Dítě narozené v Rakousku-právní náležitosti a papírování

mamomu
15. črc 2016

Ahojte,

mozna jste nekdo resil podobnout situaci muzete mi poradit s nasledujicimi otazkami.

Jsem Ceska, ktera dlouhodobe zije Rakousku. Pracuju v Rakousku, platim si tu zdravotni pojisteni, mam tu Haupwohnsitz a jsem tu registrovana (Anmeldebescheinigung).
Presto mam porad i trvaly pobyt v CR.(Mam obcanku a nikdy jsem se z trvaleho pobytu v CR neodhlasila).
V rijnu se mi ma narodit miminko - kluk.
- Zapisou mi pro nej do Rakouskeho rodneho listu prijmeni bez -ova? Moje prijmeni obsahuje i hacek, zacina na š. Zapisou mi tam i tuto ceskou verzi prijmeni se š?
- Az budu vyrizovat zapis na zvlastni matrice v Brne - místem trvalého pobytu občana ČR, narozeného v zahraničí, je v době jeho narození místo trvalého pobytu jeho matky.
Co budou povazovat za me trvale bydliste - CR,nebo Rakousko? Na zaklade ceho to posuzuji?

Dekuju za rady.

pampeklec
17. črc 2016

Ahoj, tohle by mě taky zajímalo... 🙂 Snad se někdo ozve. Já jsem sice v trochu jiné situaci, ale stejně.

soyevita
17. črc 2016

@pampeklec
@mamomu
Nerodila jsem v Rakousku,ale ve Španělsku.
Dcera má jedno příjmení ve tvaru křestní jméno ,příjmení otce a příjmení matky normálně s ová.Je to holka.U kluka se jim dal vysvětlit mužský tvar příjmení
Místo narození dítěte v Českém rodném listě je Las Palmas Gran Canaria
Tvoje bydliště je v rodném listě to trvalé v ČR
To by jsi musela mít jiné občanství než České ,ale to už by Tvoje dítě nedostalo rodný list v Brně.Ani by nebylo zároveň Českým a Rakouským občanem