Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přítel Čech a já jsem Slovenka. Je nutné jít na cizineckou?

kribb
15. únor 2020

Ahojte 🙂
S priateľom sa nám narodila dcérka. On je čech, žijeme v Česku, poberám tu rodičovský. Malá tu má trvalý pobyt aj český rodný list, ale keď som si ho vyberala na matrike, pani mi povedala, že si to narodenie musím nahlásiť na cudzineckej. Je to povinné ak je malá občanom ČR?

kattyd
15. únor 2020

Na cizineckou policii nic hlásit nemusíš, nic takového jsem ani u jednoho syna neřešila. Jsou češi mají český rodný list. Na cizinecké si vyřizuji trvalý pobyt jen já. Po narození děti dostali automaticky pobyt po tatínkovi v čr takže ani to nebylo třeba řešit. Jediné co tak jsem jim vyřizovala pasy aby jsme mohli cestovat na Slovensko k rodině

rnika
15. únor 2020

@kattyd My máme teda tatínka z ciziny s trvalým pobytem tady ... a naši kluci mají normálně české rodné listy ... na žádnou cizineckou policii jsme je nehlásili, proč bychom měli, jsou to normálně občané české republiky.

rnika
15. únor 2020

@kattyd pardon ... to upozornění jsem tam dát nechtěla 😉

asinehri
15. únor 2020

Na cizinecké policii se vyřizuje přechodný a trvalý pobyt pro cizince, změny se mají hlásit. Tedy pokud se přestěhuješ, změníš práci nebo se narodí dítě, je to změna těch původních údajů.

kribb
autor
15. únor 2020

ďakujem 🙂

shaun40
15. únor 2020

Po narození deti jsem to hlásila na cizinecke.Je to potřeba kvůli záznamu že máš díte.Jestli je to povinné nevím. Kvůli nenahlášení rozvodu jsem v Příbrami na cizinecke platila pokutu 10000kč😂.A dětem jsem na Slovenske ambasádě vyřídila i Slovenske rodné listy ale to není povinné.Jinak mají České občanství.