Velmi časté kojení 3měsíčního miminka

misulem
21. led 2016

Ahoj maminky. 🙂
Potřebuji poradit, už si nevím rady :,(
Davídkovi budou za týden 3.měsíce. Vše začlo před 14dny (to jme byli poprvé na očkování-Hexacima).Do té doby bylo vše OK. Malej neměl problém s usínáním, vydržel spát v noci 3-6hod.,kojila jsem přes den cca po 3hod…Týden po očkování se vše obrátilo. Je víc plačtivej, vzteká se když ho uspávám, má problém s usínáním. A to nemluvím o kojení, vyžaduje si ho skoro po hodině. V noci se budí co 2hodiny…
Nevím, jestli je to tím očkováním nebo je to růstový spurt nebo mu nestačí MM. Mám zkusit na noc UM?
Už to trvá týden a jsem fakt vyčerpaná. :,(

mrskato
21. led 2016

Děti prý mají v tomto období růstové skoky a mohou vyžadovat více kojení, u nás to bylo také, kolem 3 týdne a pak kolem 3 měsíce, také jsem kojila po hodině, byla to fuška. Vydrž, ono se to upraví 🙂
byla by škoda dát malému UM, může se stát, že si na to rychle zvykne a prso už nebude chtít, UM je prý sladší na chuť - nevím jistě, nikdy jsme UM nepotřebovaly.

jhhd
21. led 2016

Vydrž, ono se to zase upraví. V tomto období je to dost časté. U dcerky jsem to také zažila. Přijde to z nenadání a může to trvat 2-3 týdny (je to individuální). Koj, jak malý vyžaduje, a buď hodně s ním. Máš jedno dítě, takže to vydržíš. Žádné UM nedávej a, pokud jsi opravdu zoufalá a chceš erudovanou radu, zavolej si na laktační ligu.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
hariska
21. led 2016

No, u někoho se to neupraví. Malé budou tři, budi mě 4x v noci a když jsem doma, sápe se po mně v jednom kuse:o). Nechce si to nechat vzít.

michaela_2
21. led 2016

@hariska Ve 3 letech, tě budí 4krát za noc na kojení? Omlouvám se, za možná hloupý dotaz, ale nevím zda jsem pochopila správně.

@misulem Ahoj, já jsem si okolo 3. měsíce prošla podobnou krizovkou s obouma našima skřítkama 🙂. Miminko vyžaduje více mlíčka, více v tom období může růst, plačtivější po očkování také může mít souvislost. Ještě okolo 6. měsíce měli takové období, co si pamatuji, hlavně syn. Jak píšou holky, ona na to rada není, prostě vydržet. A užívej si miminko, vyrostou tak rychle, až tomu člověk nemůže uvěřit......

misulem
autor
21. led 2016

@mrskato toho UM se právě také bojím....Pokusím se vydržet 😉

misulem
autor
21. led 2016

Děkuji za rady 🙂 Jsem stejného názoru, jen člověk občas zapochybuje....jestli je to normální či ne. Navíc všichni kolem říkají něco jiného, jednou koj jak chce, pak zase, že mu asi MM nestačí, ať mu fdám UM...Je to pak těžké rozhodování....
Malej zatím prospívá dobře, máme 63cm a 6,4kg....Takže dokud to půjde, zůstanu u kojení 🙂

michaela_2
21. led 2016

@misulem Ty řeči si moc dobře pamatuji. Zejména moje babička na to byla expert. Syn byl hodně uplakaný, protože jej trápilo bříško, špatně a málo spinkal, byl pak přetažený a nemohl usínat, věčný kolotoč 🙂. Kdykoliv jsem jej u babičky nakojila a on zaplakal, babička to POKAŽDÝ komentovala slovy: hmm asi mu nic neteče. Neteče!
Já pokaždý viděla rudě, co si budem povídat 😀 hormony, nevyspalost a do toho blbý řeči ostatních.
Jednou jsem to nevydržela, fakt jsem rupla a ostře na ní vyjela, jestli jí mám taky nakojit, aby se přesvědčila sama. Od té doby byla přeci jen maličko taktnější, takže to asi pochopila 🙂

hariska
22. led 2016

@michaela_2 ano, v noci na kojeni. Hruza. Kdyz nechci dat, ma hysak:o)

wenduliks
22. led 2016

@misulem syn se budil v noci na kojeni kazde 2h do 7.mesice. Prijde mi to uplne normalni,ikdyz narocne. 🙂

mrskato
22. led 2016

@misulem mě nikdy ani nenapadlo dát UM, prostě jsem ji kojila tak, jak si řekla, i když to bylo prvních pár měsíců sem tam náročnější. Když dceři bylo asi 5-6 měsíců, rovnou jsem ji učila na hrněček, takže jsme ani nikdy nepotřebovali lahvičku. Fakt to zkus vydržet, myslím, že kojení je mnohem pohodlnější, než UM (hlavně v noci 😀 😀 ). Držím palce! 😉

misulem
autor
23. led 2016

Ještě jednou děkuji za podporu 🙂
Od včerejška jako když někdo mávne kouzelným proutkem 😝 Malej se zklidnil, dokonce ho i v klidu uspím přes den, bez histerických scén 😀 Intervaly mezi kojením se pomalinku prodlužují. No a v noci...paráda.Konečně jsem se vyspala. Spinkáme 3-4hodiny 😉

astyna
2. srp 2016

@misulem

no vidíš, jste šikulové 🙂 já to tenkrát nevydržela a začala jsem dávat umělé mléko, ale já měla jiný důvod. Ať se daří dál!