Asistovaná reprodukce v nezaměstnanosti, nárok na dávku?

ladus88
10. lis 2013

Zensky mam dotazek?Predem se omlouvam.Neni tu mezi vami naka urednice co se tyce socialnich davek?zrejme nas ceka umele,jenze ja jsem uz 7mesicu bez prace,podporu nemam vubec zadnou.3 tydny jsem vdana,a mam zmenene bydliste.Majtelem domu je tchan,ale nikde nevykazuji ze bych mu platila najem.Hrozim se toho ze jen tak na umele mit nebudeme.Myslite ze bych mela narok na nakou davku?

blahova_andrea
10. lis 2013

Pokud popisuješ bytovou situaci, tak asi uvažuješ o příspěvku na bydlení. Na ten musíš mít trvalý pobyt v bytě s platnou nájemní smlouvou a doložit všechny žijící členy v domácnosti a jejich příjmy za poslední tři měsíce. Takže záleží kolik vydělává manžel a kolik platíte nájem a inkaso. To, že nikde nevykazuješ kolik platíš tchánovi nemusí být problém. Prostě ti jen každý měsíc podepíše čestné prohlášení nebo obyčejný příjmový doklad o tom kolik a kdy od tebe převzal. Na internetu jsou různé kalkulačky, konkrétně tato dávka se tam dá docela přesně spočítat. Celkově ti asi tady holky neporadí jaké dávky a v jaké výši bys mohla dostat, protože na to jsi neuvedla dost informací, což chápu...proč veřejně uvádět kolik manžel bere a kolik kde za co platíte 😉

ladus88
autor
11. lis 2013

@blahova_andrea Dekuji,aspon neco vim🙂

blahova_andrea
11. lis 2013

@ladus88 já si myslím, že by jste hlavně neměli spoléhat jen na dávky. ono se to nemusí taky hned zadařit, může se to táhnout a stát více peněz, měli by jste mít nějaké úspory, co na to můžete použít. ale v tomto konkrétně by ti mohla poradit spíš nějaká maminka, co to má za sebou. jsou tu myslím i diskuse o tom, jak to probíhá a kolik to koho stálo - aspoň pro orientaci 😉 ale je fakt, že každá koruna je dobrá, takže pokud budeš mít možnost využít i nějakou dávku od státu, tak proč ne. jinak tedy na tu sociálku si zkus zajít. pokud nebereš podporu, tak možná na něco nárok opravdu máš a je jedno, jestli se snažíte o dítě. ale to už viz. výše.

ladus88
autor
11. lis 2013

Spolehat ne ale spise o podpore.Takhle mam strach ze nebudou penizky,manzel nebere hodne ale ne zas malo.No uvidime,jak to vse dopadne. 😒