Má častější přikládání k prsu vliv na četnost stolice?

Zodpovězené
8. dub 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, má častější přikládání k prsu vliv na četnost stolice?

Mám 5 měsíční dcerku a poslední týden po vysazení čajů na podporu laktace se mi přestala prsa nalévat jako předtím. Vždy jsem je měla až tvrdá, občas i boule, po vynechání čajů byla měkká a malá se častěji trhala. Do té doby se kojila každou hodinu od narození a stolici měla poslední 2 měsíce jednou denně nebo i jednou za 2 dny. Nyní jsem začala přikládat častěji a vždy obě prsa vystřídám, někdy i dvakrát. Malá vždy saje z obou a začala si říkat sama po půl hodině. Nevím, zda se laktace ještě neustálila, trvá to cca 4.-5.den, že si říká častěji sama, každopádně efekt takto častého přikládání je, že nyní má stolici 4-5x denně. Není to průjem. Dřív měla kolikrát jem obarvenou vodu, nyní jsou to opravdu míchaná vajíčka 🙂 žádné dokrmy ani příkrmy nemá, je jen plně kojená.

Děkuji.

Dobrý den,

pokud miminko váhově prospívá, nemá žádné potíže s vylučováním stolice apod, je vše v pořádku. Překvapuje mě četnost kojení v 5. měsíci - opravdu každou půlhodinu? (kojíte tedy 48x denně?) Kojení z obou prsou je v pořádku, doporučuji vždy kojit tak, že nakojíte z jednoho a pak nabídnete druhé. Pokud nestačí, klidně znovu. Samozřejmě stále platí, že máte kojit tzv. na požádání. Kojící čaje samozřejmě můžete pít, mohou mít podpůrný efekt (který jste i zaznamenala), ale postupně je lépe nechat vše přirozeně plynout a nechat laktaci se upravit dle potřeb a sání dítěte.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová