Zábava versus dítě

ajja87
30. pro 2017

Ahoj holky,nejdu ani tak pro radu,jako spíš o názor.V posledním roce u nás a našich přátel nastal ,,babyboom,, Děti se rodili jako po másle a tím přišlo na řadu i omezení našich posezení v hospůdce, zábav, diskoték atd.Alespon tedy z naší strany.A v tom je ten zakopaný pes.Dnes jsme si s manželem říkali,jestli jsme fakt jiný?! manžel šel s kamarády na jedno pivko a tam s nimi byli i jejich partnerky,co mají doma malí děti,jedni dokonce teď ukončili šestinedělí.I když mají hlídání,nejsou vubec nervózní jestli dítě spí atd.A to některé ještě kojí.Ja si za rok,co mám mimco vyšla třikrát a to poprve mě přemluvil manžel, poněvadž viděl, že potřebuji vypnout,a sli jsme do vedlejší vesnice na zabavu, hlídali tchanovci a já si to stejně neužila a mela celou dobu ruku strcenou v kapse,abych vůbec cítila, že mi prupadne vibruje telefon.a ty další dvě akce jsem odpískala po půl max hodině, protože jsem neměla signál a šla jsem domů.Nevim prostě jestli jsem divná, že se starám o svoje mimco,i když vím, že mám hlídání a babičky kdykoli zavolají.Chapu, že některé neobetuji život jen dítěti,ale snaží se ji zpříjemnit i sobě jinak.Ale pro mě je moje dítě vším, bojím se o něj a raději obětují svojí zábavu za jeho blaho.Mate to taky některá tak?

jostein
3. led 2018

@luci_ela tak pokud je malá spokojená, tak to je to hlavní, ne? 🙂 ale chápu, pro mě je taky náročné, když vím, že jí pořádně z toho prsu nedám a musím dokrmovat, ale vím, že hlavní je, abych byla v klidu a veselá, protože malá to fakt pozná 🙂 takže jsem se s tím jakžtak smířila. říkám si, že alespoň bude jednoduší odstav :D
šikovný tatínek, vidíš, já posílám manžela na procházky s malou, abych si dělala svoje. malá v kočárku krásně spí 🙂 a manžel si alespoň může zapálit fajfku :D

luci_ela
3. led 2018

@jostein To máš samozřejmě pravdu. To je pro mně nejdůležitější, aby byla spokojená 🙂 Taky jsem se musela přestat stresovat, přenášela jsem to na malou a byla z toho neklidná. Tak mi tatínka máme denně i o výkend od ráno do večera v práci. Tak jsem využila toho, že byl jednou doma 🙂 Tak Elí v kočárku už moc nespinká, ale je hodná, nepláče. Ani doma už moc nespí.

zuzineckah
4. led 2018

@bbubble jak říkám, je to stejně v pořádku jako když někdo dítě nechá doma a jde sám 😉 Osobně děti večer na akce neberu. Jedině na sousedské grilovačky, i to jen výjimečně 🙂 Jinak chodíme na různé společenské akce, kde by to ani nešlo. Na druhou stranu, nemáme problém večery trávit doma, ba naopak. Je to příjemné🙂 Ale druhý důležitý důvod je ten, že děti mají prostě zavedený režim a já jim ho nejsem ochotná měnit jen proto, abych mohla někam na akci.

shine2015
4. led 2018

Četla jsem jen úvodní příspěvek - za mě ať si každý děla co chce - pokud je dítě zvyklé na babičky a má s nimi hezky vztah nebreci a není hotove tak proč ne??? Nám nikdo nehlida k když jsme si říkali ze už to asi sem tam zavedeme ... a Vyrazime si taky ale máme tři deti 6,5 a 2roky...bereme je dost části všude s sebou i na akce - ne má diskotéky tam ani nechodime a nebo i když u nás grilujeme na Silvestra byly vzhůru do 3h 😄

budouci_maminka
26. led 2018

Z okolí mám spíš vypozorovane, že holciny, co se od dítěte x let nehnou trochu ztrácí kontakt s okolím, má to pak i dost dopad na partnersky život, ale i na chování vůči dítěti samotnému (frustrace, únava, počátky syndromu vyhoreni, snížení sebevedomi atd. ). Osobne mi je to fuk, každý nechť si je kazdy strůjcem svého osudu..jen bych byla dost zdrzenliva posuzovat kdo je a není kvalitní matkou podle měřítka založeném na obcasnem odkladani ditete pro svůj volný čas, odpocinek, regeneraci nebo péči o sebe sama (ať už fyzickou nebo duševni). Za mne je lepsi strávit čas se svým dítětem kvalitně , plne se mu věnovat, užívat si pritomnosti jeden druheho, než mít tik v oku, rozvodovy papiry na stole, ale bít se do prsou, že za poslední 3 roky jsem nestravila ani minutu bez potomka.
Ne, já nejsem JEN matkou. Své dítě miluji, ale sebe si také cením, í svého partnerského svazku. A í když je třeba občas těžké najít balanc mezi tím vším, tak pevné věřím, že konam spravně.