Dopisy na ženu se stejným jménem na mou adresu. Jak to řešit?

filija
16. zář 2022

Dobrý den, jak vyřešit situaci, kdy opakovaně chodi dopisy na moji jmenovkyni k nám domů. Ta tu nikdy nebydlela a jsou samé dopisy s dluhy a v neposlední řadě i s exekuci.., jak zařídit, aby mě jméno úřady nespojovali s touto prisernou osobou která dluží kam se podívám. Děkuji.

ekou
16. zář 2022

@filija max se spojit s danym uradem a nahlasit chybu z jejich strany. Popr se prokazat rodnym cislem, ze jste uplne nekdo jiny

te_reza
16. zář 2022

Zajít na poštu, nám chodí dopisy i cizích jmen s naší adresou. Pošťákovi jsem to musela důrazně říct několikrát, že je adresa špatně

filija
autor
16. zář 2022

@te_reza postaka většinou nezastihl u.

te_reza
16. zář 2022

@filija a co s těma dopisama děláš? To máš přece vrátit na poštu,ne?

filija
autor
16. zář 2022

Vrátila jsem a přesto mi chodí dal z jiných úřadu atd..

adel_si
16. zář 2022

@filija jak v tom případě víš, co v nich je? 🤔

vineta
16. zář 2022

@filija Hlásila bych to hlavně té exekutorské kanceláři

kocvarovas
16. zář 2022

@filija a na těch dopisech je jmenovkyně a jiná adresa a oni podle jména dávají do vaší schránky?
Protože pokud je jméno i adresa stejná, zřejmě jsou dopisy určený tobě.. Neztratila jsi někdy třeba občanku, kterou by mohl někdo zneužívat?

filija
autor
16. zář 2022

adresa te zeny není stejná , vim z evidence obyvatel.. proc to chodi na moji adresu nevím, OP jsem neztratila.

filija
autor
16. zář 2022

@kocvarovas dopisy nejsou mé, ta zena ma jiné datum narození

leymea
16. zář 2022

Na dopisech je normalne Vase adresa?

petulkadodo
16. zář 2022

@filija Zajít osobně na poštu za vedoucí, vrátit cizí zásilky a důrazně požádat, aby vám je už nedoručovali. To většinou pomůže nejlíp.

hojda
16. zář 2022

přemýšlím, jak pošta jen z adresy pozná, že to není pro tebe, na adrese není tvoje datum narození, řešila bych u zdroje, který ty dopisy posílá, pošta je jen doručuje a pokud sedí adresa, tak s tím asi nic moc neudělá.

betelgeuzz
16. zář 2022

@te_reza @petulkadodo ale pokud je na dopisech tato adresa, tak pošta za to nemůže, ani nemůže vědět, že to patří někomu jinému, když je na dopise jméno tazatelky. Prostě doručí dopis podle jména a adresy. Volala bych na toho exekutora, aby se pak náhodou nestalo, že k vám nakráčí.

te_reza
16. zář 2022

@betelgeuzz to vím taky, proto jsem to donesla na poštu a řekla že tam nikdo takový nebydlí. Co v dopisech bylo a od koho jsem neřešila, to není můj problém.

hojda
16. zář 2022

@te_reza a za týden ti přijde další, tím se to nevyřeší

betelgeuzz
16. zář 2022

@te_reza jenže to jméno je autorky, takže pošta neví, který dopis jí patří a který ne.

te_reza
16. zář 2022

@betelgeuzz však sem psala, že nám chodí cizí jména s naší adresou, jestli je tazatelka otvírá, když neví co je pro ní, tak si asi bude muset holt ty instituce obvolat

betelgeuzz
16. zář 2022

@te_reza psala jsi, že má ty dopisy vrátit na poštu. Na to jsem já reagovala, že pokud je na dopise jméno a adresa tazatelky, tak s tím pošta nemá nic společného. Na to jsi ty napsala, že ty jsi vaše dopisy odnesla na poštu, jenže ty jsi byla v jiné situaci, takže tvoje rada, co jsi dělala ty, autorce nepomůže.

te_reza
16. zář 2022

@betelgeuzz tak jako tak by měla dopis, který ji není určený, vrátit na poštu a pošta by ho měla vrátit jako nedoručený odesílateli s tím, že příjemce na dané adrese dopis odmítl převzít s tím, že není určený pro něj

filija
autor
16. zář 2022

@hojda na tech dopisech je datum nar.

te_reza
16. zář 2022

@filija tak proč je přebíráš? teď mě napadá, to dopis s exekučním řízením např. hodí jen tak do schránky? Nebývají to takový ty dopisy s pruhem na podpis?

filija
autor
16. zář 2022

@te_reza ano bohužel hodí do schranky, jinak bych neprebrala

leymea
16. zář 2022

@te_reza tyhle dopisy maji zeleny pruh kde je sluzba, ze se na 10 dni ulozi na poste a pokud se nevyzvednou tak po tech 10 dnech se vhodi do schranky. Exekutori to tak berou za dorucene a vic je nezajima. Nekdy je tam i sluzba, ze se nema ukladat, ale hned hodit do schranky. Zalezi co si tam odesilatel da za sluzby.

leymea
16. zář 2022

Zakladatelko, resila bych s odesilatelem, protoze pokud sedi jmeno a adresa (datum narozeni by dorucovatelka resila v pripade, ze bys to chtela prevzit, ale kdyz to pak haze do schranky tak tohle jde stranou) tak posta fakt nevi, ze tohle zrovna Tobe nepatri. Bohuzel.

hojda
16. zář 2022

@filija Začala bych to fakt řešit, protože z toho můžeš mít dost velké problémy.

filija
autor
16. zář 2022

@hojda datum narozeni je jiné, nastestí.. resim to.. diky za reakce