Sama na vesnici a přítel neustále v práci

martinagollova
25. led 2017

Ahoj. Ani nevím jak začít. Mám 14 měsíční holčičku a čekáme druhou v květnu. S přítelem bydlíme na vesnici, kde vůbec nic není. On je od rána do večera v práci, celej den jsme sami zavřený doma. Vidíme se prakticky hodinu denně, kdy přijde domů pomůže mi vykoupat malou a jdu jí uspat a i já spát. Už mi přijde že nemáme společného vůbec nic. Vztah už mě ničím nenaplňuje, nemáme společné zájmy, nikam nechodíme, prptože nemá čas. Když má jeden jedinej den volno, stejně ho protelefonuje. Mě už z tý samoty nic nebaví. Přijdu s, že jsem zralá na psychiatrii. Nevím co mám dělat, všude to mám s malou daleko. I na nákup musim 20 km, natož abych dojíděla do nějakého hracího centra. Bydlíme tu spolu 2 roky. V těhotenství jsem sním chodila do práce mu pomáhat, tak mi to ani nevadilo. Ale čím víc jsem tu sama jsem protivná, ppdrážděná. Nejhorší na tom je, že se občas přostihnu jal jsem zlá na malou a přitom ona za to nemůže,přitelovi zas všechno vyčítám, Pak je mi to hrozně líto. Víbec mi nepomáhaj ani rozházený hormony 😕 . Je tu někdo s ppdobným problémem? Jak se mám zabavit? Já už vážně nevím, protože jsem zhnusená všim 😔 Kamarádky tu žádný nemám a ani vlastně nevím jak k nim přijít.

sisstin
26. led 2017

@kika_21 no syn kamose ma, ten je furt pryc, ale dceri je 14m a driv jak ve 4 do skolky nepujde (jestli vubec) a do te doby prave vubec nevim. Prece nemuze byt furt se mnou zavrena doma :/

kaccistar
26. led 2017

uf, tak vidím, že nie som jediná... my sme tiež na vesnici, nikto tu nie je, priateľ má ešte 2 deti, takže vozí do školy. Je nás teda 5. Ja sa starám od rána do večera o malého. Priateľ deti, práca a ešte staváme dom. Proste masaker. Vídali sme sa fakt tak hodinu denne a to tiež nie v kľude.. až to vyvrcholilo neustálymi hádkami, ja som sa chcela zbaliť a zlomilo sa to.. ja chodím na rúzne krúžky a našla som si kámošky v meste, kam za nimi raz za týždeň chodím.. inak by som sa tiež musela liečiť na psychiatrii.. ale ako malý rastie, už má 15 mesiacov, tak sa to lepší.. aj priateľ sa snaží prísť domov aspň o chvíľku skôr.. začali sme spolu hrať kraty.. aby sme proste spolu niečo robili. Medzi tým varíme, upratujeme, učenie, deti, kúpanie, uspávanie, zase karty.. a rozprávame sa.. nám to fakt pomohlo, trávime spolu takto viac času a nitko z nás nie je na PC ani telefóne.. a fakt sa to lepší.. ale bolo to tiež ťažké... držím palce, vydržte. Aj keď viem, že toto najviac otriasa vzťahom, ale prejde to ☹

marcinek
26. led 2017

@sisstin
@martinagollova nerikej, ze to jsou rady k nicemu, když pro to nechces nic udelat. Proste i když bych neridila, tak sednu na autobus a jedu do nejbližšího města do nejake herny pro deti, na plavani, nakoupit atd. v dnesni době je toho spousta. Pak zalezi na tve povaze jestli se snadno seznamujes nebo hur. Ja třeba získala současnou nejlepší kamarádku v porodnici, jen ze nas dali spolu na pokoj a vidame se uz přes 7 let. A vůbec bych to tam necekala. Spis jde o to, jestli clovek chce a něco pro to udela nebo nechce a hleda vymluvy. My třeba zijem na malem meste a na rodicovske nestiham, proste hledam akce pro deti, chodim cvicit atd. a pokud mas auto, tak nevidim problém.

martinagollova
autor
26. led 2017

@marcinek rikam jen ze rada typu se prestehuj je mi k nicemu 😉 samozrejme kdyby odtud jezdil autobus tak by to bylo super ale kdYz jede jednou za den je to prpstě horší se někam dostat. V druhém kraji kde máme doktorku nejede autobus ani jednou. Tak jsem nikde nerekla ze jednou za tyden nikam nevyjedu, ale s tim rizenim ted v zime to taky neni nejlepsi. Samozrejme ze se da vse proto tu hledam inspiraci a třeba i na někoho narazím.

sisstin
26. led 2017

@marcinek nam tady zadnej bus jede jeden rano a jeden vecer :D

martinagollova
autor
26. led 2017

@sisstin tak na tom jsme stejně 😀 v dnešní době ty spoje stojí za velkou prdlačku 😀

tyf
26. led 2017

Nezlob se na mě, ale přijde mi, že akorát fňukáš, ale na každou radu máš okamžitě připravenou negativní odpoveď. Jednak si myslím, že teď to vidíš černě, protože je zima a nedá se nic dělat. Až budeš v létě běhat s dětmi po lese bude to zase mnohem veselejší. Všichni potřebujeme přátele a když se skamarádí maminky i děti, tak je to k nezaplacení. A pokud u Vás nikdo není, tak hold budeš muset vyrazit mezi lidi, vždyť nemusíš nikam jezdit každý den, to já nechodím ani v Praze. Ale když si dvakrát týdně naplánuješ nějakou aktivitu, tak Vás to určitě nezruinuje a dřív nebo později určitě nějaké kontakty nasbíráš. Díky internetu můžeš zjistit akce ve vašem okolí, dostat se do komunity místních mamin apod. Já když trávím prázdniny na naší chatě v největším prdelákově, tak otevřu internet a koukám, kolik akcí a aktivit pro rodiny v okolí je a když jsi pojízdná, tak je to opravdu jen na tobě.

A pokud zase napíšeš, že to nejde protože a protože, tak ti řeknu jediné: Věděla jsi, že tvůj chlap má náročnou práci, věděla jsi, že na vesnici kde žiješ, chcípnul pes a pokud sis za svobodna neudělala přátele, kteří by byli ochotní za tebou teď přijet, tak asi nejsi moc dobrá kamarádka a nejspíš se ti to nepovede ani teď, sorry 🙂

sisstin
26. led 2017

Mne to nevadi vubec ohledne me, ale budu to muset poresit kvuli male casem...,

blahova_andrea
26. led 2017

@sisstin neboj...najde si kamarády potom ve školce 😉

sisstin
26. led 2017

@blahova_andrea nevim, jestli bude chodit, neni ockovana ;) takze max na predskolni rok a je podzimni, takze to je az nekdy po patym roce ;)

blahova_andrea
26. led 2017

@marcinek neviděla bych to tak černobíle. ať už dojíždění autem nebo busem, tak to něco stojí. ne každá rodina si může dovolit, aby si maminka každý týden výletila utrácet do města 😉

kika_21
26. led 2017

@sisstin Děti tohle vždy dohnaly-první byla trochu méně společenská-díky matce🙂, ale dohnala to. Má asi 3 kamarádky a nějaké známé, měla pak ve 2 letech cvičení, potom Sokol, no a ve 4 letech MŠ. Jela poprvé na školku v přírodě, chytla za ruku kamarádku, ani mi nezamávala. A to jsem pak😢 akorát já...Jezdí kamkoliv a nemá problémy-je už tedy velká. 💃

blahova_andrea
26. led 2017

@sisstin aha, ty to máš vlastně takto...njn, tak pak by to nějakou parťačku na hraní chtělo, no 😅 škoda, že tě tam vůbec nepřijali ☹ ale podle mě by se o to měl trošku posnažit ten tvůj. ale asi máš doma v tomto chlapa na prd jako já 😅

martinagollova
autor
26. led 2017

@tyf rozhodně nefňukám, jen uvádím jak se věci s autobusem tady mají😀 je dost pravda že to vidím špatně až teď co tu začala zima jakou sem nezažila spoutu let a já se opravdu bojím řídit. Neříkám že to nejde přece. Věřím že se to vše zase srovná v létě a já budu někde s holkama trajdat. 🙂

sisstin
26. led 2017

@kika_21 dcera prave deti miluje... narozdil od syna v jejim veku....

