• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Byt v os. vlastnictví před manželstvím. Má manž. nárok?

27. října 2009 
dobry den,
koupila jsem si byt do OV jeste driv nez jsem manzela poznala. mam ho na hypoteku-psanou na me,ale plati ji mamka. ma manzel v pripade rozvodu nejake pravo na nej nebo vyplaceni? Trvale bydliste tam psane ma.
dekuju za odpovedi
17. říj 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
neměl by mít, protože jsi ho nabyla před manželstvím
17. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO je Tvůj ale podle mě mu nemůžeš jen tak zrušit trvalé bydliště.Myslím že to tak nějak je :unamused:
17. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dekuju,ja jsem si to myslela. my se teda nerozvadime,jen ted mame nejakou krizi :unamused: . a manzel prave parkrat mezi reci prohodil ze stejne bude mit narok na byt,proto se ptam...
18. říj 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byt je váš, protože jste ho nabyla před manželstvím a není ve společném jmění manželů. Co se týká trvalého bydliště, tak je to jedno víceméně jedno, protože dnes není trvalé bydliště podle čísla bytů, ale pouze podle čísla popisného - platí to od roku 2001. Takže manžel, stejně jako vy i kdokoli jiný, má trvalý pobyt v domě, nikoli v bytě. Pokud by se odstěhoval, vy si můžete přelepit schránku, zvonky i jmenovky a je to vyřízené. :slight_smile:
19. říj 2009 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdraví také Strakonice
19. říj 2009 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
je,helcenka, dekuju a taky zdravi strakonice :slight_smile:. to je nahoda :slight_smile:. nechces zavitat do regionu Strakonice? :slight_smile:.
20. říj 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud jsi nemovitost nabyla před manželstvím, tak je jen tvoje a vůbec se mezi společné jmění manželů nepočítá. trv. bydliště mu jen tak zrušit nemůžeš, ale taky to jde, ale to by se tam musel minimálně 6 měsíců prokazatelně nezdržovat.
27. říj 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek