Dá se změnit rodičovský příspěvek ze 4 let na 3?

krejcirice
24. zář 2008

Ahoj chci se zeptat nevíte někdo zda se dá změnit rodič.příspěvek?
Napsala jsem se na ty 4 roky ale ted bych to chtěla předělat na ty 3 roky nevíte zda to jde?

kacka.va
24. zář 2008

změnit se nedá, jakmile si jednou vybereš, tak je to dané, ale tříletý se může vybrat do 21. měsíců věku dítěte, a to tvůj vojta ještě nemá, tak leda se zkus zeptat na sociálce, jestli by ti to ještě nevzali zpátky

mikca
25. zář 2008

no já myslím že to nepůjde..když jsem dávala na sociálce papíry tak se mi ještě uřednice jednou zeptala jestli to opravdu chci tak to tam mám napsané než mi je veme z ruky..takže si myslím že už to nepůjde je to prostě neměnné..jde změnit pečující osobu v papírech uvedenou, ale délku změnit už nejde 🙂

kacka.va
25. zář 2008

krejcirice: a proč jsi to odevzdávala tak brzo, jestli se můžu ptát?

ajajanku
25. zář 2008

Ahoj zmenit se to určitě neda ja, ja jsem byla minuly tyden na socialce a chtěla jsem jít po 3 letech do práce a nejde to,klukovi budou za 14 dní 3 roky a na vyběr jsem nemela automaticky mám 3 roky 7600 a čtvrty rok 3800

kacka.va
25. zář 2008

krejcirice: no jo, to je fakt, že vlastně už vám příspěvek vyplácejí, tak to už pak změnit nejde.

krejcirice
autor
25. zář 2008

Ahoj díky za odpovědi
tak já to chtěla jen kuli financím a hlavně mam pak možnost jít do práce (ted sem jí sehnala)

a proč jsem to dasla tak brzo protože mi to řekli na uřadě že to musím do určité doby dát myslím že to bylo kolem ledna

vojtisek2007
25. zář 2008

krejcirice - ale dneska už při rodičáku není omezená výše výdělku - takže můžeš pobírat peníze z rodičáku a současně si i vydělávat - jenom je to omezený pobytem dítěte ve školce (maxi.4hod denně 5dnův měsíci) - ale kdyby ti hlídala třeba babička nebo kamrádka, tak lze mít oboje penízky 😉

krejcirice
autor
25. zář 2008

No ale prý když pujdu na hlavní pracovní poměr tak to nejde?
já ted dělám i při rodičáku ale mám smlouvu jako dohodu o práci tak to jde
tak nevím?
na hlídání nikoho nemám jen na víkendy mamku jinak všichni chodí do práce

mikca
25. zář 2008

krejcnice já myslím že to jde. mít pracovní smlouvu..ale jde s píš o to kolik si vyděláš..od toho se to asi odvijí jakou dostaneš smlouvu...já mám zaměstnavatele a ted jsem začla dělat jinde jen dva dny v týdnu tzn že žádné velké peníze..a když bych měla smlou o pracovním poměru tak se mi můj plat bude počítat s min mzdy na kterou tím přyvyděláím nedosáhnua z toho by se pak počítalo i socialní a zdravotní a ve finále by to vyšlo na docela dost..takle mám DPP.. ta se mi vyplatí víc tam se to jinak počítá..ale normální klasickou smlouvu můžeš mít taky..akorát netuším jestli se to musí pak hlásit zaměstnavateli..já to teda ještě neudělala ☹

marselina
25. zář 2008

i když budeš na hlavní pracovní poměr,můžeš si vydělat kolik chceš.chlapečka mžeš dát do školky ale fakt jen 5dnů v měsíci a je jedno jestli tam těch 5dnů bude jen dopoledne nebo i se spinkáním,já to tak měla taky když měl syn necelé dva roky,šla jsem do práce,pak hlídal na střídačku manža a babička.

ria80
25. zář 2008

Ahoj,určitě to ještě můžeš změnit na 3 roky,ale jen do 21. měsíců věku dítěte.Tak si pospěš,jestli chceš,už nemáš moc času. 😉

kacka.va
26. zář 2008

taky myslím, že to jde, i když budeš mít zaměstnaní na hlavní prac. poměr, protože když ti bude hlídat babička, tak to není nic proti ničemu.

1980mat
26. zář 2008

Určitě může žena na rodičovské dovolené pracovat na plný pracovní úvazek. Já to tak budu mít od letošního prosince. Jelikož budu pracovat doma, syna nikam dávat na hlídání nebudu. Zabezpečím si ho sama. Budu pobírat rodičovský příspěvek 11400 Kč měsíčně plus plný plat - je to v souladu s naší legislativou. 😉