@blahova_andrea ja uz prave vubec nemam chut tady nekomu lizt do zadku a doprosovat se 🙂 ja mam kontakty po netu a vzdycky se vyradim u nasich, kdy s dcerou jdem z navstevy do navstevy 🙂

blahova_andrea
26. led 2017

@sisstin tak do zadku bych nikomu taky nelezla. přiznám se, že sama sázím spíš na další naplavené maminky než na starousedlíky 😅 oni mají fakt své partičky a nemá smysl se někam cpát. u vás se nestává, že by se tam občas někdo přistěhoval? nestaví se tam někde? třeba ta kamarádka, co tu mám...koupili starý domeček a opravují ho, ani jeden odsud nepochází. rády si občas zpestříme den společnou procházkou. třeba se tu časem najde někdo další, kdo je tu taky přistěhovaný a nechce být sám. rozhodně nejsem ten typ, co by musel mít každý den program s někým dalším a pořád někam jezdit a něco podnikat. ale když už se tu něco děje, chtěla bych mít s kým jít, abychom si to užili. loni jsme pár akcí zkusili sami, ale nebavilo to ani mě ani děti. sami jsme pořád. chceme víc 😅

efulin
26. led 2017

@ejwyy My prave mame i tu hypoteku. :( Ale jak rikas, vsak my to ve skutecnosti chcem. 🙂 Jenom to, jak to maj jini, vypada taaak lakave!

efulin
26. led 2017

@karlajasmine Na tom neco bude. Musim s tim neco udelat.

efulin
26. led 2017

@blahova_andrea Smaly se, ze to nemam resit. 🙂 Ale co ja vim, co se ve skutecnosti lidem honi v hlavach.

sisstin
26. led 2017

@blahova_andrea tady je 300 obyvatel, mini satelit pracujicich lidi, nic dalsiho se tu nechysta ;)

martinagollova
autor
26. led 2017

@blahova_andrea kdyby to bylo jen o tom jet udělat a vrátit se - nebyylp by to tak nároné finančně několikrát týdně. 🙂 já děkuju za důchodce kteři sou opravdu přátelský a když jdeme ven tak jednu paní potkáme 😂 A jelikož mám nemocnou malou tak za poslední týden kdyby u nás nezazvonila, že jí nejde telefon tak mluvím jen se zdí 😂 musim sledovat to je dobrej nápad se chytit dáího přistěhovalce 👍

blahova_andrea
26. led 2017

@efulin víš...on je rozdíl staré vybavení, ale prostě uklizeno, v rámci možností čisto a něco jiného staré a zabordelené. jako ono ani nové vybavení polité, poškrábané a neuklizené dojem neudělá. nejde o to, že máš doma každý hrnek z jiné sady a každou skříň z jiného dřeva...jde o to, že to máš umyté, že někoho pozveš, pohostíš...navíc pokud se někomu u tebe fakt nebude líbit...tak víckrát nepřijde 😉

kituska20
26. led 2017

@martinagollova my se pořád stěhujeme kvůli manželově práci🙂 takže se nikde dlouho neohřeju. Teď je dcerka už větší prostě trávim čas s ní. Dneska jsme dokonce měly i auto tak jsme jely do Prahy do herničky. Když byl sníh každý den jsme bobovaly, jaro a léto trávíme venku celý den ale když je hnusně prostě mi to chybí, nikdo tu ven nechodí no.
Kamaradky co jsem mela ored porodem jestli nejaka videla Emičku jednou? Tak je to hodně..a to se ozývám pořád ale hold mají lepší věci na práci🙂. Když k nějaké chci a třeba uz ma ditko vzdy musim dorazit ja... jediny koho mam fakt jako kamaradku je moje mama a segra tak to je moje sazka na jistotu.

