančně nejsme tak, abychom si mohli vybírat

blahova_andrea
25. led 2017

@kituska20 jé, tak to já bych klidně brala mladou kamarádku 🙂 třeba by to omladilo i mě 😅

martinagollova
autor
25. led 2017

@kituska20 já z Kováršký škoda no 🙂😀

martinagollova
autor
25. led 2017

@petruuushkaaa jsem z Kovářské 🙂

victress
25. led 2017

@martinagollova nečetla jsem celou diskusi, tak nevím, jestli to tu padlo, ale zajímalo by mě, s kým celý ten volný den protelefonuje? to jako volá pořád do práce nebo s kámošema? trvala bych na tom, aby ten den vypnul telefon a věnoval se tobě a malé, abyste byli jako rodina👶

martinagollova
autor
25. led 2017

@victress neustále mu volají z práce, pořád musí něco řešit. Už jsem mu to i říkala, ale on vidí jen to že musí dělat práci.

martinagollova
autor
25. led 2017

@ejwyy a odkud jsi? 🙂

victress
25. led 2017

@martinagollova a on je majitel firmy? pracuje v nepřetržitém provozu? jestli ne, tak není nic, co by nepočkalo do pondělí....musíš ho trochu přitlačit ke zdi, jinak špatně dopadnete...nějaký kámoš nebo rodiče by mu mohli nenápadně naznačit, že by o vás mohl přijít kvůli přílišné pracovní zaneprázdněnosti...

martinagollova
autor
25. led 2017

@victress žádný majitel není. A rodiče ho spíše podporují v té práci. Ono je to složitější v tom, že mu tu práci kdysi dohodil táta tak asi aby nebyl za blbce a nezklamal ho.

marketa11112
25. led 2017

@martinagollova me je třeba 33... také bych kamarádku na vesnici brala, ale kde najit, když jsme naplava.. s malym prckem a ted uz i briskem se nikam nedostanu, hlidani nemame, takze plesy a zabavy tady jsou pro nas nedostupne.. je to na pytel, no.. také by to hned bylo lepsi tu nekoho mit.. sousedi s e s nami bavi, ale celou zimu je clovek nepotka, jsou zalezli...

s tou praci.. manzel také v takove chvili byl... ja byla tehotna, resila jsem výbavičku a pod, do toho dve prace a skolu, domek.. a do toho on jezdil nastvany a uhnany z práce, porad u telefonu... jeden mesic jsem toho mela dost a rekla, ze takhle spolu nevydržíme, ze za chvili budeme na rozvod a k tomu dite. pochopil to hned... dal vypoved ze dne na den, dva mesice byl na pracaku, mezi tim nasel jinou , lepsi a slusne placenou praci...sice je tam dost, ale doma ma cistou hlavu.. vecer rekne , co bylo přes den a to je vse.. ve volne dny ho pak práce nezjima, není to potřeba..... a ted resime vse spolu a je to mnohem jednodussi a prijemnejsi.... a není to něco za něco, dokonce ma ted vyssi vyplatu nez mel v te silene hekticke a stresove praci.. takze nekdy to chce jen se nebat udelat první krok a rict, jak to vidíš třeba ty....jen, nekdy je potřeba chlapa donutit, aby poslouchal...vim, ze každý je jiny, ja jsem rada, ze toho mého muj názor zajima a da na nej..... fakt si zkus s nim sednout a rict, co te trapi a jak bys to chtěla ty, třeba to alespon trosku pomuze.....

a co si budeme povídat, ty tehotenske hormony s nama také pekne cloumaji... ja uz zase brecim u filmu.. a to mam fakt jenom v tehotenstvi 🙂)

