Dětský psycholog Olomouc. Koho byste doporučily?

lalolita
20. kvě 2021

Holky,
Potřebují doporučení na dětského psychologa nebo psycholožku v Olomoucí?
Potřebují už vyřešit malou v(4roky).😣
Doma neustálý řev, záchvaty vzteku, poté snažení si vše vyřvat,ale vygraduje to do stádia kdy má řvací amok a nehne s ní už nikdo. Neustálý bojkot,vzdor všechno. Nezabírá domlouvání, poté 150te ani dát na prdel. Nevydrží taky u ničeho, nemůže večer usnout, byť je unavená.
Už fakt nevím 😢😢😢 doma už jsou i kvůli tomu napjaté vztahy. Nevíme co s ní.
Díky za ty a popřípadě má zkušenosti někdo s holkou, která je hyperaktivitou u holky a ještě s ADHD? mam na tohle podezření.😢😢😢

zuzka151
20. kvě 2021

Nevím, jak u vás, ale kamarádky, co šly s dětma k psychologovi, si stěžovaly na šílené čekačky, třeba i půl roku. Teď po covidu to bude ještě horší. Já mám taky luxusního nerváčka, ale hodně s ním pracuju a už je to sto a jedna. Když ho něco nebo někdo (dcera je na to expertka) vyloženě nenaštve, je to hodný, klidný a slušný kluk. Třeba včera odpoledne ho dcera vyprovokovala (do té doby byl totálně v klidu, dokonce se mnou absolvoval návštěvu úřadu a půl hodiny mi ho tam ostatní lidi obdivovali, že je to andílek a ani nepípnul) a amokem rozdrtil a rozházel všechny sušenky, co byly u babičky na stole a pak už se mi ho do večera nepodařilo zklidnit. Zkuste načíst nějaké knihy k tématu, nebo zkouknout nějaká videa. Milan Studnička je dobrý, nebo Nevýchova, ta je zase trochu jiná, je třeba vyzkoušet, co bude fungovat u vás. A samozřejmě musíte taky pracovat hodně na sobě, protože děti nás dost zrcadlí. Sama vím, že je to velmi obtížné, ale od té doby, co jsem přijala, že je takový, jaký je, a začala se k němu chovat s větší úctou a respektem, hodně se to posunulo. Ale nejde to ze dne na den, chce to hodně cviku. Držím palce.

treasurka
20. kvě 2021

@lalolita A normalni PPP by nestacila? Pediatricka poradi, ktera je dobra...

lalolita
autor
20. kvě 2021

@treasurka myslím si,že ne,u ní je prostě víc věcí a potřebují to už řešit.....

alliene
23. kvě 2021

@lalolita S dětským psychologem je to opravdu dlouhá cekacka, nehledě na to, že jich moc není a někteří ani nestojí za to. Ale napadla mě jedna školní psycholožka, která se dle mého věnuje dětem i soukromě - řeší celé rodiny, protože to většinou není jen o dítěti. Zkus oslovit Mgr. Zuzanu Frydrychovskou, třeba pomůže, případně aspoň nastartuje pomoc.

lalolita
autor
24. kvě 2021

@alliene ty brdo vidíš a Zuzku znám osobně dokonce a ta mě nenapadla 😉

alliene
25. kvě 2021

@lalolita Tak super, držím pěsti ať se zadaří a problém se díky ní zmenší ✊🙂