barumat
26. led 2017

Dceři je teda teprve devět měsíců, ale zatím si spíš samotu užívám. Jednak jsem sama ráda, jednak jsem si lidí užila dost za těch dvanáct let v práci. Takže mě spíš každá návštěva prudí. Kdybych tady zapadla sněhem, byla bych blahem bez sebe, a jakmile by malá usnula, tak bych si uvařila kávu nebo nalila víno a četla a četla a četla ❤ Něco jiného je, že se vidíte málo s mužem, to by mi asi taky chybělo, přeci jen je to životní partner. To bych se snažila si to nějak přeorganizovat a chodit spát aspoň později, abych s ním měla čas popovídat si, znovuobnovit to pouto.

martinagollova
autor
26. led 2017

@kituska20 dá se říct že to mám dost podobně. Nejelpší kamarádka je moje dítě a máma, se ségrou to máme složitější, ta je vlastně naštvaná že já byla první která měla miminko. Je to hnusný že to vzala takhle. Kamarádky které jsem měla s těma v kontaktu také nejsem. Všechny opadly s porodem, přesně lepší věci na práci měli. Mám jednu, s kterou se vidim jednou za měsíc protože bydlí v cizině. Tak jen když přijede. Tak nějak sem si dřív myslela že lidi na vesnici žijoi jinak než vidím, a to že se potkáme venku a baví se všichni se všema. Já hloupá nevim kde jsem to vzala 😀

martinagollova
autor
26. led 2017

@barumat
Dá se říct, že to je vlastně i to jediné co mi vadí, že se s přitelem nevidíme. Občas mi chybí ten kontakt s někým jiným než s rodinou a dcerou. Ale to jsem vlastně frustrovaná tou zimou. Ale klidně si to s vámi vyměním. Zapadlá sněhem tu jsem dost 😀

efulin
26. led 2017

@blahova_andrea My to mame stare a takove ... zasle. Ciste, ale ma to za sebou hodne. :D Navic jsou takove veci jako stare stropy, ktere i vymalovane vypadaji nevymalovane, protoze jsou nerovne a cekaji na strhnuti, roh v obyvaku u krbovek je ocouzeny a ceka na premalovani, poskrabana podlaha, stary koberec v loznici ... mne se to samotne nelibi, ale holt musime jit pomalu jedno po druhem. Nejsme zrucni ani pri penezich. Proto se stydim, vidim ty dokonale zeny v donalych domech. :D A ja jsem navic vasniva chovatelka, tak mam navic ruzny zvirata v terarkach, coz mozna muze pusobit v kombinaci se starym nabytkem podivinsky. :D

martinagollova
autor
26. led 2017

Když sem to tu zakládala tak jsem asi potřebovala jen vědět, že je na tom někdo podobně s přitelem a tak. A potřebovala jsem to ventilovat někam jinam než doma do zdi.

blahova_andrea
26. led 2017

@efulin no ale přece když někomu řekneš to samé, co jsi teď napsala mě, tak se na to hned musí dívat jinak a víc to brát. jedna věc je mít peníze, čas...ale neřešit to, že to nevadí, že je mi to fuk nebo jsem podivín a líbí se mi to a něco jiného vaše situace. když budeš žít někdo v bordelu a bude se tvářit, že takto je to ok, tak víckrát nepřijdu. když má někdo staré vybavení, protože teprve buduje a bude mi třeba vyprávět jaké s tím má plány, co, jak a kde chce změnit...hned je to jiná. a hned je to i téma mimo samotné plínky a kašičky 🙂 dej těm svým sousedkám šanci. třeba se mezi najde nějaká s pochopením. třeba tě překvapí historkami a fotkami z dob, kdy neměli nové načančané domečky a žili skromněji. i já se snažím dosáhnout načančaného domečku, ale mám za sebou několik provizorních bydlení, na které jsem pyšná nebyla. určitě to tak má spoustu lidí 🙂

blahova_andrea
26. led 2017

@martinagollova ono často dost pomáhá se vykecat, vypsat a hlavně zjistit, že jinde je to podobné, že u sousedů není tráva zelenější. že ne všichni žijí dokonalé životy. že v tom prostě člověk není sám 🙂