ejwyy
25. led 2017

@martinagollova od benesova

efulin
25. led 2017

Ahoj, ja mam teda stesti, ze si na sebe s manzelem udelame cas aspon vecer, kdyz starsi (2 a 3/4) usne. Malicka (1m) je vzhuru s nami. Ale jinak tu taky moc znamych nemam. Zijeme tu pet let bezmala. Znam se se spoustou sousedu. Ale ja mam proste problem v tom, ze mam strach je pozvat k nam. Oni maj vsichni novy baraky, nove vybavenj, vse krasne ... my mame stary dum pred rekonstrukci a nabytek po babickach anebo z drivejsiho bydleni apod. Vse stare, kazdy pes jina ves, mnohe mame zasle a ciste funkcni. Proto se se mnou moc lidi vylozene aktivne nestyka, neoplacim totiz pozvani na navstevu. Jakoze prijmu pozvani a obracene uz nemuzu, pac se stydim. Zenskym jsem to vysvetlovala, ale je to vazne hloupy.
Tak jsem doma s detmi taky hodne sama. Jedine, co mne drzi pri dusevnim zdravi je fakt, ze jsem se sem pristehovala za prirodou, ve ktere se doslova vyzivam. A taky se tu chovatelsky realizuju. Me konicky mne drzi v relativni pohode. Doporucuji nejake mit.

ejwyy
26. led 2017

@efulin takhle nějak to mám taky.koupili jsme starý dům a placame vše jak se dá.kuchyn máme od mejch rodičů,takže asi 40tiletou.jinak co nám kdo dal s vnitřek nedodělaný.znama,se kterou se tady stykam má novostavbu.Je to nádherný,občas k ni Zajdu na kafco s je to jiný když je vše nový.nicmene tu hypotéku bych nechtela😋.A teda další věc je,že ty holky tady mají u sebe babičky,které jim kdykoliv pohlídali dětičky, takže si můžou dovolit od nich občas odejít a vorazit si.ted je plesaci sezóna,takže oni se tam sejdou.kdezto já sedím doma s mrnatama.zas na druhou stranu...Proto sem si je přece pořizovala ne😃.Vždyť jednou vyrostou.

karlajasmine
26. led 2017

@efulin ja bych je normálně pozvala na návštěvu, nemáš ze za co stydět! 🙂 kdybych někoho pozvala a ona mi pozvani neoplatila, myslela bych si, že jsem dotyčné nesympaticka.

blahova_andrea
26. led 2017

@efulin tak já bych asi toto zrovna neřešila. prostě bych je na to upozornila, každý s rozumem musí pochopit situaci a nebrat jako vizitku člověka skříň po babičce. nebo spíš jako kladnou vizitku. vážíš si věcí, nerozhazuješ zbytečně...jste před rekonstrukcí, za pár let budete mít vše jinak. asi bych se té návštěvy zas tolik nebála 😉 my tu máme taky každý pes jiná ves, ale situace je jiná. jsme dočasně u přítelových rodičů v patře. takže je to z velké části jejich nábytek. návštěvy nezvu, protože tchán by to viděl velmi nerad a protože tu nemáme ani kuchyňku. mám tu zatím jen jednu kamarádku a ta to chápe. prostě ji pozvu až budu mít kam. oni mají domeček v rekonstrukci a klidně nás zvou. pořád jsou na tom líp, protože ten prostor ač rozbouraný a nesourodý, tak je jejich. no a já jsem aspoň postupně svědkem změn u nich 🙂 je to zatím nevyvážené a nespravedlivé, ale vztahy přeci nejsou jen o pravidelném střídání něco za něco, ne? 😅 já ji sem třeba ráda pozvu, kdyby byl tchán služebně pryč, na dovolené nebo tak. s tím bych problém neměla. ač žijeme v provizoriu. co ti na to sousedky řekli, když ses jim to snažila vysvětlit?

blahova_andrea
26. led 2017

@ejwyy my třeba máme hlídací babičku, ale na ples mě ten můj stejně nevytáhne :-/

vera20
26. led 2017

Mateřská opravdu není procházka růžovým sadem jak si spousta lidi myslí, vidi jen to, že ta ženská je ,,doma a nechodí do prace,, kde kdo by nám mohl závidět. Opak je ale pravdou-sama jsem na mateřské, klukovi 16 měsíců a manžela od půl 6 do půl 6 v práci a bydlíme taky na vesnici, kde nemám žádnou kamarádku. Naštěstí tu mám svou mámu, ke ktere chodím každy den, protože bych se zblaznila porad sama doma. Navíc co se prcek narodil, nam to s manzelem prestalo fungovat, takze půl dne jsem sama a nikoho nevidim, odpo prijde mama z prace jdu za ni a v půl 6 kdy prijede manzel tak jdu domu aby si malyho mohl uzit, ale stejne si pripadam, jako bych tam byla sama, protoze spolu nekomunikujeme, proste ticho mezi nama... Takže mateřská-na palici

