Podpora v nezaměstnanosti v těhotenství. Mám nárok?

elizzah
14. říj 2019

Chtela bych se zeptat, jestli nahodou někdo nevíte nebo máte podobnou zkušenost, jak je to s podporou během těhotenství.
31.8. mi skončil rodičovský příspěvek a nyní jsem znovu těhotná a v 6 měsíci těhotenství. Ještě před prvním těhotenství jsem nebyla nikdy zaměstnaná a studovala jsem. Zajímá mě proto, jestli mám nějaký nárok na podporu v nezaměstnanosti, když teď nemám žádné příjmy. Jak dal případně postupovat a co je potřeba doložit.

xcassiopea
14. říj 2019

Ahoj, určitě si dojdi na úřad práce zaregistrovat, jinak si budeš muset platit zdravotní pojištění. Myslím že je to 1803Kč za měsíc a asi už budeš mít dluh za září. Na úřadu práce Tě zaregistrují. Registrovaným zdravotní pojištění platí stát. Podporu v nezaměstnanosti bys měla dostat pokud jsi pečovala o dítě do 4 let. Narozením dítěte pak další rodičovská. Držím palce.

mimi1004
15. říj 2019

Měla ses jít hned 2.9. buď nahlásit na pracák nebo aspoň na zdravotní pojišťovnu jako osoba pečující o dítě mladší 7 let. Teď si budeš nejspíš doplácet zdravotní za září sama. Obejdi si to co nejdřív.

j.a.n.i
15. říj 2019

@mimi1004 Tak hned 2.9. tam rozhodně jit nemusela, pro pokryti zdravotniho to stavilo kdykoliv v září.

elizzah
autor
15. říj 2019

Děkuji moc za zprávy. Byla jsem už na socialce a tam mě odkázali na zdravotní pojišťovnu, kde za mě od 1.9. plati pojišťovna sociální a zdravotní, jelikož pečiji o dítě do 15 let. Nějak tak mi to bylo řečeno.

mimi1004
15. říj 2019

@elizzah Jenomže to té pojišťovně musíš nahlásit.
@j.a.n.i Na pracák musíš do 3 pracovních dnů.

mimi1004
15. říj 2019

@elizzah A neplatí za tebe pojišťovna ale stát a pouze zdravotní. Sociální ne.

j.a.n.i
15. říj 2019

@mimi1004 To teda nemusis, na UP nemusis vubec a tedy je jen na tobe, kdy se tam prihlasis.

mimi1004
15. říj 2019

@j.a.n.i Jenže tazatelka se ptá na podporu.

j.a.n.i
15. říj 2019

@mimi1004 Tak tu dostane od toho, co se na up přihlásí a opět plati, ze je čistě na ni, kdy se přihlásí a od kdy bude tim padem podporu čerpat. Tak jako tak je tvá informace o tom že se musíš na UP hlásit do 3 dnu nepravdivá.

mimi1004
15. říj 2019

@j.a.n.i Mám s tím čerstvou zkušenost, ale ty to zřejmě víš lépe. Nebudu s tebou diskutovat.

j.a.n.i
16. říj 2019

@mimi1004 Ano, vim to lepe a nemam rada, kdyz nekdo pise na forum blbosti a mate tim ostatni, kteri se v problematice nevyznaji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru