Od kdy jste nechávaly kojené miminko spinkat celou noc?

ppejskova
10. dub 2016

Dobré odpoledne,
Dámy od kdy jste nechávaly kojené miminko spinkat celou noc? Malá je spavec od narození, 14 dní jsme ji budili a pak se v noci alespoň jednou vzbudila sama,no teď je jí 5 a půl týdne a zase by spinkala. Večer jí třeba v 8,nejpozději 10 zkrátka jak a kolikrát si řekne, a pak už spinká klidně i do 6 do rána. A já se setkávám s protichůdnými názory za a), nenechavej jí nebude prospívat
Za b) nech jí a buď ráda,že ti spí
Já osobně už se přikláním k variantě B,malá stabilně nabírá i roste krásně, navíc od narození je váhově nadprůměrně miminko

zlatkavlk
10. dub 2016

Já bych ji taky nechala chrupat, hlavně když vám prospívá... dcerka začala spát celou noc teprve teď, kolem 6.měs.... že vám takhle krásně spí ještě v šestinedělí, to je nádherné 😀 a nechci strašit, ale za týden dva může být vše jinak, takže - užívejte si to 😀

terry1512
10. dub 2016

Taky bych nechala spinkat.Mě malá taky spavala i 6-8 hodin.Pokud prospívá a je spokojená proč zbytečně budit.? Kdyby měla hlad vzbudí se sama.

bielanevesta
10. dub 2016

Nechala by som ju spinkať. 😉 Moja bola spavec od miminka, už v 2 týždňoch prespala celú noc. Prospievala, nebudila som ju, pár razy som to skúsila s nielenže sa nenapila, ale bolo aj po spánku. Takže sme pokračovali v režime nebudenia a boli sme spokojné obe. Kojila som ju do jej 12 mesiacov. A to spinkanie ji drží doteraz.

ppejskova
autor
10. dub 2016

@zlatkavlk
@terry1512
Děkuju za názor i zkušenosti, taky si myslím že kdyby chtěla vzbudí se sama...

ppejskova
autor
10. dub 2016

@bielanevesta děkuju, no to malá se nají když už jí probudím, a pak jde znovu spinkat, ale jde mi trochu sobecky i o můj spánek... Že si myslím že bych se taky mohla vyspat v celku a ne po částech 🙂

bielanevesta
10. dub 2016

Iná vec by bola keby mimi neprospievalo, ale to očividne nie je váš problém, tak by som sa zariadila, ako to vyhovuje vám. ☺

lucysmidkova
10. dub 2016

Ja bych vůbec nebudila ja třeba musela protože mela žloutenku ale když byla v pořádku tak jsem nebudila. Pokud prospiva tak je to zbytečné

barulina
10. dub 2016

Od narozeni. Jen v pprodce me nutili ji budit. Od prichidu domu mi vstavala jen jednou a od 3 mesice se nebudila vibec

jipe
11. dub 2016

pokud prospívá a není problém s laktací, nebudila bych

ppejskova
autor
11. dub 2016

Všem díky za názory,nakonec jsem se rozhodla to zkusit,půjčila jsem si na týden kojeneckou váhu,a pokud bude rovnoměrně přibírat jako doteď, tak už jí nechám spinkat...🙂

gnozka
12. dub 2016

Me rekli i v porodnici abych mimi nebudila pokud se nevzbudi samo a prospívá . Ze miminko potrebuje silnou maminku 🙂 mala mi taky spinkala i 6 hod v noci od narozeni a pribirala az moc 🙂 takže za me nebudit !

misulinka44
12. dub 2016

Jakmile prospívá nebudit!!! Nebudila jsem v noci nikdy už od porodnice🙂 Malej už v šestinedělí spal celou noc a spí celou noc porád 🙂

alikam
12. dub 2016

Určitě nebudit!!! Já budila ze začátku, zblblá z porodnice, pak jsem se na to vykašlala, no a malá se nacpe hodně večer a spí až do rána.. A přibírá 1kg za měsíc, takže jí rozhodně nic nechybí, a všichni se vyspíme.. :D

autumn11
12. dub 2016

keď ti malá prospieva, tak neni dôvod ju budiť. Môj malý tiež dosť rýchlo vynechal nočné papanie a v pohode priberal. Ráno sa poriadne nacucal mliečka a bol spokojný. Keby bola hladná, tak by sa ti v noci budila. Uži si, že si môžete dobre pospať 🙂

puresin
12. dub 2016

@ppejskova Mne doktorka rekla, at dite necham spat, ze pokud je po zdravotni strance v poradku a vahove v norme, buzeni by spis skodilo nez pomohlo. Ridi si jidlo sami, sikulove, vcas se vzbudi. 🙂