kika_21
26. led 2017

@vera20 Také mi to zpočátku tak připadalo, pak jsem se sama začala bavit-začali jsme v podstatě lidovými tradicemi-různé typy činnosti v průběhu roku. Sice to bylo podpořeno místním ekologickým centrem, ale dá se to i na vesnici-děti zpívaly, vyráběli jsme, tancovala dcera u houslí, bavilo ji to. Pletli jsme pomlázky-to mi nešlo...Muž se připojil, když chtěl. Teď mám dětí 5 a ve stejném duchu pokračujeme-občas se dá i přividělat na nějakém kroužku, nebo v mat. centru.Ráda vyšívám, baví mě zvířata. Nečekám, kdy muž něco vymyslí. Je velmi zaměstnaný a jako koníčka má plastiky, takže ani nemá vždy čas.Nekažte si život čekáním, ale ani zbytečným hádáním-uteče-stejně jako MD.🙂

vera20
26. led 2017

@kika_21 čekánim na něco od chlapa-nedočkáš se, už jsem to poznala taky, dokazu se zabavit sama s dítetem, pro me problem na vesnici není, problem je ten, že na matersky kdyz je zenska, tak najednou je sama a nemáš moznost komunikace-takove jako kdyz se chodí do prace nebo tak. Je to jiny. Někdo je rad sam, nekdo ma rad spolecnost, kazda jsme jiná a kazda od neceho ocekavame neco jinyho. Autorce bych poradila jako ostatní, musí si na tento stereotyp zvyknout a nejakym zpusobem se zabavit, materská uteče a pak nastanou ty starosti a zjisti ze pak bude rada, kdyz bude mit chvilku klidu a samoty jako ted-co ji trapí, také to tak beru...

sisstin
26. led 2017

Ja to mam ztizene i tim, ze cim jsem starsi, tim min jsem kolektivni typ... takovy ty akce ala vyrabeni atd. jdou mimo me... syn uz ma 9, ten tu ma kamarady, ale zrovna nejvic se bavi s klucinou ze satelitu. Ja jsem tu nevitana v podstate od zacatku, co me sem pritel prisel ukazat. Takze uz nemM ani chut tady nejaky kontakty navazovat, tady se vsichni znaji a nepotrebuji se seznamivat. Navic ja vyznavam trosku jiny zivotni styl s detmi, nez je vetsinovy proud, o to je to tezsi.

kika_21
26. led 2017

@sisstin Já také už nechodím do mat. center, nejradši jsem sama s dětmi v přírodě-no s pěti jsem holt kolektivní typ-starší holky už k potoku moc nechodí, i když ta nejstarší se k tomu začíná vracet.Vždycky jsem říkala, že je to dítě , se kterým jsme nejvíce jezdili a chodili do přírody a ona je kancelářský typ-jak to? No studuje demografii , miluje papíry a psací stůl, ale k tomu potoku a na chalupu se začíná vracet.Snad tam jednou vezme i své děti.Právě proto, že mám dětí hodně, miluju samotu a ticho-večer a občas, když je někdo -muž-doma-ten nemusí moc na procházky, spíše se vrtá kolem domu a synové s ním.Vyrážíme často s holkama.

sisstin
26. led 2017

@kika_21 ja to prave resim skrz malou. Syn je uz velky a ma ty kontakty i beze me, ale ona az bude vetsi, tak nevim, jak ji je zajistit..,

kika_21
26. led 2017

@sisstin Ono to většinou dopadne tak, že i dítě, které vypadá jako samotář, si přivede kamarádky-viz moje nejmladší-už většinou hned po škole míří k někomu domů, nebo někdo-i více holčin k nám.Také jedna aktivní maminka organizuje u sebe dětské dny, srazy a už v lednu nás ,,poslala" na srpnový koňský tábor-část spolužáků ze třídy zbožňuje koně-zejm. holky pochopitelně-ona ale má takového syna.Tak jenom my-samotáři- s mužem se nestačíme divit, kam zase ,,musíme" s dětmi jít.