• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2. dítě hned po RD. Kdo bude platit mateřskou?

19. ledna 2011 
taky prima tema, dekuju, mozna by jsme to s manzelem mohli vyresit jen takhle, misto vrhani se na OSVC, no uvidime...
2. zář 2009 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lidi.Potřebovala bych poradit,protože se v těch zákonech nemůžu dočíst jestli je možné i tohle:máme 6měsíční holku a jsem s ní doma na 3 roky,ale docela rychle plánujeme 2 dítě(kvůli mému věku)vlastně se o ně už snažíme...přítel bez práce a bez příjmu by přešel na rodičovskou s holkou a já v případě těhotenství můžu na pár dní do práce a pak na případnou neschopenku?A pokud se narodí druhé dítě,je možné zůstat oba doma na rodičovské každý s jedním dítětem?zajímá mě,jak by to v tomhle případě bylo s penězi.(pro mě získat neschopenku na celé těhotenství není problém-mám částečný invalidní důchod po 2 operacích)
23. zář 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
radka35, neschopenku by ti samozřejmě vypláceli....ale rodičovská se vztahuje pouze na nejmladší dítě v rodině, takže i kdyby si na druhě dítě žádala ty a s prvním byl doma otec, tak stejně ti dávky na první dítě zastaví a začnou vyplácet na to druhé...
23. zář 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, chtěla bych vás poprosit o radu, nevím, jestli je to ve správném tématu, ale snad mi poradíte. Letos v dubnu mi skončí 3 letá rodičovská dovolená a až v červenci se nám má narodit druhé mimčo, můžu se jít v tomto mezidobí normálně zaregistrovat na ÚP? (hlavně kvůli financí a taky kvůli pojištění).
Díky za odpověď
4. led 2010 v 05:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě jsem zapoměla, zaměstnavatele nemám, u prvního dítěte jsem měla nárok na PPM, protože jsem otěhotněla v ochranné lhůtě, vrátila jsem se z Anglie, kde jsem pracovala a to mi tady uznali a pak jsem tady byla na ÚP do porodu.
4. led 2010 v 05:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky-Taky mám otázku holky nevíte jak je to s rodičákem pokud otěhotním ještě před koncem rodičáku a narodilo by se mi druhé dítě např.až prvnímu bude necelé 3roky jestli znova nastupuji na půl roku mateřskou kterou platí zaměstnavatel a zda se to počítá opět z průměru než jsem nastoupila na první mateřskou?a pak po pul roce budu zas dostávat 7600 nebo rovnou 7600?můžou mi dát v práci při druhé nateřské výpověd nebo normálně naváže dál?A další příklad pokud by se druhe narodilo až prvnímu bude např.3 a čtvrt tudíž mezi by mi skončil rodičák a šla bych např na ty tři měsíce do porodu marodit tak jak se marodní počítá?jestli zas z průměru před první mateřskou nebo z rodičáku?a mateřská zas z toho výdělku před první mateřskou?a může mi dát zaměstnavatel výpověĎ?asi kdybych nastoupila marodní ihned po skončení rodičáku tak si myslím že by neměl nebo jo?
5. led 2010 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud ti trvá pracovní poměr, tak nárok na další PPM máš, pokud mezitím nenastoupíš do práce, tak se PPM počítá z platu před první mateřskou. Nemocenská nevím, myslím že taky z platu před první mateřskou, nebo možná z teoretického platu, tj. z toho co máš ve smlouvě. Jinak výpověď i dát nemůže, krom případu kdyby se zaměstnavatel nebo jeho část rušil nebo přesouval, tak pak může vždycky, i na nemocenské i na mateřské.
6. led 2010 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsem ráda že jsem natrefila na tuto diskuzi, protože se mě to taky týká a jak už tady bylo několikrát řečeno, na úřadech nikdo nic neví. Jsem v situaci asi jako xsuzzi, takže budeme chtít aby manžel pobíral PPM alespoň ten jeden den (mě skončila prac. sml. takže nemám na PPM nárok a chceme čerpat 3letou variantu RP) Dneska jsem u dr. dostala žádost o PPM která je vystavená na mě. Tz. že s tím formulářem nemám nic dělat a pak postupovat tak jak to bylo vysvětleno tady na tom jednom příkladku?
A ještě dotaz, to si o ten RP musím zažádat, to nebude nějak automaticky převedeno ze staršího dítěte na to narozené?
A ta dohoda mezi námi o předání dítěte do péče, je na to stanovený nějaký formulář, nebo alespon co všechno má obsahovat?
Moc moc děkuji za odpověd
6. led 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosím prosím chápu to dobře, pokud mám dítě doma, se kterým mám být do 3let doma, ale v jeho 2 letech porodím druhé, a jsem zaměstnaná, budu pobírat normálně PPM? a od kdy? den porodu? nebo těch 6týdnů před?
a druhá otázečka, budu si moci u toho druhého vybrat délku RP? děkuji... :wink:
19. led 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deyana ano budes,musis to nahlasit na Sprave soc.zabezpeceni,a tech 6-8tydnu pred porodem nastoupis na materskou.a i u 2.ditete si muzes vybrat delku rodicaku...
19. led 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lojzina díky, moc, tak to už jsem klidná.. :slight_smile:
19. led 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deyana vlastne tim ze nastoupis na materskou tak tim jede vsechno znova a rusi se co bylo s prvnim :wink:
19. led 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lojzina díky, nebýt koníka, nevím vůbec nic :slight_smile: Asi podruhé v životě jsem ráda, že mám nějaké zaměstnání :grinning: Zase bude na pár měsíců líp. Když už nedostanu to porodné, aspoň že to PPM.
19. led 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deyana no a dokonce -aspon ja to tak mela,me proplatil zam.dovcu,u 1. a i u 2.ditete...pry mam na to narok,musela sem si o nu ale zazadat jeste pred ukoncenim ppm,aby se jako vybrala mezi PPM a rodicakem...pak uz smula
19. led 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lojzina jo aha.. vlastně ona se ti po dobu pobírání ještě počítá dovča, že ? :slight_smile: já co si pamatuju, hodilo mi to loni jednu výplatu k dobru :slight_smile: to si poznamenám do kalednáříčku, abych na to nezapomněla, i když teda u dcery mi volala personalistka s předstihem, no ale hlídat si to teda budu.. jak rychle na to člověk dokáže zapomenout..
19. led 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deyana jj,presne tak,proc jim to nechavat ze...
19. led 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek